Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το MWconn, το χρησιμοποιώ σε διαφορετικά notebooks και με διαφορετικές SIM κάρτες και λειτουργεί ΟΚ.

 

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ... θα το δοκιμάσω και θα σου πω..

το firmware της wind θα απεγκατασταθεί από το usb modem?

Edited by knaison

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

καμια προσφορα δεν εχει βαλει ακομα η wind για φθηνο ιντερνετ στο κινητο ?

 

Αν θες λίγα MB για Chat & email υπάρχει πάντα το (τραγικό) Wind Plus non stop, 40MB, 4,06 euro...

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-WIND/WIND-Plus-Non-Stop.aspx

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ με το Web n mail 120 την βγάζω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Ερώτηση: οι ρυθμίσεις είναι πάντα οι ίδιες ή έχει αλλάξει κάτι;

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βλέπω πολλά παιδιά στη μονάδα μου (ναι...ανήκω στον ΕΣ...) να αγοράζουν σύνδεση για Ιντερνετ στο κινητό τους διαμέσω SMS .

 

Αναρωτιέμαι εάν η WIND έχει κάτι παρόμοιο κι αν ναι, που στέλνω και τι προσφορά ισχύει?

 

Λογικά η σύνδεση γίνεται με GPRS (οι πιο πολλοί αυτό μου λένε).

 

Πιθανά το όλο ερώτημα να ακούγεται χαζό στους περισσοτέρους, ωστόσο δείξτε κατανόηση καθώς δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το Mobile internet και μέχρι πρόσφατα δεν υπήρχε η ανάγκη να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλά παιδιά στη μονάδα μου (ναι...ανήκω στον ΕΣ...) να αγοράζουν σύνδεση για Ιντερνετ στο κινητό τους διαμέσω SMS .

 

Αναρωτιέμαι εάν η WIND έχει κάτι παρόμοιο κι αν ναι, που στέλνω και τι προσφορά ισχύει?

 

Λογικά η σύνδεση γίνεται με GPRS (οι πιο πολλοί αυτό μου λένε).

 

Πιθανά το όλο ερώτημα να ακούγεται χαζό στους περισσοτέρους, ωστόσο δείξτε κατανόηση καθώς δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το Mobile internet και μέχρι πρόσφατα δεν υπήρχε η ανάγκη να το κάνω.

Υπάρχει το Web 'n Mail που ενεργοποιείται με sms.

Η σύνδεση γίνεται μέσω gprs ή 3G όπου υποστηρίζεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εδω όμως αναφέρεi μηνιαίο πάγιο με ανάλογο κόστος. Εγώ θα ήθελα κάτι σαν προπληρωμή συγκεκριμένου πακέτου πχ 5 euros για 100MB surfing ή κατι ανάλογο
Link to comment
Share on other sites

εδω όμως αναφέρεi μηνιαίο πάγιο με ανάλογο κόστος. Εγώ θα ήθελα κάτι σαν προπληρωμή συγκεκριμένου πακέτου πχ 5 euros για 100MB surfing ή κατι ανάλογο

Τι διαφορά έχει αυτό που γράφεις με το Web n mail??? :confused::confused:

πχ τα 120mb τα παίρνεις με πληρωμή 8,27€.

Τι σου φαίνεται διαφορετικό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικά προγράμματα χωρίς συμβόλαιο

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου-/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/Οικονομικά-Προγράμματα-/Οικονομικά-προγράμματα-χωρίς-συμβόλαιο.aspx

 

Οικονομικά προγράμματα με συμβόλαιο

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-τον-Ιδιώτη/Προγράμματα-Συμβολαίου-/Mobile-Broadband-(WIND-ADSM)/Οικονομικά-Προγράμματα-Ογκοχρέωσης-/-Χρονοχρέωσης/Οικονομικά-προγράμματα-με-συμβόλαιο.aspx

 

Web n mail (επιπρόσθετες υπηρεσίες σε προγράμματα συμβολαίου)

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/Κινητή/Για-την-Επιχείρηση/Internet-και-e-mail-από-το-κινητό-σου/Ενεργοποίηση-υπηρεσίας/Web-n-mail.aspx

 

Αυτές οι 3 είναι οι επιλογές που έχεις με τη WIND (μην σε μπερδέψω και με προσφορές F2G"500mb", Q"100mb")

 

Αν έχεις σύνδεση στη WIND κοιτάς την 3 περίπτωση.

Καρτοκινητό είσαι στο 1 και 2

 

Για μένα πέρνα από ένα μαγαζί ζήτα να σου δώσουν ένα νέο αριθμό F2G και ενεργοποίησε την προσφορά με ένα 1GB για ένα μήνα με 15 ευρώ... Κάνε τη δουλειά σου δοκιμαστικά και αποφάσισε να δεις τι θα κάνεις μετά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά το πρόγραμμα του 1gb για 30 μέρες με 15e εξακολουθεί να ισχύει; γιατί δεν το βλέπω στις επιλογές του adsm με κάρτα από f2g. Edited by tiger13
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα αλλα δεν συμφέρει .Στείλε 2 φορές 500ΜΒ στο 1210 και θα έχεις 1GB με 10 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ακόμα αλλα δεν συμφέρει .Στείλε 2 φορές 500ΜΒ στο 1210 και θα έχεις 1GB με 10 ευρώ

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε καλή ιδέα αλλά ξέρεις αν αυτό το πρόγραμμά μπορώ να το χρησιμοποιήσω με τις ίδιες ρυθμίσεις για νετ μέσω usb modem σε laptop;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά το χρησιμοποιείς , είναι προσφορά μέχρι 30/06/2011
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά το χρησιμοποιείς , είναι προσφορά μέχρι 30/06/2011

 

Τα 500 mb είναι μέχρι τέλος Μαρτίου νομίζω, όχι τέλος Ιουνίου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα: Ερώτηση...

 

Αυτό το 1gb με 9,90 αν είσαι συνδρομητής...συμφέρει για το netbook ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα: Ερώτηση...

 

Αυτό το 1gb με 9,90 αν είσαι συνδρομητής...συμφέρει για το netbook ?

 

Λίγο είναι φίλε για καθημερινή χρήση...

Ανάλογα βέβαια πως το χρησιοποιείς! Το καλό είναι πως δεν πληρώνεις το adsm stick

Link to comment
Share on other sites

Λίγο είναι φίλε για καθημερινή χρήση...

Ανάλογα βέβαια πως το χρησιοποιείς! Το καλό είναι πως δεν πληρώνεις το adsm stick

Αυτό είναι το θέμα, δεν είναι για καθημερινή χρήση (ευτυχώς). Αν απενεργοποιήσω και τις εικόνες και το χρησιμοποιώ για κανένα chat ? Φτάνει ή πάλι λέτε όχι καλύτερα?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 1 gigabyte upload+download για χρήση από laptop / netbook είναι πολύ λίγο. Με τα 5 gigabytes άντε κουτσά στραβά τον βγάζεις το μήνα. Με 1 giga όμως πολύ δύσκολα.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόγραμμα το BIS http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/Gia-tin-epixeirisi/internet-email-apo-to-kinhto-sou/oikonomika-programmata/blackberry/xrewseis-uphresiwn.aspx

με τα 15.5 ευρώ απεριόριστα (1GB ουσιαστικά) μπορώ να το ενεργοποιήσω και αν δεν έχω blackberry συσκευή;; iphone έχω και συμφέρει σε σχέση με το webnmail.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το πρόγραμμα το BIS http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/Gia-tin-epixeirisi/internet-email-apo-to-kinhto-sou/oikonomika-programmata/blackberry/xrewseis-uphresiwn.aspx

με τα 15.5 ευρώ απεριόριστα (1GB ουσιαστικά) μπορώ να το ενεργοποιήσω και αν δεν έχω blackberry συσκευή;; iphone έχω και συμφέρει σε σχέση με το webnmail.

 

Δυστυχώς είναι μόνο για BlackBerry...

Ίσως να σε βόλευε κάποιο από τα προγράμματα XL-3XXL Business που περιέχουν και 1GB είτε για BlackBerry είτε για οποιαδήποτε άλλη συσκευή...

http://www.wind.com.gr/Images/Kiniti/epixeirish/TimokatalogosEtairikonProgrammatonWIND2010_09_13MK.aspx

 

Βέβαια εγώ ένα BBest Flexy και έχω ενεργοποιήσει το web n' mail...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 1 gigabyte upload+download για χρήση από laptop / netbook είναι πολύ λίγο. Με τα 5 gigabytes άντε κουτσά στραβά τον βγάζεις το μήνα. Με 1 giga όμως πολύ δύσκολα.

Δηλαδή να μην το ψάξω καθόλου (τι λέτε) ? Είναι για περιστασιακή χρήση (email και chat από gmail)...βέβαια όπως λες, χρεώνεται και το upload μέσα στο gigabyte...!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην το ψάξω καθόλου (τι λέτε) ? Είναι για περιστασιακή χρήση (email και chat από gmail)...βέβαια όπως λες, χρεώνεται και το upload μέσα στο gigabyte...!!! ;)

 

εντάξει... για chat και gmail φτάνει το 1 giga

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...