Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

isos telika sto mellon to memory stick (kai genika i epanengrapsimes mnimes )...epikratisoun

Tora eimaste sto 1GByte se memory stick...auto apo mono tou leei polla

 

Oso gia to archos...me $160 pira ena super small mp3 player me 256MB kai eimai super...giati telika kai i apeiri mnimi otan den tin xreiazesai...den leei kai tpt (prosopika xanomouna mesa sto 5GB tragoudion-ypirxan folders alla den itan arketa)

 

Kapos etsi 8a ginei kai me tis kameres...se 3-4xronia 8a yparxoun memory stick me 10-20GByte...8a bazeis ena kai 8a teleionei i douleia...afiste pou etsi 8a mikrinoun poly kai oi videokameres

 

Kai stis kameres den nomizo oti xreiazese enan skliro 80GB...

An mporousa na dialekso metaksy memory stick 10GB (den yparxei apla leme) kai HD 120GB 8a eperna to proto kai 8a eixa to kefali mou isixo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα και εγώ την ίδια απορία για την PocketCam και θα την πάρω τελικά γιατί ένας φίλος μου έστειλε μια φωτογραφία με την 3200 το προηγούμενο μοντέλο και ήταν τζαμάτη. Η 4000 έχει και φλας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MAX POWER

 

Paidia to Sansung den to exei anaferei kaneis why?

Ego exo ena tetoio (kserete to mikro pou to diafimize i dounia prin 2xronia) kai eimai apolyta ikanopoimenos

Megali o8oni, donisi, hands free...

 

 

... μικρή μπαταρία - μικρή αυτονομία :(

Κατά τα άλλα είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απάντησα στο ερώτημα σου. Και εννοώ πωs στα mac που έχω δεί υπάρχει απευθείαs αναγνώριση τηs κάμεραs όταν την συνδέσειs με τον τρόπο που ρωτάs με καλώδιο που υπάρχει παντού στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

8a symfoniso me tous allous filous...milame gia poly douleia :wacko:

Ma poly douleia :wacko:

Sto leo giati ekana kati tetoio to kalokairaki...alla apo Digital8 meso ieee1394 pou eisai safos pio eukolo...kai an 8eleis na kaneis editing...na baleis titlous kai tetoia...30 kassetes 8a sou paroun merika xronakia :D

Pantos an 8es apla na tis antigrapseis (amartia omos den 8a einai na min baleis 2-3titlous 5-6 effe ligi mousiki-eides pos ksekinane ola) den einai dyskolo...

Pantos nomizo oti 8a prepei na pareis mia kali karta capturing video ean 8eleis na min paei o kopos sou xamenos...allios den 8a exeis akiologa apotelesmata kai an einai na ta blepeis apo dvd se xeiroteri poiotita...den nomizo oti exei noima...

Oi kartes tv exoun a8lia poiotita...8a faei meta kai tin sympiesi mpeg2 ...kai 8a ginei oti prepei gia na ntrepese na to deikseis stous filous sou :p

Ase pou kai ta diskakia dvd costizoun arketa toulaxiston stin ellada ...

telika isos to katastimatarxis den sou eipe kai kamia poly asximi timi...mallon poly logiki tin brisko...an skeftis oti kati 8a bgalei kai autos apo tin douleia...

 

Se ka8e periptosi an 8es na exeis "apodekta" apotelesmata 8es karta kai stin synexeia megalo skliro kai poly mnimi kai kalo epeksergasti an endiaferese gia epeksergasia video (genika auti einai apo tis pio baries efarmoges pou mporei na kanei kapoios se ena pc)

 

An se endiaferei na kaneis 2-3 taineies etsi gia plaka se low quality kantes se div-x kalytera kai blepe tis to pc ;) i steiletes me emai se filous ktp...

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστείs περίπου 5 DVD που ειναι στην εξωφρενική τιμή των 6€ συνολικά. Απο εκεί και πέρα θέs μια θύρα firewire με ενα καλό πρόγραμμα μοντάζ. Οι ψηφιακέs κάμερεs διαθέτουν έξοδο i link που υπόσχεται απειροελάχιστη απώλεια στην μεταφορά τηs εικόναs. Φυσικά χρειάζεσαι και αρκετή μνήμη, οχι όμωs περισσότερη απο 15 γίγα, αφού κάθε 2 ώρεs προγράμματοs μονταρισμένου θα το περνάs σε DVD και μετά θα αντικαθιστάs στο PC σου τα παλιά με νέα θέματα ωστε να έχειs πάντα ελεύθερη μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα είναι πάρα πολύ καλή, πήρα και άλλη μια CF 64mb :P

 

Έχει πολύ δυνατό flash και αυτό είναι πολύ καλό. Ωστόσο αν βάλεις απλές μπαταρίες λιθίου (και όχι τις επαναφορτιζόμενες που σου δίνει των 1800Mah) τις τρώει γρήγορα.

 

Μόλις βγάλω καμιά φωτό άξια λόγου θα σας δείξω. Για την ώρα την δοκιμάζω!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

5 DVD που ειναι στην εξωφρενική τιμή των 6€

Se brisko yperboliko kai eksofreniko :cool:

ego 8a elega (mia kai agorazo polla) 5 DVD stin timi ton 2,5 euro :cool:

 

http://store.yahoo.com/meritline/dgm-4x-dvd-r-blank-media-disc-bulk.html

0.59*5=$2.95

me tin trexousa timi $

mas kanei 2.52 euro

Eides telika pou eise eksofrenikos :p :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Εγώ απάντησα στο ερώτημα σου. Και εννοώ πωs στα mac που έχω δεί υπάρχει απευθείαs αναγνώριση τηs κάμεραs όταν την συνδέσειs με τον τρόπο που ρωτάs με καλώδιο που υπάρχει παντού στην αγορά.

 

Tι εννοείς;;;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

H τιμή που σου είπανε (10ε) είναι πολλύ χαμηλή, Εμάς εδώ στην Λούτσα μας λένε όλοι οι φωτογράφοι που κάνουν τέτοιες δουλειές από 50 ευρώ και πάνω για μιά ταινία των 2 ωρών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Tι εννοείς;;;

 

Υπέθεσα ότι μπορεί να ρωτάει για σύνδεση βιντεοκάμεραs με καλώδιο DV - USB σε PC. Kαι απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MAX POWER

 

Se brisko yperboliko kai eksofreniko :cool:

ego 8a elega (mia kai agorazo polla) 5 DVD stin timi ton 2,5 euro :cool:

 

:D :D :D

βρε μαξ, που ειναι αυτή η τιμή, διοτι ειμαι φωτογράφοs και με ενδιαφέρει η μαζική αγορά των δίσκων.

Kώστα down, ήντα είπεs ορε σύντεκνε; Λούτσα;;;;;;;;;;;;; Ωχχχ,,, σε γνωστό πέσαμε. Ελα σε μένα βρε αγόρι μου με DVD στην μισή τιμή. ;)

_______________________________________________________

800σιοστό μήνυμα !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

:D :D :D

βρε μαξ, που ειναι αυτή η τιμή, διοτι ειμαι φωτογράφοs και με ενδιαφέρει η μαζική αγορά των δίσκων.

Kώστα down, ήντα είπεs ορε σύντεκνε; Λούτσα;;;;;;;;;;;;; Ωχχχ,,, σε γνωστό πέσαμε. Ελα σε μένα βρε αγόρι μου με DVD στην μισή τιμή. ;)

_______________________________________________________

800σιοστό μήνυμα !!!!!!!

 

An koitaksei to msg exei mesa link :rolleyes: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η επικοινωνία μέσω firewire και usb είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα. Καλώδιο που να κάνει τη μετατροπή, δεν υπάρχει, ούτε για PC ούτε για κανένα άλλο σύστημα (άλλωστε όλοι οι τρόποι σύνδεσης είναι όμοιοι για όλα, είτα PC, είτε Mac, είτε ο,τιδήποτε άλλο). Ίσως να υπάρχει καμμία συσκευή που κάνει τη μετατροπή, αλλά και πάλι αμφιβάλω.

Videomix, και τα PC αναγνωρίζουν τις κάμερες, δεν είναι προνόμιο μόνο των Mac. :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Tέλοs πάντων, καλώδιο DV σε USB υπάρχει και με αυτό δουλεύουμε σε ενα MAC ενόs φίλου μου( κάνω βιντεοσκοπήσειs). Χωρίs έξτρα συσκευέs και δυσκολίεs.
Link to comment
Share on other sites

;;;

Και περνάτε το video μέσω USB; Σε τι Mac; Και με τι camera;

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το καλώδιο αυτό;

(μυρίζομαι ότι έχει γίνει μπέρδεμα, όπως αυτό που κάνει πολλούς να νομίζουν ότι υπάρχει καλώδιο από Svideo σε Composite)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα!

Ειμαι κατοχος εδς και 2 και κατι χρονια περιπου ενος κασετοφωνου Alpine TDA-7572R. Ηταν το κορυφαιο μοντελο της εν λογω εταιριας για το 2000 η 2001 δε θυμαμαι ακριβως. το θεμα ειναι το εξης. Χθες αλλαξα CDιερα και εβαλα αυτη με τα mp3. Παρατηρησα πως δε μπορς να αλλαξω φακελους με το συγκεκριμενο κασετοφωνο (αλλωστε οταν ειχε βγει δεν υπηρχαν καν mp3). Εχει κανεις τα συγκεκριμενα πραγματα ωστε να μπορει να μου πει σιγουρα αν αυτο που ψαχνω γινεται η οχι? Θα μου πειτε ζηταω πολλα αφου το γεγονος μονο και μονο οτι συνεργαζεται με τη συγκεκριμενη CDιερα, που δεν υπηρχε τοτε και παλι πολυ ειναι αλλα...θελω τουλαχιστον να ξερω αν γινεται και αυτο που ζηταω! Το κασετοφωνο δε θελω να το αλλαξω και γι αυτο γινεται ολη η φασαρια αφου μου αρεσει τοσο πολυ και σκοπευω να το κρατησω κι αλλο!

Οποιος εχει καμια πληροφορια εδω ειμαι...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...