Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον oxin_rain

 

:cry: den tin prolaba!

einai kali toulaxiston???

mporei na anebasei pouthena kanenas kamia foto kai i kanena videaki na do poiotita!?

 

FILE MOU ELAXISTI TIN PROLABANE EGO PIGA STIS 9 TO PROI KAI IXAN TELIOSI SE OLA TA KATASTIMATA TOUS !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WizeMan

 

Είχα και εγώ την ίδια απορία για την PocketCam και θα την πάρω τελικά γιατί ένας φίλος μου έστειλε μια φωτογραφία με την 3200 το προηγούμενο μοντέλο και ήταν τζαμάτη. Η 4000 έχει και φλας

 

KAI H 3200 EXI FLAS

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ikariwths

 

eixa kai egw thn aiptek kai to skylometaniwsa,pio kala pare kamia fthnh kalh marka mexri 200 eyro para aytes

 

giati les oti metanioses me tin aiptec kai pia aiptek ixes gia boithise giati me endiaferi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Zer0cooL24

 

Παιδια εχω προβλημα!

Ειμαι κατοχος εδς και 2 και κατι χρονια περιπου ενος κασετοφωνου Alpine TDA-7572R. Ηταν το κορυφαιο μοντελο της εν λογω εταιριας για το 2000 η 2001 δε θυμαμαι ακριβως. το θεμα ειναι το εξης. Χθες αλλαξα CDιερα και εβαλα αυτη με τα mp3. Παρατηρησα πως δε μπορς να αλλαξω φακελους με το συγκεκριμενο κασετοφωνο (αλλωστε οταν ειχε βγει δεν υπηρχαν καν mp3). Εχει κανεις τα συγκεκριμενα πραγματα ωστε να μπορει να μου πει σιγουρα αν αυτο που ψαχνω γινεται η οχι? Θα μου πειτε ζηταω πολλα αφου το γεγονος μονο και μονο οτι συνεργαζεται με τη συγκεκριμενη CDιερα, που δεν υπηρχε τοτε και παλι πολυ ειναι αλλα...θελω τουλαχιστον να ξερω αν γινεται και αυτο που ζηταω! Το κασετοφωνο δε θελω να το αλλαξω και γι αυτο γινεται ολη η φασαρια αφου μου αρεσει τοσο πολυ και σκοπευω να το κρατησω κι αλλο!

Οποιος εχει καμια πληροφορια εδω ειμαι...

Ευχαριστω!

 

File zer0cool24 h allagh pou ekanes den ginetai. :(

thn eixa pathei kai egw me ena modelo ths sony. :mad:

to cdchanger exei mesa ta aparethta hlektronika na metatrepei to optiko sima apo to laser se mia syxnothta hlektrikou simatos h opoia me th seira ths apodikopoihte se hxw apo thn kentrikh monada sthn periptwsh mas casetofono. to mp3 apo thn plevra tou kanei akrivws thn idia dikadia kai ta ypolipa einai doulia tou casettofonou.

to modelo tou casetofounou pou anaferes den exei thn katalilh ypodomh gia na xirizetai arxeia mp3. :(

gia kalh sou tyxh sinergazetai me to cdchanger emena to evriske kanonika alla oute normall cd den epeze eimou ena vima pio pisw. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Videomix δεν καταλαβαινω τι λες...Τι ναι αυτη η διευθυνση?

Simotemplar το θεμα μας δεν ειναι αν ειχαν βγει η οχι τοτε γενικα αλλα απ τη συγκεκριμενη εταιρια. Βγηκε την επομενη φουρνια κασετοφωνων απ αυτο το μοντελο οποτε το συγκεκριμενο δε θα μπορουσε να χε προνοησει κατι τετοιο!

engineer σιγουρα το καλο ειναι οτι πλεον εχω mp3 στο αυτοκινητο και αυτο με χαροποιει αφου θα μπορουσε να ταν και χειροτερα και να χρειαζοταν να αλλαξω κασετοφωνο κατι που δε θα θελα γιατι ειμαι ερωτευμενος με το συγκεκριμενο! Απ την αλλη ηλπιζα ΜΠΑΣ ΚΑΙ μεσα στην σχετικη ασυμβατοτητα υπαρχει κανα κουμπακι η συνδιασμος που να χειριζεται φακελους! Μαλλον θα φτιαχνω τα σι ντι με τροπο τετοιο ωστε να μπορω να το κανω εγω ποιο ευχρηστο γιατι ουτως η αλλως με τα mp3 γινεται χαμος!

Link to comment
Share on other sites

Τι 9:00;; :lol: Εγώ πήγα μ'εναν φίλο στις 7.30 και περίμενα απ'έξω μ'άλλα 10 άτομα. Ξέρω τί γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, πάνε και παίρνουν κάτι άσχετοι και τελειώνουν αμέσως. Γι'αυτό φρόντισα να είμαι απ'τους πρώτους. Και επαληθέυτηκα, παίρναν κάτι μαμάδες, κάτι μεγάλοι και μάλιστα δύο δύο, οι οποίοι πάω στοίχημα ότι νόμιζαν ότι έπαιρναν κλασική μηχανή με φιλμ...Ευτυχώς πρόλαβα και πήρα. Στις 8 άνοιξε το κατάστημα, στι 8.10 πάπαλα! Βρήκα και μια καινούργια CompactFlash 256MB Sandisk στο fleamarket με 50euro και είμαι κομπλε :cool: Η μηχανή για την τιμή της και γι'αυτά που τη συνοδεύουν (software,καλώδια,τρίποδα,φορτιστή κλπ) είναι ΚΟΡΥΦΗ!
Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά Svideo σήματος είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα από τη μεταφορά composite, γι' αυτό και δεν γίνεται μετατροπή με έναν απλό αντάπτορα.

Πες μου τι συνδέεις με τι, να σου πω που μπερδεύτηκες! :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Den eho sindesei akoma,alla leo gia ena kalodio pou mou dosan mazi me tin karta grafikon pou apo tin mia einai s-video kai stin alli composite (kitrino).Katalaves pio sou leo?
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το κινητο μας να λειτουργησει ως τηλεκοντρολ χρησιμοποιωντας τις υπερυθρες? Αν ναι πως ? Και τι γινεται με καθε μοντελο τηλεορασης η αλλου εξοπλησμου που διαθετει τηλεκοντρολ και τις συχνοτητες τους ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το IR Remote και το Total IR Remote της http://www.psiloc.com που "τρέχει" όμως σε Symbian series 60 κινητά (7650, 3650, 6600 κλπ).
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven

 

;;;

Και περνάτε το video μέσω USB; Σε τι Mac; Και με τι camera;

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το καλώδιο αυτό;

(μυρίζομαι ότι έχει γίνει μπέρδεμα, όπως αυτό που κάνει πολλούς να νομίζουν ότι υπάρχει καλώδιο από Svideo σε Composite)

 

unforgiven, ζητώ συγγνώμη. Μπερδεύτικα. Ηταν firewire σε dv υποδοχή. Μόνο με μηχανάκι μετατροπήs γίνεται σε USB. Σωστό και το παράδειγμα σου με το SVHS. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KCB

 

Αντιγράφω από τον energy : "kai prosoxi gia to mivroMV pou tha ginei kati opos to minidisc... tha to kratane me eneseis kai me to zori na ginei protipo..."

με τον οποίο συμφωνώ απόλυτα καθώς έχω διαβάσει και σχετικά άρθρα περί χαμηλών πωλήσεων. Αν το μόνο που σε απασχολεί είναι να βρίσκεις πάντα κασέτες και όχι π.χ. η συμβατότητα και η υποστήριξη από τρίτους τότε πάω πάσο :)

 

 

Paidia den kserw ena prepei na grapso edw gia auto pou mou sunaivei alla akouste to.

Paraggeila tin kamera apo katastima tis Germanias kai kserete ti parelava? Mia kouta adeia kai mesa to kouti apo tin kamera kai auto adeio.TRELATHIKA den iksera ti na pw.Epikoinonisa me tin SPEEDEX pou einai edw upeythini na paradisei demata apo to germaniko taxudromeio stin xwra mas kai mou eipan oti stin Germania to dema itan 2 kila kai 300 grammaria kai edw parelavan paketo me 900 gramaria varos.Edwsa 1480 euro kai mou eklepsan tin kamera mesa apo to kouti.I Speedex den analamvanei tin apoleia kai mou eipan na epikoinoniso me to katastima pou agorasa tin kamera.Para ta epanelimena tilefonimata (den to sikone kaneis) para ta Fax pou esteila ,para ta emails pou esteila kammia apokrisi.Milisa episis me to germaniko taxydromeio kai mou eipan na epikoinoniso me ton katastimatarxi.Paidia peite tin gnomi sas ti prepei na kanw giati paw na trelatho.

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas

 

Den eho sindesei akoma,alla leo gia ena kalodio pou mou dosan mazi me tin karta grafikon pou apo tin mia einai s-video kai stin alli composite (kitrino).Katalaves pio sou leo?

 

To ήξερα ότι αυτό θα μου έλεγες :)

Το βύσμα αυτό ΔΕΝ είναι Svideo. Είναι ένα βύσμα, για οικονομία χώρου, έχει και το Composite και το Svideo σήμα, και το καλώδιο που σου έδωσαν, απλά παίρνει το composite σήμα από την κάρτα και δεν το μετατρέπει. Βέβαια στην όψη μοιάζει με Svideo αλλά έχει και παραπάνω "ποδαράκια".

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Αλλά αυτό κάνει πολλούς να νομίζουν ότι μπορούν με ένα βύσμα να κάνουν το Svideo, Composite (και τα Scart έχουν επεκτείνει τη σύγχυση...). Και αρχίζουν οι ερωτήσεις "γιατί τα βλέπω ασπρόμαυρα;" κτλ κτλ
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν... :(

Εφ' όσον υπάρχει tracking που το δέμα από 2300 γίνεται 900 γραμμάρια, ίσως βρεις άκρη... Προφανώς το κατάστημα δεν φταίει (έστειλε βαρύ δέμα). Ούτε η Speedex έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης, πέρα από το ότι δεν πήρε χαμπάρι την αλλαγή του βάρους (παρέλαβε το ελαφρωμένο). Κάπου ενδιάμεσα κρύβεται ο κλέφτης. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας αυτοπροσώπως στη Speedex και ήρεμα και ευγενικά να προσπαθήσεις με έναν προϊστάμενο να βρεις άκρη.

Καλή τύχη!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grkostis

 

Paidia den kserw ena prepei na grapso edw gia auto pou mou sunaivei alla akouste to.

Paraggeila tin kamera apo katastima tis Germanias kai kserete ti parelava? Mia kouta adeia kai mesa to kouti apo tin kamera kai auto adeio.TRELATHIKA den iksera ti na pw.Epikoinonisa me tin SPEEDEX

 

 

Ωχ ωχ, ο εφιάλτης μου κάθε φορά που παραγγέλνω εξ αποστάσεως :eek: Δεν μου έχει συμβεί αλλά στη θέση σου θα έψαχνα μια άκρη και με τα Γερμανικά ταχυδρομεία ΚΑΙ με τη SPEEDEX. Τι πάει να πει δεν έχουν ευθύνη όταν υπάρχει tracking που δείχνει απώλεια βάρους;;;;; Ή στο ταχυδρομείο ή στη SPEEDEX έγινε. Τη μικρότερη ευθύνη (αν όχι καμία) την έχει ο καταστηματάρχης αφού στο έστειλε με κανονικό βάρος. Καλό κουράγιο και πες μας τι έγινε μόλις μπορέσεις.

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...