Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο έχουμε ξαναπεί. €740 δεν τα αξίζει με τίποτα!

520 που κάνει στην Ιταλία είναι μία ρεαλιστική τιμή για ό,τι προσφέρει.

 

+1000!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βρε παιδια ρωτησα και ποιο πανω αλλα δεν πηρα απαντηση....

 

το ραδιο στο ν958g δουλευει κανονικα απο τα μεγαφωνα η εχει το προβλημα με την χαμηλη ενταση που εχει το απλο 95.....?

ρωταω μπας και βγαλουμε ακρη..αν ειναι προβλημα της συσκευης η τελικα προβλημα που λυνεται με ενα απλο update οπως με τα sms ας πουμε(το οποιο λύθηκε)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα η ένταση είναι χαμηλότερη απο το όταν ακους mp3 , σε σχέση με την ένταση ραδιοφώνου του n73 είναι χαμηλή αλλα όχι σε αθλια επίπεδα....... θα την έλεγα ικανοποιητική. . Απ την αλλη θα ηθελα να θίξω το θέμα της ποιότητας κατασκευής , ο τζόγος σε σχέση με το απλό είναι μηδενικός και το slide τέλειο ωστόσο όταν η συσκευή ειναι κλειστή και πιέζεις το πλήκτο 4 κατευθήνσεων το πάνω μέρος του slide πιέζεται ελάχιστα προς τα μέσα αλλα είναι απόλυτως φυσιολόγικο(οταν είναι ανοιχτο δεν τείθεται τέτοιο θέμα) επίσης μπορώ να πω ότι η νόκια έφτασε με το η95-2 ακόμη και τη samsung στη ποιότητα του slide (είμαι κάτοχος ακόμη του e900 kαι d900 και μπορώ να κρίνω). αυτά.
ck
Link to comment
Share on other sites

Ενας ακομα μαιτρ του ειδους με προσεγμενη δουλεια...

http://www.pizero.net/

+1 alfa! Άπαιχτος ο καλλιτέχνης (γιατί εν προκειμένω, καλιτέχνης ειν' ο άνθρωπος:))

Carpe Viam

[sIGPIC]http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=88993&dateline=1182420673

Εικόνα Υπογραφής σε Χρήση[/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

simera to pira kai ego inai telio. epidi den exo xrono na diabaso oles tis selides mpori kapoios na mou pi pose ores prepi na to fortiso tin proti fora kai pos 8a peraso tous xartes kai ta ellinka epidi to pira apo dubai?

 

sorry gia ta greeklish!

euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για την 1η φόρτιση... Το βάζουμε κατευθείαν μετά το "άνοιγμα της συσκευασίας" ή περιμένουμε πρώτα να αδειάσει το όποιο φορτίο έχει η μπαταρία ήδη από τη συσκευασία (συνήθως έχουν 1-2 μπάρες φορτίου εξαρχής)
EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην εμφανίζεται, στην οθόνη αναμονής, η γραμμή για το WLAN και η πρώτη για την αναζήτηση και να εμφανίζονται μόνο οι εργασίες και το ημερολόγιο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για την 1η φόρτιση... Το βάζουμε κατευθείαν μετά το "άνοιγμα της συσκευασίας" ή περιμένουμε πρώτα να αδειάσει το όποιο φορτίο έχει η μπαταρία ήδη από τη συσκευασία (συνήθως έχουν 1-2 μπάρες φορτίου εξαρχής)

 

Αυτό που λες ακριβώς. Μπορείς να εξαντλήσεις πρώτα το φορτίο που έχει η μπαταρία και μετά μπορείς να κάνεις τις 2-3 πλήρεις φορτίσεις-αποφορτίσεις. Και μάλιστα καλό θα ήταν αυτό το φορτίο που έχει από το εργοστάσιο, άστο να εξαντληθεί κι αυτό εντελώς ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

μενω αμερικη και εχω το north america model του τηλεφωνου.

δεν με ενδιαφερει να το βαλλω στα ελληνικα

το μενου και στα αγγλικα καλο ειναι.

αλλα οταν ερθω στην πατριδα θελω να γραφω μηνυματα στα ελληνικα.

πως γινετε να βαλλω ελληνικα στην γλωσσα πληκτρολογιου?

ξερει μηπως κανεις???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες δε μου λετε οσοι το πηραμε απο vodafone το τηλεφωνο εχει τιποτα κλειδωμενο ειναι ελλειπες σε κατι? η ειναι δουλευει σαν κανονικο?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ένας κάτοχος του Ν95. Όταν το πήρα το πρώτο που δοκίμασα ήταν το WiFi στην δουλειά . Όλα ΟΚ μπήκε στο Free Wlan της δουλείας μόνο πρόβλημα ήταν ότι που και που ξεσινδεόταν! Όταν γύρισα σπίτι δοκίμασα να συνδεθώ με το Wlan που έχω στημένο σπίτι μου, χωρίς επιτυχία . Δοκίμασα να απενεργοποιήσω την προστασία ( encryption ) του Router μου αλλά τα ίδια.Διάβασά μερικά κόλπα στο ιντερνέτ αλλά τίποτα. Το μόνο που μάλλον ( δεν το δοκίμασα αρκετά) που διορθώθηκε , ήταν η αποσύνδεση στο WLAN της δουλειάς με το κολπάκι που βρήκα στο ιντερνέτ (να απενεργοποιήσω την εξοικονόμηση ενέργειας του Wlan).

Γενικά όμως αντιμετωπίζω και προβλήματα με τα αλλά free WiFi στον δρόμο , που μερικές φορές, βρίσκει 1 άλλες 2 άλλες 4 άλλες κανένα, στο ίδιο σημείο , ακίνητος! Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχα προβλήματα;

 

 

Ένα άλλο θέμα είναι η ποιότητα κλήσης , είναι και σε εσάς με ένα ελαφρύ μονότονο παράσιτο; Με λίγα λόγια όχι πολύ καλή η ποιότητα κλήσης.

Αξίζει να το πάω στην ΝΟΚΙΑ;

 

 

Έκανα μια ταινία (300) με το nero recode με τις διαστάσεις της οθόνης του κινητού.

Αλλά δεν παίζει! Ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος να κάνουμε ταινίες για το κινητό μας για να έχουμε την καλύτερη δυνατή ποιότητα!

Επίσης, στον φάκελο εφαρμογές έχω ένα εικονίδιο SQliteServer(με εικονίδιο ένα κομμάτι πάζλ) τι είναι αυτό και πως μπορώ να το βγάλω(γιατί δεν βγαίνει)

Επίσης, το Fring που έχω εγκαταστήσει μετά από κάθε εκκίνηση του κινητού μου , φορτώνει χωρίς την άδεια μου. Πως μπορεί να σταματήσει?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Η voda στα symbian το μενου της το βαζει σαν theme. Οποτε μπορεις ανετα να αλλαξεις το theme με οποιο θες εσυ. Το μονο που θα μενει ειναι το εικονιδιο του live! οταν μπαινεις στο μενου.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι για την 1η φόρτιση... Το βάζουμε κατευθείαν μετά το "άνοιγμα της συσκευασίας" ή περιμένουμε πρώτα να αδειάσει το όποιο φορτίο έχει η μπαταρία ήδη από τη συσκευασία (συνήθως έχουν 1-2 μπάρες φορτίου εξαρχής)

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Δε νομίζω να παραμετροποιείται η ενεργή αναμονή παρά μόνο στα 7 εικονίδια του μενού. Αν ξέρει κανείς κάτι περισότερο, ας ενημερώσει...

Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 8GB Product Codes

 

#0550348: FRANCE

#0550352: ALPS

#0549487: EURO1

#0550359: EURO2

#0550370: TURKEY

#0550372: SCANDINAVIA

#0550373: BALTIAN

#0550798: RUSSIAN

#0550799: UKRAINE

#0550800: BELARUS/MOLDOVA

#0550375: CIS, Bulgaria

#0550378: EURO3

#0550379: BALKANS

#0550801: GREECE, CYPROS

#0550802: ISRAEL

#0555180: SINGAPORE

#0555181: MALAYSIA

#0555187: EMERGING ASIA

#0550455: INDONESIA

#0550454: NEW ZELAND

#0550453: AUSTRALIA

#0550459: THAILAND

#0550457: VIETNAM

Source

Link to comment
Share on other sites

simera to pira kai ego inai telio. epidi den exo xrono na diabaso oles tis selides mpori kapoios na mou pi pose ores prepi na to fortiso tin proti fora kai pos 8a peraso tous xartes kai ta ellinka epidi to pira apo dubai?

 

sorry gia ta greeklish!

euxaristo!

 

1.κανε 3,4 πληρης φορτισεις και αποφορτισεις.

2.για χαρτες δες εδω βημα βημα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

3.για να βαλεις ελληνικα δες εδω post #3

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189724

και βαλε product code 0550801: GREECE, CYPROS

 

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Ξέρει κανείς πως γίνεται να μην εμφανίζεται, στην οθόνη αναμονής, η γραμμή για το WLAN και η πρώτη για την αναζήτηση και να εμφανίζονται μόνο οι εργασίες και το ημερολόγιο;

 

δεν γινεται να το σβησεις η ολα η τιποτα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

μενω αμερικη και εχω το north america model του τηλεφωνου.

δεν με ενδιαφερει να το βαλλω στα ελληνικα

το μενου και στα αγγλικα καλο ειναι.

αλλα οταν ερθω στην πατριδα θελω να γραφω μηνυματα στα ελληνικα.

πως γινετε να βαλλω ελληνικα στην γλωσσα πληκτρολογιου?

ξερει μηπως κανεις???

ευχαριστω!

Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να έχεις περασμένη έκδοση firmware με το πακέτο γλωσσών Balkans (English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek) η οποία περιέχει τα ελληνικά.

 

Λόγω του ότι το συγκεκριμένο κινητό δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα, δεν υπάρχει τέτοιο firmware.

 

 

παιδες δε μου λετε οσοι το πηραμε απο vodafone το τηλεφωνο εχει τιποτα κλειδωμενο ειναι ελλειπες σε κατι? η ειναι δουλευει σαν κανονικο?

Δεν είναι ελλιπής σε κάτι, ούτε είναι κλειδωμένο.

 

 

Nokia N95 8GB Product Codes

Έχουν ήδη ξαναφερθεί εδώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

na kanw merikes erotisis se allous katoxous.

 

grafo neo sms kai molis stous 71 xaraktires metraei meta diplo sms. mono egw to exo auto ti paizi?? ena sms 160 xaraktires den exi? allakse kati kai den to pira xampari?

 

to slide se sas pos einai?

 

emena mono elaxista kouniete otan einai kleisto to kinito panw-katw.

 

ligo pistewo se olous kouniete giati ama deite ton mixanismo tha eprepe na to ladonis gia na min kouniete kai na anoigi kanonika.

Link to comment
Share on other sites

απλα βαλε στις ρυθμισεις μυνηματων περιορισμενη υποστηριξη αντι για πληρης,

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μου πειτε πόσο σας κραταει η μπαταρια??εμενα χωρις σχεδον καθόλου χρηση(για να το δοκιμασω) δεν βγαζει μερα..Ειχα ακουσει καποιους να λενε για 2-3 μερες..τι γινεται??:cry:
Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα με δευτερη φορτιση, απο παρασκευη πρωι και τωρα εχω αλλα 2 κουτακια. με κανονικη χρηση.
Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να έχεις περασμένη έκδοση firmware με το πακέτο γλωσσών Balkans (English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek) η οποία περιέχει τα ελληνικά.

 

Δηλαδή αν το παραγγείλω από Αμερική, δεν θα μπορώ να περάσω Ελληνικά με nss; :worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα με δευτερη φορτιση, απο παρασκευη πρωι και τωρα εχω αλλα 2 κουτακια. με κανονικη χρηση.

 

πρωτη φορτιση πόσο το αφησες?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν το παραγγείλω από Αμερική, δεν θα μπορώ να περάσω Ελληνικά με nss; :worry::confused:

Όχι φίλε...

Εφόσον δεν διατίθεται στη Ελλάδα δεν υπάρχει firmware με την ελληνική γλώσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...