Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gia sas eimai katoxos tou x600 kai exo to eksis provlima. vasika den ksero an einai provlima alla to theoro aparadekto, to provlima tou video. den mporo na travikso video mesa se club akougete poli xalia o ixos fadastite na oti vriskeste se ena amaksi palio me poli xalia stereofoniko kai exei tin mousiki terma kai den mporite na katalavete to tragoudi. episis to video einai poli argo san na ta vlepo se replay. thelo na rotiso, auto einai provlima tis kameras i tou programatos pou travaei ta video? kai an einai provlima sto programa exete kapio allo na mou protinete? px enas filos mou exei to nokia to n81 kai travikse kai autos video mesa sto club kai to video pigenei mia xara kai exei kai teleio ixo dld san na akous radio.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
File mou aftes oi syskeves den exoun ws basiko xaraktiristiko tin camera giati den einai aftos o basikos tous proorismos. Ean se endiaferoun toso afta, prepei oxi mono na allakseis syskevi alla na apoxwristeis entelws tin platforma twn Windows Mobiles kai na pareis ena kinito opws tou filou sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Foraei i syskevi sou to teleftaio firmware?

 

Φοραει την 382. Εχω βαλει ότι προγραμματακι βρηκα που να δειχνει την κατασταση της μπαταριας. Αλλα καμμια διαφορά. Προφανως ολα παιρνουν την ιδια λαθος πληροφορία απο το ίδιο σημείο.

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Exω δοκιμάσει τα περισσότερα προγραμματακια τυπου touch flo. Βεβαια δε περιμενω

το ετενακι να γινει iphone αλλα ετσι κι αλλιως ολα δούλευαν απογοητευτικά. Αλλα ζοριζαν απο μνημη αλλα απο ευκολία χρησης. Μονο το Pointui φανηκε καλο (και free !!!) αλλα παλι δεν βολεψε οπως με εχει βολέψει απίστευτα το pocket plus.

 

Μήπως εχει δοκιμάσει κανεις καποιο που να πηγαινει πραγματικά γρηγορα να μην απαιτει τρελη μνημη και να ναι customized (δηλ να μπορω να δημιουργω Sortcuts εφαρμογων και αρχειων που δεν ειναι στο start menu) ???

 

Επίσης μη τυχον εχεις κανεις υπόψη καποια απλή εφαρμογη για calculator γιατι η default των windows αργει να ανοιξει λες και ανοιγει το Photoshop και ενοχλεί αφανταστα!!!:mad:

 

φιλικα elpa

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως εχει δοκιμάσει κανεις καποιο που να πηγαινει πραγματικά γρηγορα να μην απαιτει τρελη μνημη και να ναι customized (δηλ να μπορω να δημιουργω Sortcuts εφαρμογων και αρχειων που δεν ειναι στο start menu) ???

 

Tha elega oti den endeiknytai gia ti syskevi afti today plugin typou Touch Flo ktl, giati ti barainei xwris na yparxei pragmatikos logos. Gia shortcuts sto today screen to pio katallilo thewrw oti einai to SPB Pocket Plus.

 

Επίσης μη τυχον εχεις κανεις υπόψη καποια απλή εφαρμογη για calculator

 

Pio elafry calculator apo to yparxon sti syskevi den kserw ean yparxei. Egw xrisimopoiw to pio plousio kai poly pio xrisimo Hi-Calc 2.5.1. Alla mallon kai pio bary.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δίνω το Χ600 αγορασμένο από το πλαίσιο τον Φεβρουάριο σε άριστη κατάσταση στο κουτί του λόγω μετάβασης σε iPhone :O αγορασμένο με 450 ευρώ :lol: το δίνω

280 ευρώπουλα (συζητήσημα). ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει την 0382

και οταν μιλαω ο συνομιλητης ακουει τη φωνη του διπλα(echo)!

το εχει κανενας αλλος αυτο το προβλημα!

μονο αν χαμηλωσω την ενταση διορθωνεται το προβλημα αλλα τοτε δεν τον ακουο εγω!

καμια ιδεα για τη λυση του?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ψαχνω για το συγκεκριμενο κινητο μια εφαρμογη blacklist για εισερχομενες κλησεις. Το κυριο χαρακτηριστικο που ψαχνω ειναι να εχει πολλες λιστες (και οχι μια) που να μπορω να τις ενεργοποιω κατα περιπτωση...

 

Εχετε υποψιν σας καποιο τετοιο προγραμμα? :blink::blink:

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα,

 

ψαχνω για το συγκεκριμενο κινητο μια εφαρμογη blacklist για εισερχομενες κλησεις. Το κυριο χαρακτηριστικο που ψαχνω ειναι να εχει πολλες λιστες (και οχι μια) που να μπορω να τις ενεργοποιω κατα περιπτωση...

 

Εχετε υποψιν σας καποιο τετοιο προγραμμα? :blink::blink:

 

Magic Call

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Magic Call

 

Αυτο ειναι ομως για symbian.... Φανταζομαι οτι δεν θα τρεχει σε windows mobile...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

gia sas. meta to hard reset pou ekana sto kinito kai exasa ta programata mou. den mporo na thimitho ti java i flash eixa perasei gia na mporo na do istioselides me java. px to http://www.livescore.gr den mporo na to do. den thelo na prostheso mini opera kai ala tetia programata. exete kamia lisi na mporo na serfaro meso tou explorer se tetia sites?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω στο Opera 9.5

 

molis perasa ena opera kai nai itan auto pou thelo dld mporo na anikso pola sites mazi kai me dieukolinei. omos exo ena provlimataki me tin gramatosira alla ta dixnei terastia (px to m.youtube.com) kai alla sites poli mikra. px to http://www.livescore.gr . kai kati allo katevasa to core player gia na vlepo videos apo to youtube. alla otan mpeno sto site kai patao sto video mou to anigei palei me to windows media player kai den mporo na to do. ti prepei na kano?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
molis perasa ena opera kai nai itan auto pou thelo dld mporo na anikso pola sites mazi kai me dieukolinei. omos exo ena provlimataki me tin gramatosira alla ta dixnei terastia (px to m.youtube.com) kai alla sites poli mikra. px to http://www.livescore.gr .

 

Έχεις κατεβάσει την έκδοση για QVGA ανάλυση;

 

kai kati allo katevasa to core player gia na vlepo videos apo to youtube. alla otan mpeno sto site kai patao sto video mou to anigei palei me to windows media player kai den mporo na to do. ti prepei na kano?

 

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις και θα το βρεις. Δεν μπορώ να σου πω παραπάνω γιατί είναι διαφορετικές σε κάθε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω στο Opera 9.5

 

Δυστυχώς αντιμετώπισα προβληματα με την 9,5.

Το γνωστό ότι αν πας να γραψεις εμφανίζει τo default πληκτρολόγιο το οποίο δεν εχει ελληνικά (χρησιμοποιώ το resco)

και το χειτρότερο : παρότι δούλευε γρήγορα σχεδόν καθε zoom in και κίνηση της οθόνης εβγαζε μύνημα out of memory (τρώει και γυρω στα 6mb!!!) και ζηταγε να κλείσω τα επιπλεόν tab ΠΟυ δεν υπήρχαν.....:(

 

EDIΤ: και για αυτο το απεγκατεστησα και εγκατεστησα την προηγούμενη εκδοση- και ιδου το χαος !!!! δεν ανοίγει καμμια σελίδα τπτ

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση με την μπαταρία και την έκδοση A42_030_0381 Ell.

Εκεί που γράφει 60% και λες θα με βγάλει, μετά από 10 λεπτά κλείνει.

 

Παραρήρησα ότι ανάβει 2 φορές γρήγορα το κόκκινο led, που μάλλον σημαίνει χαμηλή μπαταρία αλλά δεν το δείχνει και στο μετρητή της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση με την μπαταρία και την έκδοση A42_030_0381 Ell.

Εκεί που γράφει 60% και λες θα με βγάλει, μετά από 10 λεπτά κλείνει.

 

Παραρήρησα ότι ανάβει 2 φορές γρήγορα το κόκκινο led, που μάλλον σημαίνει χαμηλή μπαταρία αλλά δεν το δείχνει και στο μετρητή της οθόνης.

 

Και εγώ αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα μια φορά με την μπαταρία :mad:

Και επίσης όταν έχω ενεργοποιημένο το PIN κάθε φορά που ανοίγει από Soft Reset και ζητάει PIN λέει "άγνωστη κατάσταση SIM" και δεν παίρνει το PIN. Μόνο αν κλείσω και ξανανοίξω το GSM δέχεται το PIN.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

kai kati allo katevasa to core player gia na vlepo videos apo to youtube. alla otan mpeno sto site kai patao sto video mou to anigei palei me to windows media player kai den mporo na to do. ti prepei na kano?

 

αν εχεις το νεοτερο coreplayer δεν χρειαζεται να ανοιξεις browser, κανεις αναζητηση κατευθειαν απο το core player. Αν ανοιγεις τον ΙΕ και ψαχνεις τα videos εκει, θα τα βλεπεις απο τo WMP.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Μέσα στην εβδομάδα κι εγώ περιμένω το πρώτο μου pda το x600! :) Μια ερώτηση... Το πλαίσιο έχει την κάρτα μνήμης 40ε τα 4gb και μου είπαν να πάρω μέχρι 4 για να μην κολλάει... Ισχύει? Πάντως έχω βρει από ebay τα 4gb 11ε με έξοδα αποστολής αλλά είναι MICRO SD SDHC class 4. Η ερώτηση μου είναι πάνω σε αυτό. Να πάρω sdhc ή δεν υποστηρίζεται από το κινητό και να ψάξω σκέτη sd? Και να ψάξω για 8gb ή όντως θα κολλάει??

 

Ευχαριστώ παίδες εκ των προτέρων...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η κατάσταση με την μπαταρία και την έκδοση A42_030_0381 Ell.

Εκεί που γράφει 60% και λες θα με βγάλει, μετά από 10 λεπτά κλείνει.

 

Παραρήρησα ότι ανάβει 2 φορές γρήγορα το κόκκινο led, που μάλλον σημαίνει χαμηλή μπαταρία αλλά δεν το δείχνει και στο μετρητή της οθόνης.

 

Πραγματι χοντρο πρόβλημα. Μήπως υπαρχει καμμια λύση?? ΠΑντως κανεναν 3rd party soft δεν αλλαζει την κατασταση. Μηπως κυκλοφορεί κανα fix?

 

Εγωπροσπαθω να χω το νου μου να το φορτιζω καθε μερα. Σήμερα παντως ενω ελεγε 60-70% (ποτε δεν εχει δείξει κατω από 60%) του εβγαλα την μπαταρία να αλλαξω sim και με την εκκίνηση μου βγαλε κατευθείαν notification αδειας μπαταρίας!!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Μέσα στην εβδομάδα κι εγώ περιμένω το πρώτο μου pda το x600! :) Μια ερώτηση... Το πλαίσιο έχει την κάρτα μνήμης 40ε τα 4gb και μου είπαν να πάρω μέχρι 4 για να μην κολλάει... Ισχύει? Πάντως έχω βρει από ebay τα 4gb 11ε με έξοδα αποστολής αλλά είναι MICRO SD SDHC class 4. Η ερώτηση μου είναι πάνω σε αυτό. Να πάρω sdhc ή δεν υποστηρίζεται από το κινητό και να ψάξω σκέτη sd? Και να ψάξω για 8gb ή όντως θα κολλάει??

 

Ευχαριστώ παίδες εκ των προτέρων...

 

πανω απο 2 gb micro ειναι sdhc (4gb μονο σε mini εχω βρει)

μια 4gb micro sdhc απο ebay εχω αγορασει και δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας! Θα κοιτάξω από το e-shop για αρχή που είπε ο φίλος (γιατι έχει και το usb card reader) και βλέπω για συνέχεια... Αν είναι μπορεί να παραγγείλω απο ebay. Thanks anyway παίδες! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις υποψη του αν πουλανε πουθενα εδω ελλάδα θήκες για τη ζώνη για το Χ600 ή πρεπει να καταφυγω στο e-bay??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...