Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω ασύρματο τηλέφωνο για χρήση στο skype αλλά με σύνδεση ethrnet και όχι με usb όπως τα περισσότερα που κυκλοφορούν. Έχετε υπόψη κάποιο;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορώ να ξεχωρίσω ένα κλώνο από ένα γνήσιο dreambox 500s plus??? Πήρα 2 πρόσφατα για φίλους….. μου είπαν είναι γνήσιοι, έβαλα και το Gemini Project 4.4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά έχω την αίσθηση ότι ανάψαν αρκετά παρόλο που τα είχα σε λειτουργία λίγο χρόνο… ούτε ώρα.

 

επίσης θα ήθελα να βάλω σε ένα dreambox 600 PVR ένα σκληρό 2,5. Οι ερωτήσεις μου είναι οι κάτωθι:

1) Πρέπει να επιλέξω μία συγκεκριμένη μάρκα?

2) Μέχρι τι χωρητικότηταμπορώ να βάλω?

3) Έχει σχέση να είναι sata? Ή μπορεί να είναι και κάτι άλλο?

4) Τον φορμάρω σε κάποιο συγκεκριμένο format??? Και πιο είναι αυτό??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω από πού μπορώ να ξεχωρίσω ένα κλώνο από ένα γνήσιο dreambox 500s plus??? Πήρα 2 πρόσφατα για φίλους….. μου είπαν είναι γνήσιοι, έβαλα και το Gemini Project 4.4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά έχω την αίσθηση ότι ανάψαν αρκετά παρόλο που τα είχα σε λειτουργία λίγο χρόνο… ούτε ώρα.

 

επίσης θα ήθελα να βάλω σε ένα dreambox 600 PVR ένα σκληρό 2,5. Οι ερωτήσεις μου είναι οι κάτωθι:

1) Πρέπει να επιλέξω μία συγκεκριμένη μάρκα?

2) Μέχρι τι χωρητικότηταμπορώ να βάλω?

3) Έχει σχέση να είναι sata? Ή μπορεί να είναι και κάτι άλλο?

4) Τον φορμάρω σε κάποιο συγκεκριμένο format??? Και πιο είναι αυτό??

 

Ευχαριστώ πολύ.

Καλό θα ήταν να βγάλεις το Gemini 4.4 και να περάσεις έκδοση απο 4.2 και πίσω. Εχουν ακουστεί περιστατικά που το Time Bomb χτυπάει και original δέκτες. Αλλωστε η 4.4 δεν εχει κάτι το ιδιαίτερο που δεν έχει πχ η 4.2

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Περιμένω το πρώτο μου μωράκι και επειδή μένω σε μεζονέτα με ενδιαφέρει να αγοράσω μια καλή ενδοεπικοινωνία με οθόνη που να έχει μεγάλη εμβέλεια. Ο άντρας μου προτείνει τη λύση με κάμερα δικτύου αλλά εγώ προτιμώ να έχω μια φορήτή οθονίτσα και όχι να παρακολουθώ το μωρό μόνο από τηλεόραση ή υπολογιστή. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα καλύτερα USB GADGETS που κυκλοφορούν ;

 

Νομίζω ότι δεν υπάρχει τέτοιο thread :)

 

ΥΓ. Μην βάζετε links από online shops γενικά, απλά φωτογραφίες και link από τα ίδια τα προϊόντα ανά post ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ας ξεκινήσω εγώ :)

 

USB Desktop DJ Mixing Station

http://www.gadgetshop.com/media/gadgetshop/products/ProductGalleryImage1/332726.jpg

 

http://www.gadgetshop.com/media/gadgetshop/products/ProductGalleryImage3/332726.jpg

 

Για όσους ασχολούνται με την μουσική :music:

τιμή περίπου 140 ευρώ :blink:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

.... ΥΓ. Μην βάζετε links από online shops γενικά, απλά φωτογραφίες και link από τα ίδια τα προϊόντα ανά post ;)

 

ακολούθησε τη συμβουλή σου.... κι αφαίρεσε το λινκ που δίνεις.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καταρχήν συγχαρητήρια και με το καλό να σας έρθει το μωράκι σας.

 

Το βασικό πρόβλημα με τις ασύρματες κάμερες είναι 1) το οτι δεν είναι "κλειστό" κύκλωμα - δηλαδή η κάμερα εκπέμπει και όποιος έχει τέτοιο δέκτη εκεί κοντά μπορεί να βλέπει, 2) υπάρχει κάποια ακτινοβολία που μπορεί για εμάς τους ενήλικους να μην είναι σημαντική αλλά για το μωράκι σίγουρα είναι!

 

Εαν δεν σας απασχολεί το 1ο, τότε πρέπει να βάλετε μια "καλωδιακή" κάμερα, την οποία θα συνδέσετε με πομπό στα 2,4ghz (ο πομπός θα είναι μακριά από το κρεβάτι του παιδιού ή και έξω από το δωμάτιο, οπότε μειώνεται στο ελάχιστο η ακτινοβολία). Μετά με έναν αντίστοιχο δέκτη συνδεδεμένο σε μια μινι-tv 6-7 ιντσών, θα μπορείτε να βλέπετε το μωρό σχεδόν σε όλο το σπίτι.

 

Προτείνω να απευθυνθείτε σε κάποιο μεγάλο κατάστημα ηλεκτρονικών και να ζητήσετε μια προσφορά για ένα τέτοιο συστηματάκι, υπολογίζοντας στο περίπου τις τιμές που ισχύουν αυτή τη στιγμή στο νετ, δεν πρέπει να σας κοστίσει παραπάνω από 150Ε (χωρίς την μίνι TV). Αν μάλιστα πετυχετε και καλό τεχνικό, μπορεί και να κάνει καμμιά ρύθμιση στον πομπό και τον δέκτη να παίζουν σε καμμία υποσυχνότητα που δεν πίανουν οι προρυθμισμένοι δέκτες - και να μην ανυσηχείτε και για το ποιός άλλος βλέπει το μωρό σας!

 

Εναλλακτικά αγοράστε απλά ένα καλό baby monitor ήχου - αλλά και εκεί το θέμα της ακτινοβολίας υπάρχει!!! Και επιπλέον μπορεί η εμβέλεια να μην φτάνει για μεζονέτα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε γεώργιε με ενδιαφέρει πολύ η συσκευή,

συγκεκριμένα αν υποστηρίξει ελληνικά, πόσο εύχρηστη είναι και αν μπορώ να δημιουργώ από δικά μου αρχεία e-book !

Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγάλει κάποια στιγή η Nokia μία κάμερα παρακολούθησης εσωτερικού χώρου η οπία "έπαιρνε" κάρτα sim και μπορούσες να την καλέσεις από το κινητό σου και να παρακολουθήσεις το χωρο σου μεσω βιντεοκλήσης. Μπορούσε επίσης να σου στείλει άμεσο mms σε περίπτωση που ανίχνευε κάποια κίνηση στο χώρο.

Μήπως θυμάται κάποιος τον τύπο της, ή κάποιο αντιστοιχο μοντέλο με κάρτα sim?

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το GE Combo Set? Μήπως είναι πολύ φτηνό??

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1164325&catalog=22&category=69978086

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσφατα παρακολουθησα την ταινια ταξιδι στο κεντρο της γης με τα 3d γυαλια που μου δωσανε στα village(realD 3d),τα οποια μας αφησαν να τα παρουμε μετα σπιτι.εψαξα στο youtube να δω κανα videaki που να δουλεβουν αλλα σε οτι 3d και αν βρηκα δεν τα εβλεπα 3σδιαστατα...δουλεβουν σε κοινες οθονες pc? μπορω να βλεπω 3d ταινιες σπιτι μου οπως στο cinema?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να γινεται σε κοινες οθονες(π.χ. τηλεοραση στο σπιτι, οθονη υπολογιστη κλπ). δεν εχω δει καμια ταινια στον κινηματογραφο με τετοιου ειδους γυαλια.ομως εχει δει ο ξαδερφος μου και ειπε οτι μολις ξεκινησε η ταινια, "περασε" ενα διαφανες στρωμα πανω απο το πανι του cinema και τοτε τα εβλεπε ολα 3d.οποτε δεν πιστευω να μπορεις ετσι απλα να δεις ταινια στο σπιτι.

αν γνωριζει καποιος καλυτερα ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια ητανε.η δευτερη μου ταινια 3d υστερα απο το beowulf που ειδα στο Βελγιο.αφου εβλεπες να φιλιουντε ακριβως μπροστα σου! ακομα και ο δεινοσαυρος που νομιζες οτι ερχετε καταπανω σου! η τα πουλια στο κεντρο της γης που νομιζες οτι πετανε μεσα στο cinema.μακαρι να εβγαινε και τσοντα 3d!! πολυ καλο το συστημα αλλα υστερα απο αναζητηση στο google δεν μπορεις να δεις 3d ταινιες απο κοινες οθονες ακομα...ελπιζω συντομα στο μελλον! ειναι απολαυση!!! πιστευω στο μελλον δεν θα χρειαζετε να φορας τα ειδικα γιαλια.θα γινετε το ιδιο αποτελεσμα και καλυτερο με ειδικους φακους προβολεις που θα τοποθετουντε γυρω γυρω απο το σινεμα.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω δει 3d στο pc μου. πριν κατι χρονια νοικιασα το shrek και εκτος απο την κανονικη ταινια ειχε κ ενα 10λεπτο περιπου βιντεο σε 3d. απο το βιντεο κλαμπ μου εδωσαν κ 2 ζευγαρια γυαλια για να την δω, αυτα που ειναι ενας φακος μπλε κ ενας κοκκινος.
Link to comment
Share on other sites

αυτά με τον εναν κοκκινο και τον αλλο μπλε φακο ειναι διαφορετικα απο αυτα που σου δινουν στο cinema.και βεβαια μπορεις με αυτα να δεις καποιες 3d εικονες και βιντεο αλλα δεν ειναι το ιδιο με αυτα που βγηκαν τωρα τελευταια στις ταινιες 3d στο cinema...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

α οκ. τουλαχιστον παλευεται το καινουριο συστημα που εβγαλαν? γιατι αυτο το μπλε κοκκινο ηταν πολυ κουραστικο
Link to comment
Share on other sites

εμενα με τρελανε! τελειο ειναι.πραγματικα νομιζεις οτι ολα ειναι live.γιαυτο αλλωστε και τετοιες ταινιες στο cinema κοστιζουν 2 φορες οσο μια απλη ταινια...(12 ευρο περιπου)
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ειχα δει ενα 3d χριστουγεννιατικο καρτουν το οποιο χωρις γυαλια απλα εβλεπες μια θωλουρα. Με τα γυαλια ξεκαθαριζε το πραγμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Είμαι μπροστά στην επιλογή ενός ασύρματου τηλεφώνου για το σπίτι μου, θέλω να ρωτήσω κάποια βασικά που ίσως φανούν αστεία και καθώς αν

υπάρχει κάποια πρόταση συσκευής :

1. Υπάρχει SAR στα ασύρματα τηλέφωνα, όπως και στα κινητά?

2. Υπάρχει πιθανότητα παρεμβολών ανάμεσα σε ασύρματο - Wifi router?

3. Παλιά (πολυυυυυυ παλιαααα) υπήρχε η δυνατότητα ο γείτονας με άλλο ασύρματο να εκμεταλλεύεται την γραμμή σου. Εξαλείφθηκε αυτό?

 

Καμια προτασούλα γύρω στα 40 Ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Exw auta edw ta ixia Press Here kai 8elw na mou pite poioi enisxites kanoun gia ta paron ixia... Exw kati sto mualo m alla kalo einai na perneis kai mia deuteri apopsi. Min ta kapso ta ixiakia. Aaaa panta milame gia Pioneer enisxiti kai gia tipota allo. Sas dino auto edw to link, koitakste edw Press Here .
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα, καλωσήρθα και καλώς σας βρήκα.. (νεος γαρ..)

Μην αγχώνεστε..Τα σκούπισα τα πόδια στο χαλάκι καθώς έμπαινα.. :p

Έχω μια απορία και πρίν αρχίσω να παίρνω σβάρνα τα μαγαζιά είπα να ρωτήσω εδώ πρώτα μιας και φαντάζομαι πως όλο και κάποιος θα είχε το ίδιο "πρόβλημα" με μένα..Να με συγχωρείτε κιόλας αν έχει ξαναναφερθεί κάπου αλλά δεν το βρήκα.. :worry:

Στο θέμα μας τώρα..Έχω ένα Mio 168 και δεν έχω τα ακουστικά του..Ψάχνω λοιπόν ένα καλώδιο που να μετατρέπει την 2,5mm είσοδο του Mio σε κλασσική 3,5mm ώστε να του κοτσάρω ότι ακουστικό θέλω..Μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί (Αθήνα) που να έχει τέτοια ανταπτοράκια σε λογικές τιμές (γιατι είδα κάτι 15 και 20Ε στο νετ και κουλάθηκα :X )??

Σας μερσώ και να με συγχωρείτε για το έπος που έγραψα πάλι! :O

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρίν καιρό ένας φιλός από εδώ μέσα(mirrorofsorrow) είχε πάρει από Νόκια Shop ένα τέτοιο ανταπτοράκι μόνο 1 ευρώ.

Δεν ρίχνεις και μια ματιά εκεί??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...