Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα κανω αντιγραφο του c για να μην χρειαστει να ξαναπερασω ολα τα προγραματα μετα την αναβαθμηση?

Με το pc suite?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως θα κανω αντιγραφο του c για να μην χρειαστει να ξαναπερασω ολα τα προγραματα μετα την αναβαθμηση?

Με το pc suite?

Να κρατήσεις back up εννοείς....

Μα φυσικά με το PC Suite.

 

Αν πάλι εννοείς να κάνεις αντιγραφή το C όπως είναι, ξέχασέ το, απλά δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πολλες οι σελιδες και χα8ηκα...ενδιαφερομαι να μαθω για την μπαταρια του Ν95 αν εχει βαλει κανεις αυτη του Ν95 8 gb την 1200mAH (BL-6F)...απο οσο εχω ψαξει η BL-6F ειναι πιο μεγαλη σε υψος απο την original του Ν95 και δεν κλεινει καλα το καπακι του αλλα αν χρησιμοποιησεις clear θηκη πλαστικη και δεν βαλεις το καπακι της μπαταριας στεκεται κανονικα...το εχει δοκιμασει καποιος αυτο?Ευχαριστω.:O

Pits Pits!!!!~!!

TB709nl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα τι θελεις να πεις? :O
αναγνωριζει κανονικα τη συσκευη ολα Οκ,οταν ανοιγεις τον υρdaτer για αναβαθμιση δεν βρισκει το τηλ.(ενω δουλευε κανονικα μεχρι και χθες που περασα το 6.86(νομιζω) beτa κ απο τοτε μου κανει νερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

στο backup αποθηκευονται οι εφαρμογες???

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

στο backup αποθηκευονται οι εφαρμογες???

Ανάλογα το που τις έχεις εγκαταστήσει.

Αν τις έχεις στη κάρτα μνήμης ίσως μετά να μη δουλεύουν όλες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Περασα την καινουργια αναβαθμηση εκανα backup ton c αλλα παλι τα ιδια ξανα-μανα περασμα απο την αρχη ολα τα java και σχεδον τις μισες εφαρμογες sis!

Πανε ολα -ir remote-x-plore-ltjukebox-smartmovie και οτι ειχα κανει sighn, και οτι ειχε σχεση με το rotate!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω επιτηδες δεν εκανα restore τιποτα εκτος απο επαφες και μηνυματα. To προβλημα μου με τη φωνητικη κληση παραμενει. Θα επρεπε να βαλω τις επαφες μια μια αλλα δεν εχω την υπομονη.

 

PS. Flash lite 3 rulez! Ειναι λιγο αργο για τα κινητα μας ομως (ναι ακομα και για το Ν95) και η αναλυση της οθονης για τις σελιδες εκτος του youtube ειναι ανεπαρκης. To S60 χρειαζεται επειγωντος μεγαλυτερες αναλυσεις!!! TO QVGA ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΠΙΑ! ΑΚΟΥΣ ΝΟΚΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

ειχε ποτε κανεις προβλημα με το ακουστικο?μιλαω στο τηλεφωνο και ακουω επαναφορα της φωνης μου απο το μικροφωνο στο ακουστικο.ειναι προβλημα αυτο??σαν να τριζει κανει,αλλα δεν μου το κανει συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς αναβάθμιση στο νέο λογισμικό V.21 στο Ν95? Ενώ απο το site της Nokia μου βγάζει ότι υπάρχει η νέα έκδοση για το μοντέλο μου, το Nokia Software Updater δεν βρίσκει το κινητό μου μέσω της θύρας USB..Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό.ενώ όλες οι ρυθμίσεις είναι οκ, στην διάρκεια αναζήτησης συσκευής, λαμβάνω το μήνυμα ότι το τηλέφωνο αποσυνδέεται απο την θύρα USB μετά απο λίγο ξανασυνδέεται και πολύ αργότερα έχω το μήνυμα ότι το Nokia Software Updater δεν έχει νέο λογισμικό για το τηλέφωνό μου...έχω κάνει κι άλλες φορές αναβαθαμίσεις, διαθέτω τα πρόσφατα προγράμματα του PC Suite και του Updater..τι γίνεται?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

meta tin anabathmisi akouo tin foni mou otan milao sto thlefono apo to akoustiko tou kinitou.ti ginete to kani se kanenan? pos mporoume na to diorthosoume afto? eyxaristo poly.
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Περασα την καινουργια αναβαθμηση εκανα backup ton c αλλα παλι τα ιδια ξανα-μανα περασμα απο την αρχη ολα τα java και σχεδον τις μισες εφαρμογες sis!

Πανε ολα -ir remote-x-plore-ltjukebox-smartmovie και οτι ειχα κανει sighn, και οτι ειχε σχεση με το rotate!!!!!

 

Λοιπόν το έχουμε ξαναπεί το θέμα του περάσματος των εφαρμογών μετά από αναβάθμιση.

 

Καταρχήν δε δουλεύουν backup των c κλπ προκειμένου να σωθούν οι εφαρμογές.Θα θέλουν στάνταρ επανεγκτάσταση για να παίξουν σωστά.

Αλλά εδώ μπορούμε με την εξής διαδικασία να σώσουμε σχεδόν το 80-100% των εφαρμογών (είτε games κλπ).

Μετά την αναβάθμιση πάμε στη διαχείριση εφαρμογών.

Εκεί θα εμφανίζει αρκετές σειρές, που αντί για ονόματα θα έχουν κάποια πολυψήφια νούμερα.Αυτές είναι οι παλιές εφαρμογές μας!

Τώρα το μόνο που χρειάζεται είναι να τις επιλέξουμε και από το μενού να διαλέξουμε "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ" (στην κάρτα μνήμης ή κυρίως μνήμη, όπως ήταν και πριν περασμένο).Αν η εγκατάσταση δεν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα, τότε η εφαρμογή θα τρέχει κανονικά (χωρίς ξανά SIGN) και μάλιστα αν πρόκεται για games θα τρέχουν και όλα τα saves κανονικά.

 

Εγώ έτσι ξαναπερνάω όλες τις εφαρμογές και σχεδόν όλες (πάντα έχω και μερικές που δε δουλεύουν) είναι οκ μετά.:)

 

Πολλες οι σελιδες και χα8ηκα...ενδιαφερομαι να μαθω για την μπαταρια του Ν95 αν εχει βαλει κανεις αυτη του Ν95 8 gb την 1200mAH (BL-6F)...απο οσο εχω ψαξει η BL-6F ειναι πιο μεγαλη σε υψος απο την original του Ν95 και δεν κλεινει καλα το καπακι του αλλα αν χρησιμοποιησεις clear θηκη πλαστικη και δεν βαλεις το καπακι της μπαταριας στεκεται κανονικα...το εχει δοκιμασει καποιος αυτο?Ευχαριστω.:O

 

Παιδιά που το έχουν δοκιμάσει είπαν ότι μπαίνει, αλλά θέλει αρκετή πίεση στην πάνω πλευρά για να σφηνώσει η μπαταρία.

Εγώ προσωπικά περιμένω 1 μπαταρία που έχω πάρει από EBAY για να τη δοκιμάσω με τη σιλικονάτη θήκη που έχω.

Ο μόνος προβληματισμός μου είναι αν θα έχει καμιά παρενέργεια η έξτρα παροχή στο κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μετά απο την αναβάθμιση ολα εντάξει.... λειτούργησε και το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητο!!!! ομως μετά απο εγκατάσταση μερικών εφαρμογών ξανά το ιδιο πρόβλημα το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί και πάλι.....

μήπως εχει ανακαλήψει κάποιος ποια εφαρμογή δημιουργεί αυτό το πρόβλημα? συμβαίνει και σε αλλον? ρωτάω για να μην τα ξανακάνω απο την αρχή ολα.

Link to comment
Share on other sites

gia to pc suite egw exw vista sp1 64 bit kai doulebei kanonika.

den kserw an to paratirisate alla o ixos me tin teleftea anaba8misi apo ta megafona exei beltio8ei arketa ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που το έχουν δοκιμάσει είπαν ότι μπαίνει, αλλά θέλει αρκετή πίεση στην πάνω πλευρά για να σφηνώσει η μπαταρία.

Εγώ προσωπικά περιμένω 1 μπαταρία που έχω πάρει από EBAY για να τη δοκιμάσω με τη σιλικονάτη θήκη που έχω.

Ο μόνος προβληματισμός μου είναι αν θα έχει καμιά παρενέργεια η έξτρα παροχή στο κινητό.

 

Και οι δυο μπαταριες παρεχουν τα ιδια Volt...οποτε παρενεργειες δεν νομιζω να εχει μακροπρο8εσμα...μονο που θα κρατα περισσοτερο αφου η ενταση ειναι μεγαλυτερη...αλλα δεν ειμαι ηλεκτρολογος/ηλεκτρονικος για να απαντησω...σιγουρα αναμεσα μας θα εχουμε καποιους πιο ειδικους να μας απαντησουν πιο τεχνικα.:blink:

 

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif...και κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτισω επειδη εδω και ενα χρονο που εχω την συσκευη δεν εχω επισκεπτει κανενα alpha copy nokia shop και δεν ξερω απο τιμες....εχουν τις φτηνοτερες σε ανταλακτικα στην αγορα ως η μονη αντιπροσωπεια ή να κανω ερευνα αγορας και αλλου?

Pits Pits!!!!~!!

TB709nl.jpg

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera.exo ena problima.exo perasmenes sto kinito kai stin sim karta kapia tilefona kai otan me kaloune afti h arithmi mou dixni mono to noumero.mipos gnorizi kapios ti mporo na kano gia afto? EYXARISTO POLY
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera.exo ena problima.exo perasmenes sto kinito kai stin sim karta kapia tilefona kai otan me kaloune afti h arithmi mou dixni mono to noumero.mipos gnorizi kapios ti mporo na kano gia afto? EYXARISTO POLY

 

Το πιθανότερο είναι να τα έχεις αποθηκεύσει δυο φορές

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να τα έχεις αποθηκεύσει δυο φορές

 

 

eyxaristo gia tin amesi apantisi sou.h nea anabthmisi tou kinitou mipos gnorizis an exei kapio problima?mipos den to exo kitaksi sto kinito moukai den to gnorizo akoma.diabasa kapou se alo pio prohgoumeno post oti den einai teliomeni.iparxi tetia periptosi?

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

meta tin anabathmisi akouo tin foni mou otan milao sto thlefono apo to akoustiko tou kinitou.ti ginete to kani se kanenan? pos mporoume na to diorthosoume afto? eyxaristo poly.

 

πατα το μεγαφωνο και ετα ξανα ακουστικο.μου το εκανε εμενα και σε αλλους χρηστες αλλα δν το εχω ξανα δει αυτο.παντος με αυτο που σου λεω λυνετε

Link to comment
Share on other sites

πατα το μεγαφωνο και ετα ξανα ακουστικο.μου το εκανε εμενα και σε αλλους χρηστες αλλα δν το εχω ξανα δει αυτο.παντος με αυτο που σου λεω λυνετε

 

 

eyxaristo poly file mou.to ekana kai ola ok tora

xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο την αναβάθμιση ολα εντάξει.... λειτούργησε και το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητο!!!! ομως μετά απο εγκατάσταση μερικών εφαρμογών ξανά το ιδιο πρόβλημα το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί και πάλι.....

μήπως εχει ανακαλήψει κάποιος ποια εφαρμογή δημιουργεί αυτό το πρόβλημα? συμβαίνει και σε αλλον? ρωτάω για να μην τα ξανακάνω απο την αρχή ολα.

 

Η τελευταία φορά που είχα πρόβλημα με το ξυπνητήρι ήταν μετά την προηγούμενη αναβάθμιση και οφειλόταν στο irRemote της Psiloc και συγκεκριμένα στο DRM Common Solutions που μπαίνει μαζί του. Τα έβγαλα και από τότε παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία φορά που είχα πρόβλημα με το ξυπνητήρι ήταν μετά την προηγούμενη αναβάθμιση και οφειλόταν στο irRemote της Psiloc και συγκεκριμένα στο DRM Common Solutions που μπαίνει μαζί του. Τα έβγαλα και από τότε παίζει κανονικά.

 

το εν λογο προγραμμα προκαλει προβληματα σε κινητα απο την εποχη που ειχα το 3650.μακρια απο την Psiloc

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος προβληματισμός μου είναι αν θα έχει καμιά παρενέργεια η έξτρα παροχή στο κινητό.

 

An h mpataria einai sta idia volt den yparxei kanena apolytos provlhma me ta ampere.Prosopika den empisteyomai aftermarket bataries gia ta Nokia mou.

NUEDO
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon11.gif...και κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτισω επειδη εδω και ενα χρονο που εχω την συσκευη δεν εχω επισκεπτει κανενα alpha copy nokia shop και δεν ξερω απο τιμες....εχουν τις φτηνοτερες σε ανταλακτικα στην αγορα ως η μονη αντιπροσωπεια ή να κανω ερευνα αγορας και αλλου?

 

Για μπαταρία σίγουρα είναι το φτηνότερο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία φορά που είχα πρόβλημα με το ξυπνητήρι ήταν μετά την προηγούμενη αναβάθμιση και οφειλόταν στο irRemote της Psiloc και συγκεκριμένα στο DRM Common Solutions που μπαίνει μαζί του. Τα έβγαλα και από τότε παίζει κανονικά.

 

Nαι!!!! αυτό ηταν να σαι καλά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...