Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν το τι βρίσκει ο καθένας πιο χρήσιμο είναι υποκειμενικό. Εξαρτάται από το που ζεις, τι δουλειά κάνεις, την οικονομική σου κατάσταση, ακόμη και το πόσο ''ψώνιο'' είσαι! Για παράδειγμα, εδώ που μένω, δεν έχει free wifi spots, ενώ το gps κάνει την δουλειά μου πιο εύκολη και επίσης δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να αποκτήσω ένα all in one κινητό. Οπότε επέλεξα αυτό το κινητό.

Ακόμη βέβαια δεν έχω καταφέρει κι εγώ να κάνω το gps να λειτουργήσει και αν δεν το καταφέρω μέχρι το βράδυ, αύριο πρωί πρωί το πάω για επιστροφή (το έχω 6 μέρες) μια και σίγουρα θα πρόκειται για βλάβη του δέκτη αφού έχω χρησιμοποιήσει το ίδιο λογισμικό (garmin) σε ένα n95 και σε ένα pda gps και δουλεύει άψογα. Τέλος επαναλαμβάνω οτί η συσκευή πλην του προβληματος με το gps είναι άψογη κατα την άποψή και εμπειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμη βέβαια δεν έχω καταφέρει κι εγώ να κάνω το gps να λειτουργήσει και αν δεν το καταφέρω μέχρι το βράδυ, αύριο πρωί πρωί το πάω για επιστροφή (το έχω 6 μέρες) μια και σίγουρα θα πρόκειται για βλάβη του δέκτη αφού έχω χρησιμοποιήσει το ίδιο λογισμικό (garmin) σε ένα n95 και σε ένα pda gps και δουλεύει άψογα. Τέλος επαναλαμβάνω οτί η συσκευή πλην του προβληματος με το gps είναι άψογη κατα την άποψή και εμπειρία μου.

Για να λειτουργισει το Gps κανε τα εξης:

α) Μενου>Ρυθμισεις>Ριθμισεις Τηλεφ>Εντοπ.Θεσης>Διακ.εντοπ.>Σημειο προσβασης επιλεγουμε Vodafone Web

β) Μενου>Περιηγηση>XTRA και κανουμε Ληψη δεδομ. XTRA .

Αφου μας πει οτι η ληψη εγινε με επιτυχια

γ)Μενου>Περιηγηση>XTRA και κανουμε ληψη Εγκυρος Χρονος δεδομενων

Αφου μας ενημερωσει οτι η ληψει εγινε με επιτυχια ειμαστε σχεδον ετοιμοι...

δ) Μενου>Εφαρμογες>ΔεδομεναGps>Θεση και το αφηνουμε καπου να βλεπει ουρανο για κανενα 10λεπτο. Μολις βρει σημα θα συμπληρωθουν τα Πλατος ,Μηκος κτλ.

ΤΕΛΟΣ.

Αυτο γινεται μονο την πρωτη φορα ή μετα απο Hard reset..

Απο εδω και περα οποτε ανοιγουμε το προγραμμα πλοηγησης θα βρισκει σημα μεσα σε 20 το πολυ 30 δευτερολεπτα:)

Link to comment
Share on other sites

Τότε περίμενε λίγο ακόμη και πάρε το g810 που είναι προ των πυλών και διαθέτει τα πάντα.

 

Το πήρα και εγώ το κινητό παιδιά, εντάξει, από κατασκευή και design πολύ καλό. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα είχα τα τελευταία sony ericsson και πρέπει να το συνηθίσω.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι το T9 που έχει είναι άθλιο, δεν παίζει καμία λέξη σε σχέση με το se k800 που καταλάβαινε και έγραφε και την πιο σύνθετη. Αλλά αυτό ας πούμε είναι κάτι που το προσπερνάμε.

Κατα τ' άλλα καλό μου φαίνεται.. Θα το δω βέβαια με τον καιρό.

 

 

To Τ9, εχει αναφερθει σε προηγουμενο ποστ, ακολουθει την σειρα γραμματων του λατινικου αλφαβητου οπως ειναι τυπωμενα τα γραμματα πανω στο πληκτρολογιο..

Το Μ για παραδειγμα ειναι στο 6, το Γ στο 4 , το Φ στο 3 ,το Ω στο 6 κτλ.

Δοκιμασε το. ειναι πολυ ενημερωμενο και σε 2-3 μηνυματα το εχεις συνηθισει :)

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργισει το Gps κανε τα εξης:

α) Μενου>Ρυθμισεις>Ριθμισεις Τηλεφ>Εντοπ.Θεσης>Διακ.εντοπ.>Σημειο προσβασης επιλεγουμε Vodafone Web

β) Μενου>Περιηγηση>XTRA και κανουμε Ληψη δεδομ. XTRA .

Αφου μας πει οτι η ληψη εγινε με επιτυχια

γ)Μενου>Περιηγηση>XTRA και κανουμε ληψη Εγκυρος Χρονος δεδομενων

Αφου μας ενημερωσει οτι η ληψει εγινε με επιτυχια ειμαστε σχεδον ετοιμοι...

δ) Μενου>Εφαρμογες>ΔεδομεναGps>Θεση και το αφηνουμε καπου να βλεπει ουρανο για κανενα 10λεπτο. Μολις βρει σημα θα συμπληρωθουν τα Πλατος ,Μηκος κτλ.

ΤΕΛΟΣ.

Αυτο γινεται μονο την πρωτη φορα ή μετα απο Hard reset..

Απο εδω και περα οποτε ανοιγουμε το προγραμμα πλοηγησης θα βρισκει σημα μεσα σε 20 το πολυ 30 δευτερολεπτα:)

 

 

Φιλε Gianisma ενω κανω οτι αναφερεις ακριβως...οταν πας να μπω στο garmin...τοτε αυτο δειχνει να μην βρισκει συσκευηη gps ...εκανα ολα τα βηματα με επιτυχια... μπορεις να βοηθησεις? thnx

Link to comment
Share on other sites

Παιδες...πρωτο μου κινητο symbian....γνωριζει κανεις πως απενεργοποιουμε το vodafone live? η αν παιζει τροπος να το "στειλουμε¨τελειως?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Gianisma ενω κανω οτι αναφερεις ακριβως...οταν πας να μπω στο garmin...τοτε αυτο δειχνει να μην βρισκει συσκευηη gps ...εκανα ολα τα βηματα με επιτυχια... μπορεις να βοηθησεις? thnx

Οταν ανοιξουμε πρωτη φορα το GtmobileXT παμε :

Ρυθμισεις>Συστημα>Απομακρυσμενο Gps και επιλεγουμε το (2) Χρηση του συνδεδεμενου... παταμε ενεργοποιησει και μας βγαζει στιγμιαια πανω αριστερα Αναγνωριστικο Μοναδας και ενα αριθμο και μετα γραφει αναζητηση... Ειναι ετοιμο ,και αυτο γινεται μονο μια φορα..

Οταν παμε στο προβολη χαρτη επανω γραφει Αναζητηση Gps,δεν ψαχνει να βρει το Gps Αλλα τους δορυφορους..μολις τους βρει γραφει ετοιμοτητα για πλοηγησει..

Την πρωτη φορα και εγω για καταλαβω πως λειτουργει παιδευτικα κανα δυο μερες, μεχρι που εκανα Hard reset και τα εκανα ολα απο την αρχη.. Ενα πολυ βασικο για να βρισκει το στιγμα κατευθειαν ειναι να εχει το κινητο την σωστη ωρα,επιλεγουμε Μενου>Ρυθμισεις>ρυθμισεις τηλεφωνου>Γενικες>Ημ/νια και Ωρα> Ωρα φορεα Δυκτιου στο Αυτομ.Ενημερωση..

Ενα αλλο βασικο που παρατηρησα ειναι οτι αν αλλαξουμε την ημερομηνια για να εγκαταστησουμε για παραδειγμα καποια εφαρμογη που εχει ληξη το πιστοποιητικο και παμε μερικους μηνες πισω και μετα το ξαναφερουμε ,ειναι αδυνατον να βρει τους δορυφορους και χρειαζεται να κανουμε παλι την διαδικασια τηςληψης του εγκυρου χρονου δεδομενων...

Παντως μετα απο δυο μερες πειραματισμων , και ενα Hard reset, και προσεχωντας αυτο με την ωρα και την ημερομηνια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα, μαλιστα τωρα ειμαι σε ισογειο μαγαζι μεσα απο την τζαμαρια και ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΣΕ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ,με πολυ μεγαλη αποκλιση βεβαια, δειχνει οτι ειμαι δυο δρομους παρακατω και μετακινητε συνεχως αλλα το βρισκει..:)

Καλη επιτυχια:)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιξουμε πρωτη φορα το GtmobileXT παμε :

Ρυθμισεις>Συστημα>Απομακρυσμενο Gps και επιλεγουμε το (2) Χρηση του συνδεδεμενου... παταμε ενεργοποιησει και μας βγαζει στιγμιαια πανω αριστερα Αναγνωριστικο Μοναδας και ενα αριθμο και μετα γραφει αναζητηση... Ειναι ετοιμο ,και αυτο γινεται μονο μια φορα..

Οταν παμε στο προβολη χαρτη επανω γραφει Αναζητηση Gps,δεν ψαχνει να βρει το Gps Αλλα τους δορυφορους..μολις τους βρει γραφει ετοιμοτητα για πλοηγησει..

Την πρωτη φορα και εγω για καταλαβω πως λειτουργει παιδευτικα κανα δυο μερες, μεχρι που εκανα Hard reset και τα εκανα ολα απο την αρχη.. Ενα πολυ βασικο για να βρισκει το στιγμα κατευθειαν ειναι να εχει το κινητο την σωστη ωρα,επιλεγουμε Μενου>Ρυθμισεις>ρυθμισεις τηλεφωνου>Γενικες>Ημ/νια και Ωρα> Ωρα φορεα Δυκτιου στο Αυτομ.Ενημερωση..

Ενα αλλο βασικο που παρατηρησα ειναι οτι αν αλλαξουμε την ημερομηνια για να εγκαταστησουμε για παραδειγμα καποια εφαρμογη που εχει ληξη το πιστοποιητικο και παμε μερικους μηνες πισω και μετα το ξαναφερουμε ,ειναι αδυνατον να βρει τους δορυφορους και χρειαζεται να κανουμε παλι την διαδικασια τηςληψης του εγκυρου χρονου δεδομενων...

Παντως μετα απο δυο μερες πειραματισμων , και ενα Hard reset, και προσεχωντας αυτο με την ωρα και την ημερομηνια δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα, μαλιστα τωρα ειμαι σε ισογειο μαγαζι μεσα απο την τζαμαρια και ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΣΕ 30 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ,με πολυ μεγαλη αποκλιση βεβαια, δειχνει οτι ειμαι δυο δρομους παρακατω και μετακινητε συνεχως αλλα το βρισκει..:)

Καλη επιτυχια:)

 

 

 

Φιλε μου εισαι ΑΡΧΗΓΟΣ...Σε ευχαριστω παρα πολυ! Απο μπαταρια πως παει το κινητακι...μιας και το εχω 1 μερα ηδη και δεν εχω αποτελεσματα στα χερια μου! ΤΕΛΟΣ μιας που σε βρηκα ευκαιρο ας σε "πρηξω" και λιγο (φιλικα)....παιζει τροπος να ξεφορτωθουμε το vodafone live? Ευχαριστω και παλι...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες...πρωτο μου κινητο symbian....γνωριζει κανεις πως απενεργοποιουμε το vodafone live? η αν παιζει τροπος να το "στειλουμε¨τελειως?

Στα νοκια αλλαζαμε τον κωδικο συσκευης και αφηναμε τον Nokia software Updater να κανει τα υπολοιπα και ετσι το ξεφορτωνομασταν.. Σ'αυτο το κινητο δεν γνωριζω καποιον τροπο , προς το παρον !!! ειναι νωρις ακομη ,σιγουρα καποιος θα βρει κατι και θα το μαθουμε και εμεις..Γι'αυτο αλλωστε υπαρχουν τα φορουμ τον συσκευων και οχι για να αναλωνομαστε στο αν εχει Wifi η ποιο κινητο εχει καλυτερη καμερα:mad: υπαρχει και αναλογο θεμα για αυτα, διαξιφισμοι ,ποιο κινητο να διαλεξω , κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εισαι ΑΡΧΗΓΟΣ...Σε ευχαριστω παρα πολυ! Απο μπαταρια πως παει το κινητακι...μιας και το εχω 1 μερα ηδη και δεν εχω αποτελεσματα στα χερια μου! ΤΕΛΟΣ μιας που σε βρηκα ευκαιρο ας σε "πρηξω" και λιγο (φιλικα)....παιζει τροπος να ξεφορτωθουμε το vodafone live? Ευχαριστω και παλι...!

 

Απο μπαταρια παει παρα πολυ καλα, 2 με 3 μερες με κανονικη χρηση σε βγαζει ανετα, εκτος και αν ενεργοποιησεις το Gps οποτε κραταει μονο 2 ωρες..

Link to comment
Share on other sites

Στα νοκια αλλαζαμε τον κωδικο συσκευης και αφηναμε τον Nokia software Updater να κανει τα υπολοιπα και ετσι το ξεφορτωνομασταν.. Σ'αυτο το κινητο δεν γνωριζω καποιον τροπο , προς το παρον !!! ειναι νωρις ακομη ,σιγουρα καποιος θα βρει κατι και θα το μαθουμε και εμεις..Γι'αυτο αλλωστε υπαρχουν τα φορουμ τον συσκευων και οχι για να αναλωνομαστε στο αν εχει Wifi η ποιο κινητο εχει καλυτερη καμερα:mad: υπαρχει και αναλογο θεμα για αυτα, διαξιφισμοι ,ποιο κινητο να διαλεξω , κτλ...

 

Σε ευχαριστω! Θα αναμενουμε νεα σου μιας και την "ψαχνεις" την δουλεια παραπανω απο εμενα τουλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο Vodafone και δεν εχει δωρο φορτιστη αυτοκινητου + βαση στηριξης...http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon1.gif

Smile

 

Γνωριζει κανενας ποσο κοστιζει αν το αγορασει κανεις ξεχωριστα.

 

προφανως ειναι απολυτως απαραιτητο για χρηση GPS στο αυτοκινητο...

Link to comment
Share on other sites

Στο link:

http://www.samsung.com/download/Model_Select.aspx?type=MobilePhone&typecode=18&subtype=MobilePhone&subtypecode=1805&model=SGH-D840

εαν κανει καποιος scroll και επιλεξει το i560v

δεν εχει ουτε user manual για να δουνε οσοι μπορει να ενδιαφεροντουσαν,μονο quick quide εχει.ΓΙΑΤΙ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πριν μια εβδομάδα έγινα και εγώ κάτοχος του i560και θα ήθελα να αναφέρω το θετικά του στοιχεία που με ελκύσανε να το πάρω όσο και τα αρνητικά του σημεία που διαπίστωσα. Αρχικά να πω οτι οι ανάγκες που θέλω να καλύψω είναι καθαρά επαγγελματικές και όχι multimedia. Tα θετικά είναι η αυτονομία της μπαταρίας (το βασικότερο για εμένα που έχω ομιλία σχεδόν 3 ώρες καθημερινός ), το μέγεθος (λίγο λεπτότερο απο το N95 που αρχικά είχα υπολογίσει να πάρω), αρκετά κομψό, ευέλικτο μενού, το βολικό του symdian και σίγουρα το GPS, το οποίο να πω οτι τρεις φορές που το χρησιμοποίησα, σε γνώριμες διαδρομές, μου ήταν απλός συμπαθητικό (δεν έπαθα και την πλάκα μου), αν και στην δύσκολη νομίζω οτι θα το εκτιμήσω περισσότερο και ας χρειάζεται να κάνεις και μια αλλαγή μπαταρίας μέχρι να φτάσεις αν δεν το έχεις συνδέσει με τον φορτιστή του αυτοκινήτου. Τώρα κάποια πραγματάκια που με χαλάσανε είναι αρχικά οτι δεν μπόρεσα να περάσω τις επαφές που είχα αποθηκεύση στο oultook express απο την μνήμη του προηγούμενου κινητού μου:mad:. Όταν έβαλα τα ακουστικά ως hands free μέσα απο το κράνος μου διαπίστωσα οτι με καλούσαν και εγώ δεν άκουγα τίποτα, με αποτέλεσμα να διαφύγω πάλι στην λυση του bleutooth και να έχω ένα άγχος παραπάνω για το φόρτισμα μιας μπαταρίας ακόμα. Κάτι τελευταίο που με χαλάει είναι οτι θα έπρεπε να έχει wi fi (οχι μόνο χρήση του internet αλλά και δικτυακή. Σε γενικές γραμμές πάντως το προτείνω ανεπιφύλακτα!
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξω για το G810, αν και η φωτογραφική σαν χαρακτηριστικό δεν με πολυενδιαφέρει γενικά. Είναι πάρα πολύ καλή συσκευή και νομίζω ότι τα ψηλοπροβληματάκια που έχετε είναι μέχρι να το συνηθίσετε :-) .Έπεσε και η πρώτη διαφήμιση απόψε στην tv....Απλά το είχα σκεφτεί σαν φυσική εξέλιξη από το i520v την προσθήκη αυτού του wifi, κάτι που δεν έγινε, και κάτι που με ενόχλησε...σίγουρα το gps θα βοηθήσει,αλλιώς δεν θα το έβαζαν...All in one λύση είναι το N95 στα 499€ στο eshop...100E ακριβότερο δηλαδή...GRX8 καλωσήρθες!Καλύτερη και μεγαλύτερη μπαταρία σε κινητό είχε βάλει πριν 3 χρόνια η panasonic σε κάποια συσκευή, 30 μερες αναμονή θεωρητικά, 7 - 10 μέρες άνετα....1667 mAh...αυτά....

 

Είδα το G810...Ειλικρινά φανταστικό αλλά σίγουρα και με φανταστική τιμή...!Πάνω από 550 - 600 άνετα....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα, πήγα σε δύο καταστήματα vodafone, μίλησα πολλές ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών, έκανα τέσσερις φορές hard reset, πέρασα και αμέτρητες ώρες στην ταράτσα του σπιτιού μου, όμως το gps αρνείται πεισματικά να δουλέψει! Τελικά αποφάνθηκαν ότι μάλλον πρόκειται για βλάβη της συσκευής, έτσι την πήγα πριν λίγο στο κατάστημα για επιστροφή! Μου είπαν ότι ναι μεν δεν εχει περάσει μία εβδομάδα απο την στιγμή που την αγόρασα, αλλά δεν μπορούν να μου την κάνουν επιστροφή χωρίς πρωτα να την στείλουν από το σέρβις. Οπότε αύριο ταξιδεύει για Αθήνα και νέα της από βδομάδα. Δεν μου έδωσαν φυσικά και συσκευή αντικατάστασης! Τα χάπια μου...

Παρ'όλα αυτά σιγουρα θα πάρω πάλι την ίδια συσκευή! Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Ας πούμε ότι εγώ ήμουν γκαντέμης!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα, πήγα σε δύο καταστήματα vodafone, μίλησα πολλές ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών, έκανα τέσσερις φορές hard reset, πέρασα και αμέτρητες ώρες στην ταράτσα του σπιτιού μου, όμως το gps αρνείται πεισματικά να δουλέψει! Τελικά αποφάνθηκαν ότι μάλλον πρόκειται για βλάβη της συσκευής, έτσι την πήγα πριν λίγο στο κατάστημα για επιστροφή! Μου είπαν ότι ναι μεν δεν εχει περάσει μία εβδομάδα απο την στιγμή που την αγόρασα, αλλά δεν μπορούν να μου την κάνουν επιστροφή χωρίς πρωτα να την στείλουν από το σέρβις. Οπότε αύριο ταξιδεύει για Αθήνα και νέα της από βδομάδα. Δεν μου έδωσαν φυσικά και συσκευή αντικατάστασης! Τα χάπια μου...

Παρ'όλα αυτά σιγουρα θα πάρω πάλι την ίδια συσκευή! Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Ας πούμε ότι εγώ ήμουν γκαντέμης!

 

Καλά το gps και μένα μου κάνει νούμερα. Πιάνει μια στο τόσο σήμα και όταν πιάσει είναι πολύ χαμηλό, μιλάμε μέσα στο αμάξι τώρα και κέντρο αθήνα. Πολύ χαμηλό σήμα και συνέχεια επαναυπολογίζει την διαδρομή δεν ξέρω αλλά ο βασικότερος λόγος που το πήρα ήταν το gps, αν δεν δουλεύει σωστά θα το δώσω και θα πάω για g810 οοοοταν βγεί.

 

Εσείς που λέτε ότι το gps λειτουργεί μια χαρά, λειτουργεί όντως??

Πρέπει να τρέξουμε και το ''λήψη δεδομένων XTRA'' για να δουλέψει καλύτερα??

 

Όσον αφορά για το λεξικό T9, ναι το ξέρω ότι τα γράμματα αντιστοιχούν σε αγγλικό πληκτρολόγιο αλλά και πάλι ένας συνδιασμός πλήκτρων μπορεί να δημιουργεί παραπάνω από μια λέξη. Ε, αυτό σε αφήνει να γράψεις μόνο την πιο πιθανή. Δεν ξέρω αλλά αλλιώς έχω μάθει από τα se που όταν πληκτρολογούσα κάτι μου εμφάνιζε πολλές λέξεις σε ένα μικρό drop down menu και επέλεγα την λέξη που ήθελα εγώ και όχι την πρώτη λέξη που έχει προγραμματιστεί στο κινητό.

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος πάλι, που δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το gps και μένα μου κάνει νούμερα. Πιάνει μια στο τόσο σήμα και όταν πιάσει είναι πολύ χαμηλό, μιλάμε μέσα στο αμάξι τώρα και κέντρο αθήνα. Πολύ χαμηλό σήμα και συνέχεια επαναυπολογίζει την διαδρομή δεν ξέρω αλλά ο βασικότερος λόγος που το πήρα ήταν το gps, αν δεν δουλεύει σωστά θα το δώσω και θα πάω για g810 οοοοταν βγεί.

 

Εσείς που λέτε ότι το gps λειτουργεί μια χαρά, λειτουργεί όντως??

Πρέπει να τρέξουμε και το ''λήψη δεδομένων XTRA'' για να δουλέψει καλύτερα??

 

Όσον αφορά για το λεξικό T9, ναι το ξέρω ότι τα γράμματα αντιστοιχούν σε αγγλικό πληκτρολόγιο αλλά και πάλι ένας συνδιασμός πλήκτρων μπορεί να δημιουργεί παραπάνω από μια λέξη. Ε, αυτό σε αφήνει να γράψεις μόνο την πιο πιθανή. Δεν ξέρω αλλά αλλιώς έχω μάθει από τα se που όταν πληκτρολογούσα κάτι μου εμφάνιζε πολλές λέξεις σε ένα μικρό drop down menu και επέλεγα την λέξη που ήθελα εγώ και όχι την πρώτη λέξη που έχει προγραμματιστεί στο κινητό.

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος πάλι, που δεν το νομίζω.

 

Αν δε κάνω λάθος πατώντας το "0" μηδέν στα SAMSUNG όταν πληκτρολογείς μία λέξη σου βγάζει και τους υπόλοιπους πιθανούς συνδυασμούς. Για δοκίμασε το....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος πατώντας το "0" μηδέν στα SAMSUNG όταν πληκτρολογείς μία λέξη σου βγάζει και τους υπόλοιπους πιθανούς συνδυασμούς. Για δοκίμασε το....

 

Thanks για το tip vassar, όντως αλλάζουν οι συνδιασμοί. Αλλά όχι με το

''0'' με το ''*'' αλλάζουν. Όπως και να έχει με βοήθησες και ευχαριστώ πολύ. Είναι θέμα συνήθειας το άτιμο...

 

Thanks και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα, πήγα σε δύο καταστήματα vodafone, μίλησα πολλές ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών, έκανα τέσσερις φορές hard reset, πέρασα και αμέτρητες ώρες στην ταράτσα του σπιτιού μου, όμως το gps αρνείται πεισματικά να δουλέψει! Τελικά αποφάνθηκαν ότι μάλλον πρόκειται για βλάβη της συσκευής, έτσι την πήγα πριν λίγο στο κατάστημα για επιστροφή! Μου είπαν ότι ναι μεν δεν εχει περάσει μία εβδομάδα απο την στιγμή που την αγόρασα, αλλά δεν μπορούν να μου την κάνουν επιστροφή χωρίς πρωτα να την στείλουν από το σέρβις. Οπότε αύριο ταξιδεύει για Αθήνα και νέα της από βδομάδα. Δεν μου έδωσαν φυσικά και συσκευή αντικατάστασης! Τα χάπια μου...

Παρ'όλα αυτά σιγουρα θα πάρω πάλι την ίδια συσκευή! Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Ας πούμε ότι εγώ ήμουν γκαντέμης!

 

Καλησπέρα παιδιά, είμαι και εγώ τώρα μέλος του club καθότι κάτοχος της συσκευής, όμως και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το gps, αρνείται πεισματικά να ενεργοποιηθεί. Ακολούθησα και εγώ τις ίδιες συμβουλές που δόθηκαν παραπάνω, αλλά δεν επείλθε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Μήπως υπάρχει καμιά καλή ιδέα, τι άλλο μπορεί να κάνει κανείς σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Μην κάθεστε και παιδευεστε ρε παιδιά, δοκιμάστε αυτό που είπαν τα παιδιά πιο πάνω και αν δεν παίξει το πάτε καρφί στο vf που το πήρατε.

Και απαιτήστε να το κάνουν να παίξει μπροστά στα μάτια σας. Αν δεν δουλέψει ζητήστε αντικατάσταση. Εγγύηση έχετε, που είναι το πρόβλημα λοιπόν??

Link to comment
Share on other sites

Εγινα και εγω κατοχος της συγκεκριμενης συσκευης και μπορω να πω οτι ειμαι σχετικα ικανοποιημενος. Παντος ημουν αναμεσα σε αυτην και το Nokia 6110 navigator. To Samsung μου εβγαινε πιο οικονομικο και με καλυτερη καμερα αλλα με απογοητευσε οικτρα στο θεμα του ηχειου που σε συγκριση με το nokia τολμω να πω οτι εχει τη μιση αποδοση . Κοινως δε μπορω να εχω μουσικη στο αυτοκινητο εστω και χαμηλα και να μπορεσω να ακουσω τις φωνητικες εντολες του gps. Επισης μου λειπει το hot key που εχουν τα se για να βλεπεις υπολοιπο μπαταριας και μνημης η το αναλογο του nokia που ενεργοποιει το navigator..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα, πήγα σε δύο καταστήματα vodafone, μίλησα πολλές ώρες με την εξυπηρέτηση πελατών, έκανα τέσσερις φορές hard reset, πέρασα και αμέτρητες ώρες στην ταράτσα του σπιτιού μου, όμως το gps αρνείται πεισματικά να δουλέψει! Τελικά αποφάνθηκαν ότι μάλλον πρόκειται για βλάβη της συσκευής, έτσι την πήγα πριν λίγο στο κατάστημα για επιστροφή! Μου είπαν ότι ναι μεν δεν εχει περάσει μία εβδομάδα απο την στιγμή που την αγόρασα, αλλά δεν μπορούν να μου την κάνουν επιστροφή χωρίς πρωτα να την στείλουν από το σέρβις. Οπότε αύριο ταξιδεύει για Αθήνα και νέα της από βδομάδα. Δεν μου έδωσαν φυσικά και συσκευή αντικατάστασης! Τα χάπια μου...

Παρ'όλα αυτά σιγουρα θα πάρω πάλι την ίδια συσκευή! Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Ας πούμε ότι εγώ ήμουν γκαντέμης!

 

Tελικά φίλε, τι έγινε με την vodafone? Ελαβες την καινούργια συσκευή? Θα μπορούσες να μου δώσεις αναφορά σχετικά με την έκβαση της περιπέτειάς σου. Έχω και εγώ το ίδιο το πρόβλημα με σένα. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο μιση βδομαδα και δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου . Ο λογος ? Η μπαταρια τα φτυνει μεσα σε μια μερα με μηδενικη σχεδον χρηση του κινητου ! Την εχω φορτισει ηδη 4-5 φορες και φως δε βλεπω . Που να το δουλευα κιολας το εχω παρατημενο με μια sim που ΔΕΝ χρησιμοποιω απλα αναμενο ... Ακολουθησα πιστα τις οδηγιες που μου δωσανε απο το καταστημα που το αγορασα για την πρωτη φορτιση . Δηλαδη να το αναψω μεχρι να τελειωσει η μπαταρια και επειτα να το φορτισω ακριβως 8 ωρες. Οχι δεν το ξεχναω με το gps ανοιχτο να δουλεβει , ασε που εντος οικιας ετσι κι αλλιως δε βρισκει δορυφορο με τιποτα .. Απλα απαραδεκτο. Αντιμετωπιζει κανεις αλλος αναλογο προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...