Jump to content

[MOTO] Kawasaki zx130


lambros88
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to kalytero mhxanaki. Leptomereies:

 

engine - 4stroke, single piston SOHC,

Air cooled

 

Cylinder capacity - 130cc

 

Bore x Stroke - 53.0 x 59.1mm

 

Compression Ratio - 10.0:1

 

Transmission - rotary 4speed

 

Wheel Base - 1250mm

 

Dry Weight - 101Kgs

 

Ignition - DC-CDI

 

Front brake - disc brake dual piston caliper

 

Rear brake - drum brake

 

Full tank capacity - 3.8Litres

 

Afta ta liga. Pws ginete na anevasw fwto?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

κυκλοφορη 1 ιουνιου γυρο στα 2000 χιλιαρικα μας ειπαν απο την καβασακη σημερα:)

 

να και φοτο http://www.yingyongmotorcycle.com/Kawazaki/KazeZX130.htm

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο πρεπει να ηταν και στην εκθεση μοτοσυκλετας σε πρασινο χρωματακι.

 

hate it or love it σχεδιασμος παντως ειναι πρωτοτυπο θα ελεγα :O

Link to comment
Share on other sites

Alla ena papaki apo tin kawasaki.Tha perimenoume poso kairo gia tin afiksi tou?Kai gia tis protes patentes?

 

 

για το ποτε ερχετε το γραφω φιλε μου;)ωντος το ειχε στην εκθεση και το εδειξε το σαββατο στο traction .αλλα νομιζω ειναι κατω απο το γιαμαχα σε τεχνολογια .1 ειναι αεροψυκτο 2 δεν εχει μονοσοκ 3 ειναι 2βαλβηδο ...αλλα και απο την αλλη εχει και κατι αλλαγες σε σχεσει με τα παπια που κυκλοφορουν στον εξοπλησμο γιατι εχει στροφομερτο και το ρεζερβουαρ δεν ειναι κατω απο την σελα αλλα μπροστα απο τα ποδια του οδηγου και κατω απο τα οργανα:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

to eida kai ego stin ekthesi kai ousiastika den mou travikse to endiaferon...nomizo pos to 130 to valane etsi...oxi oti 8a pigenei gia 130...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

to eida kai ego stin ekthesi kai ousiastika den mou travikse to endiaferon...nomizo pos to 130 to valane etsi...oxi oti 8a pigenei gia 130...

 

φιλε μ το 130 δεν το βαλανε για την τελικη τ,μαλλον το βαλανε γιατι ειναι τοσα κυβικα:p:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε μ το 130 δεν το βαλανε για την τελικη τ,μαλλον το βαλανε γιατι ειναι τοσα κυβικα:p:p

 

allios to enouse.

Link to comment
Share on other sites

καλο φαινεται παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Για πείτε εντυπώσεις όσοι το απέκτησαν :rolleyes: Σκέφτομαι να δώσω το Kazer και να το πάρω :X:X

 

vasika to eixe enas filos m alla epese k espase to podi tou k dn ton afhnoun pia na to xanaodhghsei,tepsa to eixa odhghsei polles fores telikh exei 120-125km dn paei parapanw...autos elege pws se kathfora phge 140 k eixe akoma 100rpm alla dn ton pisteuw,tespa apo omorfia einai polu asxhmo to mono p axizei einai o megalos xoros p exei katw apo thn sela k to moter tou,pou epishs eida se ena e-shop pws exei vgei k peiragma gia na to kaneis 160cc:X

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω παρει και ειναι μια χαρουλα!!στο παπι δεν κοιταζεις και τοσο την εμφανιση!!ολα πανω κατω ιδια ειναι.μου αρεσει που ειναι λιγο πιο ογκωδες το ζχ130.αλλα απο μοτερ,καταναλωση,σταθεροτητα,ποιοτητα πλαστικων,φρενα,αναρτησεις και χωρους σκιζει!!!και αυτα ειναι που πρεπει να κοιταμε σε ενα παπι γιατι απλα ειναι παπι και εχει ως σκοπο την εξυπηρετηση μεσα στην πολη!τελικη εχει 120 δικαβαλο και 130 μονοκαβαλο σε ευθεια παντα αλλα το θεμα ειναι οτι μεχρι τα 110 πηγαινει σφαιρα και δεν υστερει σε κανενα φασμα στροφων!εχει και ανετη σελα!το μονο που ισως ειναι καλυτερο αλλα και ακριβοτερο ειναι το κρυπτον-χ αλλα και παλι ειναι μικρες οι διαφορες σε σχεση με τα 400 ευρω παραπανω που κοστιζει.
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια σε ένα παπάκι για μένα παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση.Αν και μεγάλος λάτρης της kawasaki αυτό το παπί δε μου άρεσε και τόσο.Έχω την εντύπωση πως το ντεπόζιτο είναι κάτω από τον προβολέα στα φώτα και όχι στα πόδια που λέει κάποιος.Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια σε ένα παπάκι για μένα παίζει μεγάλο ρόλο η εμφάνιση.Αν και μεγάλος λάτρης της kawasaki αυτό το παπί δε μου άρεσε και τόσο.Έχω την εντύπωση πως το ντεπόζιτο είναι κάτω από τον προβολέα στα φώτα και όχι στα πόδια που λέει κάποιος.Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

sta podia k panw apo ton provolea...dld me liga logia akoubas to rezervouar me ta gonata s

Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω παρει και ειναι μια χαρουλα!!στο παπι δεν κοιταζεις και τοσο την εμφανιση!!ολα πανω κατω ιδια ειναι.μου αρεσει που ειναι λιγο πιο ογκωδες το ζχ130.αλλα απο μοτερ,καταναλωση,σταθεροτητα,ποιοτητα πλαστικων,φρενα,αναρτησεις και χωρους σκιζει!!!και αυτα ειναι που πρεπει να κοιταμε σε ενα παπι γιατι απλα ειναι παπι και εχει ως σκοπο την εξυπηρετηση μεσα στην πολη!τελικη εχει 120 δικαβαλο και 130 μονοκαβαλο σε ευθεια παντα αλλα το θεμα ειναι οτι μεχρι τα 110 πηγαινει σφαιρα και δεν υστερει σε κανενα φασμα στροφων!εχει και ανετη σελα!το μονο που ισως ειναι καλυτερο αλλα και ακριβοτερο ειναι το κρυπτον-χ αλλα και παλι ειναι μικρες οι διαφορες σε σχεση με τα 400 ευρω παραπανω που κοστιζει.

 

μαμα το εχεις ε??

Link to comment
Share on other sites

ναι μαμα το εχω.το στρωνω ακομα φαντασου.αλλα δεν νομιζω να το πειραξω και ποτε.μια χαρα ειναι ξαναλεω.αυτα για το ρεζερβουαρ δεν ισχυουν..ειμαι 1,84 υψος και δεν ακουμπανε πουθενα τα γονατα μου.συν οτι με το ντεποζιτο μπροστα το παπακι ειναι πιο σταθερο και οχι μπαλαρινα σαν το κρυπτον(το εχω οδηγησει και το λεω)αν ειχε και ψεκασμο(γιατι βαριεμαι το τσοκ τα πρωινα) θα ηταν μια χαρα.απο καταναλωση(αν και τωρα καιει αρκετα λογω στρωσιματος) εχω κανει με 9 ευρω 470 χλμ και εχω μισο ντεποζιτο(2 λιτρα περιπου) ακομα.βαριεμαι να υπολογιζω οποτε βγαλτε τα συμπερασματα σας.

απο αναρτησεις ειναι σουπερ και δικαβαλο επισης.και η σελα ειναι παρα πολυ καλη.απο εμφανιση δεν ειναι μοντελακι αλλα μια χαρα ειναι,ειδικα το πρασινο.εχει και ωραια φωτιστικα μπρος πισω.

οτι αλλο θελει καποιος να ρωτησει ευχαριστως.παντως ξαναλεω το προτεινω οσον αφορα σχεση τιμης-αποδοσης-ανεσης.

Link to comment
Share on other sites

α και για να προλαβω τους κακοβουλους τις τελικες που ανεφερα τις ειδα στο ζχ130 ενος γνωστου που το εχει κανα 4 μηνο τωρα και απο αυτον ζηλεψα και το πηρα.εγω ακομα στρωνω...δυστυχως μεχρι 70 πηγαινω...:worry: αν δε με πατησουν στην κηφισιας..τυχερος θα ειμαι!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα στον περιφεριακο της θεσ/νικης και ηταν πολυ γρηγορο και αθορυβο και χαθηκε πολυ γρηγορα αφου το εψαχνα μπραβο στη kawasaki εκανε καλη δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...