Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να το πάρω το εργαλείο. τώρα έχω το p1 se, αλλά με ξενερώνει οτι δεν βλεπεις βίντεο απο youtube και οι πολυ λίγες εφαρμογές του.

θα ήθελα τα φώτα σας...επειδή σίγουρα θα το πάρω μεταχειρισμένο τι πρέπει να προσέξω που θα δείχνει οτι το κιν είναι σε καλή κατάσταση εσωτερικά και εξωτερικά? (εκτός απο γρατζουνιές)

 

σε γενικές γραμμές είναι αξιόπιστο?

 

έχει κάνει κανείς την μετάβαση απο p1? πιστεύετε αξίζει?

 

το gps συνεργάζεται καλά με τα προγράμματα πλοήγησης,με λίγα λόγια αξίζει σαν navigator?

 

απο πλευράς multitasking ανταποκρίνεται? κολλήματα? η ram επαρκεί?

 

και τέλος υπάρχουν προγρ. για photo editing? πχ που κάνουν αστείες τις φωτο?

 

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμμη αν σας κούρασα,όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να το πάρω το εργαλείο. τώρα έχω το p1 se, αλλά με ξενερώνει οτι δεν βλεπεις βίντεο απο youtube και οι πολυ λίγες εφαρμογές του.

θα ήθελα τα φώτα σας...επειδή σίγουρα θα το πάρω μεταχειρισμένο τι πρέπει να προσέξω που θα δείχνει οτι το κιν είναι σε καλή κατάσταση εσωτερικά και εξωτερικά? (εκτός απο γρατζουνιές)

 

σε γενικές γραμμές είναι αξιόπιστο?

 

έχει κάνει κανείς την μετάβαση απο p1? πιστεύετε αξίζει?

 

το gps συνεργάζεται καλά με τα προγράμματα πλοήγησης,με λίγα λόγια αξίζει σαν navigator?

 

απο πλευράς multitasking ανταποκρίνεται? κολλήματα? η ram επαρκεί?

 

και τέλος υπάρχουν προγρ. για photo editing? πχ που κάνουν αστείες τις φωτο?

 

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και συγνώμμη αν σας κούρασα,όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Ίσως δεν είναι το κατάλληλο θέμα για επιλογή συσκευής, αλλά ίσως θα έπρεπε να κοιτάξεις και τις σημερινές ανακοινώσεις νέων συσκευών από τη Nokia πριν αποφασίσεις, αν βέβαια δε βιάζεσαι πολύ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαναεγκατέστησα το Garmin και τώρα η εγαρμογή τρέχει κανονικά. Όταν πηγαίω όμως στην έκθεση βλέπω κάποιες εικόνες του Garmin (λογικό, αφού ο φάκελος είναι στην κάρτα). Πως μπορώ να κάνω τις εικόνες αυτές να μην φαίνονται στην έκθεση? Αν σβήσω τον φάκελο από το τηλέφωνό μου θα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλοι,

Αγόρασα ένα Ν95 απο ebay και είναι κλειδωμένο στο δύκτιο Three, με αποτέλεσμα να μην δέχεται ούτε άλλη sim και βαβαίως έχει και ξένο menu. Μπορει να με βοηθησει κάποιος στο να το ξεκλειδώσω αρχικά και μετέπειτα να του περάσω νεο ελληνικό menu;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε αλήθεια. Πόσοι πρόσφατοι κάτοχοι N95 8GB ξενερώσατε που είδατε το N96?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φίλοι,

Αγόρασα ένα Ν95 απο ebay και είναι κλειδωμένο στο δύκτιο Three, με αποτέλεσμα να μην δέχεται ούτε άλλη sim και βαβαίως έχει και ξένο menu. Μπορει να με βοηθησει κάποιος στο να το ξεκλειδώσω αρχικά και μετέπειτα να του περάσω νεο ελληνικό menu;

 

Μονο απο το δικτυο στο οποιο ειναι κλειδωμενο μπορεις

να κανεις κατι.

Δοκιμασε και 9-volto παντως.

 

Πείτε αλήθεια. Πόσοι πρόσφατοι κάτοχοι N95 8GB ξενερώσατε που είδατε το N96?

 

Τοπαρον θεμα υπαρχει για συγκεκριμενο λογο...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μονο απο το δικτυο στο οποιο ειναι κλειδωμενο μπορεις

να κανεις κατι.

Δοκιμασε και 9-volto παντως.

 

 

 

Τοπαρον θεμα υπαρχει για συγκεκριμενο λογο...

 

Το 9-volto ειναι software?

Link to comment
Share on other sites

Το 9-volto ειναι software?

 

Οχι,μαγαζι :)

9volto.gr

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα μονος σου,δεν το ηξερες πριν το παρεις αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω τα εικονίδια του Garmin (ο φάκελος είναι στην κάρτα) να μην φαίνονται στην έκθεση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. μπορεί κάποιος να μου πει πως να κάνω τα εικονίδια του Garmin (ο φάκελος είναι στην κάρτα) να μην φαίνονται στην έκθεση?

Ευχαριστώ.

Πήγαινε μέσω κάποιου file explorer (πχ X-plore) στο φάκελο που περιέχει τις εικόνες αυτές και θέσε Attributes: Hidden ή και System.

Λογικά θα σταματήσει να τα βλέπει η έκθεση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πας με ενα fileman επανω στα εικονιδια και μεσα απο της ιδιοτητες τους θα τα κανεις hide. Για να βρεις που ειναι το καθε εικονιδιο μεσα στο κινητο σου ανοιξε την εκθεση σημειωσε καπου τα ονοματα τον αρχειων που δεν θελεις να φαινονται στην εκθεση και μετα με τον x-plore μεσα απο την επιλογη find μπορεις να βρεις που ειναι το καθε ενα αρχειο ακριβως και μεσα απο την επιλογη παλη του x-plore Αttributes μπορεις να τα κανεις hide. Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα θα γινει.

 

Eαν θελεις για να βρισκεις που ειναι το καθε αρχειο μπορεις να χρησημοποιησεις και το mobile search. Περισσοτερα στο αναλογο θεμα :)

 

Με προλαβε ο @Itchrist86 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

'Εχοντας ήδη το Ν95 8gb ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στα χέρια μου από το πρωί, έχω να πω ότι είναι το πλέον τέλειο κινητό που διέθετα ποτέ..ασύγκριτα μεγάλη οθόνη σε σχέση με το Ν95 , ελαφρύ, γρήγορο( με προεγκατεστημένη την V.15 παρακαλώ), με ήχο δέκα φορές καλύτερο και δεν συμαζευεται...πρωί επίσης είδα απο το site του Symbian Guru τις νέες συσκευές που παρουσιάστηκαν στην Βαρκελώνη, απογοητέυτηκα απο τα Ν96 και ειδικά απο το Ν78 με το χάλια πληκτρολόγιο..δεν βλέπεται..το Ν96 έχει τα gaming keys σε τέτοιο σημείο που καθιστά το gaming δύσκολο..και απαράδεκτη η μπαταρία...τέλος πάντων, εγώ χαίρομαι το Ν95-2 μου..ερώτηση..ισχύει ότι τελικώς πρέπει να εξαντλήσω την εργοστασιακή φόρτιση της και μετά να κάνω τον κύκλο 3 πλήρη φορτίσεων?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα στην αρχή θα πρέπει να εξαντλήσεις την μπαταρία που εχει μέσα και μετά τρεις ή 4 πλήρης φορτήσεις, επίσης στην πρώτη φόρτιση μην το αφήσεις 8, 9, 10 ώρες κλπ κλπ δεν οφελεί κάπου.....
ck
Link to comment
Share on other sites

βασικα στην αρχή θα πρέπει να εξαντλήσεις την μπαταρία που εχει μέσα και μετά τρεις ή 4 πλήρης φορτήσεις, επίσης στην πρώτη φόρτιση μην το αφήσεις 8, 9, 10 ώρες κλπ κλπ δεν οφελεί κάπου.....

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή...αυτό πάλι με τις 8 έως και 12 ώρες που σου λένε πάλι να το φορτίσεις, είναι χαζομάρα το ξέρω..΄θα το προσέξω για να έχει η μπαταρία την μέγιστη απόδοσή της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έγινε παιδιά, ευχαριστώ και τους 2...

 

edit... Bρήκα το file που θέλω μέσω του find του X-plore, δεν βρίκσω όμως το Αttributes...:O

 

θα πας :

menu->file->Attributes

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. Ειμαι κ εγω εδω και λιγο καιρο κατοχος N95-2 και εχω μερικες ερωτησεις. Ειμαι σιγουρος οτι τις εχουμε ξαναπει αλλα να ψαξω σε 70 σελιδες ειναι δυσκολο.

 

1.Μπορει καποιος να μου πει τον τροπο για να κανω update το κινητο και απο που μπορω να κατεβαζω αυτα τα updates? Επισης θελω να κρατησω την ταινια spiderman οποτε μπερδευτηκα με το αρχειο που λετε οτι πρεπει να κρατησω.

 

2.Εχω περασει στο κινητο καποια mp3 απο το pc αλλα δεν φαινονται στο gallery. Sto File Manager τα εχω τοποθετησει στον φακελο attachments (ειναι ο ιδιος φακελος που εχουν τοποθετηθει αυτοματα ολα τα τραγουδια που ειναι στο gallery). Μπορει καποιος να μου πει πως να τα βαλω στο gallery?

 

3.Εχω περασει καποια videakia .avi κ χρησιμοποιησα το divx player για να τα δω αλλα μετα απο 2-3 sec χανεται ο συγχρονισμος μεταξυ του ηχου κ της εικονας, Ξερει κανεις τι φταιει γι αυτο και πως να το φτιαξω? Εχετε καποιον αλλον player να προτεινεται?

 

4.Δεν εχω καταφερει ακομα να "κλειδωσω" τον δορυφορο στο GPS. Το αφηνω κανα 10λεπτο να προσπαθει αλλα δεν κανει τπτ. Μπορει καποιος να μου πει μια διαδικασια ωστε να το κανω να λειτουργησει?

 

Ευχαριστω πολυ in advance...

Link to comment
Share on other sites

Στο κάθε file ξεχωριστά δεν υπάρχει το Attributes. Υπάρχει μόνο για φάκελο. Το έκανα για τον φάκελο του Garmin, έγινε Hidden, δηλ δεν τον βλέπω στη διαχείριση αρχείων, αλλά εξακολουθώ να βλέπω να ενοχλητικά εικονίδια στην έκθεση...
Link to comment
Share on other sites

Στο κάθε file ξεχωριστά δεν υπάρχει το Attributes. Υπάρχει μόνο για φάκελο. Το έκανα για τον φάκελο του Garmin, έγινε Hidden, δηλ δεν τον βλέπω στη διαχείριση αρχείων, αλλά εξακολουθώ να βλέπω να ενοχλητικά εικονίδια στην έκθεση...

Έκανες επανεκκίνηση;

Για κάνε...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1.Μπορει καποιος να μου πει τον τροπο για να κανω update το κινητο και απο που μπορω να κατεβαζω αυτα τα updates? Επισης θελω να κρατησω την ταινια spiderman οποτε μπερδευτηκα με το αρχειο που λετε οτι πρεπει να κρατησω.

Για να κάνεις αναβάθμιση χρειάζεσαι το Nokia Software Updater.

Το κατεβάζεις από εδώ.

Σχετικός οδηγός υπάρχει εδώ.

Για τυχών ερωτήσεις , μπορείς να καλυφθείς και από το Device update FAQ.

 

Για τη ταινία δεν γνωρίζω να σου πω!:O

 

2.Εχω περασει στο κινητο καποια mp3 απο το pc αλλα δεν φαινονται στο gallery. Sto File Manager τα εχω τοποθετησει στον φακελο attachments (ειναι ο ιδιος φακελος που εχουν τοποθετηθει αυτοματα ολα τα τραγουδια που ειναι στο gallery). Μπορει καποιος να μου πει πως να τα βαλω στο gallery?

Αν και θα έπρεπε να τα βλέπει... για δοκίμασε να τα βάλεις στο φάκελο "Κλιπ ήχου" ή στους υποφακέλους αυτού.

 

3.Εχω περασει καποια videakia .avi κ χρησιμοποιησα το divx player για να τα δω αλλα μετα απο 2-3 sec χανεται ο συγχρονισμος μεταξυ του ηχου κ της εικονας, Ξερει κανεις τι φταιει γι αυτο και πως να το φτιαξω? Εχετε καποιον αλλον player να προτεινεται?

Επίσης υπάρχουν τα CorePlayer και SmartMovie.

 

4.Δεν εχω καταφερει ακομα να "κλειδωσω" τον δορυφορο στο GPS. Το αφηνω κανα 10λεπτο να προσπαθει αλλα δεν κανει τπτ. Μπορει καποιος να μου πει μια διαδικασια ωστε να το κανω να λειτουργησει?

Για πρώτη φορά, θα πας σε ένα ανοικτό μέρος ώστε να βλέπεις καθαρά τον ουρανό, και συγχρόνως θα έχεις το μηχανισμό του slide ανοικτό. Αυτό βοηθάει διότι το τσιπακι του GPS βρίσκεται από κάτω από το πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Itchrist86, έκανα και επανεκκίνηση και τώρα (στην έκθεση πάντα) πήραν όλα τα εικονίδια το ίδιο όνομα (GarminMobile...) και φαίνονται όλα σαν σπασμένες εικόνες... Μιλάμε για 18 εικόνες οπότε είναι πολύ ενοχλητικό αν θέλεις να δεις τις εικόνες τις έκθεσης. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Αν τις σβήσω, φαντάζομαι θα έχω πρόβλημα με το Garmin...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Itchrist86, έκανα και επανεκκίνηση και τώρα (στην έκθεση πάντα) πήραν όλα τα εικονίδια το ίδιο όνομα (GarminMobile...) και φαίνονται όλα σαν σπασμένες εικόνες... Μιλάμε για 18 εικόνες οπότε είναι πολύ ενοχλητικό αν θέλεις να δεις τις εικόνες τις έκθεσης. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Αν τις σβήσω, φαντάζομαι θα έχω πρόβλημα με το Garmin...

Κατάλαβα...:(

Φίλε δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο δυστυχώς.

Αν τις σβήσεις, λογικά θα έχεις πρόβλημα με το Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...