Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ετσι...:D

Αν ηταν και σε κοκκινο χρυσο ακομα καλυτερα...:p

Μερικες μικρες διορθωσεις σχετικα με τα τροποποιημενα τηλεφωνα που διατιθενται απο την Goldstriker: Το 8800 Arte 24ct Gold με τα 40 συνθετικα διαμαντακια που παρεθεσες μερικα posts πιο πανω κοστιζει 1095 λιρες ενω η εκδοση 8800 Arte Platinum επισης με τα 40 διαμαντακια κοστιζει 1195 λιρες. Σις 899.95 λιρες ειναι το

Arte 24 ct Gold χωρις τα διαμαντακια (συνθετικα) και η εκδοση Arte 18 ct Rose gold επισης χωρις διαμαντακια (που κατα τη γνωμη μου ειναι και το ομορφοτερο).

Η δουλεια που κανουν εκει ειναι εξαιρετικης ποιοτητας (http://www.goldstriker.co.uk).

Τωρα, σχετικα με το μολις ανακοινωθεν Carbon Arte, πιστευω οτι οταν ερθει στην χωρα μας, η τιμη του στα Nokia Shops θα ειναι ελαφρα χαμηλοτερη απο εκεινη του Sapphire Arte.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δε μου αρεσουν τα διαμαντακια το θεωρω υπερβολη αλλιως θα ηταν ποιο κυκλοφορησιμο για τους

αντρες...

 

Πράγματι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

1100+200 Φ.Π.Α=1300 περιπου...

μια χαρα,το επομενο μου,εκλεισε αν φυσικα ειναι ομορφο κι απο κοντα,χιλλιες φορες αυτο παρα το sapphire.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται το Carbon Arte αν και πρέπει να το δούμε από κοντά για τελικά συμπεράσματα.

Δεν ειναι η πρώτη εταιρεία με ανθρακονήματα, το LG Secret έχει επίσης.

Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό είναι τα 4GB ενσωματωμένης μνήμης του Carbon.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα,το επομενο μου,εκλεισε αν φυσικα ειναι ομορφο κι απο κοντα,χιλλιες φορες αυτο παρα το sapphire.

 

Και ργω αυτο θα επελεγα σεσχεση με το sapphire!!

 

Ωραίο φαίνεται το Carbon Arte αν και πρέπει να το δούμε από κοντά για τελικά συμπεράσματα.

Δεν ειναι η πρώτη εταιρεία με ανθρακονήματα, το LG Secret έχει επίσης.

Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό είναι τα 4GB ενσωματωμένης μνήμης του Carbon.

Oντος αυτο το ειχαμε ξεχαση...εχει και το secret....απλα ισως οχι σε τοσο εκτεταμενη χρηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται το Carbon Arte αν και πρέπει να το δούμε από κοντά για τελικά συμπεράσματα.

Δεν ειναι η πρώτη εταιρεία με ανθρακονήματα, το LG Secret έχει επίσης.

Ενδιαφέρον χαρακτηριστικό είναι τα 4GB ενσωματωμένης μνήμης του Carbon.

 

σιγουρα αν δε το δουμε απο κοντα δεν θα μπορουμε να εχουμε ασφαλη συμπερασματα,παντως πιστευω οτι απο τις φωτογραφιες χανει.

καλα μην συγκρηνεις το ψευτοsecret με την σειρα 8***

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα μην συγκρηνεις το ψευτοsecret με την σειρα 8***

 

Δε νομίζω ότι έκανε κάποια σύγκριση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

από σήμερα είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κάτοχος του 8800 arte. Το αγόρασα από το ebay και προσπαθώ να του περάσω ελληνικά αλλάζωντας το product code μέσω nss. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ το nss αναγνωρίζει και διαβάζει κανονικά τα δεδομένα από κινητό, όταν πάω να κάνω write το ελληνικό product code, ενώ μου βγάζει μνμ ΟΚ, παραμένει το παλιο, αγγλικό product key. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Mηπως κανεις κατι λαθος? Διαβασε τον παρακατω οδηγο ειναι για το Ν73 αλλα η διαδικασια ειναι ιδια..

 

http://rapidshare.com/files/4555828/N73_to_N73_Music_Edition.zip.html

 

Επισης δες εαν δεν εχεις την τελευταια version του nss !

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια , αλλα μιας και ειμαι ολιγον τι ασχετος και δεν εχω κουραγιο να διαβασω τοσες πολλες σελιδες , εχει καποιος την υπομονη να μου πει και εμενα πως να περασω Ελληνικο Λογισμικο σε 8800 arte ...

 

Θα ημουν υποχρεος αν ( με λιτα λογια , για να μην κουραζω) ηταν κατατοπιστικος ...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

exontas to nokia sapphire arte 3mines tora eimai arketa euxaristimenos dixvs provlima to carbon arte den tha elega oti einai pio oraio pantos an k pisteuo i nokia tha vgalei pali mia anavathmisi akoma tou arte opote anamenoume pantos genika i seira 8xxx einai panta prosegmeni ana eksereseis kapoia provlimatakia...
Link to comment
Share on other sites

Δε μου αρεσουν τα διαμαντακια το θεωρω υπερβολη αλλιως θα ηταν ποιο κυκλοφορησιμο για τους

αντρες...

 

 

αν εισαι rapper μια χαρα ειναι τα διαμαντακια....YO!!!:lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν δλδ οποιοδήποτε άλλο κινητό, δεν θα το έπερνες μαζί σου στην παραλία όπου περνάς τις Χ ώρες και θα το άφηνες στο αυτόκίνητο? ποιο το νόημα του: έχω κινητό τότε? να το βάζω στο τραπέζι της καφετέριας ή στα μπουζούκια μόνο?

 

Εσυ παρτο κ μεσα στη θαλασσα μη και πνιγεις:lol::lol:

 

Καλα τους τα λες ...γιατι αμα δεν ''παιζεις'' με το κινητο σου οσες ωρες εισαι στην παραλια δεν λεει, ασε να μην πηγαινουμε καθολου καλυτερα.:lol::lol::lol:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Εσυ παρτο κ μεσα στη θαλασσα μη και πνιγεις:lol::lol:

 

Καλα τους τα λες ...γιατι αμα δεν ''παιζεις'' με το κινητο σου οσες ωρες εισαι στην παραλια δεν λεει, ασε να μην πηγαινουμε καθολου καλυτερα.:lol::lol::lol:

 

οταν ειναι για παραλια κλεινεις το κινητο,δεν καταλαιβαινω την νοοτροπια του ας πουμε να χω ενα απλο κινητο για τη παραλια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδια , αλλα μιας και ειμαι ολιγον τι ασχετος και δεν εχω κουραγιο να διαβασω τοσες πολλες σελιδες , εχει καποιος την υπομονη να μου πει και εμενα πως να περασω Ελληνικο Λογισμικο σε 8800 arte ...

 

Θα ημουν υποχρεος αν ( με λιτα λογια , για να μην κουραζω) ηταν κατατοπιστικος ...

 

ευχαριστω

 

Το κύριο πρόβλημα που συνάντησα εγώ προσπαθώντας να αναβαθμίσω ενα 6500slide ηταν οτι το nss ΔΕΝ μπορούσε να αλλάξει το product code. Αιτία ήταν το software της nokia που μπλόκαρε το nss. Λύση ήταν η απεγκατάσταση του nokia software updater-->μετά αλλαγμα του product code με το nss(επιτυχές τώρα!)-->Εγκατάσταση του Nokia software updater-->Αναβάθμιση με ελληνικά χωρίς κανένα πρόβλημα:D

Δεν ξέρω αν έχει βγεί νέο nss που αντιμετωπίζει το μπλοκάρισμα από τη nokia οπότε και δε θα χρειάζεται η παραπάνω διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα το security code, και τωρα δεν μπορω να κανω μερικα πραγματα που θελω. Υπαρχει τροπος να το βρω η να το κανω reset? Τελευταια λυση θελω να ειναι το Club Nokia. Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά τελευταία έχω την αίσθηση οτι το slider έχει αποκτήσει ένα μικρό τζόγο όταν το πορτάκι είναι κλειστό και πατάω τα πλήκτρα πλοήγησης. Επίσης όταν πληκτρολογώ (ανοιχτό πορτάκι)μερικές φορές νιώθω ένα ελαφρύ κραδασμό. Οταν το πρωτοπήρα νομίζω ήταν απόλυτα στιβαρό και στις 2 περιπτώσεις, αλλά πάνω στο μήνα παρουσίασε τον τζόγο που λέω μαζί με ένα ενοχλητικό ήχο τριξίματος. Ο θόρυβος εξαφανίστηκε αλλά έχω ακόμα την αίσθηση έλλειψης στιβαρότητας:(

Το κάνει σε κανέναν άλλο? Μήπως είναι φυσιολογικό λόγω χρήσης(2 μηνών είναι)?

Σκεφτομαι να το πάω στη nokia να μου αλλάξουν το μηχανισμό του slider αλλά φοβάμαι μην το κάνουν χειρότερα ή μου λένε οτι είναι φυσιολογικό...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Το carbon παιδιά έχει έρθει κάπου??? μήπως ξέρει κανείς???
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Το carbon παιδιά έχει έρθει κάπου??? μήπως ξέρει κανείς???

 

 

Eλλαδα ακομα οχι!

Δες μονο ebay...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρείγγειλα κι εγω το ARTE μάγκες... για να δούμε... ελπίζω να μην μετανιώσω που θα αφήσω το Luna το οποίο ήταν (και είναι) το καλύτερο κινητό που είχα ποτε...
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

δε θα το μετανιωσεις φιλε μου,καλοριζικο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...