Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να περασω σε ενα x600 (gr os)την ρομ με στοιχεια diamond,ακολουθοντας τον οδηγο ομως αλλαγης γλωσσας αντι για το πρωτο βημα με πεταει στο δευτερο εκει που πρεπει να φτιαξει ενα temp.dat,το αρχειο ομως δεν εμφανιζεται στο pc καμια ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γινεται με καπoio cab να εχουμε στοιχεια diamond????,

για να μην περναμε ολοκληρη ρομ,ποιο πολυ για να εχω το μεγαλο πληκρολογιο του diamond....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso αυτο κανει για ολα τα τηλεφωνα?

 

Είναι δοκιμασμένο στα περισσότερα με QVGA, δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Και για να είσαι σίγουρος, πάρε ένα backup της συσκευής σου πριν αρχίσεις το μαστόρεμα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks

ευτυχως εχω το A701 κρατημενο για αυτον τον λογο :) test ppc!!

sorry gia to offtopic

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

εχω δυο θεματακια με την μνημη του Pda

 

1. μετα από καθε Soft reset δεν ξεκιναει με την ιδια διαθεσιμη μνημη. ΟΧι οτι ειναι μεγαλο προβλημα αλλα ειναι αξιο απορίας? Παιζει απο 28,1 μεχρι και 26,2 περίπου. Γιατί???

 

2. Με τη χρήση η διαθέσιμη μνημη πεφτει παροτι δεν αφήνω ανοιχτα προγραμματα. Παντα τσεκαρω τον task manager. Πεφτει πεφτει και γυρω στα 19 του ξανακων soft reset. Γιατι συμβαινει και αυτό. Χρησιμοποιω τον default task manager αλλα όταν δεν δειχνει καποια εφαρμογη να τρεχει ουτε το SKtools βρισκει. Αρα υποθετω οτι δουλευει καλα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Den exeis na kaneis polla pragmata gia afto. H symperifora einai gnwsti se oles tis syskeves me WM6.1.

 

Gia na perioriseis to fainomeno... min fortwneis ti syskevi me kanena bary today plugin kai episis kane xrisi tou FreeUp RAM (ena toulaki pou yparxei sto SKTools).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den exeis na kaneis polla pragmata gia afto. H symperifora einai gnwsti se oles tis syskeves me WM6.1. .

 

και με 6,1 ???? και ειχα μια ελπίδα οτι αν εβαζα νεα ROM με 6,1 θα καταφερνα κάτι.

 

δε βαριεσαι, θα περιμενω τα wm10 :lol:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και με 6,1 ???? και ειχα μια ελπίδα οτι αν εβαζα νεα ROM με 6,1 θα καταφερνα κάτι.

 

To memory leakage opws legetai, ligo h' poly yparxei se oles tis ekdoseis tou logismikou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου προέκυψε νεο προβληματακι. Δεν συγχρονιζει. Συνδεεται, βγαινει στο web μεσω desktop αλλα δεν συγχρονιζει. Ξεκιναει το activesynv να κανει synchronizing και δε τελειωνει ποτε. Γυριζει γυρω γυρω αλλα δεν ανανεωνει το status. Την ιδια στιγμη δε στο pda δε τρεχει τιποτα.

 

Κατι μου λεει ότι κατι φταιει στο pda. Μηπως καμμια ρυθμιση ?

 

Καμμια ιδεα κανεις??? :O

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μου προέκυψε νεο προβληματακι. Δεν συγχρονιζει. Συνδεεται, βγαινει στο web μεσω desktop αλλα δεν συγχρονιζει. Ξεκιναει το activesynv να κανει synchronizing και δε τελειωνει ποτε. Γυριζει γυρω γυρω αλλα δεν ανανεωνει το status. Την ιδια στιγμη δε στο pda δε τρεχει τιποτα.

 

Κατι μου λεει ότι κατι φταιει στο pda. Μηπως καμμια ρυθμιση ?

 

Καμμια ιδεα κανεις??? :O

 

Μου παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα με διάφορες rom που είχα δοκιμάσει αλλά και με την καινούργια: Download: http://rs415.rapidshare.com/files/159985463/ETEN_X600_WM6.1_V04_B20757.rar

Password: PhamQuang (Βγήκε 4/11/08)

Με το που εγκατέστησα το Connection Wizard 3.0 και απεγκατέστησα το 3.1 λύθηκε. Από όσο είχα ψάξει λίγο στο νετ, έχει να κάνει με το δίκτυο τηλεφωνίας. Κάτι τέτοιο...Αν δεν κάνω λάθος. Δοκίμασε αυτό που σου προτείνω, τρέξε και το Connection Wizard μέσα από τα settings για να βρει αυτόματα τις ρυθμίσεις (παρεπιπτώντως όταν το έτρεξα εγώ δεν έβρισκε καν το δίκτυο το Connection Wizard αλλά λειτούργησε μια χαρούλα το ActiveSync και το NoData που το χρειάζομαι για να μην μπαίνει με GPRS όταν θέλω να δω τον καιρό ή να μπω με το Destinator και δεν έχει καλό σήμα στην αρχή μέχρι να βρει αρκετους δορυφόρους...)

Ελπίζω κι εύχομαι να μη σε μπέρδεψα ή να σε κούρασα (που σίγουρα το έκανα!!! :p ) και να λυθεί asap το πρόβλημα σου.

 

Υ.Σ. : Η καινούργια αυτή rom με εντυπωσίασε ευχάριστα. Παρόμοια με την προηγούμενη από PDAVIET by PhamQuang αλλά πολύ γρηγορότερη, χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής πάντως. Την έχω 5-6 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Ουφ.... Αυτά!! ;):p

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπω πιο connection wizard εχω??
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις ή μέσα από το Remove Programs στα Setting. Δοκίμασε και μέσα από το Application Recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Υ.Σ. : Η καινούργια αυτή rom με εντυπωσίασε ευχάριστα. Παρόμοια με την προηγούμενη από PDAVIET by PhamQuang αλλά πολύ γρηγορότερη, χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής πάντως. Την έχω 5-6 μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Ουφ.... Αυτά!! ;):p

 

Πες μας τιποτα παραπανω για τη rom αυτη, τι windows εχει? ειχες προσεξει καθολου ποσο ελευθερη μνημη ειχες μετα την εγκατασταση? σβηνει καθολου η συσκευη απο μονη της, αν οχι σου παρουσιαστηκε παλαιοτερα με αλλη rom?

 

Εγω ειχα αυτο το προβλημα απτη στιγμη που το αγορασα. οτι κι αν εχω δοκιμασει σβηνει απο μονο του. λυση βρηκα μονο με την 382, εδω και ενα μηνα που τη ξανα εβαλα εχει σβησει μια φορα μονο, κατα τα αλλα δουλευει ρολοϊ. :wacko:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω ειχα αυτο το προβλημα απτη στιγμη που το αγορασα. οτι κι αν εχω δοκιμασει σβηνει απο μονο του.

 

Eprepe na to eixes paei pisw apo tin prwti stigmi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τιποτα παραπανω για τη rom αυτη, τι windows εχει? ειχες προσεξει καθολου ποσο ελευθερη μνημη ειχες μετα την εγκατασταση? σβηνει καθολου η συσκευη απο μονη της, αν οχι σου παρουσιαστηκε παλαιοτερα με αλλη rom?

 

Εγω ειχα αυτο το προβλημα απτη στιγμη που το αγορασα. οτι κι αν εχω δοκιμασει σβηνει απο μονο του. λυση βρηκα μονο με την 382, εδω και ενα μηνα που τη ξανα εβαλα εχει σβησει μια φορα μονο, κατα τα αλλα δουλευει ρολοϊ. :wacko:

 

Έχει τα 6.1 και γύρω στα 55mb free μαζί με τα προγράμματά της που περνιούνται αυτόματα. Δεν μου έχει κλείσει ποτέ η συσκευή μου να σου πω την αλήθεια... Και ειδικά με αυτή τη rom. Είναι πολύ πιο γρήγορη, καλύτερο μεγάφωνο, μικρόφωνο και κανένα πρόβλημα στα τηλεφωνήματα. Να σημειωθεί βεβαίως πως η άποψη μου είναι εντελώς υποκειμενική και πως είμαι σχετικά νέος στον χώρο(3 μήνες)... Είναι το πρώτο μου pda, απλά το έχω ρημάξει δοκιμάζοντας το συνέχεια με καινούργιες rom, light rom και ότι άλλο υπάρχει...προγράμματα και παιχνίδια. Εν κατακλείδι είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτήν.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τα 6.1 και γύρω στα 55mb free μαζί με τα προγράμματά της που περνιούνται αυτόματα. Δεν μου έχει κλείσει ποτέ η συσκευή μου να σου πω την αλήθεια... Και ειδικά με αυτή τη rom. Είναι πολύ πιο γρήγορη, καλύτερο μεγάφωνο, μικρόφωνο και κανένα πρόβλημα στα τηλεφωνήματα. Να σημειωθεί βεβαίως πως η άποψη μου είναι εντελώς υποκειμενική και πως είμαι σχετικά νέος στον χώρο(3 μήνες)... Είναι το πρώτο μου pda, απλά το έχω ρημάξει δοκιμάζοντας το συνέχεια με καινούργιες rom, light rom και ότι άλλο υπάρχει...προγράμματα και παιχνίδια. Εν κατακλείδι είμαι πολύ ικανοποιημένος με αυτήν.

 

ειναι ελληνικη η rom ή οχι? και φτειαχνει το προβλημα με την μπαταρια (δειχνει γεματη 60% και κλεινει επιδη αδειασε ) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είναι αγγλική. Αν και την έχω μέρες ποτέ δεν το έχω αφήσει κάτω από 55%... Πάντα το φορτίζω στο pc με το που μπω σπίτι... Μου το παρουσίαζε και μένα αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις αλλά σε 2 version rom πίσω και όχι σε αυτή την συγκεκριμένη έκδοση... Δε νομίζω να ισχύει... Θα το αφήσω και θα σου πω. Πάντως αξίζει σε σχέση με τις προηγούμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αγγλική. Αν και την έχω μέρες ποτέ δεν το έχω αφήσει κάτω από 55%... Πάντα το φορτίζω στο pc με το που μπω σπίτι... Μου το παρουσίαζε και μένα αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις αλλά σε 2 version rom πίσω και όχι σε αυτή την συγκεκριμένη έκδοση... Δε νομίζω να ισχύει... Θα το αφήσω και θα σου πω. Πάντως αξίζει σε σχέση με τις προηγούμενες.

 

λεω να το flashαρω τωρα θα εισαι online για ωρα????

απο που ξεκιναω ? κατεβασα την ρομ ,το plagαρω το χ600 και τρεχω (euus.exe) kai κανω οτι μου λεει????

Link to comment
Share on other sites

λεω να το flashαρω τωρα θα εισαι online για ωρα????

απο που ξεκιναω ? κατεβασα την ρομ ,το plagαρω το χ600 και τρεχω (euus.exe) kai κανω οτι μου λεει????

 

Τρέξε το Flash_ROM.bat. Αφού βεβαίως θα το έχεις πρώτα συνδεδεμένο μέσω ActiveSync. Και ακολούθα τα βήματα. Όταν σου βγάλει το Finish, αποσύνδεσέ το από το pc, βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτη και άνοιξέ το. Και είσαι ok! Θα φύγω τώρα δυστυχώς. Θα σου απαντήσω μετά τις 11 το βράδυ σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Δεν το νομίζω όμως... Ειναι πολύ εύκολο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω την rOM αυτη. Πραγματι εχει αισθητη διαφορα στην ταχυτητα και γενικώς δουλευει ικανοποιητικά. Δυο προβλήματα μονο.

1. Δεν εχει εγκατεστημενο το msn. Μπορω να το βαλω εκ των υστερων??

2. Το προβλημα με το activesync. συνεχιζει. Συγχρονιζοουν ολα εκτος απο το outlook. Εχοντας υποχη αυτα που γραφτηκαν παραπανω απεγκατεστησα το GPRS wizard, οπως εχει γραφτει γιαι το ιδιο θεμα και στο eten users.

Δυστηχως το προβλημα εξακολουθει. Το GPRS wizard 3.0 αντ ιτου 3.1 που μπορώ να το βρω να το εγκαταστησω μπας και γινει τιποτα??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω χαχνω ακρη δε βρισκω

τωρα οταν παει να κανει sync το pdaβγαζει το μυνημα [cannot execute calnot.exe]

Το desktop βγαζει το μυνημα syncronization could not be completed.Try again later. Support code :8018001

Υποψη οτι ολα συγχρονιζουν εκτος απο το Outlook

 

και κατι ακομα. Γιατι το HTC theme ενω ανανεωνει το καιρο βγαζει μονιμα την εικονα με το φεγγαρι ακομα και νταλα μεσημερι???

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...