Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε το έφερε η Vodafone?

Το έχω παραγγείλει εδω και δύο μήνες σχεδόν και προχθές που ρώτησα μου έιπαν οτι δεν έχουν ιδέα για το ποτε θα έρθει.

Παρεμπιπτόντως μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση της Vodafone στο Πλαίσιο???

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2223308#post2223308

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ από πλαίσιο χρησιμοποιώντας την επιδότηση μου από vodafone. Απ' ότι κατάλαβα κάποια καταστήματα Πλαίσιο έχουν την δυνατότητα να επικοινωνούν με το σύστημα των εταιριών τηλεφωνίας και κάποια όχι. Εγώ το πήρα από το Πλαίσιο στην Στουρνάρη και υπέγραψα κανονικά την ανανέωση του συμβολαίου μου.

Τώρα, όσο για το τηλέφωνο... οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Φορτίζω και επανέρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο μου με τον υπολογιστή αλλά δεν το βρίσκει. Όταν μου λέει στο Nseries PC suite να βεβαιωθώ ότι η συσκευή μου δεν είναι κλειδωμένη τί ακριβώς εννοεί???
Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε ερθει επιδοτηση απο vodafone γυρω στις 10/1 ειχα παει σχεδον σε ολα τα καταστηματα και δεν υπηρχε.Καποια καταστηματα μου ειπαν οτι θα ερχοταν στις 25/1.

Παρακολουθοντας το site της vodafone καθημερινα στις 23/1 το προσθεσαν στις αγορες συσκευων.Πηγα αμεσως και το πηρα.Μετα απο 2 ημερες το εβγαλαν απο το site(λογικα εξαντληθηκε λογω μεγαλης ζητησης.)Προτεινω να παρακολουθεις συχνα το site για τυχον ανανεωση και προσθηκη της συσκευης .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτονομία 2 μερών με: 45 λεπτά κλήσεις την μέρα, ~10 μηνύματα, μπόλικη χρήση ημερολογίου, quickoffice κτλ και 4-5 φωτογραφίες την ημέρα. Είναι ικανοποιητικό; Να προσθέσω ότι στο τέλος της 2 μέρας δεν είναι εντελώς άδειο αλλά έχει ακόμα 2 γραμμές.
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου με μισή ώρα κλήσεις με wifi και λιγο voip,φότο συν αρκετή μουσική δλδ μπορει και 2 με 3 ώρες/μέρα κάπου δύο μέρες κρατάει αλλα την δεύτερη είναι στα όρια πιστεύω είναι μια χαρά και το δικό σου πάντως εαν δεν το δουλεύεις και δεν το "σκαλίζεις" όλη την ώρα (πράγμα δύσκολο) 3 μέρες άνετα
ck
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτονομία 2 μερών με: 45 λεπτά κλήσεις την μέρα, ~10 μηνύματα, μπόλικη χρήση ημερολογίου, quickoffice κτλ και 4-5 φωτογραφίες την ημέρα. Είναι ικανοποιητικό; Να προσθέσω ότι στο τέλος της 2 μέρας δεν είναι εντελώς άδειο αλλά έχει ακόμα 2 γραμμές.

2 μπαρες σε απλη αναμονη μπορει να σημαινει αρκετες ωρες, αρα ειναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είστε παιδιά, μην το πείτε ούτε του παπά. :lol::lol:

Εμ, 1300άρα μπαταρία είναι αυτή (αν δεν απατώμαι :O).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

borume na vgalume photos patontas kapio allo kubi ektos apo afto pu vriskete sto plai?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου κάνανε δώρο ενα n95 8gb από Γερμανία και μέσα έχει μόνο τη γερμανική γλώσσα. Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά? Αν το πάω σε κάποιο nokia club θα μου το κάνουν??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου κάνανε δώρο ενα n95 8gb από Γερμανία και μέσα έχει μόνο τη γερμανική γλώσσα. Υπάρχει τρόπος να βάλω ελληνικά? Αν το πάω σε κάποιο nokia club θα μου το κάνουν??

Μπορεις να περασεις και απο μονος σου την ελληνικη γλωσσα.

 

Θα πας στο 1 ποστ του επισημου θεματος του Ν73 εκει θα βρεις ενα οδηγο που ειναι ανεβασμενος σε rapidshare με το ονομα:

ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗΣ ΑΠΟ Ν73 ΣΕ Ν73ΜΕ

θα κανεις οτι λεει στον οδηγο απλα θα βαλεις το ελληνικο product code του Ν95 8GB το οποιο θα βρεις εδω το NSS μπορεις να το κατεβασεις απο εδω :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αφου έχει μέσα επιλογή για να κλειδώνει το πληκ/γιο με το κλεισιμο.

Τι την θες την πρόσθετη εφαρμογή???

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ενα προγραμμα να κλειδωνει μονο του το κινητο οταν κλεινω το slide... thnx:)

 

AutoLock

http://s60addons.com/autolock/AutoLock_v1.1_for_S60_3rd_ed.SISX

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους απο σημερα η Vodafone Egypt εχει support στο Vodafone Live!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όπως είπα και σε προηγούμενο post πήρα χθες το κινητό και όπως ήταν φυσιολογικό είμαι λίγο χαμένος αφού πρώτη φορά παίρνω symbian. Θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει σε κάποια ερωτήματα...

 

(1). Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει το ρολόϊ που βρίσκεται στο desktop?

 

(2) Ποιές επιλογές πρέπει να απενεργοποιήσω ούτως ώστε να μην υπάρχει ''κίνδυνος'' επιπλέον χρεώσεων? (A-GPS, 3G κλπ.)

 

(3) Πώς μπορώ απλά να μεταφέρω αρχεία στην εξωτερική μνήμη? Όταν κάνω copy-paste μέσω του My Computer, δεν μπορώ μετά να δω τα αρχεία στο τηλέφωνό μου...

 

(4) Με την εφαρμογή QuickOffice που βρίσκεται εγκατεστημένη στο τηλέφωνο μπορώ να δω και να επεξεργαστώ αρχεία του Microsoft Office? Αν όχι, υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να το κάνω αυτό?

 

(5) Πού μπορώ να βρώ το opera για το τηλέφωνό μου? Το πήρα από το γνωστό ''μαγαζί'' αλλά το anti-virus μου βρίσκει ιό...

 

Χίλια συγνώμη αν έγινα κουραστικός αλλά όπως προανέφερα είναι η πρώτη φορά που έχω symbian και τα 'χω λίγο χαμένα...

Link to comment
Share on other sites

(1). Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει το ρολόϊ που βρίσκεται στο desktop?
Εννοείς να το κάνεις ψηφιακό...;

Πας στο Ρολόι > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Τύπος ρολογιού

 

(2) Ποιές επιλογές πρέπει να απενεργοποιήσω ούτως ώστε να μην υπάρχει ''κίνδυνος'' επιπλέον χρεώσεων? (A-GPS, 3G κλπ.)

Για το 3G πας στις Ρυθμίσεις > Δίκτυο > Λειτουργία δικτύου (GSM)

Για το A-GPS ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του Χάρτες.

 

(3) Πώς μπορώ απλά να μεταφέρω αρχεία στην εξωτερική μνήμη? Όταν κάνω copy-paste μέσω του My Computer, δεν μπορώ μετά να δω τα αρχεία στο τηλέφωνό μου...

Αν θέλεις μόνο στην επέκταση μνήμης μπορείς και χωρίς το PC Suite, απλά συνδέοντας το καλώδιο με το pc σε κατάσταση "Μεταφορά δεδομένων".

Αν θέλεις να βλέπεις και τη μνήμη της συσκευής πρέπει να εγκαταστήσεις το PC Suite.

 

(4) Με την εφαρμογή QuickOffice που βρίσκεται εγκατεστημένη στο τηλέφωνο μπορώ να δω και να επεξεργαστώ αρχεία του Microsoft Office? Αν όχι, υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να το κάνω αυτό?

Μπορείς μόνο να δεις.

Για να επεξεργαστείς θα πρέπει να εγκαταστήσεις κάποια άλλη εφαρμογή πχ QuickOffice Premier.

(5) Πού μπορώ να βρώ το opera για το τηλέφωνό μου? Το πήρα από το γνωστό ''μαγαζί'' αλλά το anti-virus μου βρίσκει ιό...

Από εκεί, δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά βλέπει το κρακ ή k e y g e n ως απειλή.

 

===============================================================================

 

paidia gia na valo photo sto fs caller ti megethos einai idaniko?? 240x340 i kati allo????

diladi gia wallpaper ti vazoume??

Για φόντο οι ιδανικές διαστάσεις είναι 240x235.

Να σου ξεκαθαρίσω πως η εικόνα να φαίνεται σε full screen δεν γίνεται!

 

Για τις διαστάσεις στο fs caller δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paidia gia na valo photo sto fs caller ti megethos einai idaniko?? 240x340 i kati allo????

diladi gia wallpaper ti vazoume??

Απο οσο θυμαμαι δεν παιζει ρολο το μεγεθος, με διαστασει 240x340 εχεις προβλημα?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμαμαι δεν παιζει ρολο το μεγεθος, με διαστασει 240x340 εχεις προβλημα?

 

den to dokimasa akoma....tora tha ta peraso...hilia efharisto paidia

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

den to dokimasa akoma....tora tha ta peraso...hilia efharisto paidia

Δοκιμασε το πρωτα και εαν συναντησεις καποιο προβλημα εδω ειμαστε :rolleyes:

 

Για εφαρμογες καλυτερα να μιλαμε στο αναλογο θεμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...