Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε nikosr78 εκανα τελικα και γω αγορα του HUAWEI E5830 MIFI απο ebay, για καρτα data απο wind.

Ελπιζω να δουλεψει χωρις προβλημα στο καινουργιο macbook pro...

 

Σου έστειλα PM σε περίπτωση που έχεις απορίες.

 

Δεν υπάρχει πρόγραμμα με 1GB στη WIND.

 

Σαφώς και υπάρχει. Δες αμέσως προηγούμενη σελίδα ή εδώ:

 

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85-/Mobile-Broadband-%28WIND-ADSM%29/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να λέει ότι θέλει να πάει από τα 5GB στα 300 ΜΒ αναφέρεται σε συμβόλαιο Δεν μιλάει για πακέτο καρτοκινητής.

Ευχαριστώ, έχεις δίκιο. Δεν είδα το αρχικό μήνυμα της vakon, παρά τα μηνύματα του Mitsos και του DemetreKre.

 

Εγώ βασικά θέλω να ρωτήσω ,έχω το πακέτο 5gb αλλά θέλω να βάλω το 300MB ,διότι δεν κάνω χρήση πολύ (δηλαδή δεν κατεβάζω ταινίες , μόνο τραγούδια), θα με καλύψει το 300MB ?

Τα 300ΜΒ είναι σχεδόν οριακά ίσως μόνο για καθημερινό browsing από υπολογιστή. Αν θέλεις να κατεβάζεις και τραγούδια, με 3-5ΜΒ που έχει το κάθε αρχείο, τα 300ΜΒ δε σου φτάνουν με τίποτα.

 

Εναλλακτικά, αν είσαι προς το τέλος του ADSM συμβολαίου σου, κάνε αυτό που σου πρότεινε ο Mitsos. Βάλε το προπληρωμένο Broadband 1GB με κάρτα, που σου δίνει τριπλάσιο όγκο από το συμβόλαιο, 50% φτηνότερα το μήνα και 5 φορές φτηνότερες χρεώσεις μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου! Ξέρω ακούγεται τρελό αλλά είναι ακόμα ένα παράδειγμα της περίεργης τιμολογιακής πολιτικής της Wind μεταξύ καρτοκινητής και συμβολαίων.

 

- WIND ADSM Web'n Mail) 300, 300MB, 15,5€/μήνα, 12μηνη δέσμευση, χρέωση πέρα του ενσωματωμένου όγκου 0,1€/MB.

 

- WIND Mobile Broadband με κάρτα, 1024ΜΒ, 9.90€/μήνα, καμία δέσμευση, χρέωση πέρα του ενσωματωμένου όγκου 0,02€/MB.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

Μνη ξεχνάμε και την προσφορά που έχει με την TELLAS.

H TELLAS έχει μόνο internet περίπου 16 ευρώ το μήνα, επιπλεόν δίνει για 2 μήνες δωρεάν το adsm απεριόριστο και μετά τους δύο μήνες με ΕΚΠΤΩΣΗ 53% για οποιοδήποτε πρόγραμμα!

 

Πολύ καλή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Αλλά θα κρατήσω το 5gb , διότι πήγα και αναβάθμισα ήδη & δεν μπορώ να το διακόψω.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω στο φυλλάδιο των μηνιαίων προσφορών, δίνει USB stick μαζί με 7 ημέρες προπληρωμένο internet (που κοστίζει κανονικά 14€) για 34.90€. Άρα το στικάκι σου βγαίνει 20€ περίπου. ;)

 

http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/%CE%9C%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82.aspx

 

 

από χθές έφαγα τον κόσμο και δεν υπάρχει πουθενά το στίκ

άλλη μια αντικοινωνική συμπεριφορά από τις εταιρείες γενικά,και μαγκιά τους από την άλλη αφού και να τους τρέξεις στο υπουργείο εμπορείου (το έχω κάνει με το καρφούρ για τις προσφορές του)αυτό διαβιβάζει το παράπονο σου :lol:

 

τέλος πήρα στίκ με 49 ευρώ από την κόριοφον με 10 μέρες φρί το οποίο δεν σύνδεσα και έβαλα την σίμ της γουίντ μέσα και έχω ιντερνετ γουίντ από την οποία σύνδεση και σας γράφω

 

μια ερώτηση πρέπει να βάζω κάθε μήνα ένα ποσό π.χ 5 ευρώ και να στέλνω ςμς για ενεργοποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το 1,5GB free του f2g με το στικάκι της Voda?

Ναι μπορείς απλά χρησιμοποιείς το connection manager της WIND

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/Gia-tin-epixeirisi/Mobile-Broadband/proionta-wind-data/downloads-gia-PC.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς απλά χρησιμοποιείς το connection manager της WIND

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/Gia-tin-epixeirisi/Mobile-Broadband/proionta-wind-data/downloads-gia-PC.aspx

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

από χθές έφαγα τον κόσμο και δεν υπάρχει πουθενά το στίκ

άλλη μια αντικοινωνική συμπεριφορά από τις εταιρείες γενικά,και μαγκιά τους από την άλλη αφού και να τους τρέξεις στο υπουργείο εμπορείου (το έχω κάνει με το καρφούρ για τις προσφορές του)αυτό διαβιβάζει το παράπονο σου :lol:

 

Από 26-07-10 θα είναι διαθέσημο σε όλα τα καταστήματα της wind, το διασταύρωσα πριν από λίγο από 3 διαφορετικά εταιρικά τους καταστήματα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει ένας αν χρειάζετε ανανέωση με κάποιο sms η κάποιο ποσό κάθε μήνα το δωρεάν ίντερνετ μέχρι το τέλος του χρόνου

όταν το έβαλα στο πρόγραμμα τον Μάρτη είχα μέσα μονάδες και τις εξαφάνησε όλες και δεν το χρησημοποιήσα παρά τώρα στις διακοπές που του έβαλα μέσα 18 ευρώ :p επειδή τελειώνει ο μήνας ρωτάω :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζετε άλλη ανανέωση αν έχεις την προσφορά Μαρτίου . Μόνο να μην σου λήξει η κάρτα....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση σου και κάτι ακόμη ο χρόνος (μονάδες) που δείχνει που καταναλόνεται είναι ο χρόνος από τα τηλεφωνήματα σε άλλα δίκτυα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς , Που δείχνει τον χρόνο που καταναλώνεται ?

Βασικά ακόμα και οι κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο χρεώνονται .

Μόνο αν καλέσεις προς F2G δεν θα χρεωθείς αν έχεις την προσφορά του Μαρτίου .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ακριβώς , Που δείχνει τον χρόνο που καταναλώνεται ?

Βασικά ακόμα και οι κλήσεις προς το ίδιο δίκτυο χρεώνονται .

Μόνο αν καλέσεις προς F2G δεν θα χρεωθείς αν έχεις την προσφορά του Μαρτίου .

 

όταν καλώ το 1269 και μου λέει το ποσό που απομένει στην κάρτα f2g έχει σχέση με το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

εχω αποριεσ σχετικα με το θεμα.

1. το 1g ειναι οκ για να μιλησει καποιος στο msn με 1/2 ατομα,2-3 ωρες τη μερα,για 1 μηνα και απλη περιηγηση σε sites? οχι κατευασμα.

2. το 1g το χαλας το ιδιο σε laptop και το ιδιο σε κινητο? επειδη δε ξερω απ αυτα νομιζω οτι στο laptop το χαλας πιο γρηγορα,θελουν πιο πολλα mb οι σελιδες. ρωταω για να καταλαβω αν θα μου φτασει.

3. μπορεις να βαλεισ και αλλη εταιρια στο στικ η οχι?

ευχαριστω

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

εχω αποριεσ σχετικα με το θεμα.

1. το 1g ειναι οκ για να μιλησει καποιος στο msn με 1/2 ατομα,2-3 ωρες τη μερα,για 1 μηνα και απλη περιηγηση σε sites? οχι κατευασμα.

2. το 1g το χαλας το ιδιο σε laptop και το ιδιο σε κινητο? επειδη δε ξερω απ αυτα νομιζω οτι στο laptop το χαλας πιο γρηγορα,θελουν πιο πολλα mb οι σελιδες. ρωταω για να καταλαβω αν θα μου φτασει.

3. μπορεις να βαλεισ και αλλη εταιρια στο στικ η οχι?

ευχαριστω

 

To 1GB είναι υπεραρκετό για όλες τις δουλειές από κινητό .

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Από 26-07-10 θα είναι διαθέσημο σε όλα τα καταστήματα της wind, το διασταύρωσα πριν από λίγο από 3 διαφορετικά εταιρικά τους καταστήματα

 

δεν υπαρχει ακομα πουθενα....

www.geocities.com/pkexagias
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα που πήγα, μου είπαν ότι εξαντλήθηκαν τα πακέτα με το modem (πότε πρόλαβαν?) και δεν γνωρίζουν αν/πότε θα ξαναφέρουν. Είδα ένα από τα άδεια κουτιά που έχουν για προβολή και δυστυχώς δεν αναφέρουν ποιό modem περιλαμβάνουν. Η φωτογραφία θυμίζει κάποιο από τα πολλά Huawei ή ZTE που κυκλοφορούν...
Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα που πήγα, μου είπαν ότι εξαντλήθηκαν τα πακέτα με το modem (πότε πρόλαβαν?) και δεν γνωρίζουν αν/πότε θα ξαναφέρουν. Είδα ένα από τα άδεια κουτιά που έχουν για προβολή και δυστυχώς δεν αναφέρουν ποιό modem περιλαμβάνουν. Η φωτογραφία θυμίζει κάποιο από τα πολλά Huawei ή ZTE που κυκλοφορούν...

 

Μην ξεχνάς υπάρχει και το άλλο με 43 ευρώ.

Αυτό το "ακριβό" δεν δίνει 2 βδομάδες αλλά έχει καλύτερη ταχύτητα και σήμα.

Είναι σαν αυτά που δίνουν στα συμβόλαια!

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι δεν εχει 3g στη περιοχη που με ενδιαφερει και η ταχυτητα θα ειναι 200mbps.για msn το θελω και mail,sites.οχι κατεβασμα.θα ειναι αργο?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς υπάρχει και το άλλο με 43 ευρώ.

Αυτό το "ακριβό" δεν δίνει 2 βδομάδες αλλά έχει καλύτερη ταχύτητα και σήμα.

Είναι σαν αυτά που δίνουν στα συμβόλαια!

Έχουμε πληροφορίες γι αυτό;

 

μου ειπαν οτι δεν εχει 3g στη περιοχη που με ενδιαφερει και η ταχυτητα θα ειναι 200mbps.για msn το θελω και mail,sites.οχι κατεβασμα.θα ειναι αργο?

 

200 Kbps εννοείς, τα 200 Mbps είναι

http://furiousfanboys.com/wp-content/uploads/2010/06/superman.jpg

:lol:

 

Αν στην περιοχή σου έχει σήμα EDGE και έχεις την ανάλογη συσκευή, θα έχεις λίγο παραπάνω από 200Kbps, αλλιώς με σκέτο GPRS θα έχεις ταχύτητες περίπου dialup. Για Chat όμως είναι σχεδόν επαρκές.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ακομα πουθενα....

 

πλάκα μάλλον κάνουν, πήγα και χτες και σήμερα, πάλι σε 3 διαφορετικά, κανείς δεν παρέλαβε stick και πάει πλέον από Δευτέρα η ιστορία......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πληροφορίες γι αυτό;

 

 

 

200 Kbps εννοείς, τα 200 Mbps είναι

http://furiousfanboys.com/wp-content/uploads/2010/06/superman.jpg

:lol:

 

Αν στην περιοχή σου έχει σήμα EDGE και έχεις την ανάλογη συσκευή, θα έχεις λίγο παραπάνω από 200Kbps, αλλιώς με σκέτο GPRS θα έχεις ταχύτητες περίπου dialup. Για Chat όμως είναι σχεδόν επαρκές.

 

οταν λες την αναλογη συσκευη? για λαπτοπ το θελω. μαλλον kbps εχεις δικιο απλα δε ξερω απ αυτα:O

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...