Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε το παρακατω κολπακι:

 

1. Mπες μεσα στης επαφες σου και πατησε Επιλογη ολων

2. Μετα Αντιγραφη\ Στην καρτα μνημης

3. Ξανα επιλογη ολων και διαγραφη

4. Ανοιγεις της επαφες σου και επιλεγεις Αντιγραφη\ Απο την καρτα μνημης για να ξανα ερθουν στην θεση τους.

 

Ελπιζω να λυθει το προβλημα σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γνωριζει κανεις αν μπορω με το Ν95 8G να κανω κλησεις μεσω ιντερνετ ; :blink:

και αν ναι τι προγραμμα να εγκαταστησω ; :ninja:

αν κανω κλησεις μεσω ιντερνετ, δεν θα χρεωνομαι με χρεωσεις δεδομενων απο τον παροχο ; ( vodafone ) :worry: ή θα χρεωνομαι μονο απο την εταιρια που θα συνδεθω ? ( gizmo5 ) :worry:

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις κλήσεις VoIP, μέσω διάφορων υπηρεσιών.

Αν χρησιμοποιείς WiFi δεν θα έχεις καμία χρέωση εκτός από τον προπληρωμένο χρόνο της υπηρεσίας που έχεις επιλέξει.

Τώρα να κάνεις VoIP μέσω gprs ή 3g(hsdpa) δεν το βλέπω και πολύ λογικό. Η ογκοχρέωση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι απαγορευτικές, εκτός και αν έχεις κάποιο πρόγραμμα για data.

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο θέμα Internet telephony on Nokia mobile phones για να πάρεις μια ιδέα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω κολπακι:

 

1. Mπες μεσα στης επαφες σου και πατησε Επιλογη ολων

2. Μετα Αντιγραφη\ Στην καρτα μνημης

3. Ξανα επιλογη ολων και διαγραφη

4. Ανοιγεις της επαφες σου και επιλεγεις Αντιγραφη\ Απο την καρτα μνημης για να ξανα ερθουν στην θεση τους.

 

Ελπιζω να λυθει το προβλημα σου..

Το εκανα αλλα τιποτα.

Βλεπω οτι υπαρχει αναπαντητη και οταν παω στην λιστα

μου γραφει "καμια αναπαντητη κληση".

 

Τι μπορει να τρεχει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει..

 

Στην θεση σου θα εκανα hard format στην συσκευη και format στην καρτα για να λυθει το προβλημα.

 

Αφου πηρες τωρα το τηλ. καλο ειναι να το φτιαξεις απο την αρχη :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν το διαβασες..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2457794#post2457794

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τελικα ηταν δικια μου βλ@κ.... ε... λαθος...

Στο μητρωο κλησεων, η επιλογη ηταν στο "χωρις μητρωο" :X

Οποτε ολα οκ.

Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγορασα και εγώ σήμερα το κινητό. Έχω ενα προβληματάκι μόνο. Στους χάρτες επέλεξα χρήση δικτύου "ποτέ". Τωρα προσπαθώ να το αλλάξω ξανά αλλα δεν με αφήνει. Επιλέγω "όταν απαιτείται¨ αλλά παραμένει η επιλογή "ποτέ". Δοκίμασα να κλείσω και να ανοίξω ξανά το κινητό αλλά τίποτα. Καμμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, πρόκειται να μου αγοράσουνε ένα Nokia N95 8Gb από την Αμερική και το ερώτημα μου είναι αν θα δουλεύει κανονικά στα ελληνικά δίκτυα.

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποια έκδοση θα σου φέρουν.

Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα. Στην αρχή η ίδια συσκευή της Ευρώπης κυκλοφορούσε και στις ΗΠΑ βέβαια για μικρό χρονικό διάστημα αλλά μετά από λίγο καιρό κυκλοφόρησε η έκδοση το 8GB για ΗΠΑ οπότε και σταμάτησε η κυκλοφορία του Ευρωπαϊκού.

 

Με λίγα λόγια, αν πετύχεις ευρωπαϊκή συσκευή δεν έχεις κανένα πρόβλημα, περνάς κανονικά τα ελληνικά και έχεις 3G.Μόνο εγγύηση από την Alpha Copy δεν θα έχεις.

Αν η συσκευή είναι η αμερικάνικη, τότε δεν θα μπορείς να βάλεις ούτε ελληνικά, ούτε 3G θα υποστηρίζει, αλλά ούτε και εγγύηση θα έχεις.

 

Ευρωπαϊκό N95 8GB: Nokia N95-2 (RM-320)

Αμερικάνικο N95 8GB: Nokia N95-4 (RM-421)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου, τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για το Nokia E-90 communicator?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα:D

 

Προ 2μήνου περίπου απέκτησα και γω την ΝΟΚΙΑ Ν95 8G από την οποία είμαι σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος. ( Εξ άλλου είμαι εδώ και μια 20ετία fun της εταιρείας ).

Το ερώτημα τώρα.

Εχω εγκαταστήσει την free εφαρμογή INTERNET RADIO από την ΝΟΚΙΑ μέσω της οποίας έχω πρόσβαση μέσω διαδικτύου σε 25 ραδιοφωνικούς ελληνικούς σταθμούς.

Ομως αν και έχω την δυνατότητα να μπω σε οποιοδήποτε site, όταν επισκπέπτομαι αυτά που έχουν ΄΄ κρεμάσει ΄΄ και το ραδιόφωνό τους ( πχ NOVASPORT-FM ), δεν έχω την δυνατότητα να ακούσω αυτό. ( δεν ενεργοποείται η σχετική εφαρμογή για το ζωντανό ραδιόφωνο, 'οπως συμβαίνει με τα κανονικά PC ).

 

Μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Μανώλης

ΣΑΜΟΣ:D

Link to comment
Share on other sites

@msan διαβασε το παρακατω θεμα μεχρι το 6 ποστ !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076

 

Εαν μαζεψεις αρκετους σταθμους και θελεις ανεβασε μας στο αναλογο θεμα ενα .txt με τα link :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

την σκονη απο την οθονη υπαρχει τροπος να την βγαλουμε?

Μόνο αν βγάλεις όλη τη μπροστά πρόσοψη.

Αν το ρισκάρεις, κανε το μόνος σου, αλλιώς πήγαινε σε Nokia Shop.

Περιττό να σου πως θα χάσεις την εγγύηση αν βάλεις χέρι εσύ. Βέβαια μόνο αν το πάρουν χαμπάρι σε μελλοντική επισκευή (χτυπάω ξύλο).:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

την σκονη απο την οθονη υπαρχει τροπος να την βγαλουμε?

 

Μόνο αν βγάλεις όλη τη μπροστά πρόσοψη.

Αν το ρισκάρεις, κανε το μόνος σου, αλλιώς πήγαινε σε Nokia Shop.

Περιττό να σου πως θα χάσεις την εγγύηση αν βάλεις χέρι εσύ. Βέβαια μόνο αν το πάρουν χαμπάρι σε μελλοντική επισκευή (χτυπάω ξύλο).:p

 

Γιατί, παίρνει εύκολα σκόνη η οθόνη?? ή μετά από (πολύ) καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, παίρνει εύκολα σκόνη η οθόνη?? ή μετά από (πολύ) καιρό?

 

Από την στιγμή που ξεβιδώνει και αλλάζεται είναι φυσικό να γίνεται αυτό, όπως και με όλα τα κινητά που αλλάζουν πρόσοψη..

 

Εγώ που την άλλαξα πριν πολύ καιρό στην νοκια μου έπιασε μια φορά και την καθάρισα..

 

Απλά Πάντα Με Προσοχή...

 

Καλό χειμώνα φίλε μου!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βγάλεις όλη τη μπροστά πρόσοψη.

Αν το ρισκάρεις, κανε το μόνος σου, αλλιώς πήγαινε σε Nokia Shop.

Περιττό να σου πως θα χάσεις την εγγύηση αν βάλεις χέρι εσύ. Βέβαια μόνο αν το πάρουν χαμπάρι σε μελλοντική επισκευή (χτυπάω ξύλο).:p

 

 

τελικα πηγα σε νοκια shop και την καθαρισαν .ολα καλα :)χτυπα χτυπα καλα κανεις :p

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Ειναι μια εβδομαδα τωρα που οταν μπαινω ιντερνετ απο το κινητο κατι παει στραβα με την κωδικοποιηση της σελιδας και δειχνει ελαχιστα Ελληνικα με αποτελεσμα να μην μπορω να διαβασω τιποτα απο την ιστοσελιδα.Δοκιμασα αυτοματη,Ελληνικη(ISO),Unicode γενικα ολες τις επιλογες αλλα τιποτα.Καμια ιδεα κανεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ξεβιδώνει και αλλάζεται είναι φυσικό να γίνεται αυτό, όπως και με όλα τα κινητά που αλλάζουν πρόσοψη..

 

Εγώ που την άλλαξα πριν πολύ καιρό στην νοκια μου έπιασε μια φορά και την καθάρισα..

 

Απλά Πάντα Με Προσοχή...

 

Καλό χειμώνα φίλε μου!:)

 

Thanx avid :rolleyes:.. Καλό χειμώνα και σε σενα :).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια εβδομαδα τωρα που οταν μπαινω ιντερνετ απο το κινητο κατι παει στραβα με την κωδικοποιηση της σελιδας και δειχνει ελαχιστα Ελληνικα

Bάλε την κωδικοποίηση στο αυτόματο και κάνε επανεκκίνηση. Λογικά θα επανέλθει.

Link to comment
Share on other sites

Bάλε την κωδικοποίηση στο αυτόματο και κάνε επανεκκίνηση. Λογικά θα επανέλθει.

Το εκανα αλλα δυστυχως χωρις αποτελεσμα...:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα νεο για κανενα update εχουμε.......??????

 

η καμερα πχ για μενα δεν φτανει τα επιπεδα του n82 την ημερα.......

 

ναι μεν ειναι κορυφη αλλα ωρες ωρες κανει πολλα "τρελά"....που με το 82 δεν τα ειχαμε.....!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα νεο για κανενα update εχουμε.......??????

 

η καμερα πχ για μενα δεν φτανει τα επιπεδα του n82 την ημερα.......

 

ναι μεν ειναι κορυφη αλλα ωρες ωρες κανει πολλα "τρελά"....που με το 82 δεν τα ειχαμε.....!!!!!!!!

 

Δηλαδή; Τι εννοείς τρελά; Εγώ είχα το Ν82 για αρκετό καιρό και το αντάλλαξα με το Ν95 8 γίγα λόγω εκείνου του σκανδάλου με το SAR, αλλά δεν κατάλαβα κάποια διαφορά στις φωτογραφίες σε φωτισμό μέρας. Εντάξει, σε σκοτάδι υπάρχει σαφής διαφορά λόγω του φλας ξένον του Ν82, αλλά κατά τα άλλα δεν εντόπισα κάτι, εκτός κι αν δεν είμαι αρκετά "ψείρας".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...