Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα δει το ρομποτάκι σε μία comdex πριν από χρόνια...κορυφή...αλλά πολλά λεφτά ρε γμτ....πολλά λεφτά...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Οχι υποτιθεται, μαθαινει να αναγνωριζει το ονομα του, εντολες και την φατσα του αφεντικου.. Σε κατι ξενα φορα μαλιστα ελεγε πως μπορουσε να αντιληφθει το αφεντικο και αν ο τυπος ηταν αξυριστος δρουσε αλλιως... Αυτα ισχυαν με το παλιο ERS-210. Απο τοτε σταματησα να ασχουλουμαι επειδη απλα, δεν να δωσω λεφτα σε κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

Η νοημοσύνη είναι πολύ μεγαλύτερη απ'το να αντιλαμβανεται απλώς το χώρο και το αφεντικό του. Πρώτα απ'ολων περνάει φάσει από μικρό και καλά σκυλάκι ως ενηλικας και εκεί δεν έχει καμία σχέση πια. Πλέον μπορεί να καταλάβει πότε χρειάζεται ύπνο (φόρτιση) και να εκτελεί μόνο του την εντολή. Μπορεις να το εννώσεις με wi-fi και να βλέπεις Live από το pc σου οτι βλέπει με τα μάτια του. Έχει τη δυνατότητα να παίζει με αντικείμενα και στις τελευταίες εκδόσεις η δυνατότητες του να΄βρει το δρόμο του μέσα από ενα σχετικό λαβ'υρινθο είναι φοβερή. Καταρχάς εμένα έπαιζε κανονικά με το σκύλο μου λες και ήταν πραγματικό σκυλί (βέβαι το πρόσεχα και λίγο δεν ήθελα ο βαγγέλησ -> my real dog να του φάει κάνα πανάκριβο αυτί και να ψάχνομαι αλλά ήταν απόλυτα φυσικό στο περιβάλλον του. Ααααχ μακάρι να είχα τα λεφτα να το αγοράσω. Κάπου αυτή τη βδομάδα θα ξαναπάω στο φίλο μου να το δω λίγο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα σας ενδιαφέρει κάτι ΑΙ τότε αγοράστε τη Roomba (Ψαξτε στο γοογλη).

 

 

Στοιχίζει 200 €, κάνει τη μαμά να σας συμπαθεί και το χακάρισμα της είναι απλό. Κοιτάξτε λίγο και θα με θυμηθείτε....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου φιατάκια, τα αυτοενυσχιόμενα ακουστικά αξίζουν γιατί η διαφορά στην ποιότητα ήχου είναι τρομερή!΄Να ξέρεις όμως ότι για να οάρεις κάτι καλό θα πρέπει να σκάσεις γύρω στα 30+/- € !! Για να βρεις παντού λίγο δύσκολο, άρα απευθύνσου στα μεγάλα καταστήματα, σε καταστήματα αποκλειστικά με ηχοσυστήματα (ΟΔΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ και τιγύρω (Γεωργιάδης είναι καλό μαγαζάκι)). Good Luck!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν το καθένα δίνει από μία δώρο, τί λέτε για μαζική παραγγελία; Μια ντουζίνα για μένα!!!!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Mono meres vdomades kai vale!!! Spithami pros spithami giana exoume oso to dinaton mikroteri apolia xrimaton i kai katholou apolia!!!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έγω δει και ακούσει διάφορα προβλήματα με SD κάρτες που χρησιμοποιούνταν σε πολλές συσκευές ταυτόχρονα (όπως πχ σε smartphone και digi cam). Για αυτό προσοχή.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το Videostudio 7.0 ή 8.0 της Ulead. Βλέπει τις Micro-MV μια χαρά. Έφτιαξα SVD και εικόνα και ήχος ήταν μια χαρά. Για DVD δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
http://www.hintipas.com/elias/images/athnar.jpg
Link to comment
Share on other sites

θελω info gia free2air gia hotbird.

εχω nova(λογω διακανονισμου που κανει σε σχεση με το απλο)

κ μετα την αναβαθμιση εχασα τισ ρυθμισεις που ειχα βαλει.

βασικα ενας τεχνικος ειχε βαλει μια συχνοτητα που κατεβαζε ειχε πει τα περισσοτερα ελευθερα καναλια(οχι κλειδωμενα).

μηπως γνωριζει κανεις την συχνοτητα αυτη?

θελω τα ιταλικα/αγγλικα κ οτι αλλο υπαρχει ξεκλειδωτο.

η skyplex βαζει 200καναλια αλλα τα 2/3 ειναι κλειδωμενα κ δεν υπαρχει επιλογη για διαγραφη καναλιων.

εχει αναφερθει για 926 καναλια μονο στον hotbird.προφανως εννοει κ τα κλειδωμενα. τα data τι σχεση εχουν με μας αφου δεν συνδεονται με inet.

πληροφοριες για ελευθερα

2o

2)ginetαι με τον βασικο εξοπλισμο νοβα 70 ή 80 cm πιατο να πιασω κ astra(κυριως μουσικα καναλια?) κ ποσο πηγαινει-ξερω οτι θελει πανω απο 1m gia 2 lnb-?

 

αν μπορει ας κανει καποιος ποστ ή επισημανει ενα ενημερωμενο κ πληρης review για τα ελευθερα,να μην ανοιγουμε συνεχεια νεα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Filiaraki apo oti ksero den ginete ayto pou anafereis! Tha to koitakso kai tha apantiso gia sigoura!

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για τα Double Layer DVD recorders;

Έχουν γύρω στα 150-200€.

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν αυτή τη στιγμή τα Media των 8,5GB;

Αξίζει να αγοράσω τώρα ή να περιμένω να πάει η ταχύτητα στα 4x;

http://www.hintipas.com/elias/images/athnar.jpg
Link to comment
Share on other sites

loipon extes epese sta xeria mou ena gamecube. den exo poliasxoleithei me consoles...

yparxei periptosi na vro piratika cd?

epeidi eida oti den exoun se ola ta magazia paixnidia gia to gamecube eseis apo pou pernete me kales times kai oi times pou kimainontai?

apo periferiaka?(memory card, 2o gamepad)

telos poia einai ta kalitera 3-4 paixnidia must-have? ksero sigoura gia mario kart

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω δει κανενα πειρατη με gamecube παιχνιδια ουτε και dvd club!Καλα παιχνιδια ειναι Eternal darkness,resident evil,zelda,metroid(λεω αυτα γιατι ειναι exclusive)
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην πάρεις τώρα. Δισκάκια δεν υπάρχουν και από εξωτερικό είναι περίπου €15 το ένα. Δεν αξίζει αυτή την στιγμή και αργότερα θα ανέβει και η ταχύτητα. Πάντως εάν τρώγεσαι το e-shop έχει το Nec NW-5100 για €99 με ΦΠΑ.

Φιλικά Μάριος

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον pontios.

Ασε πρωτα να κυκλοφωρησουν ευραιως και υστερα το ξανασυζηταμε...

Αν υπαρχουν οποιυδηποτε ειδους προβληματα πιστευω δε θα ηθελες να εισαι απο τους πρωτους που θα τα αντιμετωπισουν! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το Φόρουμ!

 

Εδώ και κάποιες μέρες σκέφτομαι για την αγορά ενός MP3 Jukebox, αλλά θέλω οπωσδήποτε να έχει και Line in καθώς κάνουμε αρκετές ζωντανές ηχογραφήσεις από κονσόλες. Σκέφτηκα και το Minidisc αλλά δε θέλω να μπλέκω με πολλά δισκάκια και επειδή ταξιδεύω πολλές φορές θέλω να έχω όλη μου τη μουσική μαζί μου.

 

Συνεπώς βλέπω ότι περιορίζομαι ανάμεσα στο iRiver και το Archos(είτε 120 είτε 220). Και τα τρία έχουν 20GB χωρητικότητα και οι τιμές(από technikdirekt και Amazon.de) είναι:

 

Archos 120: €265 technikdirekt, €249 Amazon

Archos 220: €308 technikdirekt, €318 Amazon

iRiver iHP-120: €399 technikdirekt, €350 Amazon

 

Πελάγωσα....

 

Τι να προτιμήσω; Ραδιόφωνο και τρομερές κριτικές το iRiver , CF reader από το Archos 220, καλή τιμή από το Archos 120. Μέσα σε όλα ήρθε και το iRiver 320 με €440 και με βάζει σε σκέψεις(πετώντας τελείως έξω τον προϋπολογισμό...)

 

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να πελαγώνεις :)

 

και βέβαια το iRiver Η320 που κάνει και εγγραφή ραδιοφώνου και έχει και USB On The Go + οθόνη TFT + external battery pack + φόρτιση από usb! και το έχει ο Γερμανός στο καινούργιο του φυλλάδιο σε καλύτερη τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πρόχειρο το φυλλάδιο με τις τιμές;

 

Θα με βοηθούσες πολύ. Ωστόσο, επειδή τα άλλα είναι φθηνότερα και ίσως δεν μπορέσω να δώσω τόσα χρήματα για το 320, έχεις γνώμη για αυτά;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...