Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχουμε καινουργιο firmware?

 

ποτε εγινε αυτο?

 

για πες τελευταια εκδοση ...

 

Η τελευταία αναβάθμιση είναι η v21.0.016 κ έχει βγει εδώ και μερικούς μήνες. Κανε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα κ θα βρεις πιο πολλές πληροφορίες κ λινκς για την συγκεκριμένη αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία αναβάθμιση είναι η v21.0.016 κ έχει βγει εδώ και μερικούς μήνες. Κανε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα κ θα βρεις πιο πολλές πληροφορίες κ λινκς για την συγκεκριμένη αναβάθμιση.

 

διαβασα που ειπε οτι το gps ανοιγει σφαιρα....

 

προφανως συγκριτικα με το προηγουμενο firmware

 

ευχαριστω,

 

υπαρχει καποιο προγραμμα για να χειριζομαι το pc μεσω του τηλεφωνου μου?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει προαναφερθει αλλα παρατηρησα το εξης:

τα αρχεια wma, ενω παιζονται θεωρητικα απο το Ν95,

πρακτικα δεν εχουν καθολου καλη αποδοση διοτι "σπαει" ο ηχος με αυξομοιωσεις της εντασης.

Παρατηρηθηκε πως στο ιδιο τραγουδι το οποιο πια ηταν mp3 δεν το εκανε σε καμια περιπτωση..

αρα προς το παρον...ΜΟΝΟ ΜΡ3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Έχω το Ν95 που δεν εχει κλείσει ακόμη μήνα και χωρίς κάρτα μνήμης αλλά και με κάρτα μνήμης κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια.Ακόμη και το βίντεο του Ν95 αρχίζει να το δείχνει και στο λεπτό περίπου κάνει επανεκκίνηση.Δέν έχω βάλει καμία εφαρμογή μέσα και προσπάθησα να εγκαταστήσω τους χάρτες από τη ΝΟΚΙΑ αλλά στη μισή εγκατάσταση κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση.

Έχετε καμία ιδέα η κατευθείαν ΝΟΚΙΑ; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Έχω το Ν95 που δεν εχει κλείσει ακόμη μήνα και χωρίς κάρτα μνήμης αλλά και με κάρτα μνήμης κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια.Ακόμη και το βίντεο του Ν95 αρχίζει να το δείχνει και στο λεπτό περίπου κάνει επανεκκίνηση.Δέν έχω βάλει καμία εφαρμογή μέσα και προσπάθησα να εγκαταστήσω τους χάρτες από τη ΝΟΚΙΑ αλλά στη μισή εγκατάσταση κόλλησε και έκανε επανεκκίνηση.

Έχετε καμία ιδέα η κατευθείαν ΝΟΚΙΑ; Ευχαριστώ

Ποια έλδοση λογισμικού έχεις? Αν δεν έχεις την τελευταία, η οποία είναι η ν21.0.016, τότε καλύτερα κάνε αναβάθμιση μέσω του Nokia Software Updater και δες αν συνεχίζονται αυτές οι επανεκκινήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έκανε και το δικό μου κάποιες επανεκκινήσεις, όχι τόσο συχνές, αλλά διορθώθηκε απ' ό,τι φαίνεται με το update. :D
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.Έχει την 21.00.16 όπως το αγόρασα και ξέχασα να σας γράψω επίσης ότι του έχω κάνει φορματ με το πράσινο+αστεράκι +3 τουλάχιστον τρεις φορές.Δε γλυτώνω την ΝΟΚΙΑ!

Όταν θα έχω νέα θα σας ενημερώσω έτσι για την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ενα φιλο μου που ρωταει.......

την μαυρη προσοψη απο που την πηρατε οσοι την πηρατε(link αν γινεται)....και πανω κατω ποσο κανει.....???

Link to comment
Share on other sites

Πηγα alpha copy Θεσ/νικης να αλλαξω το πανω πληκτρολογιο αυτο που εχει το πρασινο και το κοκινο κουμπακι γιατι το πρασινο εχει ξεβαψει και μου ειπαν οτι κανει 1,75 ευρω αλλα για να το βαλουν θελουν αλλα 17 ευρω περαστικα (για να ξεβιδωσουν 4 βιδες!!!) και θα κανει και 4 εργασιμες !!!!

Καλλα της λεω δωσε μου το ανταλακτικο και θα το παω σε nokia shop φιλου και θα μου το κανει τζαμπα (ψεματα ειπα γιατι θα το εκανα μονος μου γιατι ειναι γελια η διαδικασια περασματος) και μου λεει οτι για να μου δωσει το ανταλακτικο θα πρεπει να κρατησει το emei του τηλ. μου και οτι δινοντας μου το θα βγει αυτοματος το τηλ. εκτος εγκυησης!!!!!!!!!

Και μου το δικαιολογησε λεγωντας οτι δεν μπορει να αγορασει ιδιοτης κανενα ανταλακτικο nokia χωρις να δωσει emei !

Καλλα ρε παιδια μπορουν να το κανουν αυτο?

Δηλ. αν εχω ενα αυτοκινητο π.χ Μερσεντες και παω να αγορασω εναν υαλοκαθαριστηρα θα πρεπει να με φακελωσουν πρωτα για να μου δωσουν το ανταλακτικο? και μετα αν παθει κατι ασ πουμε το σασμαν απο εργοστασιακο λαθος θα μου πουν οτι ξερεις εισαι εκτος εγκυησης γιατι καποτε ειχες παρει εναν υαλοκαθαριστηρα και δεν τον περασες σε εμας!

Και δηλ. που το ξερεται αν τον περασα μπορει να τον αγορασα και να τον εβαλα στο σαλονι ετσι να τον βλεπω!!!!!!!!!!!!

Ρε θα με τρελανου αυτοι στην alpha copy!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να στειλεις ενα μειλ στην μαμα νοκια και αναλογως τι θα σου απαντησουν απο`κει πρατεις.

 

κατι τετοιο παντως που σου ειπαν μονο παρανοικο μπορει να χαρακτηριστει....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

εχω ενα n95 αγορασμένο απο γερμανια πέρυσι το καλοκαίρι.

Δυστυχώς παρατήρησα σήμερα οτι τα έχει παίξει το ledaki πίσω της φωτογραφικής.

Ανάβει δηλαδή μόνο το κόκκινο το οποίο ειναι για εγγραφή βίντεο

αλλά περίεργος όχι το άσπρο το οποίο λειτουργεί σαν flash.

Το ερώτημα μου είναι το εξής:

Υπάρχει περίπτωση μα το πάω σε κάποιο κατάστημα nokia και να γίνει

επισκευή η θα πρέπει να το στείλω πίσω στον αδερφό μου γερμανια?

Σε περίπτωση που σταλεί εξω πιθανών να γίνει αντικατάσταση της συσκευής με μια καινούρια.

Λέτε να ισχύει και εδώ αυτό το ενδεχόμενο ετσι ώστε να αποφύγω την όλη διαδικασία της αποστολής με ταχυδρομείο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

p.s(Το κινητό είναι ακόμη εντός εγγύησης)

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν εχω ενα αυτοκινητο π.χ Μερσεντες και παω να αγορασω εναν υαλοκαθαριστηρα θα πρεπει να με φακελωσουν πρωτα για να μου δωσουν το ανταλακτικο? και μετα αν παθει κατι ασ πουμε το σασμαν απο εργοστασιακο λαθος θα μου πουν οτι ξερεις εισαι εκτος εγκυησης γιατι καποτε ειχες παρει εναν υαλοκαθαριστηρα και δεν τον περασες σε εμας!

Εννοείται ότι είναι ακριβώς έτσι.

Σε όποιο επίσημο συνεργείο πας πάντα πέφτει φακέλωμα για όσο μικρή δουλειά και να πας να κάνεις.Έτσι είναι το σύστημά τους, οπότε μη σου κάνει εντύπωση.

Μετά το έμπλεξες με το σασμάν.Τι σχέση έχει ο υαλοκαθαριστήρας με το σασμάν?

Δεν έχει νόημα η σύγκριση αυτή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι ακριβώς έτσι.

Σε όποιο επίσημο συνεργείο πας πάντα πέφτει φακέλωμα για όσο μικρή δουλειά και να πας να κάνεις.Έτσι είναι το σύστημά τους, οπότε μη σου κάνει εντύπωση.

Μετά το έμπλεξες με το σασμάν.Τι σχέση έχει ο υαλοκαθαριστήρας με το σασμάν?

Δεν έχει νόημα η σύγκριση αυτή.

Ενοουσα οτι αγοραζωντας και μονο εναν υαλοκαθαριστηρα απο την επισημη αντιπροσωπεια βγαινει ολο το αυτοκινητο εκτως εγγυησης και δεν θα ηταν καλυμενο σε περιπτωση προβληματος στο σασμαν!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα χθες για πρωτη φορα το GPS,ακολουθησα οτι διαβασα εδω και απενεργοποιησα το υποβοηθουμενο GPS.Σε εξωτερικο χωρο,πηρε σημα στο λεπτο,το εχασε μια φορα αλλα το ανεκτησε με τη μια.Χρεωσεις για τη χρηση του υπαρχουν;εχω απενεργοποιηση κ τη χρηση δικτυου.Κ κατι αλλο,για φωνητικη καθοδηγηση τι πρεπει να κανω...

 

ΥΓ:Ειδα καποιες θηκες,αλλα δεν ενθουσιαστηκα με καμια...εχετε καποια να προτεινετε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν χρησιμοποιείς την χρήση δικτύου, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Οι φωνητικές οδηγίες υπάρχουν στην συσκευή σου, όμως για να τις χρησιμοποιήσεις, πρέπει να αγοράσεις κάποιο πακέτο (απο τα προτεινόμενα) πλοήγησης. Με άλλα λόγια, για να χρησιμοποιήσεις όλες τις λειτουργίες του προγράμματος πρέπει να αγοράσεις άδεια.

 

Άποψή μου, δεν αξίζει να το κάνεις. Βάλε το garmin που είναι κλάσεις ανώτερο και εντελώς δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν χρησιμοποιείς την χρήση δικτύου, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Οι φωνητικές οδηγίες υπάρχουν στην συσκευή σου, όμως για να τις χρησιμοποιήσεις, πρέπει να αγοράσεις κάποιο πακέτο (απο τα προτεινόμενα) πλοήγησης. Με άλλα λόγια, για να χρησιμοποιήσεις όλες τις λειτουργίες του προγράμματος πρέπει να αγοράσεις άδεια.

 

Άποψή μου, δεν αξίζει να το κάνεις. Βάλε το garmin που είναι κλάσεις ανώτερο και εντελώς δωρεάν.

 

Να ρωτησω κατι πανω σε αυτο....???

αν εχεις wind plus λογικα δεν χρεωνεσαι ετσι.....???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως χρεώνει το wind plus μιας και μια ζωή cosmote είχα. Σίγουρα δεν χρεώνεσαι τίποτα αν ορίσεις για σημείο πρόσβασης δίκτυο wi-fi. Σίγουρα όμως απο τις ρυθμίσεις του nokia maps για την σύνδεση στο δίκτυο να επιλέξεις ερώτηση πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν χρησιμοποιείς την χρήση δικτύου, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Οι φωνητικές οδηγίες υπάρχουν στην συσκευή σου, όμως για να τις χρησιμοποιήσεις, πρέπει να αγοράσεις κάποιο πακέτο (απο τα προτεινόμενα) πλοήγησης. Με άλλα λόγια, για να χρησιμοποιήσεις όλες τις λειτουργίες του προγράμματος πρέπει να αγοράσεις άδεια.

 

Άποψή μου, δεν αξίζει να το κάνεις. Βάλε το garmin που είναι κλάσεις ανώτερο και εντελώς δωρεάν.

 

ok thanks!

για θηκη τιποτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο.

Πώς γίνεται να βάζεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή?Έψαχνα να το βρώ μα μάταια...

Στο παλιό μου w810 υπήρχε...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι άσχετο.

Πώς γίνεται να βάζεις διαφορετικό ήχο κλήσης για κάθε επαφή?Έψαχνα να το βρώ μα μάταια...

Στο παλιό μου w810 υπήρχε...

Θα πας στην επαφή που θες να βάλεις συγκεκριμένο ήχο κλήσης και θα πατήσεις επιλογές > ήχος κλήσης και θα επιέξεις αυτόν που θες εσύ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παζει με την αλφα κ(λ)οπυ? Την εχει πατησει κι αλλος ετσι τοσο ασχημα οσο εγω?.. Πηγα το Ν95 μου για σερβις στη βουλιαγμενης λογω του οτι ξαφνικα μου πεθανε η οθονη. Αυτο, στις 20/8. Μου ειπαν σε 5 εργασιμες θα ειναι οκ και οτι θα προηγηθει τηλεφωνημα τους.. Δεν πηραν... Πηρα εγω... Μου ειπαν οτι περιμενουν ενα ανταλλακτικο απο το εξωτερικο, δεν θα μου στοιχησει τιποτα γιατι ειναι εντος εγγυησης, και οτι θα... μου τηλεφωνησουν οταν ειναι ετοιμο... Παλι δεν με πηραν (εννοειται..). Πηρα εγω σημερα. Ξαφνικα, λενε, ανακαλυψαν οτι εχει υγρασια η οθονη και οτι θα μου στοιχησει 100 ευρω και κατι.. Πραγμα που αποκλειεται, γιατι ουτε το εχω βρεξει ποτε, ουτε ποτα του εδωσα να πιει.. Ενω στο πρωτο τηλεφωνημα αλλα μου ελεγαν και φυσικα τιποτα περι ...υγρασιας..και απλα να περιμενω το ανταλλακτικο.. Οποτε οι ανθρωποι ειναι κοινως ψευτες! (το λιγοτερο).

Τι γινεται λοιπον μ΄αυτους? Ετσι πανε να βγαλουν κατοσταρικα κοροιδευοντας εμπαιζοντας και λεγοντας ψεμματα στον κοσμο?.. Σημειωτεον δε, τους ζηταω γραπτως τη ''διαγνωση'', και φυσικα ...δεν μου την δινουν..

Φυσικα δεν θα το αφησω ετσι το θεμα... εμπλεξαν ασχημα..(μονο που δεν το ξερουν ακομα).

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια μ'αυτους?

(Παω στοιχημα οτι η Νοκια Ζιμπαμπουε, σεβεται περισσοτερο τους πελατες της..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...