Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω, μολις το κατεβασα. Γενικα αυτος δημιουργει πολυ καλα θεματακια. :)

Μπορεις να μου γραψεις,σε παρακαλώ που θα παω να το κατεβασω; Έχω κανει register στο xxxxxxxxxxx, αλλα δεν βρίσκω που είναι το συγκεκριμενο θεμα. Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε κανενα που εκανε ναβαθμιση εμφανιζεται οταν ανοιγετε το κινητο για λιγα δευτερολεπτα η εγκατασταση ενω ολα ειναι εγκατεστημενα?

 

Έκανα φορματ την κάρτα μνήμης για να το σταματήσει αυτό και τα ξαναπέρασα όλα από την αρχή.

Όλα τα ξαναεγκατέστησα αλλά μόνον το χακαρισμένο νοκια μάπς δεν μπόρεσα γιατί δεν μπορώ να καταφέρω να χακάρω ξανά το Ν95.

Βασικά ανάθεμα την ώρα που έκανα αναβάθμιση γιατί παιδεύτηκα πάρα πολύ.

Διαφορές πάντως δεν είδα..

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν είδατε ρε παιδιά διαφορές?? Μετά την αναβάθμιση όλα πηγαίνουν σφάιρα...και στο gps μπαίνει κατευθείαν..δεν κάνει 10 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ την κάρτα μνήμης για να το σταματήσει αυτό και τα ξαναπέρασα όλα από την αρχή.

Όλα τα ξαναεγκατέστησα αλλά μόνον το χακαρισμένο νοκια μάπς δεν μπόρεσα γιατί δεν μπορώ να καταφέρω να χακάρω ξανά το Ν95.

Βασικά ανάθεμα την ώρα που έκανα αναβάθμιση γιατί παιδεύτηκα πάρα πολύ.

Διαφορές πάντως δεν είδα..

 

και εμενα ετσι μου φενετε.το προβλημα μου ειναι οτι δν περνιετε το app trk και δν μπορω να το χακαρο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ την κάρτα μνήμης για να το σταματήσει αυτό και τα ξαναπέρασα όλα από την αρχή.

Όλα τα ξαναεγκατέστησα αλλά μόνον το χακαρισμένο νοκια μάπς δεν μπόρεσα γιατί δεν μπορώ να καταφέρω να χακάρω ξανά το Ν95.

Βασικά ανάθεμα την ώρα που έκανα αναβάθμιση γιατί παιδεύτηκα πάρα πολύ.

Διαφορές πάντως δεν είδα..

 

τλπ εχει βρεθει τροπος να μην σας ξαναβγει αυτο .οσο για το νεο firmware εγω το χακαρα κανονικα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου γραψεις,σε παρακαλώ που θα παω να το κατεβασω; Έχω κανει register στο xxxxxxxxx, αλλα δεν βρίσκω που είναι το συγκεκριμενο θεμα. Σε ευχαριστω πολυ

 

http://theme.symbiansector.net/

http://www.onsmartphone.com/

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

τλπ εχει βρεθει τροπος να μην σας ξαναβγει αυτο .οσο για το νεο firmware εγω το χακαρα κανονικα.

 

πως ομως???αυτο που εχω εγω μηπως ξερεις??

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα έχει το μενού vodafone live και όχι το κλασικό μενού symbian60.

 

σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 απο την vodafone ,αλλά κοιτάω στο site κ λέει VFLive!,δλδ δεν έχει symbian κ έχει to menu της vodafone??:s

 

Με Symbian θα δουλεύει το τηλέφωνο απλά θα έχει το μενού της Vodafone, αν βάλεις κάποιο άλλο θέμα θα φεύγει το μενού της Vodafone...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο καινούριος με symbian...

Όταν βάζουμε καινούριο firmware μετά ξαναπερνάμε και τις παλιές εφαρμογές;

Ορισμένες πχ opera mini τις βλέπω να δουλεύουν, ενώ κάποιες άλλες πχ nokia chat ενώ το βλέπω σαν εικονίδιο δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

@Watermelon υπαρχουν μερικες εφαρμογες που οταν κανουν εγκατασταση στην συσκευη μας δημιουργουν καποια απαραιτητα αρχεια στο C= μνημη συσκευης.

 

Οταν κανεισ αναβαθμιση διαγραφονται τα παντα απο την μνημη της συσκευης. Για αυτο δεν δουλευουν ολες οι εφαρμογες μετα απο αναβαθμιση η hard format.

 

Γνωμη μου ειναι τωρα που εκανες αναβαθμιση να κανεις και format στην καρτα και να τα περασεις ολα απο την αρχη! Η συσκευη σου θα λειτουργει καλυτερα οπως οταν κανουμε format στο PC

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιες διαθέσιμες προσόψεις για τη συσκευή υπάρχουν στα καταστήματα της Νόκια;

Καμία δυστυχώς. Είναι πολύ βλάκες. Τουλάχιστον σε Αγ. Παρασκευή και Κηφισιά που έχω ρωτήσει, με έπιαναν τα γέλια με τις απαντήσεις τους... "Δεν υπάρχουν άλλες προσόψεις διαθέσιμες, αλλά και να υπήρχαν θα έπρεπε να μας το αφήσετε στο service κάποιες μέρες" του στυλ είναι δύσκολη διαδικασία... ήμαρτον... κοιτάζουν πώς θα βγάλουν και καλά εργασία... μόνος σου το αλλάζεις πανεύκολα, απλά με λίγη προσοχή... Για το πού μπορείς να βρεις, ξέρω ένα κατάστημα στην Καλλιθέα... δεν ξέρω αν είναι σωστό να το γράψω εδώ, αν σε ενδιαφέρει μου στέλνεις πμ...

Link to comment
Share on other sites

Καμία δυστυχώς. Είναι πολύ βλάκες. Τουλάχιστον σε Αγ. Παρασκευή και Κηφισιά που έχω ρωτήσει, με έπιαναν τα γέλια με τις απαντήσεις τους... "Δεν υπάρχουν άλλες προσόψεις διαθέσιμες, αλλά και να υπήρχαν θα έπρεπε να μας το αφήσετε στο service κάποιες μέρες" του στυλ είναι δύσκολη διαδικασία... ήμαρτον... κοιτάζουν πώς θα βγάλουν και καλά εργασία... μόνος σου το αλλάζεις πανεύκολα, απλά με λίγη προσοχή... Για το πού μπορείς να βρεις, ξέρω ένα κατάστημα στην Καλλιθέα... δεν ξέρω αν είναι σωστό να το γράψω εδώ, αν σε ενδιαφέρει μου στέλνεις πμ...

 

εμενα μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο......!!!!!!!!

πηραμε μια μαυρη προσοψη για το ν95 του φιλου μου και θα παμε σε νοκια κλαμπ για να την βαλει.......

 

εχεις κανενα λινκ με οδηγιες για το πως μπορεις να την αλλαξεις...???

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη πρόσοψη για το Ν95 πού μπορώ να βρω; Είναι αυθεντική;

Τις προάλλες που είχα τηλεφωνήσει στο κατάστημα στο Σύνταγμα μού είχαν πει πως μία μέρα κρατάνε τη συσκευή για να γίνει η αλλαγή, αλλά δεν είχαν διαθέσιμη πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη πρόσοψη για το Ν95 πού μπορώ να βρω; Είναι αυθεντική;

Τις προάλλες που είχα τηλεφωνήσει στο κατάστημα στο Σύνταγμα μού είχαν πει πως μία μέρα κρατάνε τη συσκευή για να γίνει η αλλαγή, αλλά δεν είχαν διαθέσιμη πρόσοψη.

 

εμεις την πηραμε απο ebay.........

 

οταν φτασει θα σου πω εντυπώσεις....εχει και κατσαβίδια μεσα για να κανεις την αλλαγη..κτλ.....

 

παιδια ξαναρωταω αν εχετε λινκ με οδηγιες κτλ "ριξτε" το.......:lol:

 

παντως παιδια μετα την τελευταια αναβάθμιση....η σύνδεση με δορυφορους ειναι πλεον ταχύτατη....οπου και αν εισαι!!!!!!!!!!!!!

 

ειδικα με garmin ειναι το κατι αλλο................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τωρα το n95 εχει γινει πραγματικα κινηταρα!!!!!!!!αν διορθωνόταν και το προβλημα με το ραδιο και τα μεγαφωνα...δεν θα ειχα κανενα παράπονο ..............

Link to comment
Share on other sites

Με Symbian θα δουλεύει το τηλέφωνο απλά θα έχει το μενού της Vodafone, αν βάλεις κάποιο άλλο θέμα θα φεύγει το μενού της Vodafone...

 

για να καταλαβω δεν εχει vlive menu opos τα ericsson,ειναι το symbian με theme που ειναι στα χρωματα τις εταιρια κ γραφει vodafone ?:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται παρα πολυ δυσκολο......!!!!!!!!

πηραμε μια μαυρη προσοψη για το ν95 του φιλου μου και θα παμε σε νοκια κλαμπ για να την βαλει.......

 

εχεις κανενα λινκ με οδηγιες για το πως μπορεις να την αλλαξεις...???

Δεν έχω link, αλλά απ' όσο καταλαβαίνω, μιλάς για το μπροστινό μέρος... εγώ λανθασμένα αναφέρθηκα σε πρόσοψη, αλλά εννοούσα το πίσω κάλυμμα, όχι αυτό της μπαταρίας, το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ξαναεγκατέστησα αλλά μόνον το χακαρισμένο νοκια μάπς δεν μπόρεσα γιατί δεν μπορώ να καταφέρω να χακάρω ξανά το Ν95.

 

ειναι απιστευτα απλο!

 

δες εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203573&page=9

 

post 359

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εμεις την πηραμε απο ebay.........

 

οταν φτασει θα σου πω εντυπώσεις....εχει και κατσαβίδια μεσα για να κανεις την αλλαγη..κτλ.....

 

παιδια ξαναρωταω αν εχετε λινκ με οδηγιες κτλ "ριξτε" το.......:lol:

 

παντως παιδια μετα την τελευταια αναβάθμιση....η σύνδεση με δορυφορους ειναι πλεον ταχύτατη....οπου και αν εισαι!!!!!!!!!!!!!

 

ειδικα με garmin ειναι το κατι αλλο................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τωρα το n95 εχει γινει πραγματικα κινηταρα!!!!!!!!αν διορθωνόταν και το προβλημα με το ραδιο και τα μεγαφωνα...δεν θα ειχα κανενα παράπονο ..............

 

Συνήθως όσοι δίνουν προσόψεις στο EBAY, στέλνουν μαζί και τις οδηγίες για να το κάνεις μόνος σου.

Αν δε σας έστειλαν τίποτα, γιατί δεν του λες να σου στείλει αν έχει κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμεις την πηραμε απο ebay.........

 

οταν φτασει θα σου πω εντυπώσεις....εχει και κατσαβίδια μεσα για να κανεις την αλλαγη..κτλ.....

 

παιδια ξαναρωταω αν εχετε λινκ με οδηγιες κτλ "ριξτε" το.......:lol:

 

παντως παιδια μετα την τελευταια αναβάθμιση....η σύνδεση με δορυφορους ειναι πλεον ταχύτατη....οπου και αν εισαι!!!!!!!!!!!!!

 

ειδικα με garmin ειναι το κατι αλλο................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τωρα το n95 εχει γινει πραγματικα κινηταρα!!!!!!!!αν διορθωνόταν και το προβλημα με το ραδιο και τα μεγαφωνα...δεν θα ειχα κανενα παράπονο ..............

 

επειδη εχω παρει και εγω προσοψη παλαιοτερα και προφανως ειναι η ιδια που θα παρεις και εσυ γιατι μια μαυρη εχει μονο.δεν ειναι δυσκολο να τη βαλεις.καθολου μαλιστα.εγω το εκανα και οσο ακομα το κινητο ηταν στην εγγυηση.και σε αντιθεση με την μπροστινη προσοψη που μου ξεβαψε (οποτε και εβαλα παλι την κανονικη) ειδικα γυρω απο το joystick, το πισω καλυμμα το μαυρο ειναι ολα τα λεφτα.ακομα το εχω πανω στο κινητο.

 

 

οσο για τον ηχο εχεις δοκιμασει sennheiser ακουστικα?αυτα που εχει μεσα στην συσκευασια ειναι ενα χαλι για μενα.προσωπικα χρησιμοποιω sennheiser ακουστικα και τον ανταπτορα (του n958gb πηρα γιατι τα μαμισια μπαταρια τελε) για να αλλαζω κομματια.δυο σε ενα.

 

δειτε επισης εδω

 

 http://www.n95users.com/forum/n95-accessories/2342-best-earphones-nokia-n95-5.html 

 

εγω εχω αυτα

 

 http://electronics.pricegrabber.com/headphones/m/3068199/details/st=product_tab/ 

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σε άλλο κατάστημα της Νόκια και μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη η ασημένια πρόσοψη και πως η διαδικασία, αν δεν υπάρχει φόρτος εργασίας, χρειάζεται μόλις 15 λεπτά.

Υπάρχει περίπτωση να βρω την sand πρόσοψη κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σε άλλο κατάστημα της Νόκια και μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη η ασημένια πρόσοψη και πως η διαδικασία, αν δεν υπάρχει φόρτος εργασίας, χρειάζεται μόλις 15 λεπτά.

Υπάρχει περίπτωση να βρω την sand πρόσοψη κάπου;

 

Σε πιό κατάστημα έγινε αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πιό κατάστημα έγινε αυτό;

Εγώ το είχα πάει στο Nokia shop στην Λ. Κατεχάκης και μου την άλλαξαν εκείνη την στιγμή, επειδή δεν είχε δουλειά εκείνη την στιγμή ο τεχνικός.

 

Τηλεφώνησα σε άλλο κατάστημα της Νόκια και μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη η ασημένια πρόσοψη και πως η διαδικασία, αν δεν υπάρχει φόρτος εργασίας, χρειάζεται μόλις 15 λεπτά.

Υπάρχει περίπτωση να βρω την sand πρόσοψη κάπου;

θα την βρεις στα κεντρικά της Nokias στην Λ. Βουλιαγμένης. Είχα ρωτήσει πριν 20 μέρες περίπου και μου είχε πει η κοπέλα εκεί ό,τι έχουν και τα 2 χρώματα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα σε άλλο κατάστημα της Νόκια και μου είπαν πως υπάρχει διαθέσιμη η ασημένια πρόσοψη και πως η διαδικασία, αν δεν υπάρχει φόρτος εργασίας, χρειάζεται μόλις 15 λεπτά.

Υπάρχει περίπτωση να βρω την sand πρόσοψη κάπου;

 

ασημενια ειναι η μπροστινη προσοψη του εξ αρχης.δεν υπαρχει αλλο χρωμα προσοψης nokia.οποτε δεν ειναι διαφορετικη αυτη που λες.οσο για το sand προφανως εννοεις το πισω καπακι που υπαρχει σε sand και σε ενα ακομα.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...