Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,ως νεος χρηστης του Ν95 θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με ενα προβλημα που αντιμετωιζω.κατα την αποστολη με bleutooth τραγουδιων και ενω η μηνμη ειναι 8 GB υστερα απο την αποστολη 30 περιπου τραγουδιων μου εβγαλε την ενδειξη 'μνημη πληρης'. μπορω να επιλεξω αν αποθηκευονται στη μηνμη του τηλεφωνου η' της καρτας μηνμης?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το X-plore, τρέξτο, πάτα το 4, επέλεξε όλα τα τραγούδια από το inbox και μετάφερέ τα στην κάρτα μνήμης.

 

Γενικά όταν στέλνεις κάτι με ΒΤ, αυτό πάει στα εισερχόμενα μηνύματα. Μόλις το αποθηκεύσεις, πρέπει να το σβήσεις από εκεί γιατί θα υπάρχει δύο φορές και θα σου πιάνει χώρο.

 

Πήγαινε μενού - μηνύματα -επιλογές - ρυθμίσεις - άλλο - μνήμη σε χρήση και βάζεις κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα στο gps, δεν συνδέεται με τίποτα, ούτε με το Nokia maps, ούτε με το garmin. Το ίδιο πρόβλημα έχει και ένα φιλαράκι μου που έχει το απλό N95. Έχω κάνει φορμάτ, αναβάθμηση αλλά τίποτα. Το αφήνω για κανένα τέταρτο ανοιχτό και δεν κάνει τίποτα, ενώ παράδειγμα το 5800 πιάνει ακόμα και σε κλείστο χώρο και μάλιστα πολύ γρήγορα.

Μήπως ξέρετε από τι μπορεί να είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερες λεπτομέρειες κατά το κλείδωμα των δορυφόρων πηγαίνε στο εικονίδιο Δεδομένα GPS > Πλοήγηση > Επιλογές > Κατάσταση δορυφόρου.

Στο παραθυράκι που εμφανίζεται θα δεις καποιους αριθμούς με τις αντίστοιχες μπάρες. Αν αυξομειώνονται σημαίνει ότι η συσκευή ψάχνει για δορυφόρους, οπότε όλα καλά. Όταν κάποιες από αυτές γίνουν μπλε τότε σημαίνει πως έχει κλειδώσει τους αντίστοιχους δορυφόρους. Δεν είναι αναγκαίο να είναι full οι μπάρες, αρκεί να είναι μπλε.

Εφόσον γίνει αυτό μπορείς πλέον να τρέξεις το garmin, sygic ή όποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να εχεις ανοιχτο και το agps αν δεν το εχεις ηδη μηπως το προβλημα ειναι οτι δυσκολευεται να βρει.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα να κανω Install μια εφαρμογη και απο εκεινη την ωρα το κινητο μου στελει μηνυμα με τιτλο crash report σε ενα αριθμο στο εξωτερικο με αποτελεσμα να εχω φαι μια καρτα απο hard reset δεν εγινε τπτ παιδια τα φωτα σας

 

Εκανες hard reset και δεν διορθωθικε?

Ποια εφαρμογη εβαλες και σου κανει αυτο το πραγμα??

Αρχικα κανε αυτο που σου λεει ο pexths η εναλλακτικα βαλε μια sim καρτοκινητου την οποια δεν χρησιμοποιεις ετσι ωστε οσο και την χρεωνει να την πεταξεις μετα.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: αυτο που κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο κανει "εγκατάσταση" πως μπορώ να το σταματήσω? ούτως ή άλλως, τα βρίσκει "μπαστούνια" και σταματάει επειδή δεν βρίσκει κάτι που πρέπει. Είναι vodafone live η συσκευή, με αναβάθμηση στο 20.06 λόγω διαφορετικού product code απο το ελληνικό.
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί δεκάδες φορές το εν λόγω ερώτημα...

 

Μάλλον το πρόβλημα στο δημιουργεί κάποιο θέμα που έχεις εγκαταστήσει στην 8αρα μνήμη.

Απλά διέγραψέ το και θα είσαι okay.

Αλλιώς φταίνε εφαρμογές που είχες εγκαταστήσει και πάλι στην 8αρα μνήμη και μετά από αναβάθμιση χάθηκαν τα απαραίτητα γι αυτές αρχεία στην εσωτερική μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει ευχαριστώ. έλυσα και το πρόβλημα με την "εγκατάσταση" σε κάθε επανεκκίνηση.
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ελυσες το προβλημα.. Καλυτερα εγκατεστησε τα θεματα που χρησιμοποιεις στην μνημη της συσκευης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να μη χάσεις τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης, απλά σύνδεσε το κινητό με τον υπολογιστή σε λειτουργία μεταφοράς δεδομένων και κάνε αντιγραφή όλων των δεδομένων της 8αρας μνήμης συμπεριλαμβανομένων και των κρυφών αρχείων και φακέλων.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων στον υπολογιστή σου.

 

Καλημέρα,

 

Έκανα ακριβώς ότι μου είπες. Το video δουλεύει τέλεια, το ίδιο και οι εφαρμογές!

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ενεργοποιησω το GPS και αν χρειαζεται να κατεβασω σπασμενους χαρτες απο καπου?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να ενεργοποιησω το GPS και αν χρειαζεται να κατεβασω σπασμενους χαρτες απο καπου?

Διάβασε το GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση και θα καταλάβεις πως θα το λειτουργήσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μου πειτε που μπορω να βρω μεβρανη για την οθονη ακριβως στις διαστασεις κι οχι απ αυτες που τις κοβεις με το ψαλιδι. Απο μαγαζι καλυτερα στη Θεσσαλονικη κι οχι απο e shop θα προτιμουσα. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μου πειτε που μπορω να βρω μεβρανη για την οθονη ακριβως στις διαστασεις κι οχι απ αυτες που τις κοβεις με το ψαλιδι. Απο μαγαζι καλυτερα στη Θεσσαλονικη κι οχι απο e shop θα προτιμουσα. ευχαριστω!

 

Εγω εχω παρει απο το e-shop και ειναι πολυ καλη!

Τωρα απο μαγαζια η αληθεια ειναι οτι δεν το χω ψαξει παντως απο το e-shop ταιριαζει γαντι στο κινητο αυτην εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν πάρω το Ν95 από το εξωτερικό,μετά μπορώ να του κάνω αναβάθμιση και να του βάλω ελληνικά?δεν με νοιαζει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

αν πάρω το Ν95 από το εξωτερικό,μετά μπορώ να του κάνω αναβάθμιση και να του βάλω ελληνικά?δεν με νοιαζει η εγγυηση.

 

μπορεις με την γνωστη διαδικασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς (δες FAQ), απλά να προσέξεις να είναι unlocked.

Αν είναι κλειδωμένο σε κανά δίκτυο, θα τραβιέσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ημερομηνία του κινητού πηγαίνει μπροστά μόνη της;

Επίσης ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253382#post2253382

 

Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει στο N95-2, αλλά αν το έχεις παρατηρήσει δεν είσαι ο μόνος.

Συμβαίνει σε πολλές συσκευές να έχουν προβληματάκια με την ώρα, το ξυπνητήρι και την ημερομηνία.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ρυθμίσεις να παίρνει την ώρα από το φορέα δικτύου. Αυτό γίνεται από την ομώνυμη επιλογή στις ρυθμίσεις του ρολογιού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ημερομηνία του κινητού πηγαίνει μπροστά μόνη της;

Επίσης ποια είναι η τελευταία αναβάθμιση;

 

N95 8GB

RM-320

27/01/09

V 31.0.015

 

Changes/improvements made from MCU SW version 30.0.018 to version

31.0.015:

- Fix for occasional start-up problems

- Music Player:

- Background skin problem corrected

- The received user created playlist (e.g. via Bluetooth) cannot be saved

– now corrected

- Music Store application: Concurrent downloading of multiple (4+) songs

caused the application to freeze for several minutes at "Acquiring license"

note – now corrected

- Embedded N-gage games in User data memory / C-drive are now updated

when upgrading software with NSU (Nokia Software Updater)

- N-Gage baseline update (1.1 Week 35 )

- Maps 2.0 baseline update (Week 31 B04)

- Flash lite 3.0 baseline update (Week 34)

- General error corrections & quality improvements

- SW support for new memory HW components

- Bookmarks changes for APAC region

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μεταφορά μουσικής μετά την τελευταία αναβάθμιση που έκανα στο Nokia PC Suite (έκδοση 7.1.30.8) και συγκεκριμένα με την μεταφορά μουσικής. Μου ζητήθηκε να κατεβάσω το Nokia Music και το οποίο τελικά δεν επιτρέπει την μεταφορά μουσικης απο τον υπολογστή μου στο κινητό. Ενω φαίνεται το εικονίδιο N95 8GB κι ενω είναι κανονικά η σύνδεση USB μου γράφει εσφαλμένη λειτουργία. Επιχειρώ σύνδεση με την συσκευή αλλά δεν γίνεται τίποτα..αναφέρει πως το Nokia Music είναι συμβατό με συγκεκριμένα μοντέλα..δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναμεταφέρω μουσική στο κινητό πρέπει δηλαδή να καταφυγω σε καινούργια συσκευή, μας δουλεύουν;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετέφερε τη παραδοσιακά...

Με απλό copy-paste στον φάκελο Sounds\Digital ή οπουδήποτε αλλού βάζεις τα κομμάτια.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253369#post2253369

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...