Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Katoxos T610 Live! kai Sindesis cosmote.

 

Apla na epibebaioso oti oi rythmiseis WAP tis Cosmote den doulevoun me Live! syskevi. Kai i ******* paei sinefo...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Re paidia den yparxei kapoios allos tropos na 'parw' to phonebook apo to N6510 kai na to valw sto SE t610? Otan kanw sychronice tu 6510 me to MS Outlook mou pernaei mono ta onomata ta opoia exun email i dieuthinisi mesa... Oi katahoriseis pu exun mono arithmus tilefwnon den tis pernaei....:(
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GiorgosH

 

Re paidia den yparxei kapoios allos tropos na 'parw' to phonebook apo to N6510 kai na to valw sto SE t610? Otan kanw sychronice tu 6510 me to MS Outlook mou pernaei mono ta onomata ta opoia exun email i dieuthinisi mesa... Oi katahoriseis pu exun mono arithmus tilefwnon den tis pernaei....:(

 

 

An to Nokia den pernaei ta panta sto Outlook, tote poios o skopos na yparxei kan to software toy Nokia ? :rolleyes: Eisai sigouros oti den exeis kanei kati lathos ?

Anyway, nomizw oti h teleytaia ekdosh toy Oxygen mporei na "milhsei" me Outlook. Rikse mia matia.......

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

για πείτε καμιά ιδέα κάποιου πράγματος που κάνεις ΕΣΥ αλλά δεν θα ευθύνεσαι (δηλ. δεν θα φανεί να ευθύνεσαι) ΕΣΥ...

 

:) όχι για να ξέρω

 

(σαν τα netmod με τα RJ45 στην πρίζα μου κάνει :))

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λέω να πάω την άλλη εβδομάδα να δοκιμάσω την τύχη μου. Τελευταία ερώτηση: αναβάθμιση από R1A081 Live σε R1L013 SE απευθείας γίνεται; Κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται μόνο με την ίδια έκδοση, όμως δεν ξέρω αν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πώς αποσυναρμολογείται το κινητό;

Μετά από μια ψιλοπτώση έχει εμφανίσει κάτι σκονίτσες στην οθόνη και θέλω να το καθαρίσω, αλλά φοβάμαι να βγάλω το μπροστινό κάλυμμα. Το έχει κάνει κανείς;

 

Επίσης πάρτε κι ένα link: http://www.hyperhosting.gr/vegos/ericssontools.zip

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον The Ace

 

Mono h Voda exei kanei customized leitoyrgiko gia to T610. Ta alla einai apla SE ;)

Oson afora ta smartphones, einai aplws kinhta poy doylevoun KAI san PDAs. Ayto shmainei polla pragmata, alla kyriws shmainei PC-PDA epikoinwnia, poly mnimi (panw apo 16MB), xeirismos mesw grafidas (stylus), k.a.....

 

 

....To "Πλαίσιο" έφερε" ένα Nokia 3650 customized για Mycosmos...οπότε έπεται συνέχεια....

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες έχει κι εδώ:

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=31781&forum=2

 

 

Τελικά, μετά την πρώτη φόρτιση (κράτησε 2 ώρες και 7 λεπτά), το μήνυμα για άδεια μπαταρία εμφανίστηκε λίγο μετά το 48ωρο, με μέτρια χρήση σε κλήσεις (~30 λεπτά) αλλά αρκετή χρήση της κάμερας. Η μπαταρία ήταν φορτισμένη ~60% από το εργοστάσιο και πρώτα την ξεζούμισα πριν να το φορτίσω ;)

 

Το πρόβλημα με MyCosmos WAP συνεχίζεται και κανείς δεν ξέρει να μου πει τι φταίει ακριβώς. Επειδή είναι και αγορασμένο σαν συσκευή (δώρο βέβαια), θα τα ψάλλω στη VF από Δευτέρα. Πουλάνε ένα κινητό με μειωμένη λειτουργικότητα (αν δε βρεθεί λύση) και δεν το αναφέρουν πουθενά. Εντάξει κύριε, να το πάρουμε το Live, όμως πουθενά δε γράφει ότι δε θα μπορώ να συνδεθώ και με άλλους παροχείς (η συσκευή είναι πλήρως ξεκλείδωτη, σε όλες τις κατηγορίες). Απαράδεκτο.

 

Υ.Γ.: ναι, ναι, το ρώτησα και πριν, όμως ακόμη δεν μάθαμε αν γίνεται να πάμε κατευθείαν από R1A081 Live σε R1L01 SE ή αν χρειάζεται να περαστεί η ίδια έκδοση πρώτα... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostas

 

Επίσης πάρτε κι ένα link: http://www.hyperhosting.gr/vegos/ericssontools.zip

 

Κι όποιος το χρησιμοποιήσει, είτε του δουλέψει είτε όχι, ας μου στείλει κάνα email... ;)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον csd

 

 

Το πρόβλημα με MyCosmos WAP συνεχίζεται και κανείς δεν ξέρει να μου πει τι φταίει ακριβώς. Επειδή είναι και αγορασμένο σαν συσκευή (δώρο βέβαια), θα τα ψάλλω στη VF από Δευτέρα. Πουλάνε ένα κινητό με μειωμένη λειτουργικότητα (αν δε βρεθεί λύση) και δεν το αναφέρουν πουθενά. Εντάξει κύριε, να το πάρουμε το Live, όμως πουθενά δε γράφει ότι δε θα μπορώ να συνδεθώ και με άλλους παροχείς (η συσκευή είναι πλήρως ξεκλείδωτη, σε όλες τις κατηγορίες). Απαράδεκτο.

 

Υ.Γ.: ναι, ναι, το ρώτησα και πριν, όμως ακόμη δεν μάθαμε αν γίνεται να πάμε κατευθείαν από R1A081 Live σε R1L01 SE ή αν χρειάζεται να περαστεί η ίδια έκδοση πρώτα... :D

 

 

Η συσκευή είναι customized για Voda το γράφει και το κουτί της.....μην περιμένεις λοιπόν να χρησιμοποιήσεις πλήρες τις δυνατότητες των άλλων δικτύων.....(έχει αναφερθεί ήδη) -αν και δεν έχω κοιτάξει και τις Αγγλικές οδηγίες τι μπορεί να λένε γι''αυτό....

 

Η αναβάθμιση από LIVE->No LIVE δεν γίνεται προς το παρόν ( και συτό έχει αναφερθεί ήδη μην ρωτάμε τα ίδια δεν έχει νόημα....)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος. Αν και η συσκευή είναι customised, δεν αναφέρεται πουθενά ότι δεν μπορεί να λειτουργήσει με υπηρεσίες άλλων δικτύων, επομένως η Βούδιφον έκανε λαλακία και ΔΕΝ καλύπτεται νομικά σε αυτή την περίπτωση. Επίσης, η αναβάθμιση firmware από Live σε SE, ΓΙΝΕΤΑΙ. Έχω δίπλα μου αυτή τη στιγμή κινητό φίλου που το έκανε με το γνωστό καλώδιο, αγοράζοντας credit σε online server, όμως το έκανε με την ΙΔΙΑ έκδοση. Η ερώτηση μου δεν έχει καλυφθεί. Δε βρίσκω το λόγο να ανοίγω θέματα χωρίς να είναι αναγκαίο. Αν δεν ξέρεις αν γίνεται κάτι ή όχι, μπορείς να μην απαντήσεις. Αναφέρω κάτι μόνο αν το έχω ελέγξει 100%. Αν δεν ξέρω, ρωτάω. Αν διάβαζα συγκεκριμένη απάντηση, δε θα ρώταγα. Νομίζω ότι φιλικά μπορούν να λυθούν περισσότερα προβλήματα από αυτά που προκαλούνται από την αδικαιολόγητη εριστικότητα. :whistle:

 

edit: να τα ακούσει και η Έφριξον λίγο... ΠΟΤΕ επιτελους θα λύσουν ΑΠΛΑ προβλήματα ελληνικών που άλλες εταιρείες έχουν λύσει εδώ και ΧΡΟΝΙΑ; Μήπως η τοπική αντιπροσωπεία πρέπει να απαιτήσει σωστή υποστήριξη όλων των χαρακτήρων του ελληνικού αλφαβήτου, κεφαλαίων και μικρών; Πόσο δύσκολο μπορεί να είναι να λυθεί ένα τόσο μικρό μα ενοχλητικό πρόβλημα; Πόσο δύσκολο είναι να μπει η ώρα παράδοσης στις αναφορές; Αχ... ας μη συνεχίσω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UserX

 

Katoxos T610 Live! kai Sindesis cosmote.

 

Apla na epibebaioso oti oi rythmiseis WAP tis Cosmote den doulevoun me Live! syskevi. Kai i ******* paei sinefo...

 

 

 

Peristatiko molis pou sunevei sto magazi mou:

Erxetai enas pelaths gia aplh anavathmisi tou T610 (non live tou)...

Ekei pou pianoume thn kouventa mou leei:

Akou ena bug: Mpainw kanonika sto MyCosmos (sundesh COTE) kai ekei pou exei ta themata (nomizw ekei mou eipe...) kanw proepiskopisi se mia eikona kai thn vgazei aspromaurh!Kati san grey scale alla me ena tono tou gri, san logo apo nokia ta palia ena pragma....Dokimazw to idio se allo T610 non live me COTE, to idio.....dokimazw kai s'ena 3o T610 LIVE! alla me sundesh COTE kai h proepiskopisi ginetai EGXRWMH opws kanonika prp na ginetai...!!!!!

 

Fantazetai kaneis ti ftaiei??????

Parepiptontws meta thn anavathmisi tou lew gia dokimase allh mia mpas kai htan bug ths R1A, dokimazei alla jana ta idia.....

Ela m***i ston topo sou..... :confused: :confused: :wacko: :blink: :o

http://image.pbase.com/u44/mrnet/small/28487380.bmw.jpg

 

BMW M POWER RULEZZZZZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nervous

 

Ποτε μου δεν το χωνεψα το Τ9 :wacko:

 

 

Paidia pragmatika oloi mas stin arxi to katakrinoume alla pragmatika linei ta xeria...

Thelei molis 5 lepta na katalavis pos doulevei (idika an kapoios sou diksei) kai molis to piaseis den to alazeis me tipota!

O xronos pou kaneis na grapseis ena minima me T9 einai kato apto miso xrono se sxesi me multitap!

Oso gia ta lathoi,ginonte se sigekrimenes leksis kai kata 90% den einai lathoi apla polloi sindiasmoi pliktron antistixoun se perissoteres apo mia leksis!

Akoma kati aksiosimioto einai oti exontas xrisimopoiisei to T9 se arketa kinita (akoma kai se nokia filon) se kanena den douleve ousiastika to na prosthesis mia leksi pou den vriskete sto kinito!!I SE edose tin lisi sto t610!Kathe leksi pou prosthetis mporeis meta na tin xrisimopoiiseis!ETsi telos ta lathoi :)

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε CTS τη λειτουργια του Τ9 ομως την περιγραφεις την εχει ενσωματωσει η SE απο το Τ68i απο οτι ξερω (αυτο εχω δουλεψει ισως να το ειχε και σε παλαιοτερο). Και οντως η υλοποιηση του Τ9 απο τη SE ειναι η καλυτερη... Για γρηγοροτερη αποδοση μπορεις να απενεργοποιησεις και τις "εναλλακτικες λεξεις" απο το μενου της συνταξης μηνυματος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να αναφέρω κάτι άλλο γιά το live! menu....

 

Γιά μ@λ@κες μας περνά η voda...; Είναι ποτε δυνατόν να κατεβάσουμε με 2,5 € ringtone χωρίς να μας δίνει τη δυνατότητα να το ακούσουμε πρώτα...;

 

Και όταν οι μισές σχεδόν επιλογές του διάσημου menu είναι off....αλλά αναμένονται....!

 

Πιστεύω το mycosmos view να είναι πιό πλήρες, λειτουργικό και οικονομικότερο.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran64

 

teliko s ...den exei to t610 ?

 

 

Re paidia, to exoyme syzhthsei kai alloy ayto: to T610 exei -opws ola ta teleytaia SE- Unicode xarakthres. Se ayto to character set, yparxoun OLOI oi ellhnikoi xarakthres, ara kai to teliko "ς". Ola ta SE kinhta diabazoun mia xara to teliko "ς", aplws den yparxei poythena antistoixismeno sto plhktrologio :rolleyes: Ara, h grafete to aggliko "s", h grafete me T9, h grafete me kanoniko "σ".......;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nervous

 

Ποτε μου δεν το χωνεψα το Τ9 :wacko:

 

Kι εγώ επίσης....Τελικά αυτό που κατάφερνα ήταν να γράφω στη καλύτερη περίπτωση πιό αργά και με αρκετά λάθη....Στο 610 με το pop up μου φαίνονται σκουρότερα τα πράγματα! :rolleyes:

 

Πάντως γνωρίζω πως γενικά χρησιμοποιείται από αρκετούς και με επιτυχία....Πάντως έτσι ή αλλιώς, τα νέα παιδιά χειρίζονται τόσο γρήγορα το πληκτρολόγιο του κινητού που ζαλίζεσαι να τους κοιτάς! :p

 

Για να λέω την αλήθεια καμιά φορά το χρησιμοποιώ όταν δεν γνωρίζω την ορθογραφία της λέξης ή όταν δεν είμαι σίγουρος γι αυτήν.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι παρατηρώ διαβάζοντας τα post, η SE φαίνεται να είναι η μοναδική εταιρεία που έχει κάνει τα bugs default λειτουργίες, κλασικές στο χρόνο και την χαρακτηρίζουν (πως μιλάμε για bic και εννοούμε στυλό....κάπως έτσι!) :p :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Εγώ θέλω να αναφέρω κάτι άλλο γιά το live! menu....

 

Γιά μ@λ@κες μας περνά η voda...; Είναι ποτε δυνατόν να κατεβάσουμε με 2,5 € ringtone χωρίς να μας δίνει τη δυνατότητα να το ακούσουμε πρώτα...;

 

Και όταν οι μισές σχεδόν επιλογές του διάσημου menu είναι off....αλλά αναμένονται....!

 

Πιστεύω το mycosmos view να είναι πιό πλήρες, λειτουργικό και οικονομικότερο.....

 

 

Eδώ είναι Εllada δυστυχώς σε όλες τις υπηρεσίες ,μην περιμένεις βελτίωση .... αν δεν αλλάξει η νοοτροπία μόδας (να μην κατεβάζει κανείς πχ ringtones...γίνεται ?)

 

-Και το "mycosmos" τα ίδια μόλις προχωρήσεις λίγο στα μενού.... και ίσως και λίγο πιό αργά σε ταχύτητα διότι δουλεύει σε ρυθμίσεις σκέτου WAP...

 

Ισως περιμένουν να πιάσουν πρώτα πολλούς πελάτες, και με τα χρήματα των πελατών τους να βελτιώσουν τις υπηρεσίες τους (αντίστροφα δηλ . από το να έιχαν επενδύσει ήδη στις υπηρεσίες -που μπορούσαν να μην πιάσουν εμπορικά...δηλ .ρισκάρουν εκ του ασφαλούς τώρα...) -και μόνο στην Ελλάδα επικρατεί τέτοια αντίληψη υπηρεσιών , "να το ζητησουμε πρωτα για να μας το παρέχουν" !

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί όμως να μην θέλει να ασχοληθεί με την Ελληνική αγορά (και την γλώσσα της), γιατί δεν πουλά τα αναμενόμενα ,οπότε.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...