Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mia aporia sxetika me to N-gage diavasa pio pano se ena link oti itan na vgei live sta mesa tou noemvri 2007 alla otan pao na katevaso tin efarmogi sto kinito mou lei oti comming soon.

Gnorizi kaneis tipota sxetiko?

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σημερα το πηρα και εγω! Free stuff που μπορω να βρω?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

Mia aporia sxetika me to N-gage diavasa pio pano se ena link oti itan na vgei live sta mesa tou noemvri 2007 alla otan pao na katevaso tin efarmogi sto kinito mou lei oti comming soon.

Gnorizi kaneis tipota sxetiko?

Δεν έχει βγει ακόμη. Ήδη έχει αναβληθεί δύο φορές η κυκλοφορία της.

 

 

καλησπερα, υπαρχει τροπος να βαλεις στο κινητο δυο καρτες sim και αν ναι ποιος ειναι? ευχαριστω

Δύο κάρτες sim όχι, αλλά δύο αριθμούς σε μία sim γίνεται. Για περισσότερα επικοινώνησε με το πάροχο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υπαρχει τροπος να βαλεις στο κινητο δυο καρτες sim και αν ναι ποιος ειναι? ευχαριστω

 

διαβασε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798 εως 12 αριθμοι σε μια sim αλλα δεν γινετε με καρτες της vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλα σε όλους. Χθες αναβάθμισα το κινητό στην τελευταία έκδοση fw και σήμερα είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά τις δυνατότητες του στο βίντεο. Σε όλες τις λήψεις λοιπόν παρατηρείται ένα κόλημα στο βίντεο (ακριβώς στα 7 δευτερόλεπτα την πρώτη φορά κι έπειτα κάθε 1-2 δευτ.). Δεν έτυχε να τραβήξω άλλο βίντεο πριν την αναβάθμιση μιας και το χω μόλις 1 μέρα αλλά υποψιάζομαι ότι φταίει η πρόσβαση στη μνήμη του κινητού. Έψαξα άλλα δεν είδα να αντιμετωπίζει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα. Καμιά ιδέα που θα με κάνει να αποφύγω τον πρώτο καυγά της χρονιάς με τους φίλους μου στη Νόκια; :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα και απο μένα. Πηρα πριν λιγες μερες το κινητακι καινουριο απο χρηστη του forum κιολας που διαθέτει μαγαζί. Το κινητό το πλήρωσα σε κανονική τιμή γιατι ηθελα να εχω ενα κουτατο κινητο με την εγγυηση του και ολα του.Σημερα καθομουν για να δω (ενω πιστευα οτι δεν υπάρχει πρόβλημα) το product code και με εκπληξη είδα οτι ειναι Αμερικάνικο το κινητο (0556218 North America). Ποια είναι εμενα η θέση μου και τι θα κανατε εσεις στην θέση μου που είμαι κρεμασμένος στον αέρα χωρις εγγύηση απο την Alpha Copy.Σας ρωταω γιατι απο οτι ξέρω η εγγύηση ειναι PanEuropean.Ειμαι να σκάσω ρε παιδια γιατι το χρυσοπλήρωσα (500 Euro συν ενα HTC P3300) και πιστευω οτι με επιασε κότσο.
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα και απο μένα. Πηρα πριν λιγες μερες το κινητακι καινουριο απο χρηστη του forum κιολας που διαθέτει μαγαζί. Το κινητό το πλήρωσα σε κανονική τιμή γιατι ηθελα να εχω ενα κουτατο κινητο με την εγγυηση του και ολα του.Σημερα καθομουν για να δω (ενω πιστευα οτι δεν υπάρχει πρόβλημα) το product code και με εκπληξη είδα οτι ειναι Αμερικάνικο το κινητο (0556218 North America). Ποια είναι εμενα η θέση μου και τι θα κανατε εσεις στην θέση μου που είμαι κρεμασμένος στον αέρα χωρις εγγύηση απο την Alpha Copy.Σας ρωταω γιατι απο οτι ξέρω η εγγύηση ειναι PanEuropean.Ειμαι να σκάσω ρε παιδια γιατι το χρυσοπλήρωσα (500 Euro συν ενα HTC P3300) και πιστευω ε επιασε κότσο.

 

 

500 ευρω +p3300 ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

500 ευρω +p3300 ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω γράφω το πρόβλημα που έχω και ζητάω την βοήθεια σας και εσυ το μόνο που εχεις να κανεις ειναι να γελάς? Εισαι σίγουρος για την ηλικια που γράφεις? Σου φαινεται το post που εκανα αστοχο ή η κινηση μου βλακώδης?Αν ναι καλο θα ηταν να κρατησεις την γνώμη σου για σενα και να αφησεις καποιον αλλον να πει κατι ωριμο και ουσιωδες

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Εγω γράφω το πρόβλημα που έχω και ζητάω την βοήθεια σας και εσυ το μόνο που εχεις να κανεις ειναι να γελάς? Εισαι σίγουρος για την ηλικια που γράφεις? Σου φαινεται το post που εκανα αστοχο ή η κινηση μου βλακώδης?Αν ναι καλο θα ηταν να κρατησεις την γνώμη σου για σενα και να αφησεις καποιον αλλον να πει κατι ωριμο και ουσιωδες

 

ζητω συγνωμη αλλα μου φανηκε υπερβολικο να δωσεις 500 ευρω και ενα 3300 για το ν95.Οσον αφορα το θεμα με το product code δεν γνωριζω.Πιστευω ομως οτι καλυπτεσαι απο το κυριο που το αγορασες,διοτι εχει και καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν σου μιλησα ασχημα αλλα ειμαι να σκασω.Το ξερω οτι εκανα πατατα,αλλα ειναι η πρωτη φορα που μου αρεσει ενα κινητο τοσο πολυ και πηγα σαν τον ασχετο και επεσα με τα μουτρα. Απλα ειμαι σιγουρος οτι αν δεν παραδεχθει το λάθος του, εγω εχω στοιχεια να τον παω στο ΙΝΚΑ,γιατι αυτος μου υποσχέθηκε Ελληνικο κινητο και οχι Αμερικανικο
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Εγω γράφω το πρόβλημα που έχω και ζητάω την βοήθεια σας και εσυ το μόνο που εχεις να κανεις ειναι να γελάς? Εισαι σίγουρος για την ηλικια που γράφεις? Σου φαινεται το post που εκανα αστοχο ή η κινηση μου βλακώδης?Αν ναι καλο θα ηταν να κρατησεις την γνώμη σου για σενα και να αφησεις καποιον αλλον να πει κατι ωριμο και ουσιωδες

 

ελπιζω να εχεις αποδειξη αγορας

 

αν εχεις αποδειξη αγορας απο ελλαδα, εχεις 2 χρονια εγγυηση απο το νομο. Κοινως δεν επιτρεπεται να σου πουλησει καταστημα ηλεκτρονικο ειδος χωρις εγγυηση...

 

Απο την αλφα κοπυ ειναι-δεν το νομιζω-, απο τον "κυριο" ειναι, δεν ξερω ποιος ειναι υποχρεωμενος, αλλα εγγυηση εχεις...

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις να μας πληροφορησει για το ποτε θα το διαθεσει η vodafone;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω και εγω τελικα το κινητακι!!!!!!!!!

 

πρωτες εντυπωσεις άψογες!!!!!

 

να κανω μια ερωτησουλα μονο...

μολις περασα την 15 εκδοση και η ταινία του spiderman δεν παιζει....ενω με την 10 επαιζε κανονικα.....

ζηταει κλειδι ενεργοποίησης....

σημαινει κατι αυτο....?

Link to comment
Share on other sites

Σε πιάνω αδιάβαστο ! :) Είχε αναφερθεί παλιότερα ότι αν κάνεις αναβάθμιση πρέπει να κάνεις πρώτα ένα μπακαπ γιατί με την αναβάθμιση "χάνονται" τα κλειδιά.

 

Νομίζω ότι τώρα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ετσι την πάτησα και εγώ. Μη στενοχωριέσαι όμως! Πάτα ένα ντιλιτ και βάλε μέσα όποια ταινία σου θέλεις να δεις, βάλε και ενα πλειερ κατάλληλο και εισαι βασιλιάς...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σε πιάνω αδιάβαστο ! :) Είχε αναφερθεί παλιότερα ότι αν κάνεις αναβάθμιση πρέπει να κάνεις πρώτα ένα μπακαπ γιατί με την αναβάθμιση "χάνονται" τα κλειδιά.

 

Νομίζω ότι τώρα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ετσι την πάτησα και εγώ. Μη στενοχωριέσαι όμως! Πάτα ένα ντιλιτ και βάλε μέσα όποια ταινία σου θέλεις να δεις, βάλε και ενα πλειερ κατάλληλο και εισαι βασιλιάς...

 

κριμα ρε μαμοτι μου και την ηθελα για "εφέ" την ταινία......:lol::lol:

 

δεν ειχα διαβασει τα προηγουμενα....και την πατησα...μεχρι χθες ειχα το n95.....

 

anyway......

 

τωρα περιμενω τον φιλο που ειπε οτι θα με βοηθησει με το θεμα των εφαρμογών....και το symbiansigned.com....

 

μου ειναι αδιανόητο να εχω τετοιο κινητο και να μην μπορω να του βαλω εφαρμογες.....

 

η οθονη παντως αψογη παιδια....επαθα πλακα......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμη αρκετές εφαρμογές που μπορείς να βάλεις και χωρίς υπογραφή. Στα μέρη τα γνωστά θα βρεις άπειρες. Αλλωστε και σε άλλο θρεντ υπάρχει βοήθεια για την υπογραφή εφαρμογών.

 

Πάντως αν το ψάξεις λίγες από αυτές που λέμε απαραίτητες θέλουν την τζίφρα. Πολλές είναι ακόμη οκ για να μπούν έτσι απλά χωρίς υπογραφή ...

 

Αλλωστε αφού προέρχεσαι από το Ν95 υποθέτω θα το είχες ψάξει αρκετά το θέμα και θα έχεις ήδη καλή συλλογή ...

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

εχω εφαρμογες φιλε.....πολλες ομως(πχ sky caller) δυστυχώς θελουν την "υπογραφη"....

 

μεγαλο παίδεμα αυτο.......

(ωρες ωρες μου λειπουν οι εποχες του n70 εκει τα πραγματα ηταν πολυ πιο απλα.....:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Το changelog της έκδοσης 15.0.015

 

 

Changes - Improvements made from MCU SW 11.0.026 to version 15.0.015

 

New Features:

  • Flash lite 3

Browser:

  • General stability improvements for browser

Messaging:

  • Mailbox wizard correction Improvements to email viewer

Connectivity:

  • Bluetooth remote volume control improvements
  • WLAN connectivity improvements when power save enabled
  • Improvements to WLAN connectivity
  • WLAN stability improvements

Telephony:

  • MT call improvements

Others:

  • Improvements to maps startup and closing
  • Music player maturity improved
  • Headset stability improvements
  • Correction to Chinese input in search application
  • Improvements to power consumption (sleep activation)
  • Improvements to memory handling in boot up
  • Stability improvements to gallery
  • Correction to video center thumbnail creation
  • Improvements to applications installer
  • Improvements to find function in music library
  • Night mode improvements in Camera
  • Correction to FDN (SIM initialization)
  • Improvements to switch application
  • Performance improvements to eMMC access
  • Startup settings data updated
  • Default input method changed to BPMF when using Chinese language
  • Improvements to call history in call logs
  • Localization corrections

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μπορει καποιος να μου πει α)πως μπορω να κανω ανταλλαγη αρχειων μεταξυ του pc και του κινητου μεσω του ασυρματου δικτυου που εχω στο σπιτι? βρηκα ενα προγραμμα στο xxxxxxxxxxxxxx αλλα δεν τα καταφερα και β) καποιο καλο προγραμμα για να μετατρεψω τις ταινιες divx που εχω σε mp4 ετσι ωστε να τις βλεπω στην tv απο το κινητο σε καλη ποιοτητα? δοκιμασα με το total video converter αλλα το αποτελεσμα δεν μου αρεσε. ισως να μην εβαλα τις σωστες ρυθμισεις. ευχαριστω και καλη χρονια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους και καλη χρονια!Ειχα καιρο να μπω στο forum και να γραψω.Εχω το Ν95 το παλιο πλεον και σκεφτομαι να αγορασω το καινουριο με τα 8gb.Διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες εδω και το εχω αποφασισει.Αξιζει να το παρω?Ειναι οντως καλυτερο απο το απλο και τι προβληματακια να παριμενω να αντιμετωπισω???Και κατι τελευταιο,θα πρεπει οπως και στο παλιο να περασω το smart2go και να κανω την γνωστη διαδικασια η ειναι ολα ετοιμα????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον να σας πω και γω την γνωμη μου....σαν πρωην κατοχος του N95 και νεος του 8g....

 

ΟΘΟΝΗ ΑΨΟΓΗ....πραγματικα......

ταχυτητα σουπερ...γενικα το κινητο φυσαει....

κλειστρο κατασκευη κτλ καμια μα καμια σχεση με το n95...ουτε γκλανκ ουτε μανγκ.....:)

η ελευθερη ram(κοντα στα 90) πραγματικα κανει την διαφορα οταν σερφαρεις.......σουπερ.....

μπαταρια επισης καμια μα καμια σχεση.....

το εχω απο χθες χωρις φορτιστη...(πραγμα ανυπαρκτο στο ν95....)

 

δεν μπορω ακομη να συνηθίσω το γεγονος οτι η καμερα ειναι ακάλυπτη..αυτο με ξενερωνει λιγο......

και επισης καλα τα 8g αλλα εγω προτιμω να μπορω να "βγαζω" την καρτουλα μου να διαβαζω ΟΛΑ αυτα που εχει μεσα κτλ κτλ κτλ....

 

παιδια πανω σε αυτο..να ρωτησω κατι...??

πως μπορεις να μπεις στα "κρυφα" αρχεια τωρα που δεν υπαρχει ο card reader πλεον...

αυτο πραγματικα το εχω απορια......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο δύστροπο τώρα που δεν μπορείς απλά να βγάλεις την κάρτα και να τη διαβάσεις αλλά τελικά και το καλώδιο συνήθεια είναι (λέω καλώδιο γιατί δεν έχω δοκιμάσει εξερεύνηση στην κάρτα μέσω ΒΤ).

 

Για τα κρυφά αρχεία όμως δεν αλλάζει κάτι αφού πολύ απλά το κινητό αν το συνδέσεις σε κατάσταση μεταφοράς δεδομένων φαίνεται σαν εξωτερικός σκληρός οπότε αν έχεις ενεργοποιησει στο πισι σου την εμφάνιση των κρυφών αρχείων θα τα βλέπεις μια χαρά !

 

Με γεια !! :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο δύστροπο τώρα που δεν μπορείς απλά να βγάλεις την κάρτα και να τη διαβάσεις αλλά τελικά και το καλώδιο συνήθεια είναι (λέω καλώδιο γιατί δεν έχω δοκιμάσει εξερεύνηση στην κάρτα μέσω ΒΤ).

 

Για τα κρυφά αρχεία όμως δεν αλλάζει κάτι αφού πολύ απλά το κινητό αν το συνδέσεις σε κατάσταση μεταφοράς δεδομένων φαίνεται σαν εξωτερικός σκληρός οπότε αν έχεις ενεργοποιησει στο πισι σου την εμφάνιση των κρυφών αρχείων θα τα βλέπεις μια χαρά !

 

Με γεια !! :)

 

εχεις δικιο δεν το ειχα σκεφτει αυτο.....

σωστος....:)

 

το καλωδιο ειναι οντως ξενερωμα...αλλα τι να κανεις....

 

παιδια το αποτελεσμα της ταινίας που ειχαμε με τον spiderman πως μπορουμε να το πετύχουμε στο κινητο μας....??

γενικα για τετοιες μετατροπες στο n958g ποιο προγραμμα χρησιμοποιείτε?

 

εβαλα τον core player αλλα δεν εμεινα ευχαριστημένος.....

το spiderman ηταν θεικο.....

Link to comment
Share on other sites

O ποιο απλος τροπος για εμενα να δεις μια ταινια στο κινητο σου ειναι το PocketDivXEncoder διαβασε τα παρακατω και θα καταλαβεις :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1931970#post1931970

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2076989#post2076989

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...