Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή δεν βγάζει κουνημένες φωτό?Γιατί το δικό μου που έχω στο Avatar βγάζει πολλές κουνημένες...Στο σκοτάδι πώς τα πάει?

Στο φως της μερας δεν ειναι καθολου κουνημενες , εχουν αρκετα καλη ευκρινεια και πολυ ζεστα χρωματα. Μπορεις ανετα να τις Τυπωσεις.

Στο σκοταδι ας το καλυτερα :D Οπως και τα περισσοτερα κινητα αλλωστε :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τον ήχο είστε ευχαριστημένοι ??? Το ηχείο είναι από πίσω ?? Ακούγεται καλά όταν το ακουμπάς στο τραπέζι??? Έχει καλή ποιότητα ήχου?? Και με τα ακοθστικά σαν mp3 player τί λέει ?? Έχει καλή ποιότητα?? Από ένταση και από το εξωτερικό και από τα ακουστικά πως τα πάει??? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! Το sar πόσο είναι???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Από ακουστικά όλα τα Samsung είναι τρομερά,από ηχείο άσ'το καλύτερα...Μόνο το F400 θα έχει καλό ηχείο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Σιγουρα οτι λεει ο καθενας μας εδω περα ειναι υποκειμενικο!

Απο τη στιγμη ομως που ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πλεον βγαινει τωρα απο ΝΟΚΙΑ

και Sony Ericsson εχει πλεον WIFI ε αυτο κατι σημαινει.

Και ο λογος ειναι απλος.Με τοσα free wifi spots νομιζω οτι το wifi ειναι πλεον απαραιτητο,πχ εισαι σε μια καφετερια και τσεκαρεις ή στελνεις ενα e-mail.Εν παση περιπτωση ετσι νομιζω εγω.

 

Λογικη η σκέψη σου. Παρόλα αυτά το γεγονός οτι κάποια εταιρία αποφάσισε να ενσωματώσει μια συγκεκριμένη τεχνολογία στα κινητά της το κάνει κάποιες φορές για λόγους διαφήμισης και marketing και όχι τόσο για λόγους ουσίας. Γιατί πρέπει να αγχωθώ και να δω τα email μου στην καφετέρια και να μην τα δω στην ησυχία του σπιτιού μου από το PC μου? Στην καφετέρια δεν πάω να εργαστώ αλλά να ηρεμήσω, να πιω τον καφέ μου και να πω δυο κουβέντες με τους φίλους μου. Όλες αυτές οι τεχνολογίες καλές είναι αλλά παρασύρουν τους ανθρώπους να μεταφέρουν την δουλειά τους άρα και το άγχος τους σχεδόν παντού! :mad: Τέλος πάντων, αυτό είναι βέβαια άλλο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το χτυπήσω και εγώ παιδιά, έχω μια επιδότηση από voda 140euros και θα πάει καλά η τιμή του.

 

Εδώ και 5 χρόνια ήμουν πιστός στη se και αγόραζα το ένα κινητό μετά το άλλο. αυτή τη στιγμή έχω το k800 και θα αγόραζα πάλι το επόμενο k850. Αλλά βαρέθηκα να έχω το ίδιο κινητό απλά με καλύτερη κάμερα.:(

 

Πέραν τουτου έχω δώσει μεγάλη έμφαση στο design και το gps. Οπότε μετά από πολύ ψάξιμο για το αν θα πάω σε n82 ή ι560 κατέληξα στο δεύτερο που το θεωρώ και καλύτερο από το nokia σύμφωνα πάντα με τις ανάγκες μου. βλ. παραπάνω.

 

To samsung προσφέρει ένα σεβαστό design, πολύ καλή κατασκευή, καλή κάμερα, πολύ καλή αναπαραγωγή ήχου, απίστευτο gps και symbian os.

 

Με καλύπτει πλήρως, αν και θα προτιμούσα να έπαιρνα το g810 που κατα τη γνώμη μου είναι κορυφή. Αλλά ποιος περιμένει μέχρι το καλοκαίρι και ποιός ξέρει πόσο θα κάνει.

 

Όταν το έχω στα χέρια μου θα σας πω και εγώ εντυπώσεις..

Link to comment
Share on other sites

το κινητό φαίνετε πολυ καλό. αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι εαν είναι ευκολη η σύνδεση του με το pc για να αποθηκεύω τα μηνύματα μου και τις επαφές
Link to comment
Share on other sites

το κινητό φαίνετε πολυ καλό. αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι εαν είναι ευκολη η σύνδεση του με το pc για να αποθηκεύω τα μηνύματα μου και τις επαφές

 

Μεσα στο κουτι του υπαρχει ενα cd με το Samsung Pc Studio 7. Αφου το εγκαταστησεις στο υπολογιστη σου ολα απο εκει και περα ειναι πολυ απλα. Ο συχρονισμος τον παντων γινεται πολυ ευκολα και πολυ γρηγορα,Usb 2. To χρησιμοποιω με Windows Vista και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,πριν 2 μέρες πήρα κ εγω στα χέρια μου το samsung i560.μέχρι κ σήμερα δεν έχω δει αποτελέσματα απο το gps.ολο αναζήτηση κανει αλλα αποτελεσμα 0.ειναι κατι που δεν κανω ή μηπως τελικα υπαρχει προβλημα.:(
Link to comment
Share on other sites

ok to vrikaaaa!!!

 

Με τρόμαξες... Πώς σου φαίνεται το κινητό??

 

Τι λέει από μενού από χειριστικά από design το gps??

Πες μας δύο λόγια όποτε μπορέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Εχθές πήρα το i560 και είναι τρομερό! Πολύ ευχαριστημένος! Πολύ καλό ποιοτικά και από θεμα υλικών και από συνομιλίας. Καλή οθόνη και κάμερα αν και δεν ειναι για πολύ σκοτάδι! Έχω όμως ένα πρόβλημα με το gps! Δεν το βρίσκει το προγραμμα της Garmin! Παιδευομαι από εχθές αλλά μάταια! Το ψάχνει με bluetooth το αλλάζω σε προεγκατεστημένο αλλά πάλι τίποτα! Το ίδιο πρόγραμμα το έκανα εγκατάσταση σε n95 και παιζει! Αν μπορει κάποιος να βοηθήσει! Από οσο είδα kiki27 είχες το ίδιο πρόβλημα! Help please!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Εχθές πήρα το i560 και είναι τρομερό! Πολύ ευχαριστημένος! Πολύ καλό ποιοτικά και από θεμα υλικών και από συνομιλίας. Καλή οθόνη και κάμερα αν και δεν ειναι για πολύ σκοτάδι! Έχω όμως ένα πρόβλημα με το gps! Δεν το βρίσκει το προγραμμα της Garmin! Παιδευομαι από εχθές αλλά μάταια! Το ψάχνει με bluetooth το αλλάζω σε προεγκατεστημένο αλλά πάλι τίποτα! Το ίδιο πρόγραμμα το έκανα εγκατάσταση σε n95 και παιζει! Αν μπορει κάποιος να βοηθήσει! Από οσο είδα kiki27 είχες το ίδιο πρόβλημα! Help please!

 

 

Καλησπέρα,

τι έγινε τελικά με το πρόβλημα λύθηκε??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα alex δεν θα κανεις τιποτα αλλο απλα θα ανοιξεις την εφαρμογη κ θα περιμενεις μεχρι να βρει σημα.δεν χρειαζεται να ανοιξεις ουτε bluetooth απλα θα περιμενεις να κανει αναζητηση.την πρωτη φορα εχει μια μικρη καθηστερηση αλλα μετα θα ειναι ενταξει.το παλευα 2 μερες αλλα τελικα το μονο που θελει ειναι λιγο υπομονη.καλη επιτυχια.
Link to comment
Share on other sites

τελειο το gps ευκολο στο χειρισμο κ εχει πολυ καλο zoom.σε σχεση με το mio που εχει το destinator pn το garmin ειναι πολυ καλυτερο τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα και εγω απο Mediamarkt Περιστεριου (δίνουν μαζι δωρεαν βαση στηριξης + φορτιστή αυτοκινητου).

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης γρηγορο μενου αλλα εκτος Αθηνων (Νεα Μακρη που μενω εγω) ειναι για κλαματα το garmin.

Πολυ καλες φωτο και γενικα αριστη σχεση τιμης αποδοσης σε σχεση με το αντιστοιχο Nokia 6210 Navigator.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με ψηνει σαφως το κινητο......:D:D:D:D:D:D μηπως εχει ΚΑΙ ραδιοφωνο??????

Και ραδιόφωνο και ΑΨΟΓΗ (για μένα) αισθητική και ποιότητα σαν τηλέφωνο (οχι πλαστικουρα οπως καποια Νokia πχ Ν95 που νομιζεις οτι ειναι πλαστικα κινεζικα παιχνιδια).

Με λειτουργικό Nokia Symbian ειναι απλά ΑΠΑΙΧΤΟ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια:Το κινητο αυτο γιατι ουτε στο site της samsung δεν εχει καμια υποστηριξη

της προκοπης;Δειτε και εδω:

http://www.samsung.com/download/Model_Select.aspx?type=MobilePhone&typecode=18&subtype=MobilePhone&subtypecode=1805&model=SGH-D840

Εαν κανετε scroll και επιλεξετε το i560v τοτε το μονο που εχει ειναι ενα quick guide!

ΕΛΕΟΣ! Ουτε το user manual δεν εχουνε βαλει για να δει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα alex δεν θα κανεις τιποτα αλλο απλα θα ανοιξεις την εφαρμογη κ θα περιμενεις μεχρι να βρει σημα.δεν χρειαζεται να ανοιξεις ουτε bluetooth απλα θα περιμενεις να κανει αναζητηση.την πρωτη φορα εχει μια μικρη καθηστερηση αλλα μετα θα ειναι ενταξει.το παλευα 2 μερες αλλα τελικα το μονο που θελει ειναι λιγο υπομονη.καλη επιτυχια.

 

Μόλις γύρισα από την Vodafone και οι υπάλληλοι εκεί μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά την πρώτη φορά θα πρέπει να αφήσω το κινητό να κάνει αναζήτηση πολύ ώρα. Τουλάχιστον 20 λεπτά μου είπαν! Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη για τοοοοση ώρα αλλά θα το κάνω αύριο μια και έχω ταξιδάκι και θέλω να το δοκιμάσω στην πορεία! Θα επιστρέψω με τις εντυπώσεις μου! Ευχαριστώ kiki27!

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο κινητό το περίμενα πως και πως σαν αντικαταστάτη του ι520v .... Η τρελή απογοήτευση είναι η έλλειψη wifi....και δεν είναι μόνο τα email που συζητούσαν κάποιοι... Στο κάτω κάτω της γραφής είναι πολύ πιο χρήσιμο από το gps...μη μου πείτε ότι δεν ξέρετε να κινηθείτε στην αθήνα...έχετε κάνει τις ίδιες διαδρομές εκατοντάδες φορές...απλά κάποιοι γουστάρουν να το επιδεικνύουν στο μπαμπρίζ, ή πάλι να το επιδεικνύουν στην απορημένη κοπέλα τους...ουάου...μόδα από N95.... το wifi σαν χρηστικότητα δεν πιστεύω ότι συγκρίνεται...τουλάχιστον για τον προσανατολισμό της συσκευής...θα έπρεπε να έχει 100%... οπότε θα περιμένω άλλο ένα χρόνο για να βγάλει - επιτέλους - η samsung κινητό με wifi...nokia δεν παίρνω...
Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο κινητό το περίμενα πως και πως σαν αντικαταστάτη του ι520v .... Η τρελή απογοήτευση είναι η έλλειψη wifi....και δεν είναι μόνο τα email που συζητούσαν κάποιοι... Στο κάτω κάτω της γραφής είναι πολύ πιο χρήσιμο από το gps...μη μου πείτε ότι δεν ξέρετε να κινηθείτε στην αθήνα...έχετε κάνει τις ίδιες διαδρομές εκατοντάδες φορές...απλά κάποιοι γουστάρουν να το επιδεικνύουν στο μπαμπρίζ, ή πάλι να το επιδεικνύουν στην απορημένη κοπέλα τους...ουάου...μόδα από N95.... το wifi σαν χρηστικότητα δεν πιστεύω ότι συγκρίνεται...τουλάχιστον για τον προσανατολισμό της συσκευής...θα έπρεπε να έχει 100%... οπότε θα περιμένω άλλο ένα χρόνο για να βγάλει - επιτέλους - η samsung κινητό με wifi...nokia δεν παίρνω...

 

 

Τότε περίμενε λίγο ακόμη και πάρε το g810 που είναι προ των πυλών και διαθέτει τα πάντα.

 

Το πήρα και εγώ το κινητό παιδιά, εντάξει, από κατασκευή και design πολύ καλό. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα είχα τα τελευταία sony ericsson και πρέπει να το συνηθίσω.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι το T9 που έχει είναι άθλιο, δεν παίζει καμία λέξη σε σχέση με το se k800 που καταλάβαινε και έγραφε και την πιο σύνθετη. Αλλά αυτό ας πούμε είναι κάτι που το προσπερνάμε.

Κατα τ' άλλα καλό μου φαίνεται.. Θα το δω βέβαια με τον καιρό.

 

Θα ήθελα μια βοήθεια όμως, το GPS δεν έχω καταφέρει να το κάνω να παίξει. Μπορεί κάποιος κάποια να μου εξηγήσει τι ακριβώς έκανε για να του παίξει???

Δεν βρίσκει δορυφόρο και ΝΑΙ το έχω αφήσει και μισή ώρα...

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο κινητό το περίμενα πως και πως σαν αντικαταστάτη του ι520v .... Η τρελή απογοήτευση είναι η έλλειψη wifi....και δεν είναι μόνο τα email που συζητούσαν κάποιοι... Στο κάτω κάτω της γραφής είναι πολύ πιο χρήσιμο από το gps...μη μου πείτε ότι δεν ξέρετε να κινηθείτε στην αθήνα...έχετε κάνει τις ίδιες διαδρομές εκατοντάδες φορές...απλά κάποιοι γουστάρουν να το επιδεικνύουν στο μπαμπρίζ, ή πάλι να το επιδεικνύουν στην απορημένη κοπέλα τους...ουάου...μόδα από N95.... το wifi σαν χρηστικότητα δεν πιστεύω ότι συγκρίνεται...τουλάχιστον για τον προσανατολισμό της συσκευής...θα έπρεπε να έχει 100%... οπότε θα περιμένω άλλο ένα χρόνο για να βγάλει - επιτέλους - η samsung κινητό με wifi...nokia δεν παίρνω...

 

Πεστα χρυσοστομε!Τα ειπα και γω σε προηγουμενα ποστ και μου λενε οτι ειναι υποκειμενικη η αποψη σου και αλλα τετοια...

Ολα τα τηλεφωνα απο Nokia και Sony Ericsson και Pda που βγαινουν πλεον εχουν wifi με τοσα free wifi spots.Συμφωνω απολυτα οτι ειναι πολυ πιο χρησιμο απο το gps.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...