Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δυο γραφεία που βρισκονται σε απόσταση περίπου 100μετρων.

Θέλω να έχω δυο τηλεφωνικές γραμμές στο ενα γραφείο. Την μία να την χρεισιμοποιώ για το γραφείο και την αλλη να την στέλνω ασυρματα στο δίπλα γραφείο.

Θελω να εχω τα εξοδα στο ενα γραφείο.

Στο e-shop είδα οτι έχει πχ http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.004134&u=SIEMENS-GIGASET-AS280-TRIO

 

Τι εχετε να προτείνεται για την περιπτωση μου.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ βρήκα τελικά το μανιουαλ και λέει 15 ώρες για της 1600

και 20ώρες για 2000.

Πιστεύω ότι θα είναι ωραία Κρήτη θα πάμε σε 17 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρήκα τελικά το μανιουαλ και λέει 15 ώρες για της 1600

και 20ώρες για 2000.

Πιστεύω ότι θα είναι ωραία Κρήτη θα πάμε σε 17 μέρες.

 

περιπου 1 ωρα για 100m/a.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ βρήκα τελικά το μανιουαλ και λέει 15 ώρες για της 1600

και 20ώρες για 2000.

....

 

Επειδή είναι N- MH καλό θα ήταν ανά διαστήματα (κάθε 4 κύκλους φορτίσεων περίπου) να τις αφήνεις να αποφορτίζονται εντελώς πριν τις φορτίσεις. Αυτό γιατί είναι παλαιού τύπου και έχουν, έστω και μειωμένο, το φαινόμενο μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλο μηνα

 

το ιδιο πηρα κ εγω , κ το ελυσα το προβλημα

 

θα πρεπει να κανεις port forward τις πορτες 80 , 7000, 7001, 7002, 7003

 

αν κανεις μονο την 80 βλεπεις μονο το interface

gtmike
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζω πως η περιοχη αυτη ειναι για ψηφιακες,αλλα δεν υπαρχει καποιο αλλο τμημα αρμοδιο για τις παλιες καλες αναλογικες μιας χρησης.:worry:

 

αναζητω λοιπον φωτογραφικες μηχανες μιας χρησης.:O

δεν προκειται για 1-2 κομματια αλλα για περισσοτερα.

(για εκδηλωση με λιγα λογια)

εκανα μια προχειρη αναζητηση στο γκουγκλ αλλα δε βρηκα και ποιος ξερει τι.κατι μαρκες μ εκαψες, τις κλασσικες κοντακ -στις οποιες ομως δε βολευει το καταστημα που τις διαθετει-.

γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο?

με την εκτυπωση μετα τι γινεται?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πάντα μια... :-)

 

Πάτησέ με!!!

 

Για εκτύπωση πας σε φωτογραφείο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, πήρα χθές ένα φτηνό micro hifi philips για το δωμάτιο και στο ραδιόφωνο παρατήρησα οτι δεν έχει καλή λήψη. Σαν κεραία έχει το καλωδιάκι απο πίσω που κρέμεται αρχικά. Θα ήθελα βοήθεια για το τι πατέντα να κάνω για να πιάνει καλύτερα! (ασημόχαρτο κλπ δοκίμασα) :O
Link to comment
Share on other sites

Από μια μικρή αλλαγή στη θέση της συσκευής, μέχρι εξωτερική κεραία αν το πρόβλημα δε διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θελω να αγορασω μια βιντεοκαμερα HD για να μπορω να κανω επεξεργασια αυτον που τραβαω.Απο οτι διαβαζω ειναι αρκετα δυσκολο λογω του format εγγραφης.Εχει κανενας καταφερει να κανει επεξεργασια χωρις να χασει σε ποιοτητα??????

Και αν ναι με ποιον τροπο?

Οποιαδηποτε ιδεα ειναι δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα τέτοιο, μιλάμε για τρελή πόρωση, έχει τα άπαντα πάνω.Μόνο καφέ δεν κάνει..Το μόνο που φοβάμαι είναι η ποιότητα.Τα 200€ δεν είναι πολλά για τέτοιο μαραφέτι. Ξέρει κάποιος μήπως για το τελωνείο πως πάει? Πόσο σε χρεώνει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κοντά κάποια άλλη συσκευή που εμποδίζει τη λήψη;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα πχ κανει εγγραφη σε mp4 μπορεις με προγραμμα να το μετατρεψεις σε avi χωρις να χασεις ποιοτητα αρκει βεβαια να εχεις επιλεξει πολλα bitrate στο βιντεο και στον ηχο. Αμα σου κανει εγγραφη σε mp4 τοτε πανε στο λινκ να βαλεις το προγραμμα να τα μετατρεψεις σε avi. http://www.pazera-software.com/products/mp4-to-avi-converter/ ειναι freeware μονο μην επιλεξεις copy original stream στον ηχο ή στο βιντεο γιατι αλλιως θα κολλαει πολυ, για τον ηχο καλυτερα επελεξε PCM 16bit(ειναι WAV) γιατι με mp3 θα σου κοβει καποιες συχνοτητες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ενδιαφερομαι να παρω αυτα τα ακουστικα http://cgi.ebay.com/SONY-MDR-RF970RK-WIRELESS-STEREO-HEADPHONE-SYSTEM_W0QQitemZ280478016510QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item414dcae3fe

Η χρηση που τα θελω ειναι για να παιζω PS3.λετε να ταιριαζουν,να κανουν δουλεια η ειναι μονο για χρηση σε τηλεοραση και στερεο;;

Link to comment
Share on other sites

@plati, εγω το εβαλα πριν 8 μερες, και παω σε καφετερια πχ με τον φορητο και βλεπω κανονικα!

Αλλες τοσες μερες σου εστειλα ΠΜ και με εχεις "γραψει"...

 

ΥΓ. Το έστησα μονος, και το δε laptop ειναι 6+ χρονων με αρχαια καρτα γραφικων, και παλι εχω πολυ καλη live εικονα!

 

Σάββας

 

Καλισπέρα.....Μηπως μπορείς να μου δώσεις αναλυτικές οδηγίες πως να ρυθμίσω το DVR για να βλέπω live????ευχαριστώ,,,

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα ακριβώς.Δεν μπορώ να δω εικόνα από έξω(με ρυθμισμένο το portforwart),ενώ τοπικά δουλεύει κανονικά.(με iexplorer 6 μόνο)
Link to comment
Share on other sites

βασικα , θα πρεπει να ρυθμισετε το ρουτερ για virtual server , και να εχετε κανει ta port forward.

οντως υπαρχει ενα θεμα ασφαλειας για το activex , το οποιο δεν δεχετε ο ie 8 και mozilla.

μπορειτε ομως να ρυθμισετε τον explorer ωστε να δεχετε την σελιδα σας.

 

μεσα στο dvr υπαρχουν ρυθμισεις για να βαλουμε dns

 

καλο ειναι να δημιουργησετε καποιο dns ωστε να "μεταφρασει"¨το ip σας σε καποιο προθεμα πχ dvr.dyndns.org , ωστε να μπορειτε να το δειτε "εξω" εκτος τοπικου δικτυου.

gtmike
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία της συσκευής περιέχει ένα cd με ένα αρχείο update.img.Ξέρει κανείς άμα πρόκειται για firmware update?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ασχετο θεμα αλλα θελω να ρωτησω εχω δει σε site της sony που εχουν βγαλει τα καλυτερα ακουστικα για παραδειγμα αυτο και η ερωτηση μου ειναι σε τι χρησιμευουν πανω απο 22khz ή τα 40khz ή τα 100 khz ? αφου δεν ακουμε πανω 22.000Hz δηλ τι παραπανω εχει ?
Link to comment
Share on other sites

Κατα καιρους εχουν διεξαχθει ερευνες,που εδειξαν οτι οι υπερηχητικες συχνοτητες επηρρεαζουν την εγκεφαλικη δραστηριοτητα.Κατα συνεπεια μπορει να μην τις "ακουμε" με τη απολυτη εννοια του ορου,αλλα τις αντιλαμβανομαστε.Τωρα το αν επηρρεζουν δραματικα την ακουστικη εμπειρια,ωστε να ειναι απαραιτητο να αναπαραγονται,ειναι αλλο θεμα.Οπως αλλο θεμα ειναι και η ευαισθησια/ακριβεια καταγραφης ακομα και των επαγγελματικων μικροφωνων οσο ανεβαινουμε την κλιμακα των KHz.

 

Οποτε μια προχειρη απαντηση στο ερωτημα σου,ειναι πως δεν χρησιμευουν ιδιαιτερα καπου,και ο μονος λογος πουπεριλαμβανονται στα specs των ακουστικων ειναι το marketing.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με την αναπαραγωγή mp3 και το οποίο λίγο με χάλασε...αν είναι όντως έτσι.

διάλεξα να ακούσω μουσική από έναν φάκελο λοιπόν, διάλεξα το πρώτο κομμάτι, άρχισε να το παιζει μια χαρά αλλά με το που τέλιωσε σταμάτησε...δεν συνέχισε στο επόμενο δλδ του φακέλου...!

Το άλλο που με ξάφνιασε είναι πως την ώρα που παίζει το mp3 δεν μπορώ να ακούσω το επόμενο πατώντας το next ή κάποιο άλλο κουμπί...θα πρεπει να το κανω stop να γυρίσω πίσω στον φάκελο και να διαλέξω το επόμενο κομματι...

Την συσκευη την αγόρασα προχτες, οπότε ίσως να μην γνωρίζω τον τρόπο αν υπάρχει ή ακόμα και να είναι θέμα firmware η λύση...αν ξερει καποιος περισσότερα ας μου πει...:O

Link to comment
Share on other sites

αν θες διάβασε και εδω σχετικά με την απορία σου...http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=68719 η συζήτηση αφορά κάτι αντίστοιχο, τα super tweeter τα οποία ξεπερναν τα 20000khz...:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...