Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Φιλε ATZ. Μολις χθες εβαλα την R6C005 εχω T610 vf live. Ειχα την R1. Οντως αλλαζουν πιο γρηγορα τα θεματα. Υπαρχει μια καθυστερηση που λες αλλα το πολυ μεχρι 6 δευτερολεπτα την οποια δεν ειχα πριν... ομως πριν εκανε περισσοτερη ωρα να αλλαξη ενα θεμα.

 

Για τους υπολοιπους της παρεας.... παρατηρησα οτι διορθωθηκε η γρηγορη αναζητη στον τηλ.καταλογο. Αν εχεις επιλεγμενα τα ελληνικα στην συνταξη μηνυματος τοτε απο την οθονη αναμονης βρισκεις οποιο ελληνικο γραμμα θελεις.

 

Ακομη δε μπορω να συνηθισω τα ηλιθια χρωματα της μπαταριας και του σηματος... ψαχνω να βρω θεμα που να ταιριαζει....

Αυτα για αποψε τα λεμε

Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που έβαλα την R6C σε κανονικό Τ610 (non live), δεν παρατήρησα αλλαγή στα χρώματα του δείκτη μπαταρίας και σήματος. Από την άλλη δεν υπάρχει η επιλογή μεγαλύτερης ανάλυσης στις φωτογραφίες. Και όντως τα θέματα φορτώνουν πιο γρήγορα, αλλά μετά αργεί πολύ να γυρίσει στην οθόνη αναμονής. Αυτά έχω παρατηρήσει ως τώρα

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leosedf ( 6 Μάι. 2004 , 13:51)

 

Απ ότι ξέρω το 640χ480 είναι μια πατάτα της vodafone ετσι δεν είναι?

 

ακριβώς :!:

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος viardon ( 7 Μάι. 2004 , 00:22)

 

...Για τους υπολοιπους της παρεας.... παρατηρησα οτι διορθωθηκε η γρηγορη αναζητη στον τηλ.καταλογο. Αν εχεις επιλεγμενα τα ελληνικα στην συνταξη μηνυματος τοτε απο την οθονη αναμονης βρισκεις οποιο ελληνικο γραμμα θελεις....

 

Μα αν δεν κάνω λάθος αυτό είχε ήδη διορθωθεί απο την R4* ;)

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alkis ( 7 Μάι. 2004 , 10:37)

 

Εγώ πάντως που έβαλα την R6C σε κανονικό Τ610 (non live), δεν παρατήρησα αλλαγή στα χρώματα του δείκτη μπαταρίας και σήματος. Από την άλλη δεν υπάρχει η επιλογή μεγαλύτερης ανάλυσης στις φωτογραφίες...

 

Η αλλαγή των χρωμάτων είναι μόνο για τα vodafone live κινητά, όπως και το 480*640 (Ο Θεός να το κάνει...)

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alkis ( 7 Μάι. 2004 , 10:37)

Και όντως τα θέματα φορτώνουν πιο γρήγορα, αλλά μετά αργεί πολύ να γυρίσει στην οθόνη αναμονής.

Δώρο άδωρον δηλαδή ή όντως μειώνεται ο πραγματικός χρόνος? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Mou esteilan re paidia ena sms kai otan irthe mou egrapse pws den enai olokliro kai pws leipei ena part, to diavazw telika kai itan ontws to miso kai to icon pou exei sto inbox einai ena spasmeno sms...

Pws tha diavasw to ypoloipo? Prepei na kanw kati i apla na perimenw?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GiorgosH ( 8 Μάι. 2004 , 14:26)

 

Mou esteilan re paidia ena sms kai otan irthe mou egrapse pws den enai olokliro kai pws leipei ena part, to diavazw telika kai itan ontws to miso kai to icon pou exei sto inbox einai ena spasmeno sms...

Pws tha diavasw to ypoloipo? Prepei na kanw kati i apla na perimenw?

 

 

Μάλλον δεν το έχασες, απλά θα έρθει καθυστερημένο.

Είναι καθαρά θέμα δικτύου και όχι συσκευης, έπεσε σε αυξημένο φόρτο δικτύου και έφτασε μόνο το ένα από τα 2 sms στην ώρα του.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας!!Είμαι και έγω κάτοχος Τ610.Παρουσιάζει και σε εμένα διακοπές την ώρα που το φορτίζω και ειμαί αναγκασμένος να ρυθμίζω αρκετές φορές την επαφή μέχρι να φορτιστεί. Αλλες φορές κολλάει μου κάνει restart και για να λυθεί το πρόβλημα πρέπει να βγάζω την μπαταρία. Τέλος ορισμένες φορές αδυνατεί να στείλει mms ενώ αργεί να μπεί και στα java.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Μάι. 2004 , 17:52)

 

Μάλλον δεν το έχασες, απλά θα έρθει καθυστερημένο.

Είναι καθαρά θέμα δικτύου και όχι συσκευης, έπεσε σε αυξημένο φόρτο δικτύου και έφτασε μόνο το ένα από τα 2 sms στην ώρα του.

 

ανοιγόκλεισε το κινητο :o :D [άφησε το 1 min κλειστό κ θα σου έρ8ει ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 9 Μάι. 2004 , 13:45)

 

ανοιγόκλεισε το κινητο :o :D [άφησε το 1 min κλειστό κ θα σου έρ8ει ...

 

 

To ekana 3-4 fores kai enw exun perasei 24 wres den exei erthei akoma :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ, και αναρωτιέμαι αν είμαι ο μόνος τον οποίο ενοχλεί το γεγονός ότι το τηλέφωνο αυτό δεν έχει την επιλογή να αποθηκεύσει κανείς διευθύνσεις για τις επαφές. Θα ήταν πολύ πρακτικό και άλλα κινητά το μπορούν...

Υπάρχει κάποια επιλογή που δεν έχω δει, μήπως λύνεται στα καινούργια firmwares? (Εγώ έχω ακόμη το πρώτο...) Μήπως ξέρει κανείς αν λύνεται το πρόβλημα στο Τ630; (έχω ακούσει κάτι σχετικά...)

Τέλος θέλω να ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη από τον Μοderator που πιθανότατα το θέμα δεν θα καταχωρηθεί εκεί που πρέπει. Προσπάθησα να δημιουργήσω το νέο θέμα μέσα από το επισημασμένο φόρουμ του Τ610, αλλά η μπάρα τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα φτάνει μέχρι το γενικό φόρουμ της SE. Τι κάνω λάθος;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι καλό θα ήταν να μπορούσες να βάλεις διεύθυνση σε κάποιο ειδικό πεδίο αλλά από την στιγμή που δεν γίνεται μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πεδίο "Εταιρία" που υπάρχει και μπορείς να γράψεις μέχρι 30 χαρακτήρες, κάτι είναι και αυτό.

 

Για να γράψεις κάτι σε ένα ήδη υπάρχον thread, κάνεις κλικ πάνω στο thread αυτό πχ το επισημασμένο του Τ610, και μετά επιλέγεις το 'Απάντηση' και όχι το 'Νέο Θέμα'.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Nαι, τη διεύθυνση κατοικίας εννοώ... Υποτίθεται ότι όταν βγήκε αυτό το τηλέφωνο ήταν κάτι σαν smart phone για φτωχούς! Το να μη μπορείς να σώσεις διευθύνσεις είναι κάπως αδιανόητο.

Αυτό το "τρικ" με την εταιρεία το έκανα πειραματικά σε μία επαφή αλλά δεν μου άρεσε, γιατί το τηλέφωνο ενσωμάτωσε κατά κάποιο τρόπο τη διεύθυνση στο όνομα, έτσι ώστε για να μου δείξει όλα τα στοιχεία π.χ. κάποιου που μου έκανε αναπάντητη, έπρεπε να περιμένω να αλλάξουν πέντε γραμμές για να δω την ώρα που με πήρε τηλέφωνο...

Άλλος τρόπος να υποθέσω δεν υπάρχει... Κρίμα!

Ευχαριστώ πάντως για τη γρήγορη απάντηση (μέσα σε μισή ώρα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις για το προγραμμα unjpeg?Υποτηθεται οτι αποσιμπιεζει τις εικονες!Σκεφτομουν μηπως βοηθησει καθολου στις φοτο τραβηγμενες απο το κινητο με τα τελευταια firmware που ειναι συμπιεσμενες!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Στην R6C005 παρατηρησα οτι ο δεικτης μπαταριας τα εχει παιξει λιγο... δηλαδη... σκαλιζω πχ το κινητο και κατεβαινει η μπαταρια.... αμα το αφησω για κανα 5λεπτο πχ μετα η ενδειξη εχει ανεβει παλι. αυτο δεν συνεβαινε πριν την αναβαθμιση. το εχει παρατηρησει κανενας αλλος.....
Keep smiling :-)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος viardon (11 Μάι. 2004 , 19:15)

 

Στην R6C005 παρατηρησα οτι ο δεικτης μπαταριας τα εχει παιξει λιγο... δηλαδη... σκαλιζω πχ το κινητο και κατεβαινει η μπαταρια.... αμα το αφησω για κανα 5λεπτο πχ μετα η ενδειξη εχει ανεβει παλι. αυτο δεν συνεβαινε πριν την αναβαθμιση. το εχει παρατηρησει κανενας αλλος.....

 

To idio kai egw!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Θα μπορουσε καποιος να μου πει πού - κοντα στην Αγια Παρασκευη - μπορω παω το κινητο μου για αναβαθμιση του firmware;

 

Στον Γερμανο δεν λεει, διοτι το στελνουν στην ιδια την Sony Ericsson και αργει πολυ η διαδικασια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

stark

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος Τ610(οχι Live) και θα ηθελα να εκφρασω καποιες αποριες-παραπονα:

 

1)Διαβασα στο φορουμ απο μερικα παιδια οτι για να δουλεψει σωστα η αναζητηση στον τηλ. καταλογο οταν τον εμφανιζεις κανοντας κατω το joystic(παλουκι της χαρας) θα πρεπει να εχεις ολα τα ονοματα στα ελληνικα.Το εκανα λοιπον αλλα οταν επιλεγω Κ,κι ενω εχω ονομα που αρχιζει απο Κ,μενει στο 1ο ονομα και δεν κανει τιποτα.

2)Μετεφερα καποιες εικονες απο το Τ68i στο Τ610 κι ενω στο Τ68i μια animated gif ειχε μεγεθος 23KB στο Τ610 εχει 96KB :mad: :mad: .

Ολες οι εικονες εχουν πολυ μεγαλυτερο μεγεθος απο το Τ68i.

3)Εχω την R3C.Μου προτεινετε να κανω αναβαθμιση?Ακουσα οτι η R4 τρωει κολληματα.

 

Και 2 παραπονα.

Δεν εχει την αριθμηση των μενου του Τ68i που κανει την πλοηγηση πιο γρηγορη αν και την υποστηριζει.

Το μεγεθος της εικονας δεν το δειχνει οταν πατας Πληρ.Εικονας οπως στο T68i παρα μονο οταν πας να τη διαγραψεις.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Gia to deytero exw na sou pw pws an travikseis mia foto me ena kinito SE tha exei paradeigma 25KB. Otan tin steileis se ena allo paei sta 80+ KB. Dokimase na travikseis 1 foto me to 610, des to mrgethos kai mete steilth sto t68. Tha deis oti tha anevei.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όσον αφορά την πρώτη παρατήρηση φταίει το λογισμικό. Γιατί το Κ που πατάς είναι το λατινικό Κ και δε το αναγνωρίζει ως ελληνικό.

Είχα το ίδιο πρόβλημα και κάνοντας την αναβάθμιση λογισμικού λύθηκε.

Το μέγεθος των εικόνων είναι όντως μεγαλύτερο σε όγκο στο Τ610 μάλλον γιατί έχει καλύτερη οθόνη και ως εκ τούτου καλύτερη ανάλυση στην οθόνη με αποτέλεσμα να καταναλώνει περισσότερα ΚΒ.

Πάντα μια αναβάθμιση κατά τη γνώμη μου είναι προς το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...