Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητέ nervous έχω ήδη 2GB memory card στην οποία το 1 είναι MP3s. Μου είπαν ότι δε μπαίνει μεγαλύτερη memory card.

 

Αν μπορώ να αγοράσω μεγαλύτερη και να μην έχω πρόβλημα, τότε ΟΚ. Αν δε σου κάνει κόπος πες μου ποια...διαφορετικά θα ψάξω.

 

μπορει να διαβασει μεχρι και 8gb χωρις προβλημα.

τουλαχιστον με 6gb που δοκιμασα δουλευε αψογα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ nervous έχω ήδη 2GB memory card στην οποία το 1 είναι MP3s. Μου είπαν ότι δε μπαίνει μεγαλύτερη memory card.

 

Αν μπορώ να αγοράσω μεγαλύτερη και να μην έχω πρόβλημα, τότε ΟΚ. Αν δε σου κάνει κόπος πες μου ποια...διαφορετικά θα ψάξω.

 

Όσο για το rotateme...το έχω διαβάσει, απλά δε ξέρω αν δουλεύει και για το Route66. Θα κάνω μια προσπάθεια πάντως.

 

Θεωρείς ότι το Garmin είναι καλύτερο από το Route66?

 

Ευχαριστώ :)

Βλακείες σου είπαν φίλε μου.

Το κινητό υποστηρίζει τις microSD HC. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν μέχρι και 16GB. Πήγαινε να πάρει μια... και άστους να λένε!

Ναι είναι καλύτερο από το Route66.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Άρης. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Θεωρείς ότι το Garmin είναι καλύτερο από το Route66?

 

Ευχαριστώ :)

 

Για τα αλλα απαντησαν τα παιδια .

Οσο για το garmin & sygic ,καμια σχεση ,αστερια ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε είστε γρήγοροι εσείς!! :) :)

Όλοι μαζί απαντήσαμε.

 

Ότι θέλουν λένε στον κόσμο όσον αφορά τις κάρτες μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ρε είστε γρήγοροι εσείς!! :) :)

Όλοι μαζί απαντήσαμε.

 

Ότι θέλουν λένε στον κόσμο όσον αφορά τις κάρτες μνήμης.

 

Ναι αλλά και πολλοί δεν κάνουν καν τον κόπο να ψάξουν για το τι γράφουμε εδώ μέσα πριν ρωτήσουν τα ίδια...

 

Βγήκε ήδη 16άρα κάρτα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη σκεφτομαι μεσα στην εβδομαδα να το

παρω(για δωρο).το θεμα του τζογου εχει λυθει

στις καινουριες παρτιδες??

οταν το ειχα παρει οταν ειχε βγει ητανε μια χαρα.

μετα απο μερικους μηνες που ειχα παλι στα χερια μου ενα

ο τζογος ητανε πολυ ενοχλητικος(μπορει επειδη ητανε

μεταχειρισμενο).

καποιος που να εχει παρει τωρα καινουριο??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλακείες σου είπαν φίλε μου.

Το κινητό υποστηρίζει τις microSD HC. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν μέχρι και 16GB. Πήγαινε να πάρει μια... και άστους να λένε!

Ναι είναι καλύτερο από το Route66.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Άρης. :)

Υπάρχει κάποιο link για την 16gb?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πωλούνται ξεχωριστά αυτά, πάνε set (controller και ακουστικά). Πάντως από όσο έχω δει δεν πρέπει να υπάρχουν πλέον, γιατί ακόμα και η ΝΟΚΙΑ τα έχει κατεβάσει από όλα τα site της και στα headsets έχει μόνο αυτά που έρχονται μαζί με το Ν95 8GB. Γιατί δεν κοιτάς να βρείς αυτά που έρχονται μαζί με τα Ν95 8Gb Ν82?

 

μα ουτε αυτα βρισκω..τα εχεις δει πουθενα?περναει η υποψια απο το μυαλο μου οτι η νοκια ισως τα αποσυρει με τον τροπο της λογω του γνωστου προβληματος.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link για την 16gb?

http://hkgtoys.com/search.php?page=mp001

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα πατησε πολλες φορες το πληκτρο με την #. 4 αν θυμαμαι καλα. ;)

Nα ρωτησω και εγω κατι, τι ελευθερη μνημη σας δειχνει ο τασκμαν (η ο,τι αλλο χρησιμοποιειτε)? Εμενα μου δεινει γυρω στο 26 ΚΒ αλλα εχω την αισθηση οτι οταν πρωτοειχα κανει την αναβαθμιση ειχα περισσοτερη μνημη. Αν και ασχετο ερωτημα μαλλον.

Συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι, αλλα επειδη με ενδιαφερει το θεμα σκεφτομενος την επιλογη φορματ, οποιος μπορει ας κανει τον κοπο. Εννοειται οτι αναφερομαι στην κατασταση που δεν υπαρχουν ανοχτες εφαρμογες :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και πολλοί δεν κάνουν καν τον κόπο να ψάξουν για το τι γράφουμε εδώ μέσα πριν ρωτήσουν τα ίδια...

 

Αγαπητέ να σε ενημερώσω ότι η αναζήτηση για τέτοια θέματα είναι αρκετά χρονοβόρα...ειδικά για κάποιον που δεν έχει πολύ χρόνο.

 

Το concept των φόρουμ είναι η ενημέρωση...και αυτοί που ασχολούνται οφείλουν να βοηθούν/ενημερώνουν τους χρήστες που έχουν τέτοιες απορίες.

 

Καλώς ή κακώς δεν έχουν όλοι την ίδια εμπειρία και γνώσεις για τα κινητά και τις δυνατότητές τους. :)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν επαναλαμβανομαι, αλλα επειδη με ενδιαφερει το θεμα σκεφτομενος την επιλογη φορματ, οποιος μπορει ας κανει τον κοπο. Εννοειται οτι αναφερομαι στην κατασταση που δεν υπαρχουν ανοχτες εφαρμογες :)

 

Σίγουρα σου δείχνει ελεύθερη RAM 26KB και όχι 26MB; Μετά απο επανεκκίνηση πόσα σου δείχνει;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σου δείχνει ελεύθερη RAM 26KB και όχι 26MB; Μετά απο επανεκκίνηση πόσα σου δείχνει;

 

26mb λαθος! Με τετοια μνημη ξεκιναω (με τασκμαν μονο ανοιχτο βεβαιια), απλα δεν μπορω να θυμηθω ποσο ειχα στην αρχη της αναβαθμισης...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

26mb λαθος! Με τετοια μνημη ξεκιναω (με τασκμαν μονο ανοιχτο βεβαιια), απλα δεν μπορω να θυμηθω ποσο ειχα στην αρχη της αναβαθμισης...

 

Είναι υπεραρκετά τα 26ΜΒ. Για Ν95 μιλάμε άλλωστε. Μην ξεχνάς οτι πριν την τελευταία αναβάθμιση που προστέθηκε το demand paging, δίεθετε μόλις 19ΜΒ ελεύθερα. Όσα και να είχες στην αρχή με το που έκανες αναβάθμιση, τα 26ΜΒ που έχεις ελεύθερα τώρα είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

μα ουτε αυτα βρισκω..τα εχεις δει πουθενα?περναει η υποψια απο το μυαλο μου οτι η νοκια ισως τα αποσυρει με τον τροπο της λογω του γνωστου προβληματος.

Μπορεί να ισχυεί αυτό που λες, αλλά αν τα αποσύρει με τι θα τα αντικαταστήσει? Mήπως θα μας αναγκάσει να πάρουμε όλοι bluetooth τα οποία έχουν τέτοια πλήκτρα όπως π.χ. το ΒΗ-903?

Λόγω φόρτου εργασίας δεν έχω ψάξει ούτε σε Nokia shops ούτε στα κεντρικά για να δω αν τα έχουν. Πάντως θα κοιτάξω αυτή την εβδομάδα και αν μάθω κατι παραπάνω θα ενημερώσω.

 

26mb λαθος! Με τετοια μνημη ξεκιναω (με τασκμαν μονο ανοιχτο βεβαιια), απλα δεν μπορω να θυμηθω ποσο ειχα στην αρχη της αναβαθμισης...

 

Εμένα ξεκινάει με 30ΜΒ, με ανοιχτά το handy taskman και το rotateme.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

'Εκανα ένα backup προκειμένου να κάνω αναβάθμιση.

Στο BACKUP είμαι απόλυτα βέβαιος ότι έκανα κλικ στην πρώτη επιλογή. Δηλαδή backup σε μνήμη τηλεφώνου αλλά και κάρτα τηλεφώνου.

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση... και όταν άνοιξα το Ν95 ήταν εντελώς άδειο.

 

'Εκανα restore λοιπόν... και το κινητό μου... πήρε μόνο ότι είχε (πριν την αναβάθμιση) η κάρτα μνήμης.

Δηλαδή... τα έχασε όλα.

 

'Εχει κανείς καμμιά πρόταση τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

'Εκανα ένα backup προκειμένου να κάνω αναβάθμιση.

Στο BACKUP είμαι απόλυτα βέβαιος ότι έκανα κλικ στην πρώτη επιλογή. Δηλαδή backup σε μνήμη τηλεφώνου αλλά και κάρτα τηλεφώνου.

Πέρασα την τελευταία αναβάθμιση... και όταν άνοιξα το Ν95 ήταν εντελώς άδειο.

 

'Εκανα restore λοιπόν... και το κινητό μου... πήρε μόνο ότι είχε (πριν την αναβάθμιση) η κάρτα μνήμης.

Δηλαδή... τα έχασε όλα.

 

'Εχει κανείς καμμιά πρόταση τι να κάνω;

Για να βεβαιωθείς αν όντως πήρες back up και τη μνήμη της συσκευής κατέβασε το Noki.

Με αυτό θα ανοίξεις το αρχείο back up και δες αν υπάρχουν σ' αυτό στοιχεία όπως επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κλπ τα οποία αποθηκεύονται τη μνήμη της συσκευής.

 

Αν τα έχεις όντως κρατήσει, ξαναεπανέφερε το back up, ίσως γίνει τίποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σου δείχνει ελεύθερη RAM 26KB και όχι 26MB; Μετά απο επανεκκίνηση πόσα σου δείχνει;

Εμενα μετα απο επανεκκινιση ειναι στα 29,5-30 ΜΒ και μετα απο μερες χρησης (δεν το κλεινω ποτε το τηλεφωνο) ειναι σταθερα στα 24-26ΜΒ με το taskmanανοιχτο... οταν εχει και αλλες εφαρμογες ανοιχτες (τηλ. καταλογο προσφατες κλησ. rotateme ... ) ειναι στα 21-22ΜΒ και πραγματι ειναι υπεραρκετα... δεν κολλαει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα αυτά τα νούμερα είναι απολύτως φισιολογικά. Ανάλογα με το πόσες και ποιές εφαρμογές έχεις εγκατεστημένες, εξαρτάται και πόση ελεύθερη RAM θα έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν αυτό; Αποτυχία φόρτωσης του OS; Μήπως κάποιο hardware πρόβλημα;

Πώς λύθηκε; Από μόνο του ή το πήγες σε Nokia shop; :confused:

Το ιδιο μου ειχε κανει το 6600 οταν επιχειρησα να κανω 'επαναφορα ρυθμισεων'. Μετα απο δυο επισκεψεις σε Νokiashop και τρεις φορες στα κεντρικα της Nokia, εγινε. Οι τοσες πολλες φορες ηταν εξαιτιας της μη σωστης εκτιμησης του Nokiashop για τη βλαβη. Να σας πω τι ακριβως ειχε δεν εμαθα ποτε. Το μονο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι πως η αναβαθμιση δεν ελυνε το προβλημα, γιατι τις τεσσερις πρωτες φορες μου το κανανε αναβαθμιση και μολις επιχειρουσα να κανω 'επαναφορα ρυθμισεων' μου εβγαζε αυτο το μυνημα. Μονο στην τελευταια αποστολη εγραψε ο 'καλλιτεχνης' του Nokiashop απο που και ποτε εμφανιζοτανε το προβλημα. Και την τελευταια φορα που το παρελαβα, εκανα δυο φορες 'επαναφορα ρυθμισεων' και αρκετες αλλες αργοτερα και ολα καλα. Δεν ξερω αν θα πετυχεις τιποτα με format γιατι τοτε δεν το ηξερα.:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι ηταν. Οπως ειπα το εκανε μονο μια φορα και μετα εξαφανιστηκε μονο του. Δεν το πηγα πουθενα.

Οταν μου το εβγαλε, το εκλεισα και οταν το ξανα-ανοιξα, φορτωσε κανονικα.

 

Αλλαξα πολλες φορες τη σιμ εκεινη τη μερα (μετεφερα τα μηνυματα απο το παλιο μου κινητο (non-s60). Ισως αυτο να εχει να κανει κατι.

 

 

Μη τρελένεσαι...είχα για πολλά χρόνια άλλο symbian και μου το έκανε συνέχεια... Το restart σώζει ζωές :p Μάλιστα την χειρότερη φορά δεν επανερχόταν με τίποτα για 2-3 μέρες, το άφησα μια μέρα τελείως και ως εκ θαύματος μετά δούλεψε μια χάρα...:) (όντως καλό είναι να μη μας τύχει πάντως)

 

 

 

Και 32GB coming soon! :).... αυτές θα κάνουν για το Ν95 άραγε;;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Αν τα έχεις όντως κρατήσει, ξαναεπανέφερε το back up, ίσως γίνει τίποτα...

Το επεναφέρω το Backup αλλά από ότι πρόσεξα, όταν κάνω Restore, υπάρχουν φορές που σταματάει στο 27%, άλλες φορές στο 78%.

Μόνο μια φορά ολοκλήρωσε αλλά και πάλι δεν μου εμφάνισε όλα τα στοιχεία (που είχε πριν το backup).

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia.thelo na agoraso mia memora card 4gb gia to n95.ta programata pou exo stin palia memory card gia na ta peraso stin kainouria ti prepi na kano os oste na min xriasti na ta peraso ola pali apo tin arxi? eyxaristo poly
xilia signomi pou grafo me aglika alla den exo ellinika sto pc mou.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...