Jump to content

[MOTO] Kawasaki zx130


lambros88
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πείτε κάτι νεώτερο είμαι σε φάση αγοράς ανάμεσα σε αυτό και το Χ135...:ninja:

 

X135 ετσι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 παρομοια μοντελα .Το καβασακι ζχ 130 και το μοδενας χσιτε .Το ενα ειναι ''κλωνος'' του αλλου.Το μπροστινο φαναρι δεν μου αρεσει καθολου.Θα μπορουσε να ταν λιγο πιο μικρο και λιγο πιο σπορ.Ετσι οπωσ ειναι μου θυμιζει μονοφθαλμο κυκλωπα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον φιλαρακια οσο αναφορα το kawasaki zx130 και το modenas x-cite 130 πρεπει να ξερετε οτι 2 ιαπωνικες εταιριες η kawasaki και μια εταιρια ηλεκτρικων ειδων ιδρυσαν το 1995 την MODENAS στην μαλαισια.....επισης το 2001 η kawasaki αγορασε ενα μεγαλο ποσοστο της daytona motors....ετσι λοιπον η kawasaki παραγει εξολοκληρου την Modenas στην μαλαισια ομως ενω η ιδια παραγει στην ιαπωνια τα δικα της κορυφαια μηχανακια....ακομα μην μιλατε για τα crypton τα οποια ακριβως πανω απο την κεφαλη σε ενα σημειο το πλαισιου εχει αυτοκολλητο "made in indonesia"....AYTA....
Link to comment
Share on other sites

sisos:Φοβερο φιλε μου φοβερο παπι.Αξιοπιστο απο κινητηρα και πολυ καλης ποιοτητας πλαστικα και περιφερειακα.Καρμπυρατερ υποπιεσης Keihin με μεβρανη επιταχυνσης....Κawasaki λεμε:)Η εταιρια γιαπωνεζικη ειναι οπως ξερουμε φυσικα η παραγωγη του γινετε οπως τα υπολοιπα παπια στα εργοστασια Μαλαισιας - Ταϊβαν.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

sisos:Φοβερο φιλε μου φοβερο παπι.Αξιοπιστο απο κινητηρα και πολυ καλης ποιοτητας πλαστικα και περιφερειακα.Καρμπυρατερ υποπιεσης Keihin με μεβρανη επιταχυνσης....Κawasaki λεμε:)Η εταιρια γιαπωνεζικη ειναι οπως ξερουμε φυσικα η παραγωγη του γινετε οπως τα υπολοιπα παπια στα εργοστασια Μαλαισιας - Ταϊβαν.
δεν το βλεπω να εχει περπατησει ομως,,,το εχεις κανει βολτα?
Link to comment
Share on other sites

δεν το βλεπω να εχει περπατησει ομως,,,το εχεις κανει βολτα?

 

δν εχει περπατησει λογο της εμφανισης του..αν ηταν λιγο πιο ομορφο και με την τιμη που εχει πιστευω θα το αγοραζαν ολοι

Link to comment
Share on other sites

sisos:Φυσικα.Ο χαμηλο ροπατος κινητηρας του μου εκανε πολυ καλη εντυπωση.Επισης δεν εχει περπατησει πολυ οπως λες επειδη οι περισσοτεροι προτιμουν το περπατημενο παπι της modenas (το x-cite) που στην ουσια ειναι "Kawasaki" αλλα με χαμηλοτερη τιμη αγορας και δισκοφρενο πισω.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

sisos:Φυσικα.Ο χαμηλο ροπατος κινητηρας του μου εκανε πολυ καλη εντυπωση.Επισης δεν εχει περπατησει πολυ οπως λες επειδη οι περισσοτεροι προτιμουν το περπατημενο παπι της modenas (το x-cite) που στην ουσια ειναι "Kawasaki" αλλα με χαμηλοτερη τιμη αγορας και δισκοφρενο πισω.
το modenas (το x-cite) ειναι πιο γρηγορο απο το ζχ130?
Link to comment
Share on other sites

το modenas (το x-cite) ειναι πιο γρηγορο απο το ζχ130?

 

οχι για κανενα λογο

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα crypton r 115 2008 αξιζει να κανω την αλλαγη με το καβασακι?

 

ναι θα δεις αρκετη διαφορα,θα σε τρελανει ο χωρος που εχει κατω απο την σελα κλπ κλπ,πιστευω πως αξιζει αλλα εγω σ λεω παρε το kawa οχι το μοντενας(μην ψαρωνεις δν ειναι 135 αλλα 130)

Link to comment
Share on other sites

ναι θα δεις αρκετη διαφορα,θα σε τρελανει ο χωρος που εχει κατω απο την σελα κλπ κλπ,πιστευω πως αξιζει αλλα εγω σ λεω παρε το kawa οχι το μοντενας(μην ψαρωνεις δν ειναι 135 αλλα 130)
μα για το καβασακι λεω κι εγω,,εχει καλες επιδοσεις ειναι αξιοπιστο,,δεν το εχω κανει βολτα και δεν μπορω να ξερω τι πεζεται
Link to comment
Share on other sites

sisos:Αξιζει το Κawasaki με το παραπανω μαλιστα:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

δλδ μπορει να σηγκριθει με το χ 135 το γιαμαχα?αν εξερεσουμε ψηγεια και ιτζεξιον?

 

ναι εχει κορυφαια περιφεριακα και καλο γκαζι....και γενικα εχει κ αυτο μοναδικες καινοτομιες οπως και το Χ

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει κορυφαια περιφεριακα και καλο γκαζι....και γενικα εχει κ αυτο μοναδικες καινοτομιες οπως και το Χ
το εχεις οδηγισει φιλαρακι?
Link to comment
Share on other sites

sisos:Ειναι πιο φευγατο στις χαμηλες στροφες σε σχεση με το Χ.Δυστυχως η injection τεχνολογια σε παπι ειναι ακομη σε πρωταρχικο σταδιο,πρεπει να δωσουν περισσοτερη σημασια η κατασκευαστριες εταιριες.Γενικα ειναι καλοστημενο - στιβαρο παπι;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

sisos:Ειναι πιο φευγατο στις χαμηλες στροφες σε σχεση με το Χ.Δυστυχως η injection τεχνολογια σε παπι ειναι ακομη σε πρωταρχικο σταδιο,πρεπει να δωσουν περισσοτερη σημασια η κατασκευαστριες εταιριες.Γενικα ειναι καλοστημενο - στιβαρο παπι;)
το χ 135 το ειχα φιλε μου και το ξερω το μχν,,γι αυτο προσπαθω να δω αν εχουν περιπου την ιδια φιλοσοφια,απλα φοβαμαι αυτο με το τεποζιτο μπροστα,,μπορει να ειναι πρωτοποριακο αλλα αν πεξεις καμια στουκα τι γινεται μετα?

 

ο εμπορας μαστορας που εχει το καβασακι που προκειται να παρω ακουστε τι μου ειπε οτι το crypton r 115 δεν εχει πουλησει και το εχουν παρει μονο οι ντελιβεραδες,,ειναι λεει αργο γι αυτο,,και ξεπερασμενο

Link to comment
Share on other sites

sisos:Ο εμπορας στο ειπε για να σε πεισει να το παρεις.Ολοι οι εμποροι τις ιδιες αερολογιες λενε (περαν απο σπανιες περιπτωσεις).Φυσικα δεν εχει αδικο οτι το Kawasaki σαν παπι αξιζει τα λεφτα του,ομως το crypton r 115 ειναι μια χαρα παπι (τα περι αργου και γρηγορου ουδεν σχολιον).Το κατα ποσο ξεπερασμενο ειναι το καθε παπι ειναι δικια σου επιλογη σαν αγοραστης και οδηγος.Καθε παπι εχει την αξια του στο χρονο.Ευχομαι καθε επιλογη σου σε καλη μερια;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

sisos:Φυσικα.Ο χαμηλο ροπατος κινητηρας του μου εκανε πολυ καλη εντυπωση.Επισης δεν εχει περπατησει πολυ οπως λες επειδη οι περισσοτεροι προτιμουν το περπατημενο παπι της modenas (το x-cite) που στην ουσια ειναι "Kawasaki" αλλα με χαμηλοτερη τιμη αγορας και δισκοφρενο πισω.

 

Ε φυσικο ειναι..........αφου ειναι και φθηνοτερο και εχει δισκοφρενο.....τι να την κανει ο κοσμακης την +5χλμ τελικη????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικο ειναι..........αφου ειναι και φθηνοτερο και εχει δισκοφρενο.....τι να την κανει ο κοσμακης την +5χλμ τελικη????

 

ακριβως ιδια ειναι τα μοτερ...δν ειναι 135....αλλα 130(οπως και το kawa)

μετρα το 53mmX59mm και θα καταλαβεις,εγω παντως θα επερνα το kawa για το ονομα και για την πολυ καλυτερη ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...