Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι θες να πεις. εγω το εχω 2 μερες και εχω κατεβασει 100mb, και αυτα το βραδυ.

 

θυμιζω πως το οριο το φοιτιτικο ειναι 30 γκικα το βραδυ και 3 το πρωι το μηνα.

 

υπαρχει καποιο καλο προγραμμα που να μου κραταει τα κατεβασματα τα πρωινα και τα βραδινα ξεχωριστα? οχι αυτο που εχει της wind δεν τα διαχωριζει και με μπερδευει. το netmeter ειναι για τον π***τσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες πηγα την καιρεα σε αλλο δωματιο και το τωρα το προβλημα ειναι αλλο. μου εμφανιζει συνδεση σε δικτυο 3g απο gprs που ελεγε, αλλα λεει dialing μετα κατι αλλα και στην συνεχεια negotiating και σταματαει εκει και στην συνεχεια λεει σφαλμα. εντομεταξυ στο 3g δικτυο εχει 3 νταμες σημα (αρκετα καλο πιστευω).

 

Τωρα αλλαζω και κανω αναγκαστικη συνδεση σε gprs μου εχει full σημα απο 2 νταμες που ηταν στο αλλο δωματιο και τρεχει με 5.2kb/s περιπου. Το θεμα ειναι να συνδεθω με 3g γιατι ενω εχει το σημα δεν συνδεεται;;;; βοηθεια please!!!!

 

a! κοιταξα στο χαρτη 3g της wind και ειδα πως καλλυπτομαι κατι παραπανω απο οριακα σε σημα 3g. απεχω 7km απο την κεραια περιπου (οσο η αποσταση μου απο το κεντρο της πολης)

Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις. εγω το εχω 2 μερες και εχω κατεβασει 100mb, και αυτα το βραδυ.

 

θυμιζω πως το οριο το φοιτιτικο ειναι 30 γκικα το βραδυ και 3 το πρωι το μηνα.

 

υπαρχει καποιο καλο προγραμμα που να μου κραταει τα κατεβασματα τα πρωινα και τα βραδινα ξεχωριστα? οχι αυτο που εχει της wind δεν τα διαχωριζει και με μπερδευει. το netmeter ειναι για τον π***τσο.

 

oi logariasmou ekdidonte 5(mia mera meta tin enrgopoiisi sou) kathe mina esi tora den exeis kanoniko mina exeis miso mina opotan gia auto to mina paei analogika dialadi exeis gia vradi 30 gb/30 meres tou mina exeis diladi 1g to kathe vradi to idio kai gia tin mera 3gb/30 ara 100 mbyte imerisies ores(8-20:00) alla me to gprs den nomizo na xeperaseis avti tin analogia...anyway avto mono gia mexri tis 5....to du meter einai mia kali lisi na metras leptomeros ti kinisi to anevasa http://rapidshare.com/files/89776840/DUMeter-Install.exe.html

 

koitate ayto: http://rapidshare.com/files/89778790/full_speed.JPG.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απαντάω στα εξής:

α) Ο φίλος που μόλις έκανε σύνδεση με ADSM να ξέρει ότι για τον πρώτο μήνα ίσως να μην έχει όλα τα GB που υπόσχεται η Wind. Αυτό εξαρτάται από τον τρόπο και την ημερομηνία που του εκδίδονται οι λογαριασμοί. Αν είναι νέος συνδρομητής θα του εκδοθεί λογαριασμός άμεσα (σε 1-2- μέρες) και από την ημερομηνία της έκδοσης θα έχει όλα τα GB μια που τότε μηδενίζει. Αν κάποιος όμως είχε΄, τώρα η παλιότερα σύνδεση Wind θα του εκδοθεί λογαριασμός την ίδια ημερομηνία όπως παλιά (και όχι άμεσα) άρα θα έχει όλα τα GB από τότε. Παράδειγμα:

Κάποιος κάνει σύνδεση την 1-1-2008. Είχε όμως και παλιότερα σύνδεση για την οποία ο λογαρισμός έβγαινε στις 15 κάθε μήνα. Η Wind θα τιμολογήσει στις 15 και πάλι χρεώνοντας το κανονικό πάγιο από 15-1 έως 14-2 και δίνοντας για αυτό το διάστημα όλα τα GB ΚΑΙ μισό μήνα (15/30στά) για το διάστημα που μεσολάβησα από την ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση του λογαριασμού. Για αυτό το διάστημα θα δόσει και 15/30στά των GB. Οι επόμενοι μήνες θα έχουν στρώσει και θα περιλαμβάνουν ένα ακέραιο πάγιο και ακέραια και τα GB που έχει επιλέξει ο χρήστης.

β) Οι κάρτες έχουν την τάση να πέφτουν από την ταχύτηατ των 3G σε αυτήν τών 2G και μετά δεν "ξαναανεβαίνουν". Όποιος λοιπόν έχει κάλυψη 3G στο χώρο του πρέπει να "κλειδώσει" την κάρτα του να δουλεύει μόνο σε αυτή την ταχύτητα. Οταν ανοίξει κανείς το πρόγραμμα για την data card στην πάνω γραμμή εμφανίζονται 4 μικρά εικονίδια. Το αριστερό που μοιάζει με γερμανικό κλειδί είναι οι ρυθμίσεις για την κάρτα. Κάποια από τις επιλογές έχει να κάνει με την ταχύτητα. Επιλέγεις 2G μόνο, η 3G(UMTS) μόνο, ή αυτόματη. Η σωστή επιλογή εφόσον έχουμε κάλυψη 3G είναι μόνο 3G.

Δεν φοβάμαι αυτούς που οδηγούν γρήγορα, φοβάμαι αυτούς που σκέφτονται αργά. Φέρντιναρντ Πόρσε.
Link to comment
Share on other sites

kalimera kai apo mena .Simfono me to proigoumeno post,enoeite pos an exeis 3g to kleidoneis dioti me to avtomato mpenei se gprs kai pas poli arga .Oi taxitites toulaxiston edo einai apistevta kales to vradi..kai tin mera apodektes me treis grames opos eidate se foto sto rapidshare aggixa to 1,2 mbit trelathika....meta apo poli taleporia epitelous doulevei opos thelo
Link to comment
Share on other sites

Μα τη γκαντεμης, πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι ειμαι οριακα στην καλυψη 3g. Μετα πηρα την Vodafone, μου λεει δεν υπαρχει καλυψη, και την comsmote η οποια εχει αλλα οχι πολυ δυνατο.

 

Η δε Wind μου ειπε πως θα μιλισει με τους τεχνικους για το απο πια κεραια περνω σημα. Ενδεχεται λεει να ειναι δυο κεραιες απ την οποια η μια να μην εχει 3g δυνατοτητες, τις οποιες θα προσθεσουν συντομα ετσι ωστε να με καλυπτει.μΕ Πηρε 3 φορες ο τεχνικος τηλεφωνο καλο σημαδι. Αλλα βλεπω να μην κανουν τιποτα :( Τελος η cosmote εχει το καλυτερο σημα. Και σε Gprs το βλεπω απ το κινιτο μου....

 

Τωρα μου εχει σπασει τα νευρα και το Gprs το οποιο τρωει κατι κολληματα το σημα. Μονο οταν την βγαζω εξω την κεραια εχει καμπανα. Αλλα αμα ειναι ετσι χερω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω μολις σημερα εκοψα τον οτε dialup/isdn γιατι δεν πηγαινε αλλο (δεν εχω καλυψη dsl) με τις τιμες και τις υπηρεσιες που προσφερει και εβαλα wind student adsm.

 

Η ταχυτητα ειναι τραγικη μου ρχεται να βαλω τα κλαματα. Gprs στα 33kbps. Μια 0kb/s μια 2,2 μια 5 στο τσακιρ κεφι. Ασε που δυο τρεις φορες με πεταξε.

 

Απ την αλλη βουιζουν ολα τα ηχεια (εφοσον δεν εχει καλο σημα ζωριζεται) θα παθω κανα καρκινο. μολις παραγγειλα 15 μετρα καλωδιο usb να το βγαλω εξω απο το σπιτι.

 

τι αλλο υπομονη...

 

χαχα.15μ ΚΑΙ έξω από το σπίτι;;; Υπερβολικός είσαι...Θα στο πάρει καμία γάτα το modem και θα τρέχεις να την πιάσεις!!!

Το gprs είναι ακατάλληλο για internet όταν συνδυάζεται με 3g κάλυψη.Τα handover δημιουργούν εκτός από παγώματα...και πρόβλημα στην ταχύτητα!!! Μιας και είσαι οριακά σε 3G κάλυψη προσπάθησε να βρεις ένα σημείο στο σπίτι σου που έχεις 3η γενιά και κλείδωσέ το εκεί να ησυχάσεις! Η 3η γενιά προσωπικά δε μου έχει παρουσιάσει ποτέ το παραμικρό πρόβλημα(ούτε και το gprs η αλήθεια του θεού σε περιπτώσεις που δεν έκανα πολλά handoffs...) Πάντως και 2η να το κλειδώσεις δε θα έχεις πρόβλημα,πιστεύω...ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ.Απ'ό,τι φαίνεται το hardware του modem που δίνει η Wind(δηλαδή που όλες δίνουν) δε πρέπει να είναι και για πολλά ζόρια...

 

Κάτι άσχετο: ξέρετε καμία κάρτα που να έχει οδηγούς και για Linux?!?! Σημαντικό για εμένα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο: ξέρετε καμία κάρτα που να έχει οδηγούς και για Linux?!?! Σημαντικό για εμένα...
Οι υπαρχουσες καρτες ειναι για Windows και Mac.To μονο που μπορεις να χρησιμοποιησεις χωρις drivers και λογισμικα ειναι το EricssonW21 που συνδεεται με καρτα δικτυου.Και άλλη καρτα να βρεις απο άλλο δικτυο πολυ πιθανον να μην δουλεψει γιατι συνηθως ειναι κλειδωμενες στην εταιρια που την παρεχει
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο πρώτος αναλυτικός λογαριασμός της Wind.

5-6 φάκελοι παραφουσκωμένοι με 116!? σελίδες που δείχνουν ολη την κίνηση που έγινε για να μας πουν οτι ο ογκος ήταν 26gb και η χρέωση 0....

Τέλος πάντων...νομίζω οτι βρήκα τον τρόπο να μην χάνετε η σύνδεση

Θα το τσεκάρω μερικές μέρες ακόμα και θα επανέλθω με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπαρχουσες καρτες ειναι για Windows και Mac.To μονο που μπορεις να χρησιμοποιησεις χωρις drivers και λογισμικα ειναι το EricssonW21 που συνδεεται με καρτα δικτυου.Και άλλη καρτα να βρεις απο άλλο δικτυο πολυ πιθανον να μην δουλεψει γιατι συνηθως ειναι κλειδωμενες στην εταιρια που την παρεχει

 

Το πρόβλημα είναι ότι το Ericsson router παρότι είναι ΦΟΒΕΡΟ χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος και έχει και αρκετό κόστος...Γιατί πάλι άρχισαν να βγάζουν usb modems? Το πρωτόκολλο Ethernet δε το γνωρίζουν;:p Τα ίδια Παντελάκη μου,τα ίδια Παντελή μου,όπως με τα adsl modems...Και το πρόβλημα είναι πως άντε,στα adsl modems υπήρχε τρόπος να βάλεις οδηγούς...στα hsdpa modems δε πρέπει να είναι και ιδιαίτερα εύκολο-εώς αδύνατο...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

..

 

Κάτι άσχετο: ξέρετε καμία κάρτα που να έχει οδηγούς και για Linux?!?! Σημαντικό για εμένα...

 

Mixtri, χαιρομαι που καποιος ενδιαφερεται για Linux :)

Ηταν η χαρα μου να μου τυχαινουν περιπτωσεις Linux για datacard στο δικτυο της Wind.Αν και επισημα , δεν υποστηριζονται, υπαρχει δυνατοτητα. Απλα, δεν υπαρχουν "οδηγοι", αλλα θελει λιγο ψαξιμο και σεταρισμα. Μεταξυ αλλων θα χρειαστεις το wvdial η κατι αναλογο.

Στο ιντερνετ υπαρχουν παρα πολλα guides αναλογα με την καρτα που εχεις για το πως θα δουλεψει σε Linux, ψαξε λιγο, πχ

 

http://wiki.clug.org.za/wiki/3G_card_on_Linux

 

Να ξερεις, υπαρχουν αρκετοι φανατικοι linuxaδες στην Ελλαδα με Wind και ADSM... ενα απο τα πιο δυσκολα σεταρισματα ηταν με μια merlin XU870, αλλα συνδεθηκε και αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το Ericsson router παρότι είναι ΦΟΒΕΡΟ χρειάζεται εξωτερική τροφοδοσία ρεύματος και έχει και αρκετό κόστος...Γιατί πάλι άρχισαν να βγάζουν usb modems? Το πρωτόκολλο Ethernet δε το γνωρίζουν;:p Τα ίδια Παντελάκη μου,τα ίδια Παντελή μου,όπως με τα adsl modems...Και το πρόβλημα είναι πως άντε,στα adsl modems υπήρχε τρόπος να βάλεις οδηγούς...στα hsdpa modems δε πρέπει να είναι και ιδιαίτερα εύκολο-εώς αδύνατο...
Το ρουτερ το ανέφερα για οικιακή χρήση με την καμια δεν συμφερει για φορητοτητα.usb modem υπαρχουν για το adsm παντα μιλαω για τον απλουστατο λογο οτι εξυπηρετει χρηστες και με σταθερο υπολογιστη και με φορητο.Μια data card ειναι πολυ δεσμευτικη.Και μην ξεχνας (οπως προανεφερες για την αναγκη τροφοδοσιας για το W21) οτι μια usb θυρα παρεχει τροφοδοσια που συμβαλλει στο νουμερο ενα χαρακτηριστικο που adsm ,την φορητοτητα.Για αυτο και ολες οι καρτες εχουν και ενσωματωμενους drivers και λογισμικα για να μην εισαι υποχρεωμενος να κουβαλας και τα cd τους.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο πρώτος αναλυτικός λογαριασμός της Wind.

5-6 φάκελοι παραφουσκωμένοι με 116!? σελίδες που δείχνουν ολη την κίνηση που έγινε για να μας πουν οτι ο ογκος ήταν 26gb και η χρέωση 0....

Τέλος πάντων...νομίζω οτι βρήκα τον τρόπο να μην χάνετε η σύνδεση

Θα το τσεκάρω μερικές μέρες ακόμα και θα επανέλθω με λεπτομέρειες.

 

:lol::lol::lol: ζητα το Ebill, μπας και σωθει κανενα δεντρακι.... :p

Πολυ χαρτι !!

Link to comment
Share on other sites

Mixtri, χαιρομαι που καποιος ενδιαφερεται για Linux :)

Ηταν η χαρα μου να μου τυχαινουν περιπτωσεις Linux για datacard στο δικτυο της Wind.Αν και επισημα , δεν υποστηριζονται, υπαρχει δυνατοτητα. Απλα, δεν υπαρχουν "οδηγοι", αλλα θελει λιγο ψαξιμο και σεταρισμα. Μεταξυ αλλων θα χρειαστεις το wvdial η κατι αναλογο.

Στο ιντερνετ υπαρχουν παρα πολλα guides αναλογα με την καρτα που εχεις για το πως θα δουλεψει σε Linux, ψαξε λιγο, πχ

 

http://wiki.clug.org.za/wiki/3G_card_on_Linux

 

Να ξερεις, υπαρχουν αρκετοι φανατικοι linuxaδες στην Ελλαδα με Wind και ADSM... ενα απο τα πιο δυσκολα σεταρισματα ηταν με μια merlin XU870, αλλα συνδεθηκε και αυτη...

 

Eυχαριστώ πολύ!!! Πραγματικά ο μόνος προβληματισμός μου ήταν αν υπάρχει οδηγός αλλά εφόσον υπάρχει module για την Huawei E620 δε θα "κολλήσω" σε ενδεχόμενη αγορά της!

Πολύ καλός ο οδηγός για το Ubuntu :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο πρώτος αναλυτικός λογαριασμός της Wind.

5-6 φάκελοι παραφουσκωμένοι με 116!?

Μια απο τα ίδια 108 σελιδες.Ουτε ο προυπολογισμος της χωρας.Οχι τιποτα άλλο θα το βλεπουν και οι γειτονες και θα λενε χιλια μυρια.Δεν παει αυτο το χάλι.Θα ζητησω απο καταστημα Wind να μου έρχεται η πρωτη (αναλυση λογαριασμου) και η τελευταια σελιδα(συνολο ογκου) και αναλυτικη σε e-bill
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια 108 σελιδες.Ουτε ο προυπολογισμος της χωρας.Οχι τιποτα άλλο θα το βλεπουν και οι γειτονες και θα λενε χιλια μυρια.Δεν παει αυτο το χάλι.Θα ζητησω απο καταστημα Wind να μου έρχεται η πρωτη (αναλυση λογαριασμου) και η τελευταια σελιδα(συνολο ογκου) και αναλυτικη σε e-bill

 

Ρε τους μ...ες! Και ύστερα θα βγουν με καμμία οικολογική διαφήμιση "η Wind αγαπά και σέβεται το περιβάλλον" και θα γελάμε...

 

Έπρεπε το eBill να είναι default. Εκτός και αν θεωρούν ότι λόγω ADSM δε θα μπορείς να μπεις στο internet για να το δεις... :lol::D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Τρομερά. Σημερα μου ηρθε το καλωδιο 5 μετρων (τελικα οταν εβαζα και τα αλλα καλωδια δεν δουλεβε το usb), το περασα στο αλλο δωματιο το μοντεμ και απο Gprs βρήκε δίκτυο με 3g με δυο νταμες σημα και συνδέετε στατιστικά με 50kb/s απο τα 3kb/s. Και η βλαμένη της Wind μου λεγε "η περιοχη σας δεν καλυπτεται με 3g διστυχως μόνο το κέντρο". Πάλι καλα που δεν την ακουσα γιατι στον χαρτη εδειχνε οτι ειχα καλυψη....

 

Ληπόν τωρα αρχισαν ομως τα μικρα προβληματα. Με το DU Meter τα παω καλα τωρα που ειναι υχηλες οι ταχυτητες πρεπει να ειμαι λακωνικός με τις μετρλησεις. Ληπον:

 

1) Οταν κατεβάζω απο μία ip η ταχυτητα του κατεβάσματος μου ειναι καπου στα 10kb/s. Μονο οταν βαζω το flashget να τα χωριζει σε 5 κομματια και 5 αρχεια ταυτοχρονα πιανω τα 50kb/s. Γιατι αυτό;;;;;;. εχω προβληματα στον opera γιατι στα site δεν εχω την επιθυμητη ταχυτητα οπως σε ytube και αλλα site..... Αν υπαρχη απαντηση....... Πιστευω πως ειναι θεμα καθυστερησης αιτησεις και ληψεις (κοινος ping) λογο του χαμηλου σηματος. Εσεις πόσο πιάνεται σε θεμα ταχυτητας και λειτουργίας;;;; σε λιγο θα βαλω και μια pic των μετρησεων....:)

 

2) Οταν θα παρω το λαπτοπ και στο κεντρο εχω σημα full πόσα mps θα πιάσω γιατι αποτι βλεπω εχω ανωτατη 759kbps με δυο νταμες.... στο full? Λογικα πρεπει να μην ειναι το απλο 3g εγκατηστημενο στην κερεα....

 

3) Το upload μετριέται μαζι με το download στην τελικη μετρηση του λογαριασμου των 3gb/30gb του φοιτιτικού;

 

*ps το μοντεμακι παιδια τώρα καιει πολύ και αναβει μπλε απο πρασινο (ειναι προβλημα αυτό;)

 

*ps τωρα το εβαλα το flashget να τα χωριζει σε 10 κομματια...... και τρεχει με 65kb/s δηλαδη αν υπηρχε η δυνατοτητα να τα χωριζχω στα 100 ποσο θα πηγεναι με 1mbps?????????????? δωστε μου μια τελικη λυση....

 

*ps :p το εβαλα να κανει 100 κομματια το αρχειο με το IDM (το flashget δεν ειχε την δυνατοτητα)!!! και τωρα πλεον πιανω σταθερα 772kbps........ (ως τωρα)

 

 

http://www.uploadgeek.com/uploads456/0/WND.jpg

Link to comment
Share on other sites

3) Το upload μετριέται μαζι με το download στην τελικη μετρηση του λογαριασμου των 3gb/30gb του φοιτιτικού;

 

*ps το μοντεμακι παιδια τώρα καιει πολύ και αναβει μπλε απο πρασινο (ειναι προβλημα αυτό;)

Upload και download ειναι μεικτα.Μην κανεις το λαθος και αφηνεις τορρεντς για share να ανεβασεις ratio οπως θελουν μερικα sites,ΚΑΗΚΕΣ!!!.Θα σπαταλησεις τζαμπα τον ογκο που σου αναλογει τον μηνα.Το μοντεμ οταν λειτουργει με Gprs εχει πρασινο λαμπακι και μπλε για 3G αντιστοιχα

Γενικα παιζει προβλημα με την αποκριση.Πολλες φορες δεν μπαινω ουτε και σε σελιδα.Αλλοτε μου λεει Δεν βρεθηκε εξυπηρετητης και αλλοτε Υπέρβαση ορίου χρόνου της σύνδεσης :(:(:(.Ειναι κριμα για μια τετοια υπηρεσια να μην εχουν δωσει την προσηκουσα προσοχη και πολλες φορες παιζει να μεινεις και χωρις ιντερνετ.Ας ελπισουμε οτι θα καλυτερευσουν τα πραγματα καθοτι ειναι αρχη ακομα:luck::luck:Το ζητημα δεν ειναι να δινουμε συνδεσεις απλα για να πουλαμε αλλα να μπορει να ανταποκριθει και το συστημα ετσι ωστε να παρεχει η εταιρια ποιοτικες υπηρεσιες όπως θελει.Σε αντιθετη περιπτωση μετα τη ληξη του χρονου του συμβολαιου πολλοι ειναι αυτοι που θα το σκεφτουν να συνεχισουν.Δικαιολογιες του τυπου ειναι παραφορτωμενο το δικτυο δεν χωρανε.Επρεπε να προνοησουν γι αυτο και να κανουν κατι.Εκτος και αν δεχτουμε οτι όντως ζουμε στη χωρα της αρπαχτης.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonK530i/R8BB Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

iparxei kapoios pou na xerei sigoura an einai mikta ola ayta??pou na to xei psaxei

 

Egw rotisa to tmima pou elegxei tis ogoxrewseis kai mou eipan apla kai to anevasma kai to katevasma logariazetai ws diakinisi opote einai meikta ta giga pou analogoun ton mina

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ok !to vrika molis stin selida Τρόπος χρέωσης

 

Η χρέωση της υπηρεσίας ADSM γίνεται με ογκοχρέωση, δηλαδή ανάλογα με τον όγκο πληροφοριών που λαμβάνονται/αποστέλλονται και όχι με χρονοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοει 0,5ε ανα επιπλεον μεγκαμπαιτ στην χρεωση οταν εχεις ξεφυγει εννοει 5 λεπτά ή 50 λεπτά; εγω για 50 λεπτα το κόβω,,,,
Link to comment
Share on other sites

οταν εννοει 0,5ε ανα επιπλεον μεγκαμπαιτ στην χρεωση οταν εχεις ξεφυγει εννοει 5 λεπτά ή 50 λεπτά; εγω για 50 λεπτα το κόβω,,,,

 

:blink:

 

0,5Ε = 50 cents

0,05E = 5 cents

 

:confused:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...