Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα εξαρταται την περιπτωση,νομιζω οτι θα σου πουν οτι το 1pixel δικαιολογειται απο τον κατασκευαστη.οταν ειχα το 6600 ειχα 2καμμενα και για να μου αλλαξουν οθονη ελεγαν απο 3και πανω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικα εξαρταται την περιπτωση,νομιζω οτι θα σου πουν οτι το 1pixel δικαιολογειται απο τον κατασκευαστη.οταν ειχα το 6600 ειχα 2καμμενα και για να μου αλλαξουν οθονη ελεγαν απο 3και πανω

Αλήθεια...;:confused:

Εμένα σε παρόμοια κατάσταση με το 7610, με μόνο ένα pixel μου άλλαξαν οθόνη με την πρώτη και χωρίς να μου δημιουργήσουν πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που σου άλλαξαν οθόνη μόνο με 1. Ανάλογα πως θα τους αντιμετωπίσεις. Πάντως πολύ δύσκολα με 1 ή 2 να σε σερβίρουν (να σου κάνουν service δηλαδή). :)

 

Πλέον, πολύ δύσκολα βλέπουμε καμμένο πίξελ. Προσωπικά, δε μου έχει τύχει ποτέ. Στα πρώτα μοντέλα με TFT ήταν συχνό το φαινόμενο. Όσοι έπαιρναν τοτε 6600, έκαναν τον σταυρό τους. :D

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως με το 6600 ήταν πρόβλημα , πάντως σιγουρα πολύ δύσκολα θα δεις γενικότερα καμμένο Pixel........
ck
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας ειμαι νεος στο φορουμ και εχω μερικες ερωτησεις ΄????? απεκτησα και εγω εχτες το n95 8gb ειναι απιθανο ομως ειμαι γερμανια και δεν εχει ελληνικη γραφη ? δευτερον θα ειθελα να ακουω ελληνικο ιντερνετ ραδιο μες στο σπιτι με wlan το ρεαλ πλαυερ μου λεει δεν γινετε παρακαλω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας ειμαι νεος στο φορουμ και εχω μερικες ερωτησεις ΄????? απεκτησα και εγω εχτες το n95 8gb ειναι απιθανο ομως ειμαι γερμανια και δεν εχει ελληνικη γραφη ? δευτερον θα ειθελα να ακουω ελληνικο ιντερνετ ραδιο μες στο σπιτι με wlan το ρεαλ πλαυερ μου λεει δεν γινετε παρακαλω βοηθεια

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0550801.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

Για Internet radio δες αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογες που θα τις βρω για ν95 8γιγα

 

Διάβασε το πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος. Θα σου λυθούν πολλές απορίες.

Link to comment
Share on other sites

έκανα μορφοποίηση της εξωτ.μνήμης και άρχισα να βάζω πάλι τα προγράμματα ώσπου κόλλησε σ'ένα στην εγκατάσταση,έκλεισε το κινητό και όταν άνοιξε πάλι κόλλησε στην λευκή οθόνη.Έβγαλα την μπάταρία την έβαλα ξανά αλλά και πάλι τπτ δεν φεύγει απο την άσπρη οθόνη.Τι έγινε??Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

έκανα μορφοποίηση της εξωτ.μνήμης και άρχισα να βάζω πάλι τα προγράμματα ώσπου κόλλησε σ'ένα στην εγκατάσταση,έκλεισε το κινητό και όταν άνοιξε πάλι κόλλησε στην λευκή οθόνη.Έβγαλα την μπάταρία την έβαλα ξανά αλλά και πάλι τπτ δεν φεύγει απο την άσπρη οθόνη.Τι έγινε??Τι να κάνω?

Στο service για επαναπρογραμματισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μολις περασα κ γω τα δεδομενα μου στο καινουριο μου μαυρο 95αρι!τα σπαει το τηλεφωνο!αντε ρε alex_n80 να δουμε τι θα γινει με αυτα τα πιστοποιητικα......
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποια κολληματα τρώει στην 8αρα μνημη του (δεν εμφανιζει εικονες, κολλάει, η καμερα δεν λειτουργει καλα) καλό ειναι να κανουμε μορφωποίηση μνημης.. Το εκανα κι εγω και ειναι πιο γρηγορο το κινητο... Το λέω γιατι πολλά προβλήματα ακούγονται και η λύση (η καλύτερη) ειναι αυτη...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

προς τα πανω δεν πηγε η τιμη?σε καποια φαση ηταν 690 κατι τετοιο.

 

 

Nαι, κάποια στιγμή έπεσε... αλλά εδώ και μερικές μέρες ανέβηκε πάλι η τιμή του.

Στο plaisio.gr βλέπω και σήμερα 18/2 η τιμή του Ν95-8GB και πάλι άλλαξε... στο κατάστημα στα 739€ και στο internet στα 717€:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1026976

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κάποια στιγμή έπεσε... αλλά εδώ και μερικές μέρες ανέβηκε πάλι η τιμή του.

Στο plaisio.gr βλέπω και σήμερα 18/2 η τιμή του Ν95-8GB και πάλι άλλαξε... στο κατάστημα στα 739€ και στο internet στα 717€:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=22&category=69978004&product=1026976

 

γιατι συμβαινει κατι τετοιο??κι εγω που περιμενα να πεσει λιγο ακομα πηγε και ανεβηκε

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που είναι για να αποθηκεύσω κάτι στο μαυρο Ν95 μου βγάζει δυο επιλογές..μνήμη συσκευής και μνήμη μαζικής αποθήκευσης..δεν καταλαβαίνω γιατι μιας και το κινητό έχει δική του μνήμη..εσείς που αποθηκεύετε τα δεδομένα σας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη 8GBσυμπεριφέρεται σα να έχεις μέσα μια κάρτα μνήμης, γι'αυτό και πολλές φορές αναφέρεται ως μνήμη μαζικής αποθήκευσεις.

 

¨οπου θέλεις εσύ τα αποθηκεύεις. Απλά, όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή σου, οτι έχεις αποθηκεύσει στα 8GB, θα τα βλέπεις και θα τα επεξεργάζεσαι. Οτι έχεις στην εσωτερική μνήμη, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη 8GBσυμπεριφέρεται σα να έχεις μέσα μια κάρτα μνήμης, γι'αυτό και πολλές φορές αναφέρεται ως μνήμη μαζικής αποθήκευσεις.

 

¨οπου θέλεις εσύ τα αποθηκεύεις. Απλά, όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή σου, οτι έχεις αποθηκεύσει στα 8GB, θα τα βλέπεις και θα τα επεξεργάζεσαι. Οτι έχεις στην εσωτερική μνήμη, όχι.

Οκ κατάλαβα , σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...πάντως πιστεύω ότι είναι το καλύτερο και το πιό σταθερό κατασκευαστικά κινητό των τελευταιών μηνών, και αν και είναι τσουχτερή η τιμή του, αξίζει ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να μου πει καποιος τα δυο n95 που κυκλοφορουν εκτος απο τον σκληρο δισκο εχουν καποια αλλη διαφορα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση:)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να μου πει καποιος τα δυο n95 που κυκλοφορουν εκτος απο τον σκληρο δισκο εχουν καποια αλλη διαφορα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση:)

 

Καταρχην δεν εχει σκληρο δισκο το Ν95 8gb ,αλλα flash drive.

http://www.n95-8gb.com/nokia-n95-8gb-vs-n95.html

Ελπιζω το παραπανω να σε καλυψει :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να μου πει καποιος τα δυο n95 που κυκλοφορουν εκτος απο τον σκληρο δισκο εχουν καποια αλλη διαφορα?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια απαντηση:)

 

Τα έχουμε πει αρκετές φορές:

Το μαύρο έχει επίσης μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη (τα βασικότερα)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

γιατι συμβαινει κατι τετοιο??κι εγω που περιμενα να πεσει λιγο ακομα πηγε και ανεβηκε

 

Από τέλη Νοεμβρίου 2007 που κυκλοφόρησε το Ν95-8GB στο Πλαίσιο, η τιμή καταστήματος μέχρι και σήμερα, Φεβρουάριος 2008, έχει περίπου (πάνω-κάτω) την ίδια τιμή καταστήματος, τώρα 739€. Η τιμή μέσω internet έπεσε ελάχιστα, τώρα στα 717€.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει αρκετές φορές:

Το μαύρο έχει επίσης μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη (τα βασικότερα)

 

και η διπλασια ROM. Αυτη ειναι βασικοτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο την κρυα βοννη λοιπον εχω και εγω το n95 8γιγα και ψαχνω προγραματακια επειδη εχω και ιντερνετ στο κηνητο θα ειθελα να ακουω σουπερσπορτ η ερα σπορ η γενικα ελληνικο ραδιο προσπαθησα με το ρεαλπλειερ αλλα δεν ξερω πως παρακαλω μια βοηθεια ευχαριστω:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...