Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

auto pou leo einai oti piano kapoies fores kirios ta vradia polia arga taxitites pou aggizoun ta 400-500 kbits kai sinithismeni taxitita sta 100-200 alla einai ******* pou mas exoun koroidepsei etsi ego pisteva pos tha itan konta sti 1000 kai eipa ok.anyway i ******* einai oti malakistika me ta torrent kai den mou eipe kanenas oti einia mikta kai etsi gamithika stous logariasmous gia dio mines "internet" exo idi plirosei 250 euro kai epete kai sinexia tora mono browsing kai agios o theos.prosoxi paidia.

 

Εγώ μπαίνω στον πειρασμό να κάνω διακοπή της υπηρεσίας. Θα πληρώσω βέβαια την επιδότηση, αλλά δεν θα πάρουν τίποτα άλλο από εμένα. Η εξυπηρέτηση πελατών λέει ότι το φυσιολογικό είναι 1/10 της ονομαστικής ταχύτητας....:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ μπαίνω στον πειρασμό να κάνω διακοπή της υπηρεσίας. Θα πληρώσω βέβαια την επιδότηση, αλλά δεν θα πάρουν τίποτα άλλο από εμένα. Η εξυπηρέτηση πελατών λέει ότι το φυσιολογικό είναι 1/10 της ονομαστικής ταχύτητας....:cry:

to provlima einai oti tha pliroseis 180 euro bam kai den tha exeis katholou 'internet' to skevtika kai ego an to kratiseis to gia ligo kai pliroseis sto 6 mino pou einai pio xamila i ritra gia na figeis isos na einai kalitera para na pliroseis kati pou den tha exeis .opos kai na exei einai poli i xasoura

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν το πηρα το πακετο η ενημερωση που ειχα απο το καταστημα ήταν η εξης:ταχυτητες θα εχω εφαμιλες με μια dsl συνδεση 348-512kbps και στο ανοιγμα των σελιδων θα αργει λιγακι μεχρι να τις βρει και μετα να τις φορτωσει λογω αποκρισης.Οπως θα εχετε διαπιστωσει τα pings ειναι μεγαλα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ανα μηνα παιδια ή μια και εξω?Δηλαδη πληρωνεις 49ε και εχεις ιντερνετ μια για παντα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ανα μηνα παιδια ή μια και εξω?Δηλαδη πληρωνεις 49ε και εχεις ιντερνετ μια για παντα?
Θα το εκλαβω ως αστειο :):).Μηνιαιο παγιο + φορος χρησης κινητης τηλεφωνιας
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Απο το site της wind

 

Τώρα, αποκλειστικά από την WIND, μπορείτε να απολαμβάνετε απεριόριστη χρήση στο νέο πακέτο ADSM Non-Stop για πάντα* με 49€ μόνο!

 

Πως γινεται να ειναι για παντα άμα

1)Δεν ειναι για πάντα,είναι ανα μήνα

2)Δεν ισχυει σαν προσφορα για παντα,καθως στο Pdf λεει οτι μπορουν να ανακαλεσουν χωρις προειδοποιηση

 

Και πως γινεται να ειναι απεριόριστο,όταν η χρήση ειναι περιορισμένη?

 

Κακά τα ψέμματα σαν προσφορά είναι ψιλοκαλή,και προσωπικά δεν γνωρίζω καποια καλύτερη άλλα μονο και μονο που παιζουν ετσι με τις λέξεις μου ερχεται να τους ριξω κλοτσια στο προσωπο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να ειναι για παντα άμα

1)Δεν ειναι για πάντα,είναι ανα μήνα

2)Δεν ισχυει σαν προσφορα για παντα,καθως στο Pdf λεει οτι μπορουν να ανακαλεσουν χωρις προειδοποιηση

 

Και πως γινεται να ειναι απεριόριστο,όταν η χρήση ειναι περιορισμένη?

Εμπορικα τρικ παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν για να προσεγγιζουν τον κοσμο.

1)Θα ήταν αφελης κάποιος αν πιστευε δινοντας 49 ευρω εφαπαξ θα ειχε ιντερνετ δια παντος

2)Μην ξεχνας οτι η συγκεκριμενη υπηρεσια χρησιμοποιει το δικτυο της Wind οποτε αν όλοι ειχαν απεριοριστο ογκο θα επιβαρυνοταν παρα πολυ το συστημα.Στο χερι του συνδρομητη ειναι να σπαταλησει τον ογκο που του αναλογει μεσα σε τριαντα μερες ή σε 3 μερες.Αν εγω την πρωτη εβδομαδα τρελαθω στα downloads και υπερβω τα 30 GB λογικο ειναι να με κοψει ,να μεινω χωρις ιντερνετ και να αρχισω παλι απο την ημερα εκδοσης λογαριασμου οποτε μηδενιζεται ο μετρητης ογκοχρεωσης

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

diladi apo oti katalava plironeis 49 euro efapax, kai exeis dinatotita na katevazeis mexri 30gb to mina. an kapios ipervri ta 30gb prin to mina tha perimenei na teliosei , kai meta xana exei ala 30gb , xwris na dosei ala 49 euro. swsta katalava? oti ta 49 euro einai mia kai exw
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

diladi apo oti katalava plironeis 49 euro efapax, kai exeis dinatotita na katevazeis mexri 30gb to mina. an kapios ipervri ta 30gb prin to mina tha perimenei na teliosei , kai meta xana exei ala 30gb , xwris na dosei ala 49 euro. swsta katalava? oti ta 49 euro einai mia kai exw

Μα τόσο μπερδεμένο είναι;;; Συμβόλαιο κάνεις και έχεις 5 gb το μήνα με 49 ευρώ μηνιαίο πάγιο. Όπως π.χ. έχεις 130 λεπτά ομιλίας στο flexy 25 με μηνιαίο πάγιο 25 ευρώ! Στο site το λέει αναγράφει ξεκάθαρα "μηνιαίο πάγιο":

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1442&langID=1

 

αφορά σε συμβόλαιο αυτό το non stop me 49euro???

Σε παραπέμπω στην ίδια σελίδα:

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1442&langID=1

Προγράμματα χρήσης όπου στον πίνακα λέει για μηνιαίο πάγιο!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαιο κάνεις και έχεις 5 gb το μήνα με 49 ευρώ μηνιαίο πάγιο.

 

ενταξει βρε πετρο...ειναι βραδυ ... αργα... νυσταζουμε και λιγο.... χεχε

 

Οντως, ειναι αργα :p τα 5gb ειναι 29.5 ευρω, τα 30 gb ειναι 49 ευρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως, ειναι αργα :p τα 5gb ειναι 29.5 ευρω, τα 30 gb ειναι 49 ευρω ;)

 

Νομίζω πως πρέπει όλοι μαζί να πάμε σε κανένα σεμινάριο τελικά :p

 

Wirelessly posted (SonyEricssonK610i/R1ED Browser/NetFront/3.3 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

ante na kanei kai kamia prosfora sto adsm sthn kartokinhth ths..

 

Σιγά μην κάνει. Αφού στο θέμα του προπληρωμένου πακέτου δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Μόνο η voda έχει ένα αρχαίο, πανάκριβο πακέτο. Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει παρόμοια κίνηση και από τις άλλες ώστε να πέσουν οι τιμές σιγά σιγά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

telika irthe analitikos,ontos xeperasa ta oria se kapoies analampes tou diktiou ti mera pou to iperxrisimopoiisa tora exo valei dumeter elegxo ti kinisei kai elpizo o epomenos naeinai pio glikos ,,apo epidoseis einai yia to ****** alla ...perimenoume kapoia allagi....exo tin entiposi oti auta pou leei o analitikos einai downloads kai oxi mikta
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ το πακέτο WIND ADSM μιας κι έχω ανάγκη για internet και δεν έχω τηλεφωνική γραμμή στο σπίτι που νοικιάζω στην Καβάλα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν αξίζει η υπηρεσία και ποιο modem να προτιμήσω? Είμαι φοιτητής οπότε δικαιούμαι την αντίστοιχη προσφορά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ το πακέτο WIND ADSM μιας κι έχω ανάγκη για internet και δεν έχω τηλεφωνική γραμμή στο σπίτι που νοικιάζω στην Καβάλα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν αξίζει η υπηρεσία και ποιο modem να προτιμήσω? Είμαι φοιτητής οπότε δικαιούμαι την αντίστοιχη προσφορά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Για την υπηρεσια που ζητας πληροφοριες εχουμε παραθεσει αρκετες εδω.Τωρα οσο για το μοντεμ θα σου προτεινα το USB Modem Huawei E220.Οι καρτες οι pcmcia kai pci express ειναι λιγο δεσμευτηκες απο τη αποψη στο δωματιο που θα βαλεις το λαπτοπ(εφοσον χρησιμοποιεις ) μπορει να μην εχει καλη καλυψη ενω με το usb τραβας και μια επεκταση καλωδιου usb προς το παραθυρο.Βεβαια υπαρχει και η λυση του Ericsson W21 με όλα τα υπερ ενος wifi ρουτερ αλλα κοστιζει στην αγορα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κι εγώ το πακέτο WIND ADSM μιας κι έχω ανάγκη για internet και δεν έχω τηλεφωνική γραμμή στο σπίτι που νοικιάζω στην Καβάλα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν αξίζει η υπηρεσία και ποιο modem να προτιμήσω? Είμαι φοιτητής οπότε δικαιούμαι την αντίστοιχη προσφορά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η προσφορά μπορεί να αξίζει ή όχι, ανάλογα με το τι θες να κάνεις, και το σήμα/δίκτυο κλπ στην περιοχή που θα το χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφόρα σαν προσφορά είναι πολυ καλή αλλα δεν είναι τόσο καλή απο ταχύτητα. Εξυπηρετεί ή πελατες οι οποίοι δεν΄έχουν σταθερή γραμμή είτε πελάτες οι οποίοι θέλουν να κινούνται συνέχεια εκτός σπιτιού-γραφείου.

 

Όσο αναφορά το τι είδους harware να πάρεις θα σου πρότεινα το Usb Modem γιατί μπορείς να το μεταφέρεις σε ότι είδους pc θέλεις.

Εγώ στο κατάστημα που είμαι επεύθυνος δίνουμε σε όλους usb και απλά εχουμε και μια κάρτα απο το κάθε είδος αν χρειαστεί.

 

Φιλικα.

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω μολις σημερα εκοψα τον οτε dialup/isdn γιατι δεν πηγαινε αλλο (δεν εχω καλυψη dsl) με τις τιμες και τις υπηρεσιες που προσφερει και εβαλα wind student adsm.

 

Η ταχυτητα ειναι τραγικη μου ρχεται να βαλω τα κλαματα. Gprs στα 33kbps. Μια 0kb/s μια 2,2 μια 5 στο τσακιρ κεφι. Ασε που δυο τρεις φορες με πεταξε.

 

Απ την αλλη βουιζουν ολα τα ηχεια (εφοσον δεν εχει καλο σημα ζωριζεται) θα παθω κανα καρκινο. μολις παραγγειλα 15 μετρα καλωδιο usb να το βγαλω εξω απο το σπιτι.

 

τι αλλο υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε στα χερια μου μια καρτα Ε630 Huawei.Την βαζω στο λαπτοπ όλα κανονικα με την διαφορα οτι δεν μπορω να μπω στο Msn Messenger.Καμια ιδεα?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς φίλε fragment_ αυτή ειναι η αλήθεια. Νομίζω όμως οτι με το καλώδιο που θα πάρεις πιστεύω θα βελτιώσει λίγο την κατάσταση.

 

Φιλικά.

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

file fragment kane mia anabathmisi sto modem sou apo tin selida stin wind tha voithisei kapos tin katastasi an den exeis 3g oxi poli alla prosopika molis ekana update elisa ta provlimata midenismou kai to na me petaei exo ,ap tin alli to diktio aytes tis meres paei poli kala xthes to vradi eida sto konter 1,5 mbps stin patra kai epatha tin plaka mou....apo exoteriko metriti oxi tis wind....giati aytos garafei analoga me to poo to zorizeis ..poso doulevei diladi....prosoxi stis xreoseis tu protou mina tin proti mera den exeis akrivos olo ton ogko stin diathesi sou kai paei analogika kai prosopika me ****** kai min mpeneis mera na katevazeis tha se *******
Link to comment
Share on other sites

Παραξενα πραγματα έβαλα το default προγραμμα της καρτας(E630) και μπορω να μπω msn.Κατεβασα το firmware απο το τη σελιδα της Wind έκανα αναβαθμιση αλλά δεν ειδα διαφορα .Αρκετες φορες μου βγαζει ο browser Δεν βρεθηκε εξυπηρετητης.Παιρνω τηλεφωνο μου λενε οτι το συστημα ειναι οκ και δεν υπαρχει προβλημα.Σημα η καρτα μου δειχνει 3 γραμμες το ίδιο και το κινητο μου.Τι να πω ρε εχω αγανακτησει σημερα!!
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...