Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το i560 κοστίζει 399 Ευρώ (περιλαμβάνεται ΦΠΑ) για αγορά μόνο ως συσκευή, αρκετά καλή τιμή νομίζω για κινητό που ενσωματώνει όλες τις τελευταίες τεχνολογίες + το GPS!:) Διατίθεται μόνο σε έκδοση Vodafone Live! και είναι ήδη διαθέσιμο. Το δούλεψα αρκετά σε κατάστημα Vodafone και φαίνεται να είναι πολύ στιβαρή και ποιοτική κατασκευή. Το slider του είναι σφιχτό και απαλό και σου εμπνέει εμπιστοσύνη και το ίδιο ισχύει και για τα πλήκτρα του. Η οθόνη του είναι τεράστια (2,4) αν και όχι πλήρως εκμεταλεύσιμη. Η φωτογραφική είναι 3.0 mega με φλάς αλλά παρόλα αυτά όχι κορυφαία. Μέσα στο κατάστημα ο φωτισμός συνήθως κολακεύει τους φακούς και μόλις βγεις σε ανοιχτό χώρο βλέπεις τη διαφορά! Το περίεργο έιναι οτι στο site της Samsung τα μοντέλα που βγαίνουν ειδικά για την Vodafone και είναι αρκετά δεν υπάρχουν! Αναφέρονται μόνο τα μοντέλα που κυκλοφορούν ως retail ή και ως retail.:blink: Όποιος θέλει να δει τα τεχνικά χαρακτηριστικά του καλύτερα να ζητήσει από κατάστημα Vodafone να του τα τυπώσουν καθότι υπάρχουν στο σύστημά τους τα τεχνικά χαρακτηριστικά όλων των μοντέλων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το προγραμμα με τους χαρτες που παρεχει ειναι full ή θελει registration εντος 14 ημερων οπως διαβαζω σε κατι review?

Επισης εαν το GPS navigation το εχει δοκιμασει κανεις εν κινηση και οχι

μονο στασιμο δηλαδη για παραδειγμα σε ενα αυτοκινητο που τρεχει.

Ανταποκρινεται ο δεκτης του gps? ή μηπως χανει ευκολα τους δορυφορους οταν κινεισαι?

Δειτε και εδω:

http://www.mobile-review.com/review/samsung-i560-en.shtml

Το προγραμμα με τους χαρτες ειναι στην καρτα μνημης η οποια ειναι σε ξεχωριστη συσκευασια ,μια πλαστικη θηκη με το λογοτυπο της Garmin. Εξω απο το κουτι του κινητου τυλιγμενη μαζι με το κουτι με ενα πλαστικο. Μολις βαλεις την καρτα μνημης στο κινητο εγκαθιστατε το προγραμμα και δουλευει χωρις να χρειαζετε κανενα registraition δηλαδη ειναι full .

Link to comment
Share on other sites

Το i560 κοστίζει 399 Ευρώ (περιλαμβάνεται ΦΠΑ) για αγορά μόνο ως συσκευή, αρκετά καλή τιμή νομίζω για κινητό που ενσωματώνει όλες τις τελευταίες τεχνολογίες + το GPS!:)

 

Δεν εχει κατι βασικο ομως που εχουν αντιστοιχα Nokia.Το wifi.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.το οτι το κινητο ειναι vodafone live εχει καμια διαφορα στο μενου του;ρωταω γιατι ειναι symbian.

 

Το μενου του ειναι κλασικο Symbian, εχοντας και ενα εικονιδιο το Vodafone Live.

Link to comment
Share on other sites

Το i560 κοστίζει 399 Ευρώ (περιλαμβάνεται ΦΠΑ) για αγορά μόνο ως συσκευή, αρκετά καλή τιμή νομίζω για κινητό που ενσωματώνει όλες τις τελευταίες τεχνολογίες + το GPS!:)

 

Δεν εχει κατι βασικο ομως που εχουν αντιστοιχα Nokia.Το wifi.

 

To WiFi δεν ειναι και τοσο βασικο για κινητα με τοσο μικρες οθονες. το να περιηγησε στο ιντερνετ με μια οθονη 2,2 ή 2,4 ιντσων ειναι βασανιστικο :blink: , τουλαχιστων για εμας πανω απο τα σαραντα που αρχιζουν και τα προβληματα πρεσβιωπιας :)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά ρε παιδιά αυτό το κινητό ή όχι ??? Μεταξύ αυτού και NOKIA ποιο να πάρω??? Είμαι μεταξύ N81 ή Νοκια 5610 για NOKIA.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

 

To WiFi δεν ειναι και τοσο βασικο για κινητα με τοσο μικρες οθονες. το να περιηγησε στο ιντερνετ με μια οθονη 2,2 ή 2,4 ιντσων ειναι βασανιστικο :blink: , τουλαχιστων για εμας πανω απο τα σαραντα που αρχιζουν και τα προβληματα πρεσβιωπιας :)

 

Οσο βασανιστικο ειναι και να πλοηγεισαι με το gps με αυτη την οθονη αλλο τοσο βασανιστικο ειναι να σερφαρεις κιολας πιστευω.

Τωρα θα μου πεις με το Gps ακους κιολας τις εντολες...

Εν παση περιπτωση θα περιμενω ενα αναλυτικο review απο το myphone.Εως τοτε περιμενω και το Nokia N78 που τα εχει ολα συν wifi συν πομπο!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά ρε παιδιά αυτό το κινητό ή όχι ??? Μεταξύ αυτού και NOKIA ποιο να πάρω??? Είμαι μεταξύ N81 ή Νοκια 5610 για NOKIA.

 

Το κινητο αξιζει τα λεφτα του ... Απο κει και περα ειναι θεμα γουστου και το τι ακριβως χρειαζεσαι... Παντως αν καταληξεις σε Νοκια το Ν81 ,σε μαυρο μπλε χρωμα ειναι φανταστικο :) Το εχει ενας συναδελφος και ειναι αρκετα ευχαριστημενος , απ'οτι λεει τουλαχιστων..

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περασει απ ολα τα κορυφαια κινητα (τους τελευταιους 2 μηνες αγορασα ολα τα 5ΜΡ για παραδειγμα)αυτη τη στιγμη εχω καταληξει στο Htc Touch Cruise σαν εργαλειο λογο Windows κατα κυριο λογο αλλα και GPS και στο G600 σα κανονικο τηλεφωνο λογο κυριως ανυπαρκτων κολληματων,Slide,αλλα και camera και στυλ,αλλα εχει 2-3 πραγματακια που με σπανε πολυ.Το βασικοτερο ολων δε μπορεις να κανεις προσθηκη και αποθηκευση νεων λεξεων στο λεξικο του,και δυστηχως απ την εποχη των Siemens ειδικα απ το απαιχτο S65 εχω μαθει να δουλευω το Τ9.Σημερα λοιπον ειδα το ι560,μου αρεσε,ειπα να το παρω λογο Συμπιαν αλλα δυστυχως οταν εκανα το τεστ στα SMS ειδα με απογοητευση τι και αυτο δεν μπορει να κανει αποθηκευση νεων λεξεων στο λεξικο παρολο που ειναι Συμπιαν!Α,ρε Samsung αθανατη!Θα ηθελα λοιπον οποιος το εχει να με ενημερωσει αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και μου διεφυγε εμενα,οπως επισεις και η δημιουργια νεων φακελων στα SMS,γιατι θελω να καταληξω σε ενα κινητο εργαλειο και να δεθω μαζι του οπως ειχα κανει με το αθανατο S65!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας περασει απ ολα τα κορυφαια κινητα (τους τελευταιους 2 μηνες αγορασα ολα τα 5ΜΡ για παραδειγμα)αυτη τη στιγμη εχω καταληξει στο Htc Touch Cruise σαν εργαλειο λογο Windows κατα κυριο λογο αλλα και GPS και στο G600 σα κανονικο τηλεφωνο λογο κυριως ανυπαρκτων κολληματων,Slide,αλλα και camera και στυλ,αλλα εχει 2-3 πραγματακια που με σπανε πολυ.Το βασικοτερο ολων δε μπορεις να κανεις προσθηκη και αποθηκευση νεων λεξεων στο λεξικο του,και δυστηχως απ την εποχη των Siemens ειδικα απ το απαιχτο S65 εχω μαθει να δουλευω το Τ9.Σημερα λοιπον ειδα το ι560,μου αρεσε,ειπα να το παρω λογο Συμπιαν αλλα δυστυχως οταν εκανα το τεστ στα SMS ειδα με απογοητευση τι και αυτο δεν μπορει να κανει αποθηκευση νεων λεξεων στο λεξικο παρολο που ειναι Συμπιαν!Α,ρε Samsung αθανατη!Θα ηθελα λοιπον οποιος το εχει να με ενημερωσει αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και μου διεφυγε εμενα,οπως επισεις και η δημιουργια νεων φακελων στα SMS,γιατι θελω να καταληξω σε ενα κινητο εργαλειο και να δεθω μαζι του οπως ειχα κανει με το αθανατο S65!

 

Μπορεις κανονικα να προσθεσεις και να αποθηκευθουν καινουργιες λεξεις στο Τ9. απλα υπαρχει αλλη διαταξη των γραμματων οταν γυρνας στο Τ9 , το Μ για παραδειγμα ειναι στο πληκτρο 6 , το ξ στο 9 κτλ ακολουθουν δηλαδη το λατινικο αλφαβητο :blink:

Σε ξενιζει λιγο στην αρχη αλλα μετα απο δυο τρια μηνυματα το εχεις συνηθισει.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι αρκετα καλη,καλη καμερουλα,symbian ,gps και το δοκιμασα σε ενα vodafone shop με ενθουσιασε!Οπως αναφερθηκε και πιο πανω οντως το slider ειναι καλο και χρησιμοποιει χαρτες απο την garmin μια απο τις καλυτερες εταιρειες στην παροχη υπηρεσιων gps!H συσκευη κοστιζει 399 ευρουλακια.Αν και εχω το ι450v οπου ειμαι πολυ ευχαριστημενος το σκεφτομαι ...........
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κανονικα να προσθεσεις και να αποθηκευθουν καινουργιες λεξεις στο Τ9. απλα υπαρχει αλλη διαταξη των γραμματων οταν γυρνας στο Τ9 , το Μ για παραδειγμα ειναι στο πληκτρο 6 , το ξ στο 9 κτλ ακολουθουν δηλαδη το λατινικο αλφαβητο :blink:

Σε ξενιζει λιγο στην αρχη αλλα μετα απο δυο τρια μηνυματα το εχεις συνηθισει.

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση gianisma.Λογικα θα κανει και δημιουργια νεων φακελων.Παιρνει εφαρμογες,ειναι δηλαδη ενα κανονικο Συμπιαν.Και αυτο το χαρτη της Garmin τον εχει προεγκατεστημενο?

 

ΕDIT

gianisma Μ εσωσες!!!Μολις το δοκιμασα για πλακα αυτο κι στο δικο μου κινητακι και...πιανει!!!!Και μαλιστα δεν ειναι καθολου δυσκολο να το συνηθισω γιατι ακριβως ετσι τα ειχε και το λατρεμενο Siemensaki μου!Θα το γραψω και στο Thread του μπας και επωφεληθουν και αλλοι που το χουν αναγκη!

Tnx a lot gianisma εστω και κατα τυχη βρηκα λυση σε ενα προβλημα που με ταλανιζε και με απωθουσε απ τα Samsung.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Από ήχο με ακουστικά και από το εξωτερικό ηχείο τί λέει (και σαν mp3 player)???? Επίσης από μπαταρία??? Τα samsung δεν πολυφημίζονται για την διάρκειά τους.

Κατά την συνομιλία ακούγεται καλά ο ομιλητής???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ι560 σχεδον μια βδομαδα και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος. Η καμερα ειναι πολυ καλη αλλα σε χωρους με ανεπαρκη φωτισμο πρεπει να εχεις σταθερο χερι. Το μενου δεν καταλαβαινεις σε καμια περιπτωση οτι ειναι vodafone live. Ολες οι εφαρμογες λειτουργουν σαν κανονικο nokia symbian. Απο πλευρας εμφανισης σαφως υπερτερει του n95. Το ηχειο ειναι κανονικο. Το gps με εχει εντυπωσιασει στο δρομο οπου χωρις καθυστερηση σου λεει ακριβως την ταχυτητα που κινεισαι. (Μεχρι τα 55 χμ τουλαχιστων που το δοκιμασα) Το προγραμμα της γκαρμιν που εχει ειναι πολυ καλο. Εχει αναλυτικοτατους χαρτες και ολα τα χωρια. (Ε αφου εχει το δικο μου...) Η τιμη του ειναι 400 ευρω αλλα με την επιχορηγηση 107 ευρω που ειχα αλλα και κατι αλλα κολπακια που εκανε η vodafone (εκδοση πιστωτικης, vodafone e-mail κτλ) εφτασε τα 170 ευρω. Η ποιοτητα κατασκευης τελεια και το συνιστω σε οσους θελουν να ξεφυγουν απτα κολληματα της νοκια...
Link to comment
Share on other sites

Το i560 κοστίζει 399 Ευρώ (περιλαμβάνεται ΦΠΑ) για αγορά μόνο ως συσκευή, αρκετά καλή τιμή νομίζω για κινητό που ενσωματώνει όλες τις τελευταίες τεχνολογίες + το GPS!:)

 

Δεν εχει κατι βασικο ομως που εχουν αντιστοιχα Nokia.Το wifi.

 

Το τι είναι βασικό και το τι όχι είναι υποκειμενικό!;) Λίγοι θα το χρησιμοποιήσουν ακόμα πιο λίγοι θα το έπερναν χαμπάρι οτι υπάρχει και ακόμα πιο λίγοι θα καταλάβαιναν τι είναι και τι κάνει!

;)

Link to comment
Share on other sites

Από ήχο με ακουστικά και από το εξωτερικό ηχείο τί λέει (και σαν mp3 player)???? Επίσης από μπαταρία??? Τα samsung δεν πολυφημίζονται για την διάρκειά τους.

Κατά την συνομιλία ακούγεται καλά ο ομιλητής???

 

Τα ακουστικα δεν τα εχω δοκιμασει ακομη αλλα το εξωτερικο ηχειο του εχει πολυ δυνατο και καθαρο ηχο.. Απο μπαταρια, ειμαι στην δευτερη φορτιση και το τηλεφωνο συνεχιζει να λειτουργει για 2 μερες ,λογικα θα κρατησει μεχρι το βραδυ , δηλαδη δυομιση με τρεις μερες αυτονομια.. Ικανοποιητικη αυτονομια αν και αναμενομενη για μια μπαταρια 1200 mah.

Και η ποιοτητα της συνομηλιας ειναι υποδηγματικη,πολυ καθαρη ,δυνατη και απαλαγμενη απο οποιοδηποτε θορυβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα σε ένα vodafone shop και η οθόνη του δεν μου πολυάρεσε.Δεν ξέρω αν έφταιγε κάτι από τις ρυθμίσεις αλλά η ανάλυση δεν ήταν καλή και τα χρώματα ήταν ξεθωριασμένα.Το σύγκρινα με 1 άλλο samsung που το είχαν δίπλα και καμία σχέση δεν είχε.Το άλλο όμως είχε μικρότερη οθόνη.Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο.Θα μου πει κάποιος που το έχει αν είναι καλή η οθόνη του ή έτσι απαράδεκτα έδειχνε στο κατάστημα??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πήγα το είδα σε ένα vodafone shop και η οθόνη του δεν μου πολυάρεσε.Δεν ξέρω αν έφταιγε κάτι από τις ρυθμίσεις αλλά η ανάλυση δεν ήταν καλή και τα χρώματα ήταν ξεθωριασμένα.Το σύγκρινα με 1 άλλο samsung που το είχαν δίπλα και καμία σχέση δεν είχε.Το άλλο όμως είχε μικρότερη οθόνη.Δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο.Θα μου πει κάποιος που το έχει αν είναι καλή η οθόνη του ή έτσι απαράδεκτα έδειχνε στο κατάστημα??

Η οθονη εχει πολυ καλη αναλυση. 320χ240. Μαλλον εφταιγε το θεμα που εχει ως προεπιλογη ενα ασπρο της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

 

Το τι είναι βασικό και το τι όχι είναι υποκειμενικό!;) Λίγοι θα το χρησιμοποιήσουν ακόμα πιο λίγοι θα το έπερναν χαμπάρι οτι υπάρχει και ακόμα πιο λίγοι θα καταλάβαιναν τι είναι και τι κάνει!

;)

 

Σιγουρα οτι λεει ο καθενας μας εδω περα ειναι υποκειμενικο!

Απο τη στιγμη ομως που ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πλεον βγαινει τωρα απο ΝΟΚΙΑ

και Sony Ericsson εχει πλεον WIFI ε αυτο κατι σημαινει.

Και ο λογος ειναι απλος.Με τοσα free wifi spots νομιζω οτι το wifi ειναι πλεον απαραιτητο,πχ εισαι σε μια καφετερια και τσεκαρεις ή στελνεις ενα e-mail.Εν παση περιπτωση ετσι νομιζω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Από κάμερα πώς τα πάει?Έχει χάλια auto-focus όπως τα περισσότερα Samsung ως τώρα?

 

Auto-focus δυστυχως δεν εχει ,οπως τα περισσοτερα Samsung.. Απο καποιες δοκιμες με φως ημερα , η καμερα αποδιδει με αξιοπρεπεια τα θεματα που φωτογραφισα,τα ειδα στην οθονη του υπολογιστη και οι φωτογραφιες ειναι αρκετα καλες :)

Link to comment
Share on other sites

Εχθες δοκιμασα την πλοηγηση του i560 ,ξεκινησα απο το ΜΑΚΡΟ Κηφισου και του ανεθεσα να με παει στο Παγκρατι, και εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις !!! Το ειχα στο ταμπλο του αυτοκινητου χωρις να βλεπω την οθονη του και ακολουθουσα τις φωνητικες οδηγιες που ηταν αναλυτικοτατες και δεν εχασα ουτε μια στροφη ωστε να ξαναυπολογισει την διαδρομη. Αναλογα με την ταχυτητα που ειχα με προειδοποιουσε αρκετα νωριτερα για το πως πρεπει να κινηθω πριν, κατα την διαρκεια αλλα και μετα την στροφη !!!

Το μονο κακο με το Gps ειναι οτι ειναι πολυ ενεργοβορο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν βγάζει κουνημένες φωτό?Γιατί το δικό μου που έχω στο Avatar βγάζει πολλές κουνημένες...Στο σκοτάδι πώς τα πάει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...