Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν τα εχω ακούσει τα marshall. Εγω εχω αυτα:

http://www.ebay.com/itm/AKG-K376-High-performance-in-ear-Stereo-headphones-For-Android-/111634621558?var=&hash=item19fdf12476:m:mxu3T1zzdCHOdakB3i59r7g

Απλά εξαιρετικά!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ! Ο seller έμπιστος;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αν και νομίζω δεν τα πήρα απο αυτόν, μια χαρά ειναι το ποσοστό του (99,3). Ουτως ή άλλως money back guarantee εχεις!

 

Αν οντως ενδιαφέρεσαι για την αγορά τους, απλα μια επισήμανση. Το χειριστήριο με τα κουμπάκια θα το ήθελα, εγω προσωπικά, να είναι λιγο καλύτερης ποιότητας.

Οχι οτι εχει πρόβλημα μια χαρα ανταποκρινεται αλλά ..... για τ' ακουστικά αυτά θα το ηθελα λιγο πιο ποιοτικό.

Βέβαια δεν το πολύ χρησιμοποιώ (αν τυχει καμια κληση και αν πάλι δεν απαντήσω απο το τηλεφωνο) γιατί εχω φτιάξει τα play list μου οπως τα θέλω. Αλλά ξέρεις τώρα! Αν είσαι και λίγο "βλαμμένος" ....

 

Ακουστικά πάντως, θα πάθεις πλάκα με τον ηχο τους. Ειναι οτι καλύτερο εχω ακούσει, με τρομερά μπάσα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ακουστικά (http://m.ebay.com/itm/Skullcandy-CHOPS-2-0-Active-Sport-Ear-Hook-Earbuds-Headphones-with-Mic-Control-/131526798186?nav=SEARCH), αλλά δεν ξέρω αν θα λειτουργούν με το κινητό μου, καθώς είναι Android. Ο πωλητής δεν απάντησε στα email μου, μόνο η Skullcandy, η οποία μου έλεγε πως τα συγκεκριμένα ακουστικά είναι εγγυημένο ότι δουλεύουν με i-συσκευές, αλλά δεν απάντησε στην ερώτηση μου. Οπότε αποφάσισα να ανοίξω ένα θέμα εδώ. Αν τα αγοράσω, θα δουλεύουν κανονικά με android; Εμένα με ενδιαφέρει να δουλεύει ο ήχος και το μικρόφωνο, για τα volume rockers δεν με ενδιαφέρει και τόσο.

 

δεν μπορώ να σου απαντήσω 100% αλλά αν υπάρχει πρόβλημα θα υπάρχει στα κουμπιά volume , δεν νομίζω να υπάρχει στον ήχο και στο mic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια θελω βοηθεια ....

Εχω ενα καφενειο και θελω μεχρι 400 ευρω να αγορασω εναν προτζεκτορα και πανι προβολης περιπου 100 ιντσες πανι....

Τι λετε να παρω? Τελος τι μαστορα θα χρειαστω να τα συνδεσω? Ευχαριστω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά....εχω μια ip foscam fi9821p camera...εχω ενα θέμα...χάνει συνέχεια την ip..εκεί που την βλέπει στο δίκτυο την ip της cameras μετα χάνετε και μετα απο λίγο παλη την βρίσκει..γιατί το κανει αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!!

Τα τελευταία 4 χρόνια δεν είχα και δεν έβλεπα καθόλου τηλεόραση. Προχθες ήρθε το καινούριο monitor tv, και είπα επιτελους να δοκιμασω να συνδεσω και τη τηλεοραση.σημειωτέον ότι δεν έχω ιδέα από ψηφιακά-αναλογικά σήματα, αποκωδικοποιητές,digea κλπ.

Το monitor έχει ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή mpeg-4. Για να βρω κανάλια και να τα συντονισω, είμαι έτοιμος και κάνω απλά αναζήτηση ή πρέπει να συνδεσω και κεραία;;;

Να σημειωσω επισης οτι παρολο που εχω στο τοιχο υποδοχη κεραιας,( παλιά αναλογική η οποια είναι στη σκεπή φαντάζομαι, ) αυτή δε πρέπει να λειτουργεί πλέον, καθώς ο πατέρας μου που μένει από πάνω την έχει καταργήσει και βλέπει τηλεόραση αποκλειστικά μέσω νοβα.

Θα χρειαστω επομένως κεραία (εσωτερική) για να δω τα ψηφιακά ελεύθερα κανάλια;

Δεν έχω ιδέα όπως σας προειδοποίησα!!!

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείς κεραία.

Αν η ενεργοποίηση της παλιάς που κατεβαίνει από τη σκεπή είναι δύσκολη διαδικασία, δοκίμασε με μια εξωτερική.

Ανάλογα με την περιοχή μπορεί να μη χρειαστείς εσωτερική.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με κάποια μικρή εσωτερικού χώρου, πιστεύεις δε θα γίνει δουλεια?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοώ, δοκιμασε με μια μία μικρή εσωτερικού χώρου.

Μπορεί να αποδίδει ικανοποιητικά, ανάλογα την περιοχή

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδες. Καταρχας αν δεν ειμαι στο σωστο θεμα απολογουμαι. Λοιπον, ψαχνω να αγορασω ενα pocket wi-fi router κ περιμενω τα φωτα σας. (Ειδα ενα huawei με λιγο ψαξιμο αλλα θελω κ τις γνωμες σας). Τι ζηταω: τα βασικα ειναι οπωσδηποτε 4g και μικρο μέγεθος, να χωραει στο τσαντακι ή στη τσεπη του μπουφαν ας πουμε. Απο εκει και περα εσεις θα μου πειτε για μπαταρια, ταχυτητα συνδεσης, αριθμό συσκευων, κτλ. Επισης επειδη ειμαι τελειως αδαης με το θεμα, μια βασική ερωτηση εχω.. η sim που θελω να χρησιμοποιησω ειναι μια κανονικη micro-sim με συμβολαιο cosmote, προγραμμα με ομιλια και data plan. Εννοω οτι δεν ειναι σκετο data sim. Αν την βαλω στο routeraki θα λειτουργεί κανονικα ως data? Ευχαριστω παιδια εκ των προτερων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας και καλη χρονια να εχουμε..θελω την βοηθεια σας γιατι δεν γνωριζω και πολλα..εχω ενα παλιο home cinema 5,1 που παιζει μονο dvd,καινουργια σχετικα τηλεωραση και play station..οταν βαζω dvd στο hc εχω ηχο απο ολα τα ηχεια.οταν βαζω blue ray στο ps εχω ηχο μονο απο μπροστα.εχω συνδεση ασπρο κοκκινο aux in απο το hc με καρφακι (στα ακουστικα)στην τηλεοραση.υπαρχει περιπτωση να υπαρχει συνδεση κ να ακουω απο ολα τα ηχεια οταν βαζω blue ray?το dvd εχει μονο aux in(κοκκινο ασπρο)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα ακούω γνώμες για το συγκεκριμένο TV Box, το οποίο πιστεύω ότι είναι σαφέστατα ανώτερης κατασκευαστικής ποιότητας και υποστήριξης από τα κινέζικα noname που έχουν γεμίσει την αγορά, με τα ασύρματα κάκιστης ποιότητας χειριστήρια τους και άλλα πολλά...

4Κ τηλεόραση δεν έχω (κατά επιλογή μου, λόγο των πολύ μεγάλων input lag τους) αλλά διαθέτω AV Receiver με HDMI 2.0 ports, οπότε το 4K 60FPS με ενδιαφέρει.

Επίσης AMD GPU έχω, αλλά μελλοντικά μπορεί να παίξει nVidia οπότε και η δυνατότητα του streaming ακούγετε ωραία.

Κυρίως το θέλω για να βλέπω MKV ταινίες και σειρές.

Τι λέτε αξίζει τα παραπάνω χρήματα? Γύρω στα 260 ευρώ το βρήκα από Γερμανία, το 500GB μαζί με το Remote.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας. Λοιπόν, να ξεκινήσω από το πρόβλημα. Πηγαίνω γυμναστήριο, και γενικά γυμνάζομαι αρκετά κατά τη διάρκεια της εβδομάδας. Έχω κάποια ακουστικά, σχετικά καλά, αλλά επειδή είναι πολλά ohm, και το κινητό δεν έχει αρκετά δυνατό ήχο, τα ακουστικά δεν ακούγονται πολύ δυνατά. Σε άλλη συσκευή ακούγονται πιο δυνατά. Οπότε: σκέφτομαι να πάρω αυτό (http://www.brainwavzaudio.com/products/ap001-portable-amplifier), ώστε να ενισχύσω τον ήχο. Οι αξιολογήσεις είναι πολύ καλές. Σκέφτηκα όμως και αυτό εδώ (http://www.skroutz.gr/s/3322001/Sony-SBH20.html). Δεν είναι ενισχυτής, αλλά είναι bluetooth. Ιδού η απορία: να πάρω τον ενισχυτή, και να ενισχύει απλά τον ήχο, ή να πάρω το Sony, που είναι και bluetooth. Εμένα ο ενδοιασμός μου είναι η ένταση. Αν το Sony έχει πολύ δυνατό ήχο, τότε θα πάρω εκείνο. Εσείς τι λέτε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Λοιπόν, να ξεκινήσω από το πρόβλημα. Πηγαίνω γυμναστήριο, και γενικά γυμνάζομαι αρκετά κατά τη διάρκεια της εβδομάδας. Έχω κάποια ακουστικά, σχετικά καλά, αλλά επειδή είναι πολλά ohm, και το κινητό δεν έχει αρκετά δυνατό ήχο, τα ακουστικά δεν ακούγονται πολύ δυνατά. Σε άλλη συσκευή ακούγονται πιο δυνατά. Οπότε: σκέφτομαι να πάρω αυτό (http://www.brainwavzaudio.com/products/ap001-portable-amplifier), ώστε να ενισχύσω τον ήχο. Οι αξιολογήσεις είναι πολύ καλές. Σκέφτηκα όμως και αυτό εδώ (http://www.skroutz.gr/s/3322001/Sony-SBH20.html). Δεν είναι ενισχυτής, αλλά είναι bluetooth. Ιδού η απορία: να πάρω τον ενισχυτή, και να ενισχύει απλά τον ήχο, ή να πάρω το Sony, που είναι και bluetooth. Εμένα ο ενδοιασμός μου είναι η ένταση. Αν το Sony έχει πολύ δυνατό ήχο, τότε θα πάρω εκείνο. Εσείς τι λέτε;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Γιατί δεν κοιτάς μήπως μπορείς να περάσεις κανένα mod ήχου στο κινητό σου και να γλυτώσει και λεφτά αλλά και έξτρα ογκω ,εγώ στο δικό μου έχω το dolbu atmos μαζι με vipper4android και δεν τολμώ να τον βάλω πάνω από την μέση τον ήχο

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς μήπως μπορείς να περάσεις κανένα mod ήχου στο κινητό σου και να γλυτώσει και λεφτά αλλά και έξτρα ογκω ,εγώ στο δικό μου έχω το dolbu atmos μαζι με vipper4android και δεν τολμώ να τον βάλω πάνω από την μέση τον ήχο

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα, γύρω στα 10 από Χda, αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά στην ένταση. Στην ποιότητα οκ, με τις ρυθμίσεις το έφερα στα μέτρα μου και ήμουν πάρα πολύ καλά. Αν επιτρέπεις, τι κινητό έχεις;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi 1s , με το dolby atmos γίνεται η διαφορά

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi 1s , με το dolby atmos γίνεται η διαφορά

 

Όπως και να έχει, παρήγγειλα τελικά χθες το sony sbh20. Τώρα το παρέλαβα από eshop. Μέχρι τώρα έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Η ηχητική ποιότητα είναι αρκετά έως πολύ καλή. Η ένταση είναι δυνατή, τόσο που δεν μπορώ να το έχω στο τέρμα, ενώ Πριν το έβαζα στο τέρμα, και δεν ήταν αρκετό.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω πως η D-Link βγαίνει εκτός προυπολογισμού κατά 100€

 

Ανάλυση γιατί θες 1080? Για οικονομική λύση θα πας πιο κάτω! Νομίζω υπάρχουν σε 720p.

 

Αυτή ίσως σε ικανοποιεί με IR nightvision στα 8 μέτρα! Απλά χάνει σε ανάλυση αρκετά! Αν δεις σε παρόμοιες λύσεις έχει και με καλή ανάλυση μέχρι 100ευρώ!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει Κάποιος να μου πει αν μπορώ το showbox να το συνδέσω με το trakt;

Γνωρίζει κάποιος να μου πει παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει παρακαλώ;

Ξέρεις ότι είσαι off-topic έτσι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ότι είσαι off-topic έτσι;

Δεν νομίζω να είμαι Εκτός θέματος.Αν δεν κάνω λάθος είμαστε στο xbmc το οποίο συμπεριλαμβάνει και το showbox.εξάλλου και σε προηγούμενα posts υπήρχαν φίλοι που αναφέρονταν στο showbox.Επομένως Ποιος ο λόγος που είμαι off topic;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...