Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια βοηθεια ανοιγω το πληκτρολογιο να γραψω ενα τηλεφωνο και δεν γραφει τιποτα στην οθονη

ανοιγει το ασπρο πλαισιο στην οθονη αλλα οποιον αριθμο και να γραψω τπτ

εχει συμβει σε κανεναν αυτο?στο μεταξυ οι αριθμοι πληκτρολογουνται αλλα δεν φαινινται στην οθονη

Μήπως έχει να κάνει με το θέμα που έχεις επιλέξει;

Θέλω να πω, πως ενώ πληκτρολογείς τους αριθμούς αυτοί δεν φαίνονται λόγω του ο,τι έχουν το ίδιο χρώμα με το φόντο πίσω τους.

 

 

καλησπερα παιδες

και γω εχω αυτο το κινητο , πολυ καλο δε λεω .

αλλα δε χωρταινει ρευμα, στη καλυτερη 3,5 μερες η μπαταρια , εγω τις πρωτες μερες που ειναι

σημαντικες για τη ζωη της μπαταριας ,το φορτιζα ανοικτο κ του περναγα το Garmin,

αρα φανταζεστε το κινητο ειχε παρει φωτια ! εσας ποσο σας κραταει?

 

αα και κατι αλλο οταν βαζω μια δικια μ εικονα φοντο μου τη παραμωρφωνει , μου την εχει δοσει αυτο , σε ενα sony που ειχα δεν ειχα τετοιο προβλημα.

 

ευχαριστω

3,5 μέρες μου ακούγεται λογικό με λογική χρήση.

 

Δοκίμασε να βάλεις μια εικόνα με διαστάσεις 240x235.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχει να κάνει με το θέμα που έχεις επιλέξει;

Θέλω να πω, πως ενώ πληκτρολογείς τους αριθμούς αυτοί δεν φαίνονται λόγω του ο,τι έχουν το ίδιο χρώμα με το φόντο πίσω τους.

 

 

 

3,5 μέρες μου ακούγεται λογικό με λογική χρήση.

 

Δοκίμασε να βάλεις μια εικόνα με διαστάσεις 240x235.

 

οχι , λογικα ετσι θα ειναι κομπλε, τι ******* .στα sta sony και 640*480 να εβαζες δεν υπηρχε κανενα προβλημα .

 

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι.Πριν λιγο το πηρα στα χερια το Ν95.

Τελικα το firmware που εχω ειναι το 12.Ο κωδικος του κινητου μου ειναι 0548*** και ειναι vodafone live.

1.Aν το κανω αναβαθμιση στην 21 δε θα εχω ελληνικο μενου μετα?

2.Θα εχω προβλημα λογω του VL?

Στη Κοζανη στη NOKIA που πηγα μου ειπε οτι δε θα εχω προβλημα αλλα δεν το ειδα και πολυ σιγουρο το παληκαρι που ηταν εκει.Μονο εδω θα μαθω.

Sorry αν επαναλαμβανω καποια ερωτηση αλλα ελπιζω να δικαιολογήσετε οτι ειμαι

νεος εδω και ζαλιστηκα να ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις τα ελληνικά...

ΔΕΝ θα μπορέσεις να κάνεις αναβάθμιση, αν δεν αλλάξεις το product code, θυσιάζοντας όμως την εγγύηση!

Τα VL κινητά έχουν τα δικές τους εκδόσεις λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα εφταιγε το θεμα που ειχα επιλεξει

η τελευταια εκδοση του nss επιτελους δουλεψε

ενω ειχα την τελευταια εκδοση του λογισμικου περασμενη μπηκα και εκανα reinstall που κρατησε λιγο και τα ελληνικα περαστηκαν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.Δηλαδη απ' οτι καταλαβα το firmware της vodafone ειναι διαφορετικο και για να κανω αναβαθμιση πρεπει να αλλαξω κωδικο του τηλ και να χασω την εγγυηση.

Υπαρχει καπου αναβαθμιση για το firmware του VL N95?

Εχει η vodafone τετοια υποστηριξη?

Link to comment
Share on other sites

H vodafone δεν βγαζει συχνα καινουρια firmware οποτε θα πρεπει να επιλεξεις η εγγυηση η νεωτερο firmware.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει καποιος το πισω σε μαυρο σε ελληνικο site με αντικαταβολη?

 

Εννοείς το πίσω καπάκι της μπαταρίας?? Εγώ το πήρα απο ΝΟΚΙΑ shop με 1,5€

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με το θέμα που έχεις επιλέξει;

Θέλω να πω, πως ενώ πληκτρολογείς τους αριθμούς αυτοί δεν φαίνονται λόγω του ο,τι έχουν το ίδιο χρώμα με το φόντο πίσω τους.

 

 

 

3,5 μέρες μου ακούγεται λογικό με λογική χρήση.

 

Δοκίμασε να βάλεις μια εικόνα με διαστάσεις 240x235.

 

3,5 μέρες δεν υπάρχει όσο λογική χρήση και να κάνεις με αυτό το κινητό...

Νομίζω είναι 2,5 το πιο πολύ που έχω ακούσει.

 

Εσύ πώς το κατάφερες 3,5 μέρες?Το βράδυ το κλείνεις εντελώς?Όταν το έχεις ανοιχτό τι χρήση κάνεις?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3,5 μέρες δεν υπάρχει όσο λογική χρήση και να κάνεις με αυτό το κινητό...

Νομίζω είναι 2,5 το πιο πολύ που έχω ακούσει.

 

Εσύ πώς το κατάφερες 3,5 μέρες?Το βράδυ το κλείνεις εντελώς?Όταν το έχεις ανοιχτό τι χρήση κάνεις?

Δεν το λέω εγώ, αλλά ο 6270N εδώ.

Αναφέρει πως του κρατά 3,5 μέρες... και έχει και παράπονο.:X

Γι αυτό είπα πως αν όντως κρατάει τόσο είναι πολύ καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω εγώ, αλλά ο 6270N εδώ.

Αναφέρει πως του κρατά 3,5 μέρες... και έχει και παράπονο.:X

Γι αυτό είπα πως αν όντως κρατάει τόσο είναι πολύ καλά.

 

Είσαι και παρεξηγιάρης, είσαι και συγχωριανός!:p

Το ξέρω ότι το έγραψε άλλος.

 

Αλλά και σένα που σου φάνηκε λογικό τι να σου πω..

Εδώ δε θυμάμαι να κρατούσε πάνω από 2 μέρες με την πιο απλή χρήση η μαμά μπαταρία που είχα πριν..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3,5 μέρες δεν υπάρχει όσο λογική χρήση και να κάνεις με αυτό το κινητό...

Νομίζω είναι 2,5 το πιο πολύ που έχω ακούσει.

 

Εσύ πώς το κατάφερες 3,5 μέρες?Το βράδυ το κλείνεις εντελώς?Όταν το έχεις ανοιχτό τι χρήση κάνεις?

 

συγκεκριμενα , το ανοιξα Σαββατο ολη τη μερα μετα το εκλεισα Κυριακη βραδυ , ξανα Δευτερα το πρωι το ανοιξα κ κρατησε μεχρι κ χθες το μεσημερι. γενικα τα βραδυα το κλεινω .και τη μουσικη μου ακουσα , κ φωτο 2-3 τραβηξα κ βιντεο .

αυτα πανω κατω .φισολογικη χρηση μπορω να μπορω να πω.δεν πηρε φωτιατο κιν.

 

Είσαι και παρεξηγιάρης, είσαι και συγχωριανός!:p

Το ξέρω ότι το έγραψε άλλος.

 

Αλλά και σένα που σου φάνηκε λογικό τι να σου πω..

Εδώ δε θυμάμαι να κρατούσε πάνω από 2 μέρες με την πιο απλή χρήση η μαμά μπαταρία που είχα πριν..

 

 

τη εννοεις μαμα, υπαρχη αλλη μπαταρια πιο δυνατη?

Link to comment
Share on other sites

τη εννοεις μαμα, υπαρχη αλλη μπαταρια πιο δυνατη?

Υπάρχει του N95-8GB, αλλά δεν χωράει να κλείσει το καπάκι με αποτέλεσμα να καταφύγεις σε διάφορες πατέντες.

 

Θα σε παρακαλούσα να μην κάνεις συνεχόμενα μηνύματα. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif.

 

 

 

Είσαι και παρεξηγιάρης, είσαι και συγχωριανός!:p

Το ξέρω ότι το έγραψε άλλος.

 

Αλλά και σένα που σου φάνηκε λογικό τι να σου πω..

Εδώ δε θυμάμαι να κρατούσε πάνω από 2 μέρες με την πιο απλή χρήση η μαμά μπαταρία που είχα πριν..

Δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

kai μενα τοσο κραταει με λογικη χρηση οταν κοιμαμαι μεσημερι και βραδυ το κινητο κλεινει

πιος ο λογος να ναι ανοιχτο?τις κλησεις τις βλεπω μετα εχω ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το πίσω καπάκι της μπαταρίας?? Εγώ το πήρα απο ΝΟΚΙΑ shop με 1,5€

 

γιατι υπαρχει στα νοκια σοπ προσοψη μονο ασιμι???η νοκια δν εχει βγαλει και αλλες???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Βρήκα ένα ν95 μτχ σε καλή τιμή και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω!

 

Μπορώ να αλλάξω τα πλαστικά μπροστα και πίσω? Επίσης το κινητό είναι 1χρόνου, θα μου βγάλει κενένα προβλήμα? Τι πρέπει να προσέξω?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Βρήκα ένα ν95 μτχ σε καλή τιμή και σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω!

 

Μπορώ να αλλάξω τα πλαστικά μπροστα και πίσω? Επίσης το κινητό είναι 1χρόνου, θα μου βγάλει κενένα προβλήμα? Τι πρέπει να προσέξω?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας:D

 

αν ειναι και λογικη η τιμη παρτο χωρις κανενα προβλημα.τα πλαστικα αλλαζουν δν εχει κανενα προβλημα.δες την καμερα αν λειτουργει τα ηχεια και ποσες τουμπες εχει φαει.το οποιο θα το καταλαβεις απο την φθωρα της προσοψης

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι και λογικη η τιμη παρτο χωρις κανενα προβλημα.τα πλαστικα αλλαζουν δν εχει κανενα προβλημα.δες την καμερα αν λειτουργει τα ηχεια και ποσες τουμπες εχει φαει.το οποιο θα το καταλαβεις απο την φθωρα της προσοψης

 

Η τιμή είναι 200 €! Οτι έχει φθορες, έχει!

 

Τα άλλα που μου είπες λειτουργούν καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αγόρασα ένα μεταχειρισμένο N95. Έχει το (γνωστό) πρόβλημα με τον μηχανισμό slide.

1) Που πρέπει να το πάω για να μου το επισκευάσουν;

2) Είναι εντός εγγύησης. Θα πληρώσω, και αν ναί πόσα;

3) Θα μου το κρατήσουν; Και αν ναί για πόσες μέρες;

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχει στα νοκια σοπ προσοψη μονο ασιμι???η νοκια δν εχει βγαλει και αλλες???

Δεν υπάρχουν τα μπροστινά καλύμματα σε άλλο χρώμα.

Στα πίσω υπάρχει ποικιλία. Αλλά δεν ξέρω αν η AC έχει φέρει άλλο χρώμα εκτός του deep plum.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.exo ena problima me to kinito mou n95.eimai eksoteriko kai thelo na stilo mms ellada alla den ginete.mou dixni merikes fores stin anafora paradosis oti ekremi h oti paradothike alla den pigeni se afton pou thelo na to stilo.eno aftos dexete mms kanonika apo alous.tis rithmisis tis exo kanonika pistebo.h xriazete na kano kati mipos mpori kapios na me bohthisis? EYXARISTO POLY
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μιλησεις με το δικτυο που εχεις στο εξωτερικο να τους πεις τι γινετε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενα , το ανοιξα Σαββατο ολη τη μερα μετα το εκλεισα Κυριακη βραδυ , ξανα Δευτερα το πρωι το ανοιξα κ κρατησε μεχρι κ χθες το μεσημερι. γενικα τα βραδυα το κλεινω .και τη μουσικη μου ακουσα , κ φωτο 2-3 τραβηξα κ βιντεο .

αυτα πανω κατω .φισολογικη χρηση μπορω να μπορω να πω.δεν πηρε φωτιατο κιν.

 

Πλάκα πλάκα θα το δοκιμάσω και εγώ με τη νέα μπαταρία.

Μέχρι τώρα το βράδυ το άφηνα ανοιχτό είτε στο "ΕΚΤΟΣ ΔΙΚΤΥΟΥ" είτε στο αθόρυβο και πάντα βγάζει full 2 μέρες.

Πάντως και πριν και ειδικά τον πρώτο καιρό που το είχα πρωτοπάρει και είχα και την original μπαταρία πάνω, δε θυμάμαι να διαρκούσε τόσο πολύ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, μπορώ να βάλω στο κινητό 2 διαφορετικά προγράμματα πλοήγησης; Στο tomtom η πλοήγηση είναι δωρεάν ή πρέπει να πληρώσεις όπως και στο maps;
Link to comment
Share on other sites

To tomtom εχει δωρεαν πλοηγηση αλλα καλυτερα δες το θεμα του Garmin και του Sygic που εχουν πολυ καλυτερους χαρτες ,δωρεαν πλοηγηση και συνεργαζονται με το εσωτερικο gps της συσκευης σου.

 

Μπορες να εχεις στο κινητο σου οσα προγραμματα πλοηγησης θελεις.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...