Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Εβαλα ενα θεμα στο Ν95 και θελω να το διαγραψω.

 

Μπορειτε να μου πειτε πως?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Εβαλα ενα θεμα στο Ν95 και θελω να το διαγραψω.

Μπορειτε να μου πειτε πως?

Ευχαριστω!

 

Δεν εμφανιζεται στην διαχειριση των εφαρμογων??

Εαν δεν , με τον τροπο που αναφερεται εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1310384#post1310384

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση λογισμικου αλλα μου βγαζει διαθεσιμη μονο την εκδοση 12.013.... ή καπως ετσι...

Εγω εχω την 11.0.026.

Πως μπορω να βαλω την 20.015....?

 

Δεν ρωταω αν αξιζει να την βαλω γιατι απο οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι μεινατε απολυτα ικανοποιημενοι...

Link to comment
Share on other sites

Οι βιδες ειναι βαμενες ετσι ωστε να φαινετε αν ανοιχτικε το κινητο!

Σε ενα nokia shop μια φορα μου ανοιξαν το 3230 και δεν μου αλαξαν της βιδες με καινουργιες με αποτελεσμα οταν το πηγα στην αlpha copy για σερβις μου ειπαν οτι ηταν εκτος εγγυησης γιατι το ειχα ανοιξη εγω!!!

Ετσι το ξαναπηγα στο nokia shop και αυτοι κατι εκαναν και μου το εφτιαξαν!

Γενικα δεν σηκωνει να πηραζουμε τα nokia γιατι η αlpha copy ψαχνει το παραμικρο για να μας βγαλει τα τηλ. εκτος εγγυησης.

Εδω το 95ρι μου ειχε καμενη οθονη και αυτοι μου ειπαν οτι θα δουν αμα το καλυπτη η εγγυηση επειδη ειχε μια μικροσκοπικη γρατζουνια στην πρωσοψη!!!!

Αυτοί είναι οι κανόνες που επιβάλει η ΝΟΚΙΑ στην ALPHA COPY για του όρους τις εγγύησης και είναι παρα πολύ αυστηρή με αυτούς, γιατί για κάθε κινητό που πάτε εσείς στο Service και το επισκευάζουν εντός εγγύησης, αυτοί πληρώνουν ένα ποσό (και καλό μάλιστα)... Όπως και για άλλους λόγους που δεν είναι σωστό να αναφέρω για το λόγο ότι και εγώ ήμουν υπάλληλος εκεί και σέβομαι τους ανθρώπους που είναι ακόμα εκεί.....

Τώρα για τις βίδες όπως και για άλλες λεπτομέρειες κοιτάνε για την συσκευή που μπορεί να προδίδουν (πτώσεις, υγρασία, οξειδώσεις, στράβωμα στην πλακέτα και λοιπά), έχεις απόλυτο δίκιο για τα NPC (κεντρικά) απλά οι τεχνικοί στα Shops είναι αυτοί που ελέγχουν πρώτα το κινητό άρα εκεί πρέπει να διευκρινίζετε το συγκεκριμένο θέμα.

 

Δελιτε και την φώτο που έχω συνημμένη και καταλάβετε τι εννοώ....

Link to comment
Share on other sites

paidia twra teleutaia exw faei kolima na parw ena N95 giati mou exei kanei to ''klik''. Tha mporousate na mou anaferete ta kala kai ta kaka aftis tis siskeuhs??? Tha mporesw na brw efkola efarmoges na to gemisw??? Perimenw gnwmes!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Ν95 οταν το αγοραζεις εχει μαζι καρτα μνημης η οχι;

 

εμένα δεν είχε και ήταν σφραγισμένο (cosmote)

savras is here:lol:
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο το ροζ και μια κοκκινη ειναι αυθεντικες??τι αλλο υπαρχει(σε αυθεντικο παντα)??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιας και ερχονται γιορτες λεω να αλλαξω την πισω οψη,μπορω να βρω αλλα χρωματα σε νοκια σοπσ και ποια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μιας και ερχονται γιορτες λεω να αλλαξω την πισω οψη,μπορω να βρω αλλα χρωματα σε νοκια σοπσ και ποια?

 

siga min eixane stin ellada ta xaza nokia club ales prosopsis ;P boreis na agoraseis apo monos sou apo diafora sites. afto 8elw kai egw na agorasw mia mabri pou marese 8a i8ela na mas dosei kapios tipt sobara sites na doume prosopsis kai na mas poune tropous pou boroume na tis baloume :P ektos apo monoi mas :P fobame na to aniskw...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ξερω site απλα φοβαμαι να την βαλω μονος μου και ελεγα να σε νοκια σοπ εχουν να μου την βαλουν εκει τη νεα πισω προσοψη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να συνδεσω το κινιτο με το pc αλλα τπτ...

Εχω εγκαταστισει το PC Suite, το παω βημα-βημα μαζι με τον "οδηγο" αλλα οταν φτανει εκει που σου λεει να συνδεσεις το usb στο pc και στο κινιτο αν και το βαζω, και το αναγνωριζει γενικοτερα το συστιμα, αυτο δεν συνεχιζει..... Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Paidia h V20 exei Ellhnika?

Mhpws kserei kapoios pote tha thn bgaloun sthn Ellada?

Gia na mhn to peirazw adika.

 

Φυσικα και εχει Ελληνικα .:rolleyes:

Αρκει η συσκευη σου να μην ειναι παραεισαγωγη

γιατι αναβαθμιζοντας μεσω nokia updater θα τα

χασεις .. (τα Ελληνικα) :p

 

Παρακληση χρησιμοποιησε Ελληνικους χαρακτηρες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw nervous, alla me mperdepses ligo. H V20 exei les Ellhnika, alla an kanw update mesw nokia updater, tha ta xasw ta Ellhnika.

To N95 einai agorasmeno apo Ellada. Me to update tha exw SMS me 160 xaraxthres?

Xanw mhpws eggyhsh?

To update tha ginei me thn allagh tou product code?

Me thn methodo tou N73?

An oxi, pws tha ginei? Giati me ton Nokia updater den mou bgazei pio nea ekdosh apo th 12.

Telos, to Laptop pou exw einai germaniko, kai tha mou parei poly perissotero mexri na brw pou einai ta Ellhnika, apo to na diabasete ayto to post.

Eyxaristw pantws

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση λογισμικου αλλα μου βγαζει διαθεσιμη μονο την εκδοση 12.013.... ή καπως ετσι...

Εγω εχω την 11.0.026.

Πως μπορω να βαλω την 20.015....?

 

Δεν ρωταω αν αξιζει να την βαλω γιατι απο οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι μεινατε απολυτα ικανοποιημενοι...

Και σε μένα δεν την βγάζει στις διαθέσιμες... who knows... πιστεύω είναι θέμα χρόνου να μας το εμφανίσει... απορία (μάλλον χαζή): με το update χάνονται και οι επαφές ε???

 

Και εγω ξερω site απλα φοβαμαι να την βαλω μονος μου και ελεγα να σε νοκια σοπ εχουν να μου την βαλουν εκει τη νεα πισω προσοψη

Κι εγώ το ψάχνω. Έχω βρει το μπεζ που μου αρέσει πολύ, στο παρακάτω κατάστημα στην Καλλιθέα (έχει και online αγορές)

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_itemcats&id=130

Επειδή έχω δοκιμάσει, το να βγάλεις την "πίσωψη" του Ν95 είναι πανεύκολο. Εννοείται πως θέλει προσοχή βέβαια αλλά προσωπικά δε με είχε δυσκολέψει ιδιαίτερα... Παίρνεις και το καπάκι της μπαταρίας ίδιου χρώματος και είσαι έτοιμος... Σύντομα θα βάλω την μπεζ...

 

Ωστόσο το συγκεκριμένο κατάστημα δεν έχει μαύρη πρόσοψη ή "πίσωψη" για το απλό Ν95... Δεν βγήκε ποτέ επίσημα με μαύρη...

(το κάνεις και μαύρο βέβαια αλλά δύσκολα, με πολύ do it yourself...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα παιδιά και καλώς σας βρίσκω όλους.Μόλις πριν πήγα να κάνω την αναβάθμιση στο Ν95 αλλά διακόπηκε χωρίς να καταλάβω το γιατί στο τελος της διαδικασίας για λίγο.Ξαναδοκίμασα μετα απο κάποια ωρα έχοντας κάνει backup ΄και έχοντας κάνει φορματ στο τηλέφωνο αλλά μου γράφει στην εκκίνηση tou updater ότι η ανάκτηση των στοιχείων του τηλεφώνου στάθηκε αδύνατη.Κάποια ιδέα η βοήθεια??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο οτι φαινεται, το ξυπνητηρι του Ν95 που μεχρι πριν την αναβαθμιση στην εκδοση 20 λειτουργουσε αψογα, δεν μας εχει κανει τη χαρη να μας ξυπνησει ξανα αν εχουμε το τηλεφωνο κλειστο! εχει βρει καποιος καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση λογισμικου αλλα μου βγαζει διαθεσιμη μονο την εκδοση 12.013.... ή καπως ετσι...

Εγω εχω την 11.0.026.

Πως μπορω να βαλω την 20.015....?

 

Δεν ρωταω αν αξιζει να την βαλω γιατι απο οτι εχω καταλαβει οι περισσοτεροι μεινατε απολυτα ικανοποιημενοι...

 

Καποιος να βοηθησει λιγο.....

 

Να συμπληρωσω οτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα απο καταστημα WIND αλλα οταν πηγα σε νοκια σοπ μου ειπαν οτι ειναι απο γερμανια και οτι θα με χρεωσουν για την αναβαθμιση 16€. Πως μπορω να κανω την αναβαθμιση? Θα πρεπει μετα να ξαναπεραστουν τα ελληνικα? Πως μπορω να το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να βοηθησει λιγο.....

 

Να συμπληρωσω οτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα απο καταστημα WIND αλλα οταν πηγα σε νοκια σοπ μου ειπαν οτι ειναι απο γερμανια και οτι θα με χρεωσουν για την αναβαθμιση 16€. Πως μπορω να κανω την αναβαθμιση? Θα πρεπει μετα να ξαναπεραστουν τα ελληνικα? Πως μπορω να το κανω αυτο?

 

αμα η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικης παραγωγης

(ασχετα που την πηρες απο ελλαδα)θα χασεις τα ελληνικα.

δες αμα επανω στο πληκτρολογιο εχει ελληνικα η δες το

product cobe(στο κουτι η πισω στην πλακετα κατω απο την μπαταρια).κανε εγκατασταση το αγγλικο nsu και δοκιμασε αμα

σου βρει την 20.αμα χρειαστεις ελληνικα δες εδω τι πρεπει να κανεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724

post #3.

υπαρχει και το αναλογο θεμα.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...