Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βρίσκω στο ebay ένα κινητό στα 260GBP από έναν αξιόπιστο πωλητή με 1100+ feedback! To τηλέφωνο όμως λέει είναι Hong Kong version! Αξίζει να το πάρω; Πόση διαφορά ποιότητας θα έχει από αυτά της Φινλανδίας ... Είναι αυθεντικό πάλι όπως γράφει ! (δε νομίζω να έχουν φτιάξει απομιμήσεις ακόμα εξάλλου)! Επίσης λέει 12 μήνες international warranty! To λινκ:

eBAY N95 8GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα. γιατι οταν προσπαθω να κατεβασω καποιο αρχειο μου λεει δεν υποστηριζετε? δοκιμασα και με τον browser κινητου και με οπερα. σαν σημειο προσβασης δοκιμασα το ασυρματο που εχω στο σπιτι και το wind plus. τι γινετε? θελει καποιο ρυθμιση που δεν βρισκω?

στο ν73 δεν ειχα κανενα προβλημα :( ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρίσκω στο ebay ένα κινητό στα 260GBP από έναν αξιόπιστο πωλητή με 1100+ feedback! To τηλέφωνο όμως λέει είναι Hong Kong version! Αξίζει να το πάρω; Πόση διαφορά ποιότητας θα έχει από αυτά της Φινλανδίας ... Είναι αυθεντικό πάλι όπως γράφει ! (δε νομίζω να έχουν φτιάξει απομιμήσεις ακόμα εξάλλου)! Επίσης λέει 12 μήνες international warranty! To λινκ:

eBAY N95 8GB

 

Εγώ δε θα το ρίσκαρα στη θέση σου.

Η διαφορά της ποιότητας μπορεί να σου γυρίσει μπούμερανγκ όταν θα το πάρεις στα χέρια σου.

ΚΑι όσο για το αν πρόλαβαν να φτιάξουν απομιμήσεις, μη το ψάχνεις.

Μπορεί να το έχουν έτοιμο και μήνες πριν βγει επίσημα στην κυκλοφορία!:D

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κραταει η μπαταρια με κανονική χρηση;:)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα unboxing video:

 

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο κραταει η μπαταρια με κανονική χρηση;:)

 

3μερες σιγουρα και το βραδυ κλειστο.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !!!

 

Ν95 απλό ή Ν95 8GB ???

 

Είναι μεγαλύτερη η οθόνη του απλού απο το 8gb ??

 

Στην κάμερα υπάρχουν διαφορές ??

 

Μπορώ στο απλό αν το μετατρέψω σε black 8GB μέσω nemesis να του βάλω 8 GB κάρτα μνήμης ??

 

Η μπαταρία του απλού είναι εξίσου καλή εν τέλει με την νέα αναβάθμιση ή αν το μετατρέψω σε Ν95-2 θα κρατάει περισσότερο ???

 

Ακούω αρκετές ώρες μουσική και με καίει το θέμα...Καταλαβαίνετε!

 

Η ένταση στα ακουστικά είναι το ίδιο με αυτή του Ν73 ΜΕ ?? Δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος... Το Sonyericsson W800 βαρούσε απίστευτα πιο δυνατά, σωστά ???

 

Ας μου λύσει κάποιος τις απορίες...Please...Άυριο θα πάρω κάποιο απ'τα 2... HELP !!!:worry:

 

Ευχαριστώ παίδες εκ των προτέρων .... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3μερες σιγουρα και το βραδυ κλειστο.:O

 

Ευχαριστω φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !!!

 

Ν95 απλό ή Ν95 8GB ???

 

Είναι μεγαλύτερη η οθόνη του απλού απο το 8gb ??

 

Στην κάμερα υπάρχουν διαφορές ??

 

Μπορώ στο απλό αν το μετατρέψω σε black 8GB μέσω nemesis να του βάλω 8 GB κάρτα μνήμης ??

 

Η μπαταρία του απλού είναι εξίσου καλή εν τέλει με την νέα αναβάθμιση ή αν το μετατρέψω σε Ν95-2 θα κρατάει περισσότερο ???

 

Ακούω αρκετές ώρες μουσική και με καίει το θέμα...Καταλαβαίνετε!

 

Η ένταση στα ακουστικά είναι το ίδιο με αυτή του Ν73 ΜΕ ?? Δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος... Το Sonyericsson W800 βαρούσε απίστευτα πιο δυνατά, σωστά ???

 

Ας μου λύσει κάποιος τις απορίες...Please...Άυριο θα πάρω κάποιο απ'τα 2... HELP !!!:worry:

 

Ευχαριστώ παίδες εκ των προτέρων .... :rolleyes:

 

Ας απαντήσει κάποιος έστω και σ'αυτά που γνωρίζει !!!

Είμαι σε ιντερνετ καφέ και πρέπει να φύγω....please ....

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν κοιτας τα χρηματα σιγουρα το 8γιγα.

Το 8γιγα εχει μεγαλητερη οθονη και μεγαλητερη μπαταρια.

Τα φιρμγουεαρ δεν νομιζω να ταιριαζουν λογω των διαφορων στο χαρντγουεαρ των δυο συσκευων. Η καμερα δεν ειναι σε καλα επιπεδα λενε καποιοι, εγω πιστευω ειναι λογω του οτι δεν εχει αναπτυχθει το φιρμγουεαρ του κινητου ακομα (βλεπε ΝΟΚΙΑ). Αυτα ξερω επλιζω να βοηθησα

mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες !!!

 

Ν95 απλό ή Ν95 8GB ???

Το Ν95-8 είναι σαφώς ανώτερη συσκευή απο το απλό. Υπάρχει όμως και μια μεγάλη διαφορά στην τιμή που αυτή την στιγμή είναι στα 160 περίπου ευρώ. Και αν σκεφτείς οτι μπορείς το απλό να το βρείς μεταχειρισμένο στα 400 ευρώ, τότε, σαφώς, έχεις έναν πάρα πολύ καλό λόγο να σκέφτεσαι να πάρεις το απλό έναντι του 8αριού.

 

Είναι μεγαλύτερη η οθόνη του απλού απο το 8gb ??

Το απλό έχει 2,6 ιντσών οθόνη και το 8άρι 2,8 ιντσών. ΣΤο μάτι η διαφορά αυτή είναι εντονότερη. Η οθόνη του 8αριού είναι τεράστια.

 

Στην κάμερα υπάρχουν διαφορές ??

Η ποιότητα είναι κατα γενικές γραμμές η ίδια. Εκεί όμως που υπερτερεί το 8άρι είναι στην ταχύτητα. Κάτι που απασχολούσε πάρα πολλούς χρήστες του απλού.

 

Μπορώ στο απλό αν το μετατρέψω σε black 8GB μέσω nemesis να του βάλω 8 GB κάρτα μνήμης ??
To 8άρι έχει μεγα΄λες διαφορές hardware. Έτσι με το νέμεσις δεν μπορείς να το μετατρέψεις σε 8άρι. Κάρτα 8γίγα μπορείς να του βάλεις όταν κυκλοφορήσουν ευρέως (ακόμα είναι δύσκολο να βρεθούν μιας και μόλις κυκλοφόρησαν).

 

Η μπαταρία του απλού είναι εξίσου καλή εν τέλει με την νέα αναβάθμιση ή αν το μετατρέψω σε Ν95-2 θα κρατάει περισσότερο ???
Μπορεί να γίνεται καλύτερη διαχείρηση της ενέργειας αλλά θαύματα δεν γίνονται. Θα υπάρχει πάντα πρόβλημα στην αυτονομία της συσκευής όσο και ανβελτιωθεί η διαχείρηση. Το 8άι τα πάει αρκετά καλύτερα στον τομέα αυτό.

 

Ακούω αρκετές ώρες μουσική και με καίει το θέμα...Καταλαβαίνετε!

 

Η ένταση στα ακουστικά είναι το ίδιο με αυτή του Ν73 ΜΕ ?? Δεν έχω μείνει και τόσο ευχαριστημένος... Το Sonyericsson W800 βαρούσε απίστευτα πιο δυνατά, σωστά ???

Το απλό με το 8άρι έχουν την ίδια ποιότητα αναπαραγωγής μουσικής. Είναι και τα 2 ανώτερα απο το Ν73 αλλά οι διαφορές δεν είναι μεγάλες.

 

Αν σε ενδιαφέρει πάρα πολύ μόνο η μουσική, παίρνεις, Ν91.

Αν σε ενδιαφέρει η μουσική αλλά όχι τόσο η κάμερα, παίρνεις Ν81.

Αν σε ενδιαφέρει να τα κάνεις όλα σχεδόν τέλεια, παίρνεις Ν82.

Link to comment
Share on other sites

Έχει λήξει το πιστοποιητικό! Άλλαξε την ημερομηνία του κινητού κανα εξάμηνο πίσω και ξανακάνε εγκατάσταση. Αν δεν γίνει και πάλι τίποτα βάλε τη ακόμη πιο πίσω. Θα πρέπει να πέσεις σε περίοδο που ίσχυε το πιστοποιητικό. Μετά το πέρας της εγκατάστασης ξαναγύρνα στη σωστή ημερομηνία.

 

Ακούστε κάτι κουφό. Όταν μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού του κάνω ξανά signed και ως δια μαγείας εγκαθιστάτε. Το έχει παρατηρήσει ή αν το έχει κάνει κάνεις άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κάτι κουφό. Όταν μου βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού του κάνω ξανά signed και ως δια μαγείας εγκαθιστάτε. Το έχει παρατηρήσει ή αν το έχει κάνει κάνεις άλλος;

Ε ναι, εννοείται...

Αυτό κάνω και εγώ, δεν κάθομαι να γυρίζω πίσω την ημερομηνία!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, εννοείται...

Αυτό κάνω και εγώ, δεν κάθομαι να γυρίζω πίσω την ημερομηνία!;)

 

Σωστός :)

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει να τα κάνεις όλα σχεδόν τέλεια, παίρνεις Ν82.

 

Συμφωνώ φίλε μου και ανυπομονώ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα τωρα: Έχει το κινητό πρόβλημα με τα SMS και γράφει 70 χαρακτήρες το μήνυμα; Μόλις έγραψα ένα SMS που περιείχε λιγότερο απο 160 χαρακτήρες και μου έβγαζε ένα (2), δηλαδή ότι θα στείλει δύο μηνύματα. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

 

Edit: 'Ακυρο, απλά είχα βάλει στα settings στο character encoding να είναι full support.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Paidia skeftomai sovara na to agorasw!!!!

Se genikes grammes apodosis timis einai kalo????

Exw trela me ta SE alla dn exw kai to trelo kollima!!!!

To N95 to aplo pou to eixa parei to kratisa ena mina!!!Megalo xroniko diastima gia mena otan kapoia ta krataw gia kapoies meres!!!

Pisteuete oti an to parw 8a mporesw na kleisw ena trimino toulaxiston i 8a to vare8w???Apo to aplo N95 dn mou eixe aresei kai paaaara polu!!!!

 

 

Filika

 

Scottas:);)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia skeftomai sovara na to agorasw!!!!

Se genikes grammes apodosis timis einai kalo????

Exw trela me ta SE alla dn exw kai to trelo kollima!!!!

To N95 to aplo pou to eixa parei to kratisa ena mina!!!Megalo xroniko diastima gia mena otan kapoia ta krataw gia kapoies meres!!!

Pisteuete oti an to parw 8a mporesw na kleisw ena trimino toulaxiston i 8a to vare8w???Apo to aplo N95 dn mou eixe aresei kai paaaara polu!!!!

 

 

Filika

 

Scottas:);)

 

απο την στιγμη που ειχες το απλο

μην περιμενεις καποια διαφορα εκτος βεβαια απο την διαρκεια

μπαταριας και οθονης κατ'αλλα ιδια συσκευη ειναι με το απλο.

και βεβεια πιο στιβαρο.

πηγαινε να το δεις στο πλαισιο να παρεις μια γευση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια με κανονικη χρηση? :)

 

 

Εdit:

Moλης το βρηκα πιο επανω :O σβηστε το ποστ μου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2146388#post2146388

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Paidia skeftomai sovara na to agorasw!!!!

Se genikes grammes apodosis timis einai kalo????

Exw trela me ta SE alla dn exw kai to trelo kollima!!!!

To N95 to aplo pou to eixa parei to kratisa ena mina!!!Megalo xroniko diastima gia mena otan kapoia ta krataw gia kapoies meres!!!

Pisteuete oti an to parw 8a mporesw na kleisw ena trimino toulaxiston i 8a to vare8w???Apo to aplo N95 dn mou eixe aresei kai paaaara polu!!!!

 

 

Filika

 

Scottas:);)

 

kita eine ta idia tilefona ,i diafora eine pio megali othoni ,kai kalutery mpataria. kai ego ixa to n95 ena mina, piga piso sto k850 kai tora exo to n95 8gb to k850 sto sirtari. mporo na po oti to kratao giati den exo provlima me tin mpataria pou ixa me to n95 to aplo.opote katalaveneis edo kai duo mines den exo paei piso sto k850 auto kati leei. alla an sou exei mpei to mikrovio na to pareis den mporeis na kaneis kai alios!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...