Jump to content

Sony Ericsson T610i


Tomby
 Κοινοποίηση

tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?  

38 members have voted

  1. 1. tha pernate to risko na balete mia TFT othoni sto T610 sas?

    • NAI
      13
    • OXI
      25


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marellios (13 Μάι. 2004 , 15:13)

 

Ειμαι κατοχος ενος Τ610(οχι Live) και θα ηθελα να εκφρασω καποιες αποριες-παραπονα:

 

1)Διαβασα στο φορουμ απο μερικα παιδια οτι για να δουλεψει σωστα η αναζητηση στον τηλ. καταλογο οταν τον εμφανιζεις κανοντας κατω το joystic(παλουκι της χαρας) θα πρεπει να εχεις ολα τα ονοματα στα ελληνικα.Το εκανα λοιπον αλλα οταν επιλεγω Κ,κι ενω εχω ονομα που αρχιζει απο Κ,μενει στο 1ο ονομα και δεν κανει τιποτα.

2)Μετεφερα καποιες εικονες απο το Τ68i στο Τ610 κι ενω στο Τ68i μια animated gif ειχε μεγεθος 23KB στο Τ610 εχει 96KB :mad: :mad: .

Ολες οι εικονες εχουν πολυ μεγαλυτερο μεγεθος απο το Τ68i.

3)Εχω την R3C.Μου προτεινετε να κανω αναβαθμιση?Ακουσα οτι η R4 τρωει κολληματα.

 

Και 2 παραπονα.

Δεν εχει την αριθμηση των μενου του Τ68i που κανει την πλοηγηση πιο γρηγορη αν και την υποστηριζει.

Το μεγεθος της εικονας δεν το δειχνει οταν πατας Πληρ.Εικονας οπως στο T68i παρα μονο οταν πας να τη διαγραψεις.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε βοηθεια.

 

 

1) όταν έχεις όλα τα ονόματα στα ελληνικά και το μενού εισαγωγής στα ελληνικά και πατάς Κ θα σε πάει στο Κ

 

2) Όντως μεγαλώνει τις εικόνες

 

3) Δεν έχει κολλήματα

 

4) Δουλεύει η αρίθμηση του μενού

 

5) Όντως βλέπεις το μέγεθος μόνο όταν πατήσεις το c για να διαγράψεις

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (13 Μάι. 2004 , 15:44)

 

1) όταν έχεις όλα τα ονόματα στα ελληνικά και το μενού εισαγωγής στα ελληνικά και πατάς Κ θα σε πάει στο Κ

 

 

Δυστυχως δεν παει

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (13 Μάι. 2004 , 15:44)

4) Δουλεύει η αρίθμηση του μενού

 

 

Οντως δουλευει αλλα δεν εμφανιζει τον αριθμο κατι που θα εκανε πιο ευκολη την πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marellios (13 Μάι. 2004 , 17:05)

 

Δυστυχως δεν παει

 

 

 

 

 

 

 

Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει την εισαγωγή του ονόματος χρησιμοποιώντας τα ελληνικά και όχι το τυπικό abc (να βλέπεις ΜΟΝΟ ελληνικά όταν γράφεις το όνομα) και ότι όταν πατάς το Κ σου έχει ΜΟΝΟ ελληνικά γράμματα και όχι J,K,L,5,Λ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (13 Μάι. 2004 , 17:25)

 

όταν πατάς το Κ σου έχει ΜΟΝΟ ελληνικά γράμματα και όχι J,K,L,5,Λ

 

 

Αυτο πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Θα πας να γράψεις ένα sms και θα βάλεις τη γλώσσα εισαγωγής ελληνικά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

τα ονόματα τα έχεις γράψει έχοντας την γλώσσα εισαγωγής στα ελληνικά?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Αφου πριν ειχα καποια ονοματα στα αγγλικα,τα οποια εμφανιζονταν πανω πανω στον καταλογο πριν απο τα ελληνικα.Τα εκανα στα ελληνικα και η θεση τους κατεβηκε οπως οφειλαν

 

Μαλλον θα χρειαστω αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα να αναβαθμήσω το τ610 μέσω του pc μου;αν ναι που μπορώ να βρώ κάποια firmware με ελληνικά;γίνεται μέσω bluetooth ή απαιτεί ειδικό καλώδιο όπως αναφέρεται παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stark (12 Μάι. 2004 , 12:33)

 

Καλημερα.

 

Θα μπορουσε καποιος να μου πει πού - κοντα στην Αγια Παρασκευη - μπορω παω το κινητο μου για αναβαθμιση του firmware;

 

Στον Γερμανο δεν λεει, διοτι το στελνουν στην ιδια την Sony Ericsson και αργει πολυ η διαδικασια.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

stark

 

Έλα ρε γείτονα! Αγία Παρασκευή μένω και εγώ... Θα σε απαγοητεύσω αλλά δεν υπάρχει κάτι εδώ κοντά εκτός από Γερμανό... Σου δίνω μερικές διευθύνσεις SE service που πιθανώς να σε βολεύουν:

Μαρούσι:

Mobitel, Κηφισίας 62, 2106104530

Omnitech, Αγ. Κων/νου 40, Εμπ. Κέντρο Αίθριο, 1ος όροφος, 2106106816-7

Αθήνα:

Procordia, Πύργος Αθηνών, Σινώπης 16, 2107777076

Omnitech, Τζώρτζ 26 (κάθετος Στουρνάρη) 2103304550

Marine Center (Συρίχας) Καλιρρόης 22, 2109240575

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (14 Μάι. 2004 , 07:59)

 

Έλα ρε γείτονα! Αγία Παρασκευή μένω και εγώ... Θα σε απαγοητεύσω αλλά δεν υπάρχει κάτι εδώ κοντά εκτός από Γερμανό... Σου δίνω μερικές διευθύνσεις SE service που πιθανώς να σε βολεύουν:

Μαρούσι:

Mobitel, Κηφισίας 62, 2106104530

Omnitech, Αγ. Κων/νου 40, Εμπ. Κέντρο Αίθριο, 1ος όροφος, 2106106816-7

Αθήνα:

Procordia, Πύργος Αθηνών, Σινώπης 16, 2107777076

Omnitech, Τζώρτζ 26 (κάθετος Στουρνάρη) 2103304550

Marine Center (Συρίχας) Καλιρρόης 22, 2109240575

 

 

Σ'ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (13 Μάι. 2004 , 17:57)

 

Θα πας να γράψεις ένα sms και θα βάλεις τη γλώσσα εισαγωγής ελληνικά

 

 

Ή αντί να τρέχει στη συγραφή SMS μπορεί οπουδήποτε γράφει κάτι (σημειώσεις, μήνυμα, όνομα) να κρατήσει πατημένη τη δίεση και θα βγει το μενού επιλογής γλώσσας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως ξέρει κανείς στις σελίδες της SE (πλην της Ελληνικής), πού μπορώ να βρω τα service centers που είναι κοντά στο σπίτι μου; Ούτε στην Αγγλική σελίδα βρήσκω το link ούτε στη Γερμανική... Ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του λογισμικού καθώς έχω ξεμείνει στην πρώτη έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SE T610 or N3510i: Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από elefk3

Καλησπέρα!

Μήπως ξέρει κανείς στις σελίδες της SE (πλην της Ελληνικής), πού μπορώ να βρω τα service centers που είναι κοντά στο σπίτι μου; Ούτε στην Αγγλική σελίδα βρήσκω το link ούτε στη Γερμανική... Ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση του λογισμικού καθώς έχω ξεμείνει στην πρώτη έκδοση!

 

Pare thl sthn se 8011181081 gia na sou poumne ti uparxei sthn perioxh sou!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ένας φίλος μου άνα μεταχειρισμένο Τ-610 Live. Κάπου στο forum είχα διαβάσει ότι σε κάποια μαγαζιά γίνεται να σου βγάλουν το menu live. Θα ήθελα λοιπόν αν μπορείτε να μου πέιτε που μπορώ να το βγάλω και πόσο θα κοστήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bpel86 (16 Μάι. 2004 , 13:48)

 

Αγόρασε ένας φίλος μου άνα μεταχειρισμένο Τ-610 Live. Κάπου στο forum είχα διαβάσει ότι σε κάποια μαγαζιά γίνεται να σου βγάλουν το menu live. Θα ήθελα λοιπόν αν μπορείτε να μου πέιτε που μπορώ να το βγάλω και πόσο θα κοστήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Αν θυμάμαι καλά,κοστίζει γύρω στα 15-20 ευρώπουλα.Τσέκαρε το παρακάτω link για λεπτομέρειες! ;)

 

http://9volto.gr/catalog/default.php

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο μια αναβαθμιση στο λογισμικο του κινητου μου,αν και μου εβαλαν την R4(μου ειπαν πως η R6 δεν εχει ερθει ακομα),και διαβασμα ολοκληρου του εγχειριδιου θα ηθελα να κανω τις εξης ερωτησεις:

 

1)Μπορω να βαλω ενα δικο μου ηχο(π.χ. καποιον που κατεβασα απο ενα WAP site) σαν ηχο μηνυματος ή αναγκαστικα πρεπει να επιλεξω καποιον απο αυτους που εχει το κινητο;

 

2)Μπορω να προσθεσω επιπλεον συνδεσμους στα μενου Επιπλεον ηχοι και Επιπλεον εικονες ;

 

3)Γιατι δεν μπορω να επεξεργαστω κανενα ηχο;Σε ολους τους ηχους ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη Επεξεργασια ενω στο εργαλειο Συνθεση μουσικης οταν παταω Εργαλεια->Ανοιγμα μελωδιας μου βγαζει το μηνυμα:

Οχι αλλα αντικειμενα

 

4)Αν απο τις ρυθμισεις επιλεξω Ρυθμισεις->Επαναφορα Ρυθμισεων->Διαγρ.Ολων υπαρχει περιπτωση να διαγραφουν και οι ανεπιθυμητοι προεγκατεστημενοι ηχοι του κινητου;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

1)Ήχο μηνύματος μπορείς να διαλέξεις μόνο από τους προεπιλεγμένους 6.

2)Δε νομίζω να μπορείς να προσθέσεις επιπλέον συνδέσμους σ'αυτά.

3)Δε μπορεί να γίνει επεξεργασία των "κατεβασμένων" μελωδιών.

4)Όχι δε διαγράφονται όλοι οι ήχοι με master reset.

Με λίγα λόγια άστα να πάνε φίλε μου σ'αυτά που ρωτάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (17 Μάι. 2004 , 14:10)

 

to pasxa perase :o

 

 

 

off topic αλλά κανονικά το λέμε μέχρι και μεθαύριο οπότε και θα βγεί από την υπογραφή... ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από savarel

Παιδια , ειμαι πολυ χαρουμενος σημερα (παρολο που ειναι Μ.Παρασκευη) .Χθες το βραδυ εκανα το κολπο το 13 sec και την 1η φορα μου ελευθερωσε μονο 120 kb.Eτσι απο τα 513 πηγα στα 613 . Ομως δεν το εβαλα κατω, το ξανακανα και τωρα εχω ελευθερο χωρο 2207 kb και το κινητο δουλευει μια χαρα. Αυτες τις μερες (μετα το Πασχα) θα παω να του flasharω νεο fw και ποιος με πιανει ... :whistle: ;) :alien: :cool: :p :) .Για οποιον εχει αμφιβολιες για το αν λεω αληθεια , αρκει να κανει ενα post για να ανεβασω photo.

 

Pws ginetai auto to kolpo me ta 13 sec?

I need it

να κοιτάς εκεί που θες να πας, διαφορετικά θα πας εκεί που κοιτάς...
Link to comment
Share on other sites

To 13 sec trick douleuei apsoga alla einai logo apotomo..Prepei na vgaleis thn mpataria se 13 sec akrivws meta apo reset.. uparxoun kai kalutera kolpa,opws grapsame kai se prohgoumeno post..

An den to vreis tha sto steilw ok?

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

tha tin bgaleis meta apo 13sec akrivos, molis sbisei to kinito? h molis anoiksei to kinito? dioti to exo kanei kamposes fores kai den mou exei piasei :( an exeis leptomereis odigies plz pes mou.. (me ta 13sec kerdizeis parapano 200kb apo to allo kolpo pou eixa anaferei palaiotera)

Euxaristo :o

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T610i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...