Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ S 50 CANNON.ΚΑΙ ΘΥΣΙΑΣΕ ΛΙΓΑ ΕΥΡΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΞΙΖΕΙ.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα για αρκετό καιρό αχρησιμοποίητη μια επαναφορτιζόμενη μπαταρία. Τώρα που προσπάθησα να τη φορτίσω, ο φορτιστής ξεκινάει το φόρτισμα αλλά δε σταματάει ποτέ (ακόμα και μετά από 24 ώρες). Ακόμα και μετά από τις 24 ώρες, δε δίνει καθόλου τάση στους πόλους της. Ούτε αναιπαίσθητα δε κουνιέται η βελόνα του βολτόμετρου.

Υποθέτω ότι πρέπει να της κάνω με κάποιον τρόπο ένα "ηλεκτροσόκ" αλλά δεν ξέρω πως.

Η μπαταρία είναι Ni-Cd 6V (για βιντεοκάμερα)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι τροφοδοτικό με ενδείξεις αμπέρ και βολτ.Ανεβάζεις σιγά σιγα την τάση μέχρι να δεις κίνηση στο αμπερόμετρο (σημαντική κίνηση).Τότε η μπαταρία έχει ανοίξει και είναι έτοιμη για επαναφόρτηση.Φοβάμαι μόνο μήπως η μπαταρία σου έχει κανένα στοιχείο κομμένο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος br492

 

Φοβάμαι μόνο μήπως η μπαταρία σου έχει κανένα στοιχείο κομμένο

 

 

Αυτό μπορεί να γίνει από τη μη χρήση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αποφάσισα να πάρω ένα DVD recorder, ώστε να κάνω DVD κάποιες κασέτες από την αναλογική μου κάμερα. Τι λέτε να πάρω; Επιτραπέζιο DVD recorder, ή για το PC ; Εγώ αφού το έψαξα λίγο, νομίζω ότι η αγορά ενός συστήματος για το PC, είναι πιο έξυπνη. Αν συμφωνείτε, θα ήθελα τη γνώμη σας για το τι να αγοράσω.

Έχω λοιπόν έναν AMD Athlon 800 , και μνήμη 256.

Μία οικονομική λύση, είναι να αγοράσω έναν σκληρό 80GB, ένα DVD recorder , μία κάρτα σύλληψης εικόνας (να είναι PCI ή εξωτερική USB;), και να προσθέσω 256MB μνήμης. Με αυτό το σύστημα, θα μπορώ να περνάω τις βιντεοκασέτες μου σε DVD; Θα μπορώ να κάνω πολύ απλές κινήσεις μοντάζ; (απλώς copy , paste , delete …) Τέλος, είναι καλύτερο να αλλάξω τα windows 98 σε XP;

Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθειά σας,

Καλές γιορτές,

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Eξαρτατε απο τη κινητο εχεις εαν εχεις p800 σαν και εμενα γινεται

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zer0cooL24 (10th December 2003, 11:15 )

 

με 7210 γινεται τιποτα ?

 

όχι απολύτως τίποτα!με την τελευταία έκδοση του ir remote παίζει και σε 6600!Δηλαδή 3650 7650, 6600 και π800 ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

tin eida simera to apogevma se ena magazaki mesa se ypersupermarket , alla den moy gemise to mati . (gia tin aiptek dv 3100 lew me ta 3 mpcs). panalafri , kati me plastiko se asimi xrwma. twra an itan lepto filo alouminiou den kserw. i pwlitria mou eipe oti exei mnimi 16mb , enw i etaireia tin dinei me 32. episis otan rwtisa posa sec video travaei , eipe 10. poli ligo mou fainete. mipws ithele na pei oti 10 sec einai o xronos gia tin aytofotografisi ? timi 179 eurw. Meta efiga......!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

lol ! ypomoni paidia . idi arxisan ta linl na fernoun pali perisina proionta , opws i 28ara tv kai kati cd players me diplo roloi. klp. tou xronou tha prolavoume . mipws i jaga sta 3 mpcs kai merika eurw parapanw aksizei perissotero ? eida fwto tis kai itan kales . kai me flash.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Κατά καιρούς έχω δεί κάτι ρολόγια με έγχρωμες οθόνες, κάμερες, organiser και μου τρέχουν τα σάλια.Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ κάποιο τέτοιο ρολόι στην Eλληνική αγορά (και όχι e-shop)?
Link to comment
Share on other sites

i aderfi thelei na parei mia kamera me tosa lefta pedia apo pia magazia boro na tin bro?anebaste kamia foto!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πληροφορίες γι' αυτό το στερεοφωνικό. Είναι το MHC-RG440S ή αλλιώς το αμερικάνικο MHC-GX45. Σε ποια ιστοσελίδα θα βρώ;(κατα προτίμηση Ελληνική) Μην μου πείτε τίποτα τύπου sony.com ή sony-europe. Μήπως το έχει κανένας ή τέλος πάντων κάποιο από αυτή τη σειρά; Please! Βιάζομαι επειδή μου χάλασε ένα ημιφορητό που είχα και θέλω να πάρω τώρα ένα hi-fi από αυτή τη σειρά της Sony. Το 'χω βάλει από καιρό στο μάτι αλλά το προγραμμάτιζα για το καλοκαίρι :( .
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

http://www.internethifisdirect.co.uk/images/sony-mhcrg440s-mini-hifi.jpg

£206 @ http://www.internethifisdirect.co.uk/sony-mhcrg440s-hifi-deals.htm

Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τελικά άλλαξα γνώμη. Πάω γραμμή για το MHC-RG220. Είναι το ίδιο με μόνη διαφορά στα ηχεία και το οτι δεν έχει Woofer. Ωστόσο εάν κάποιος έχει ή έχει δεί κάποιο από αυτή τη σειρά τον παρακαλώ να μου πεί τη γνώμη του. Αύριο πιθανότατα θα πάω να το δώ και θέλω εάν μου αρέσει και από κοντά να ξέρω αν είναι να το πάρω κατευθείαν!
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

ke pu boro na tin bro tin digitech??

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Oιεπαναφορτιζόμενες μπαταρίες (εκτός των λιθίου) μπορόύν να "επανέλθουν" αν φάνε φόρτιση με διπλάσια ή τριπλάσια βολτ από αυτά της ονομαστικής τάσης. Αν όμως έχουν ξεπεράσει τους κύκλους φόρτισης που αντέχουν (ωφέλιμη ζωή) τότε μηνπεριμένεις πολλήδιάρκεια. Η αχρησία είναι πιθανόν να συντελεί στο να μη δέχεται φόρτιση.
:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το MHC-RG330. Παρακαλώ κάποιον υπεύθυνο να κλειδώσει το θέμα. Θα ανοίξω ένα γενικά για αυτή τη σειρά.
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος κάποιον δέκτη GPS με Bluetooth που να επικοινωνεί με κινητά τηλέφωνα?

 

Οι γνωστοί κατασκευαστές (πχ Garmin, Magellan) δεν έχουν τέτοιους δέκτες....

Link to comment
Share on other sites

telika ti egine file? tin pires tin IP1? auto pou thelo na matho ego poso BATTERY LIFE exei? tha tin agoraza kai ego alla tin thelo toulxiston na exei 2hours battery life!!! an gnorizeis kati gia auto sigkekrimena, se parakalo enimeroseme!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB (10 Δεκ. 2003 , 19:42)

Τι πάει να πει δεν έχουν ευθύνη όταν υπάρχει tracking που δείχνει απώλεια βάρους;;;;;

Πραγματικά εφιαλτικό αυτό που συναίβει στον φίλο μαs. Βέβαια αυτό που συζητάμε για βάροs, δεν ειναι το μόνο θέμα που θα πρέπει να προσέχουν οι μεταφορείs. Δηλαδή εαν ο κλέφτηs είχε βάλει μέσ'το κουτί μια πέτρα, θα έλεγε ο courier πωs εμείs δεν έχουμε ευθύνη διοτι παραλάβαμε σωστά το βάροs του δέματοs; Aρα το όλο σύστημα θα πρέπει να βελτιωθεί. Πχ. κάποιο παράδειγμα που μου έρχεται ειναι το σφράγισμα που κάνουν στα φορτία των φορτηγών, που άν ειναι κομμένο το σίρμα τότε η ευθύνη βαραίνει στον τελευταίο που παρέδωσε και που υπήρξε το "κόψιμο". Πάντωs με κάποιο παρόμοιο σύστημα θα έπρεπε για δέματα μεγάληs αξίαs να υπάρχει μια διασφάληση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...