Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου απο οτι ειδα ατυχησες στο γεγονος οτι η τηλεοραση εχει εξοδο ψηφιακη ομοαξονικη και οχι οπτικη. Ενω το home cinema εχει εισοδο οπτικη μονο. Αρα εχεις δυο λυσεις. Η πρωτη να τα συνδεσεις με hdmi στην υποδοχη ARC (τις πιο πολλες φορες οταν ειναι διαφορετικη μαρκα δεν παιζει) και να ενεργοποιησεις την αντιστοιχη εξοδο ηχου της τηλεορασης. Η δευτερη ειναι να παρεις απο μαγαζι με ηλεκτρονικα ανταπτορα απο ομοαξονικο σε οπτικο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις βρεί κάτι; Γιατί κι εγώ ψάχνω μια τέτοια συσκεύη για περιπτώσεις που δεν έχω σύνδεση wifi (πχ σε διακοπές), έχω βρεί κάποια εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/vmcDataCardsList.action αλλά θα προτιμούσα κάτι από σκρουτζομάγαζο και λίγο πιο οικονομικό.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παίζει παλιό smartphone ούτε smartphone με 2 sim, γιαυτό ψάχνω usb stick modem με sim... Μια λύση είναι να βάζω - βγάζω τη sim στο δικό μου smartphone και να το κάνω wifi spot. Άλλα αν βρω κάτι οικονομικό σε στικάκι θα το προτιμούσα. Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει εδω gopro φιλε μου μονο drakosdigital service. Δεν αγορασα το προιον απο αυτον αλλα απο τα public . Αυτοι εναντι του νομου εχουν υποχρεωση να την αντικαταστησουν!!!

 

Συγνωμη που σου απανταω τοσο αργα ...αλλα ΜΟΝΟ η αντ/πεια στο αλλαζει μετα απο τις πρωτες δεκα ημερες απο την αγορα.... πριν τις δεκα φυσικα στο αλλαζει το καταστημα...

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα παιχτη, αλλα οχι στικακι που μπαίνει σε pc. Κανονικο routerακι. Αψογο, ειμαι φουλ ευχαριστημενος, αυτο που εψαχνα ειναι κ σε θεματα ταχυτητας κ σε θεματα πολλαπλης συνδεσιμοτητας, τελειο σε ολα αλλα οχι τοσο οικονομικο..

http://www.e-gate.gr/tp-link-m7350-4g-lte-mobile-wi-fi.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

λίγο of topic

Βγήκε καινούργιο addon για ελληνικους υπότιτλους ... subztv.gr (ένα από τα καλύτερα site ....) + το subtitles.gr που αναβαθμίστηκε σε εκδοση 1.2.0

Και τα δύο τα κατεβάζετε από https://github.com/lambda81?tab=repositories ( install from zip.... )

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το subtitles μου έκανε νερα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μενα το ιδιο αλλα το ελυσα με το fix που εχει βγει στο tv addons στο τμημα του lambda

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο αλλα το ελυσα με το fix που εχει βγει στο tv addons στο τμημα του lambda

απλά πέρασε την έκδοση 1.2 + το καινούργιο addon ( Ο lamba νομίζω βαδίζει προς την νομιμοποίηση...έβγαλε ξεχωριστά + αναβάθμισε τα addon για τα μεγάλα κανάλια ,υπάρχουν στο επίσημο repositori του kodi , ελπίζω να μην εγκαταλείψει την δημιουργία των "άλλων" αγαπημένων addon..)

Link to comment
Share on other sites

λίγο of topic

Βγήκε καινούργιο addon για ελληνικους υπότιτλους ... subztv.gr (ένα από τα καλύτερα site ....) + το subtitles.gr που αναβαθμίστηκε σε εκδοση 1.2.0

Και τα δύο τα κατεβάζετε από https://github.com/lambda81?tab=repositories ( install from zip.... )

Δεν έχω καταλάβει πως κάνεις εγκατάσταση το subztv.gr στο kodi. Μπορείς να το εξηγήσεις πιο αναλυτικά;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα το subztv.gr δεν μου το περνάει στο box μου λέει failed

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει πως κάνεις εγκατάσταση το subztv.gr στο kodi. Μπορείς να το εξηγήσεις πιο αναλυτικά;

Από εδώ https://github.com/lambda81/service.subtitles.subztv.gr ..πάτα στο clone or download μετα download zip .

Αφού κατέβει το zip αρχείο κάνεις μετά εγκατάσταση του zip αρχείου.... το κλασσικό Install from zip file

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά εμένα το subztv.gr δεν μου το περνάει στο box μου λέει failed

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες στο φάκελο που το κατέβασες εάν υπάρχουν δύο αρχεία το 1 με ονομα service.subtitles.subztv.gr-master-1 (αυτό είναι 0 kb...σβηστο) και το άλλο

με ονομα service.subtitles.subztv.gr-master (30.48kb) ...Αυτό κάνε εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ https://github.com/lambda81/service.subtitles.subztv.gr ..πάτα στο clone or download μετα download zip .

Αφού κατέβει το zip αρχείο κάνεις μετά εγκατάσταση του zip αρχείου.... το κλασσικό Install from zip file

Σε μενα το kodi 14.6 δεν δεχεται τα addons απο lambda81.Λεει κατι για εξαρτησεις που δεν ειναι συμβατες κλπ αν θυμαμαι καλα-και με τετοια ζεστη δεν μπαινω μεσα να το ξανατσεκαρω, σορυ :-)

Χρειαζεται αναβαθμιση το kodi αν καταλαβαινω σωστα, ε;

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το kodi 14.6 δεν δεχεται τα addons απο lambda81.Λεει κατι για εξαρτησεις που δεν ειναι συμβατες κλπ αν θυμαμαι καλα-και με τετοια ζεστη δεν μπαινω μεσα να το ξανατσεκαρω, σορυ :-)

Χρειαζεται αναβαθμιση το kodi αν καταλαβαινω σωστα, ε;

Μάλλον, το έχω κάνει εγκατάσταση σε 16.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα για πιστωτικο δεν ειναι υποχρεωμενοι εαν υπαρχει το προιον πρεπει η να στο επισκευασουν η να στο αντικαταστισουν.

Τελικα τι εγινε φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση μου , μια samsung smart εχει δυνατότητα εγγραφής σε φλασακι usb

Τοποθετω το φλασακι στην θυρα usb, και με προειδοποει οτι ισως δεν ειναι καταλληλο για εγγραφή.

Με ρωταει αν θελω να το διαμορφωσει, απαντω ναι, κανει την διαμορφωση και μετα λεει οτι δεν ειναι καταλληλο.

Φυσικα δοκιμασα αρκετες φορες και με τεσσερα διαφορετικα φλασακια

Χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση, καποια ειδικη διαμορφωση απο πριν στα φλασακια ;

Τι μπορει να μην κανω καλα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση μου , μια samsung smart εχει δυνατότητα εγγραφής σε φλασακι usb

Τοποθετω το φλασακι στην θυρα usb, και με προειδοποει οτι ισως δεν ειναι καταλληλο για εγγραφή.

Με ρωταει αν θελω να το διαμορφωσει, απαντω ναι, κανει την διαμορφωση και μετα λεει οτι δεν ειναι καταλληλο.

Φυσικα δοκιμασα αρκετες φορες και με τεσσερα διαφορετικα φλασακια

Χρειαζεται καποια ειδικη ρυθμιση, καποια ειδικη διαμορφωση απο πριν στα φλασακια ;

Τι μπορει να μην κανω καλα ;

δοκίμασε από pc (format σε fat32)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε από pc (format σε fat32)

 

Θα δοκιμασω και θα ενημερωσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο γινεται.

Το βλεπει, το διαμορφωνει, και μετα λεει ''Αυτη η συσκευη δεν ειναι καταλληλη για εγγραφη ή timeshift''...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα ενδιαφέρομαι για ασύρματα ακουστικά για να ακούω μουσική αλλά και να μιλάω.

Ένας φίλος έχει plantronics τα οποία είναι κορυφαία.. Αλλά ακριβά 80€.

Έχει να προτείνει κάνεις κάποια αξιόλογα με περίπου την μισή τιμή??

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Έχω μια samsung smart tv και θα ηθελα να προβώ σε αγορά μιας καλής soundbar μεsubwoofer για καλό ηχο.Δε με ενδιαφέρει να έχει και ηχεία surround απλα η μπάρα και subwoofer.Μιαπροχειρη ματια που εριξα στη τιμή που με ενδιαφέρει δηλαδή 200 με 250 ευρώ περίπου βλέπω 2,1 και 3,1 ηχο.Στα 300 ευρώ βρήκα μοντέλο και με 4,1 ηχο.Δε ξέρω όμως με soundbar κατα πόσο θα έχει ο surround ήχος οπότε με 2,1 να είμαι εντάξει.Επίσης θσ ήθελα να πάρω ενα μοντέλο ωστε να αλλάζω τον ήχο με το χειριστήριο της τηλεορασης.Μου ειπαν πρέπει να έχει ενα ειδικο τυπο hdmi αλλά δε θυμάμαι ονομα.Προτάσεις?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

DOD LS430W

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Μάρκα: DOD

Μοντέλο: LS430W

Lineup: 2013

Μέγεθος οθόνης: 2.7 "

Ανάλυση: 1920x1080 pixels

Η παρουσία της κάμερας: 1

Γωνία: 140 μοίρες

Μονάδα GPS: +

G-sensor: +

Νυκτερινή σκηνή: +

Υποστήριξη καρτών SD / MMC μέχρι: 32GB

Εισόδου βίντεο / εξόδου: - / +

Υποδοχή mini USB: +

Backlight: +

Βάρος: 97 g

Διαστάσεις: 112,4 x 65 x 32,8 χιλιοστά

HDMI: +

AV-out: +

Εγγύηση: 12 μήνες

Χώρα προέλευσης: Ταϊβάν

 

http://dod-tech.ca/product/dod-ls430w/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μου ήρθε ή ή elephone explorer με 4Κ ανάλυση στο βίντεο... τι καρτουλα sd να πάρω για να μην έχω προβλήματα ?? Μέγεθος 32 ή 64 gb ??επειδή δν έχω ασχοληθεί ποτέ τι class θα πρέπει να είναι για να μην έχω θέματα με την εγγραφή ?? Με μία φθινη θα κάνω δουλειά ?? Πχ https://www.skroutz.gr/s/7620481/Kingston-microSDXC-64GB-U1-with-Adapter-45MB-s.html που είναι ή ποιο φθινη στο skroutz ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε μεγάλη χωρητικότητα γιατί η εγγραφή στα 4Κ θα ζητάει χώρο.

Και τουλάχιστον class 10.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με την χωρητικοτητα αρκει να κοστισει γυρω στο 20ρικο το πολυ... Πηγα ρωτησα στα public και μου ειπαν οτι πρεπει να παρω συγκεκριμενη καρτα για 4κ γιατι δεν υποστηριζουν ολες οι καρτες 4κ και θα εχω θεμα και μου μιλησε για μια στα 35 ευρω και μου προτεινε να παρω μια που υποστιριζει hd video στα 14 και να ριξω την αναλυση στην καμερα... Μπορειτε να μου διξετε καποιες στο skroutz ?? Γυρω στο 20ρικο ?? Και ποια θα περνατε στη θεση μου ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...