Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink:

Αλλαγη προσοψης μπορει να γινει ,αλλα οχι οπως του Ν95 8gb

http://img84.imageshack.us/img84/5381/img3869datayc1.th.jpg

http://cnn.cn/shop/nokia-black-full-housing-p-2565.html

 

αυτη η προσοψη ειναι αυθεντικη????δν υπαρχει στην αλφα κοπη ετσι???και το μπροστα δν πρεπει ειναι μαυρο????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχε αναφερθεί και παλιότερα στο thread, είναι γύρω στα 5kb.

Χωρίς A-GPS που δοκίμασα τώρα πήρε σχεδόν 4'.

Αν πάς Μενού->Εργαλεία->Συνδεσιμότητα->Δεδομ. GPS->Πλοήγηση->Επιλογές->Κατάστ. Δορυφ. σου βγάζει κανέναν δορυφόρο;

 

 

μου εβγαλε 4 νουμερα(υποθετω ειναι κωδικοι δορυφορων) το οποια αλλαξαν σειρα 2-3 φορες

Link to comment
Share on other sites

αυτη η προσοψη ειναι αυθεντικη????δν υπαρχει στην αλφα κοπη ετσι???και το μπροστα δν πρεπει ειναι μαυρο????

 

Αυθεντικη ειναι εφοσων λεει OEM . Το μπροστα δεν πρεπει να ειναι μαυρο.

Μαλιστα ειχα αγορασει

παλιοτερα και μου εχει μεινει, αυτη εδω

http://img119.imageshack.us/img119/2687/img2621kk3.th.jpg

http://cnn.cn/shop/nokia-grey-housing-p-1678.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα να κανω μια ερωτηση εχω ενα n95 πριν 2 ημερες εκανα αναβαθμιση , ολα λειτουργουν καλυτερα εκτος απο οταν θελω να βαλω μια φωτογραφια για ταπετσαρια μου την παραμορφωνη την κανει ποιο μακρυα :tease: ξερετε τι μπορει να φταιει τα εχω ψαξει ολα και δεν καταλαβαινω γιατι αν ξερετε κατι:worry:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Πηρα ενα Ν95 πριν 3 ημερες (παρασκευη ) απο vodafone store και μου κανει το εξης.

Με τα ακουστικα, μια παιζει και με τα δυο και μια παιζει μονο απο το ενα.

Και αυτο μονο στο ραδιο

Δεν ειναι θεμα στερεοφωνικου σταθμου η οχι γιατι το κανει σε ολους τους σταθμους οταν το κανει.

Το δοκιμασα και με αλλα δυο σετ ακουστικα απο Ν95 και παλι τα ιδια κανει.

Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?

Και αν ναι υπαρχει λυση πριν παω και τα σπασω ολα στην Vodafone γιατι για αντικατασταση δεν παιζει εχω μιλισει πανω απο 30 λεπτα.

Αναβαθμιση λογισμικου δεν γινεται ειναι update λεει το pc suite.

Eυχαριστω ολους για τον χρονο σας.

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα να κανω μια ερωτηση εχω ενα n95 πριν 2 ημερες εκανα αναβαθμιση , ολα λειτουργουν καλυτερα εκτος απο οταν θελω να βαλω μια φωτογραφια για ταπετσαρια μου την παραμορφωνη την κανει ποιο μακρυα :tease: ξερετε τι μπορει να φταιει τα εχω ψαξει ολα και δεν καταλαβαινω γιατι αν ξερετε κατι:worry:

Νομίζω έχει να κάνει με το αν θα τραβήξεις φωτογραφία κρατώντας το κινητό οριζόντια ή κάθετα. Αν το κρατάς οριζόντια και βγάλεις φωτογραφία και ύστερα την τοποθετήσεις για φόντο θα την κάνει μακρόστενη για να πιάσει όλο το πλαίσιο του φόντου, αν πάλι τραβήξεις φωτογραφία με το κινητό σε κάθετη θέση δεν χρειάζεται να γίνει μακρόστενη αλλά αν δεις δεν εφαρμόζει ακριβώς σε όλο το πλαίσιο του φόντου. Εγώ το δοκίμασα τώρα και αν κατάλαβα καλά αυτό συμβαίνει, αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε. Για να ταιριάζει η εικόνα ακριβώςνα αλλάζεις τις διαστάσεις σε 240x235.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ν95.ΠΡΩΤΟΝ:ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να γραφεις με μικρους χαρακτηρες τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις.

 

Τελος απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης.

 

http://www.myphone.gr/forum/policy.php#opx-04

6. Μορφοποίηση Περιεχομένου Ορος 3

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Ν95.ΠΡΩΤΟΝ:ΜΕ ΜΕΤΡΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Καλησπερα.

Καλωσηρθες στην παρεα μας.

Με μια μετρια χρηση θα σου κραταει αν δεν το κλεινεις το βραδυ 1.5 μερα περιπου παντα μετα απο 10 περιπου full φορτισεις αποφορτισεις οπου θεωρητικα τοτε δουλευει καλα η μπαταρια.

Το κινητο ειναι παρα πολυ καλοκαι τωρα που εχει πεσει η τιμη του ειναι μια πολυ καλη αγορα. Ειναι κατι απο παραπανω απο καλο κινητο ειναι σταθερο και αξιοπιστο.:cool:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικη ειναι εφοσων λεει OEM . Το μπροστα δεν πρεπει να ειναι μαυρο.

Μαλιστα ειχα αγορασει

παλιοτερα και μου εχει μεινει, αυτη εδω

http://img119.imageshack.us/img119/2687/img2621kk3.th.jpg

http://cnn.cn/shop/nokia-grey-housing-p-1678.html

 

ειχα δει σε ενα link και με μαυρη προσοψη

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη ναι, αλλά όχι γνήσια Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Πηρα ενα Ν95 πριν 3 ημερες (παρασκευη ) απο vodafone store και μου κανει το εξης.

Με τα ακουστικα, μια παιζει και με τα δυο και μια παιζει μονο απο το ενα.

Και αυτο μονο στο ραδιο

Δεν ειναι θεμα στερεοφωνικου σταθμου η οχι γιατι το κανει σε ολους τους σταθμους οταν το κανει.

Το δοκιμασα και με αλλα δυο σετ ακουστικα απο Ν95 και παλι τα ιδια κανει.

Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?

Και αν ναι υπαρχει λυση πριν παω και τα σπασω ολα στην Vodafone γιατι για αντικατασταση δεν παιζει εχω μιλισει πανω απο 30 λεπτα.

Αναβαθμιση λογισμικου δεν γινεται ειναι update λεει το pc suite.

Eυχαριστω ολους για τον χρονο σας.

 

 

Καποιος plz?????:blink::blink:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καποιος plz?????:blink::blink:

Δεν έχω ακούσει ξανά κάτι τέτοιο να συμβαίνει. Αυτό πρέπει να το πας από εκεί που το πήρες και να απαιτήσεις αλλαγή συσκευής. Δεν είναι δυνατόν συσκευή 3 ημερών και να μην λειτουργεί σωστά με τα ακουστικά. Μπορείς να δοκιμάσεις να πας και στα κεντρικά της nokia ή σε κάποιο κοντινό nokia shop και να το κοιτάξουν.

Μπορείς να κάνεις αναβάθμιση αλλά θα πρέπει να αλλάξεις το product code κα μετά να περάσεις την τλευταία έκδοση λογισμικού αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει ξανά κάτι τέτοιο να συμβαίνει. Αυτό πρέπει να το πας από εκεί που το πήρες και να απαιτήσεις αλλαγή συσκευής. Δεν είναι δυνατόν συσκευή 3 ημερών και να μην λειτουργεί σωστά με τα ακουστικά. Μπορείς να δοκιμάσεις να πας και στα κεντρικά της nokia ή σε κάποιο κοντινό nokia shop και να το κοιτάξουν.

Μπορείς να κάνεις αναβάθμιση αλλά θα πρέπει να αλλάξεις το product code κα μετά να περάσεις την τλευταία έκδοση λογισμικού αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

 

ευχαριστω πολυ. Πηρα ενα nokia store και μου ειπε να το παω σε vodafone καταστημα για την αλλαγη.... Προβλεπω ταλαιπωρια ....

Θα σας ενημερωσω .... αν καποιος εχει κατι αλλο ευχαριστως να μου πει μεχρι αυριο απογευμα που α γινουν ολες οι κινησεις.

Και παλι ευχαριστω

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ. Πηρα ενα nokia store και μου ειπε να το παω σε vodafone καταστημα για την αλλαγη.... Προβλεπω ταλαιπωρια ....

Θα σας ενημερωσω .... αν καποιος εχει κατι αλλο ευχαριστως να μου πει μεχρι αυριο απογευμα που α γινουν ολες οι κινησεις.

Και παλι ευχαριστω

Για δοκίμασε να κάνεις και ένα φορματ πατώντας *#7370# στην οθόνη αναμονής. Πριν κάνεις φορμάτ κράτα ό,τι θες από την μνήμη του τηλεφώνου, γιατί θα σβηστούν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις και ένα φορματ πατώντας *#7370# στην οθόνη αναμονής. Πριν κάνεις φορμάτ κράτα ό,τι θες από την μνήμη του τηλεφώνου, γιατί θα σβηστούν.

 

Το εκανα και αυτο

Το παραδοξο ειναι οτι αμεσως μετα το hard format επεξε παλι απο το ενα ακουστικο ..

Τα mp3 και τα video ολα κανονικα αλλα ετσι και αλλιως πριν το φορματ κανονικα επεζε τα mp3, μονο στο ραδιο ειχα προβλημα και παλι μετα από λιγο.. στην αρχη ολα καλα!!!!

Μετα απο κανα μισαωρο κλειστο επεξε παλι κανονικα και στο ραδιο απο τα δυο ακουστικα και μετα απο λιγο παλι επεζε απο το ενα.

Ξανααφερω οτι εχω 2 ζευγαρια ακουστικα και 2 Ν95 και τεσταρω και το κανει μονο σε ενα ( αυτο που ειναι vodafoe live και ειναι 3 ημερων).

Πολυ εντυπωση μου κανει οτι ενω παιζει απο 1 ακουστικο στο ραδιο ( το αλλο παιζει αλλα πολυ πολυ χαμηλα σχεδον καθολου) mp3 παιζει κανονικα. ρυθμισεις δεν βρισκω κατι ιδιαιτερο οποτε σαν ασχετος το καταλογιζω σε ελατωμα της συσκευης

:superman:
Link to comment
Share on other sites

S60 Platform to get the powerful TAT's Kastor UID???

 

http://www.symbian-freak.com/images/news/08/05/kastor01.jpg

 

Υ.Γ. Το ποστάρω εδώ διότι έχει άμεση σχέση με το Ν95 λόγο του ό,τι αναφέρεται σαν φήμη προς το παρών ό,τι το συγκεκριμένο UID θα ενσωματωθεί στην νέα αναβάθμιση του Ν95-1, την v30. Μου ακούγεται πολύ καλό για να είναι αλήθεια. Μάλλον θα μείνει απλή φήμη...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καποιος plz?????:blink::blink:

 

Και σε εμενα επαιζε το ενα ακουστικο στο ραδιο μονο την πρωτη φορα.Το εχω μια εβδομαδα αλλα κανα δυο φορες που το ξαναδοκιμασα δεν το ξανακανε.

Μηπως τελικα φταιει το firmware της VL?

Και εγω απτη vodafone το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

paidia geia sas.mpori kapios na mou pi an iparxi basi gia (N95) pou mporo na exo sto amaksi os oste na exo anixti akroasi?eyxaristo poly.

 

Κοίτα υπάρχουν 3 περιπτώσεις που έχω δει ότι υπάρχουν στην αγορά πχ. EBAY.

1.H φτηνή είναι παίρνεις 1 βάση των 5€ και όταν σε καλούν ενεργοποιείς το μεγάφωνο.Πάντως από προσωπική εμπειρία και εκτός αν έχεις τρελή ηχομόνωση εντός αμαξιού, δεν αξίζει καθώς και τέρμα να το βάλεις δεν θα ακούς τέλεια.

2.Η ακριβή λύση είναι να πάρεις μια ειδική βάση που κυκλοφορεί με ενσωματωμένα ηχεία.Όμως προσωπικά, είναι τρελή γκουμούτσα γιατί έχει αυτή τη συσκευή με τα ηχεία και είναι τεράστια παντόφλα.

3.Η μεσαία λύση και η καλύτερη είναι να πάρεις 1 bluetooth.Εγώ βρήκα universal από Ebay με 12€ (μεταφορικά μέσα) με 130 ώρες αυτονομίας και 8 ώρες ομιλίας που φορτίζει και με USB.Και το καλύτερο είναι ότι δεν ακούει όποιος βρίσκεται μαζί σου στο αμάξι το τι λέει ο συνομιλητής συν ότι θα ακούς τέλεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα υπάρχουν 3 περιπτώσεις που έχω δει ότι υπάρχουν στην αγορά πχ. EBAY.

1.H φτηνή είναι παίρνεις 1 βάση των 5€ και όταν σε καλούν ενεργοποιείς το μεγάφωνο.Πάντως από προσωπική εμπειρία και εκτός αν έχεις τρελή ηχομόνωση εντός αμαξιού, δεν αξίζει καθώς και τέρμα να το βάλεις δεν θα ακούς τέλεια.

2.Η ακριβή λύση είναι να πάρεις μια ειδική βάση που κυκλοφορεί με ενσωματωμένα ηχεία.Όμως προσωπικά, είναι τρελή γκουμούτσα γιατί έχει αυτή τη συσκευή με τα ηχεία και είναι τεράστια παντόφλα.

3.Η μεσαία λύση και η καλύτερη είναι να πάρεις 1 bluetooth.Εγώ βρήκα universal από Ebay με 12€ (μεταφορικά μέσα) με 130 ώρες αυτονομίας και 8 ώρες ομιλίας που φορτίζει και με USB.Και το καλύτερο είναι ότι δεν ακούει όποιος βρίσκεται μαζί σου στο αμάξι το τι λέει ο συνομιλητής συν ότι θα ακούς τέλεια.

 

υπάρχει και μια τέταρτη λύση με την προυπόθεση οτι το ραδιοCD του αυτοκινήτου σου έχει Aux in (π.χ. στην πρόσοψη). Σε αυτήν την περίπτωση αγοράζεις μια απλή βάση για το κινητό και ένα καλώδιο mini-jack σε mini-jack. Έτσι με το που μπαίνεις στο αυτοκίνητο βάζεις το κινητό στη βάση, συνδέεις το κινητό με το aux in του στερεοφωνικού, επιλέγεις "ακουστικά" από το pop-up μενού του κινητού και ανοίγεις το στερεοφωνικό.

Το καλό με αυτή τη λύση είναι οτι μπορείς να ακούς μουσική από το κινητό και όταν έρθει κλήση αμέσως κάνει pause η μουσική και αφού τελειώσει η κλήση, η μουσική συνεχίζει...

Η λύση αυτή μπορεί να αποτελέσει "ανοιχτή ακρόαση" αφού τον συνομιλητή σου τον ακούν όλοι πεντακάθαρα από τα ηχεία του στερεοφωνικού και από τη χρήση που έκανα διαπίστωσα ότι στο αυτοκίνητο μου ακόμα και αυτοί που κάθονται στο πίσω κάθισμα μπορούν να συνομιλήσουν χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

@bugyman: Στη λύση με το Aux in του car stereo που προτείνεις πρέπει μόνο να έχεις το τηλέφωνο σχετικά κοντά σου, γιατί κατά τη συνομιλία θα παίρνει ήχο από το μικρόφωνο της συσκευής. Αν είσαι μακριά ίσως ο συνομιλητής σου να μην σε ακούει καλά. Κατά τα άλλα είναι η καλύτερη λύση και για μένα. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...