Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα και καλως σας βρηκα.

 

Σχετικα νεος στα PDA αρα ψαχνω παντου για πληροφοριες και συμβουλες για τη συσκευη.

Εννοω την ΕΤΕΝ Glofiish Χ600 με WM6 και ELL 030 0263.

 

Εδω και μια εβδομαδα που την εχω στα χερια μου εχω διαβασει ολο σχεδον το φορουμ και μπορω να πω πλεον οτι καταφερα αρκετα πραγματα...

 

Αυτο που μου δημιουργει προβλημα ειναι το SkypeForPocketPC.

Οταν καλω μια επαφη, ενω ακουγομαι κανονικα, εγω δεν ακουω τιποτα.

Δοκιμασα αρχικα απο τα μεγαφωνακια της συσκευης αλλα και με τα ακουστικα. Το αποτελεσμα ιδιο... αρνητικο.

Εψαξα μεσα στις ρυθμισεις αλλα δεν υπαρχει τιποτα.

Γνωριζει κανεις κατι, υπαρχει καποια λυση;

 

Θελω να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους αυτους που αφιερωνουν τον χρονο τους για να μοιραστουν τις γνωσεις τους μαζι μας

και να ευχηθω καλη Ανασταση σε ολους και Καλο Πασχα.

__________________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ευχαριστήσω το φίλο που ανέφερε τη βάση με φορτιστή αυτοκινήτου από Πλαίσιο στα 20 ευρώ (δεν υπάρχει στο site του Πλαισίου αλλά υπάρχει στα καταστήματα). Είναι της Eten και δεν είναι generic, αλλά ταιριάζει μόνο στο Χ600/650 και ο φορτιστής είναι 5Volt / 1 Ampere...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στο πλαίσιο πάλι και μου το αντικατέστησαν, επειδή είχε ένα καμμένο pixel όταν ήταν μαύρη η οθόνη.

 

Όλα καλά έως τώρα!

Link to comment
Share on other sites

είναι καλή η βάση με τον φορτιστή? υπάρχει καμία φωτογραφία?

θα πάω σήμερα να την αγοράσω διότι έψαχνα ένα δρόμο με το gps και σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής το κρατούσα στο χέρι το ΕΤΕΝ σαν βλάκας:lol:

Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σήμερα πήγα στο πλαίσιο πάλι και μου το αντικατέστησαν, επειδή είχε ένα καμμένο pixel όταν ήταν μαύρη η οθόνη.

 

Afta einai ta kala tou plaisiou!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είναι καλή η βάση με τον φορτιστή? υπάρχει καμία φωτογραφία?

θα πάω σήμερα να την αγοράσω διότι έψαχνα ένα δρόμο με το gps και σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής το κρατούσα στο χέρι το ΕΤΕΝ σαν βλάκας:lol:

 

Καλή ποιότητα είναι και καλή τιμή (μην ξεχνάμε ότι είναι βάση + φορτιστής σετ), αυτή εδώ:

 

http://www.expansys.com/p.aspx?i=158826

 

Μικρό μειονέκτημα ότι κάνει μόνο για το Χ600, αλλά δεν πειράζει...

 

Πάντως εγώ δεν έχασα την ευκαιρία να την ξεκοιλιάσω βγάζοντας τη βεντούζα και έμεινε ελεύθερη η βίδα που τη στηρίζει, η οποία και θα βιδωθεί σε κατάλληλη μεταλλική πλάκα πάνω στο vstrom (γι' αυτό και την αγόρασα άλλωστε και για το φορτιστή, αφού έχω ήδη generic βάση στο αυτοκίνητο)...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος να αλλαξω τις λειτουργίες στα 2 softkeys και να υπάρχει και λειτουργία lock χωρίς να έχω εγκατεστημενο στο spb mobile shell????
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

furious99 αυτή ακριβός την βάση ήθελα θα πάω να την πάρω σήμερα!:)
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει τρόπος να αλλαξω τις λειτουργίες στα 2 softkeys και να υπάρχει και λειτουργία lock χωρίς να έχω εγκατεστημενο στο spb mobile shell????

 

Remap Softkeys

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το X600 θα ήθελα να μου πείτε αν με την καινούρια rom (την αγγλική έκδοση WWE_A42_030_0321_66D6E114) λύνονται τα προβλήματα : 1) Με την ανομοιόμορφη ένταση ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης, 2) με το σβήσιμο του pda στά καλά καθούμενα και 3) με την μην εμφάνιση των κλήσεων και των μηνυμάτων μέχρι να γίνει soft reset.

Ακόμα θέλω να μου πείτε αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του X600 και του HTC Touch ποιό θα διαλέγατε ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του X600 και του HTC Touch ποιό θα διαλέγατε ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Το touch δεν έχει GPS και έχει σαβουρΌΜΑΠα... Μήπως εννοείς το Cruise?

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Το touch δεν έχει GPS και έχει σαβουρΌΜΑΠα... Μήπως εννοείς το Cruise?

 

Όχι, το touch λέω. Αυτό εδώ

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το fix μειώνει το φορτίο της CPU όταν πιέζουμε την οθόνη αφής στο 15%

Πληροφορίες και download εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129&hl=

 

Είναι για Eten X600, X650, X800.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω τη βάση με φορτιστή αυτοκινήτου από το Πλαίσιο με 20 ευρώ. Αρκετά καλή ποιότητα. Με άλλο φορτιστη αυτοκινήτου που ήταν 0,5 Ampere η συσκευή δε φόρτιζε. Με αυτο το φορτιστή που είναι 5Volt / 1 Ampere, φορτίζει μια χαρά.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το X600 θα ήθελα να μου πείτε αν με την καινούρια rom (την αγγλική έκδοση WWE_A42_030_0321_66D6E114) λύνονται τα προβλήματα : 1) Με την ανομοιόμορφη ένταση ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης, 2) με το σβήσιμο του pda στά καλά καθούμενα και 3) με την μην εμφάνιση των κλήσεων και των μηνυμάτων μέχρι να γίνει soft reset.

Ακόμα θέλω να μου πείτε αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του X600 και του HTC Touch ποιό θα διαλέγατε ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Κανείς δεν ξέρει;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το X600 θα ήθελα να μου πείτε αν με την καινούρια rom (την αγγλική έκδοση WWE_A42_030_0321_66D6E114) λύνονται τα προβλήματα : 1) Με την ανομοιόμορφη ένταση ήχου κατά την διάρκεια της κλήσης, 2) με το σβήσιμο του pda στά καλά καθούμενα και 3) με την μην εμφάνιση των κλήσεων και των μηνυμάτων μέχρι να γίνει soft reset.

Ακόμα θέλω να μου πείτε αν είχατε να διαλέξετε μεταξύ του X600 και του HTC Touch ποιό θα διαλέγατε ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

1) Δε μου έχει συμβεί ποτέ - μπορεί να δείχνει σκαμπανεβάσματα στη μπάρα του σήματος και λίγο θόρυβο έχει το bluetooth...

 

2) Δεν μου έχει συμβεί ποτέ (ούτε είναι γνωστό bug αυτό - προβληματική συσκευή ίσως?)

 

3) Αυτό μου το έχει κάνει μια φορά με τις κλήσεις - δεν το κάνει συνέχεια, αλλά μπορεί να το κάνει.

 

Η ROM που αναφέρεις δεν είναι επίσημη ΕΤΕΝ, η 264 είναι η τελευταία...

 

Ως πρώην κάτοχος 2 HTC και έχοντας δοκιμάσει και το Cruise και αγοράσει το X600 σου λέω ότι αυτό το τηλέφωνο είναι απλά ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτά τα χρήματα... Δε μπορούν να συγκριθούν αυτές οι 2 συσκευές, γιατί από το Touch λείπουν πράγματα όπως το GPS και ένας καλός επεξεργαστής... Μην κοιτάς ότι έχουν περίπου ίδια τιμή - απλά τα HTC είναι ΥΠΕΡΤΙΜΟΛΟΓΗΜΕΝΑ για αυτά που δίνουν... Το έχω πει 500 φορές και δε θα βαρεθώ να το λέω: δε μπορεί ένα PPC όπως το Cruise να κοστίζει παραπάνω από ένα laptop...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε furious99.
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το fix μειώνει το φορτίο της CPU όταν πιέζουμε την οθόνη αφής στο 15%

Πληροφορίες και download εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129&hl=

 

Είναι για Eten X600, X650, X800.

 

Μήπως μπορεί να το ανεβάσει καποιος σε κανενα rapidshare γιατι αν και εκανα εγγραφη στο eten users δε με αφηνει να το κατεβάσω. Με το ελληνικό firmware δουλεύει??

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να το ανεβάσει καποιος σε κανενα rapidshare γιατι αν και εκανα εγγραφη στο eten users δε με αφηνει να το κατεβάσω. Με το ελληνικό firmware δουλεύει??

 

στο ανεβασα εδω

Link to comment
Share on other sites

1)

 

Ως πρώην κάτοχος 2 HTC και έχοντας δοκιμάσει και το Cruise και αγοράσει το X600 σου λέω ότι αυτό το τηλέφωνο είναι απλά ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτά τα χρήματα... Δε μπορούν να συγκριθούν αυτές οι 2 συσκευές, γιατί από το Touch λείπουν πράγματα όπως το GPS και ένας καλός επεξεργαστής... Μην κοιτάς ότι έχουν περίπου ίδια τιμή - απλά τα HTC είναι ΥΠΕΡΤΙΜΟΛΟΓΗΜΕΝΑ για αυτά που δίνουν... Το έχω πει 500 φορές και δε θα βαρεθώ να το λέω: δε μπορεί ένα PPC όπως το Cruise να κοστίζει παραπάνω από ένα laptop...

 

συμφωνω 100%

Link to comment
Share on other sites

στο ανεβασα εδω

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το εγκατεστησα, πιστευω να δω διαφορά στη διαρκεια της μπαταρίας,

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το εγκατεστησα, πιστευω να δω διαφορά στη διαρκεια της μπαταρίας,

 

εγω παντως δεν ειδα καμια διαφορα(εχω βαλει wwe 321rom)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το fix μειώνει το φορτίο της CPU όταν πιέζουμε την οθόνη αφής στο 15%

Πληροφορίες και download εδώ:

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129&hl=

 

Είναι για Eten X600, X650, X800.

 

sigharitiria.ehei tromeri diafora.itan pou itan grigorotero apo tin elliniki rom tora egine apistefto.den mporo na katalavw pos einai pio grigoro apo to mio to P550 pou ehw kai ehoun ton idio epexergasti.

kai mia aporia.pos ginete se katastasi anamonis i siskeyi kai horis anihto to GSM na pefti i RAM?apoti katalava me ena restart tin imera paei pali poli kala.

Link to comment
Share on other sites

πήρα την βάση για το αυτοκίνητο είμαι πολύ ευχαριστημένος :D:D:D
Mobile User: ETEN glofiish X600 - Sony Ericsson T280i - Sony Ericsson K500i
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...