Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει πρόγραμμα που να κλείνει εντελώς το pda ?

υπαρχει,λεγεται pullbattery:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν πάω να κατεβάσω ένα theme (.tsk) με explorer αλλα και με τον opera mobile μου το ανοίγει σαν text στην 264 αγγλική. Στην ελληνική όμως που είχα πρίν έκανε download κανονικα. Φταίει τπτ file association? Γίνετε να τα πειράξω αυτά απο τη registry?

 

εννοεις οταν πας να κατεβασεις themes χρησιμοποιοντας το κινητο σου και οχι ενα pc?

Link to comment
Share on other sites

το φακελο με τα αρχεια στειλτο με συνδεση με activesync (συνδεοντας το καλωδιο με το pc σου)

 

αυτό με το active sync δεν κατάφερα να βρω πως γίνεται.Επίσης δεν ειναι αρχεία.Είναι μόνο ένα αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το FISH_TOUCH_FIX στοΧ500 και δουλεύει άψογα , και τώρα έβαλα και την δεύτερη version που επίσης είναι εντάξει η οποία διορθώνει κάποιες ασυμβατότητες με προγράμματα.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΤΙ Ή ΠΙΝΟΥΜΕ Ή ΟΔΗΓΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΖΙ

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το active sync δεν κατάφερα να βρω πως γίνεται.Επίσης δεν ειναι αρχεία.Είναι μόνο ένα αρχείο.

 

λοιπον πηγαινεις εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

κατεβαζεις το αρχειο

setup.msi

το κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη ,κανεις επανεκινηση ,κλεινεις firewall

(zonealarm ή αν εχεις κανα αλλο τετοιο προγραμμα)

παιρνεις το καλωδιο που υπηρχε στη συσκευασια(miniusb) και ενωνεις pc με

χ600 στο κατω μερος δεξια θα δειξει ενα κυκλακι με δυο βελη να γινεται πρασινο που συμαινει οτι συνδεθηκες

πηγαινεις ο υπολογιστης και θα δεις ενα εικονιδιο που λεγεται κινητη συκευη

αυτη ειναι το χ600 μπαινοντας μεσα θα πας στην sd και θα βαλεις τα αρχεια

και θα τα τρεξεις

 

με το active sync θα βλεπεις το κιντο απο τον υπολογιστη σου

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το FISH_TOUCH_FIX στοΧ500 και δουλεύει άψογα , και τώρα έβαλα και την δεύτερη version που επίσης είναι εντάξει η οποία διορθώνει κάποιες ασυμβατότητες με προγράμματα.

 

Αυτο το "δεύτερη version" που το βρισκουμε;

 

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ευχομαι σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από άψογη λειτουργία για λίγο καιρό από χθές μου δημιουργήθηκε μεγάλο πρόβλημα με το fix. Μετά από κόλλημα και soft reset η οθόνη απορυθμίστηκε και αλλού πατούσα και αλλού υπήρχε ανταπόκριση από την οθόνη. Δοκίμασα να κάνω recalibration και για μια στιγμή επανήλθε αλλά πολύ γρήγορα απορυθμίστηκε ξανά. Απο εκεί και μετά ούτε αυτό ξαναλειτούργησε. Αναγκάστηκα να κάνω hard reset και ξαναπέρασα το fix απ'την αρχή. Με το που εγκατέστησα τις εφαρμογές μου ξανά και ενώ έκανα τις τελευταίες ρυθμίσεις, ξαναγίνεται ακριβώς το ίδιο. Τωρα μόλις ολοκληρώθηκε για δεύτερη φορά το hard reset και δεν το ξαναβάζω. Αν δε βρεθεί τουλάχιστον ο μαμίσιος driver ώστε να μπορεί να ξαναπεραστεί(η απεγκατάσταση δε διορθώνει τίποτα).
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγαινεις εδω

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=el&FamilyID=9E641C34-6F7F-404D-A04B-DC09F8141141

κατεβαζεις το αρχειο

setup.msi

το κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη ,κανεις επανεκινηση ,κλεινεις firewall

(zonealarm ή αν εχεις κανα αλλο τετοιο προγραμμα)

παιρνεις το καλωδιο που υπηρχε στη συσκευασια(miniusb) και ενωνεις pc με

χ600 στο κατω μερος δεξια θα δειξει ενα κυκλακι με δυο βελη να γινεται πρασινο που συμαινει οτι συνδεθηκες

πηγαινεις ο υπολογιστης και θα δεις ενα εικονιδιο που λεγεται κινητη συκευη

αυτη ειναι το χ600 μπαινοντας μεσα θα πας στην sd και θα βαλεις τα αρχεια

και θα τα τρεξεις

 

με το active sync θα βλεπεις το κιντο απο τον υπολογιστη σου

 

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

μου λέει οτι το active sync δεν μπορεί να εγκατασταθει σε windows vista.Εχω βάλει όμως το windows mobile device center,μου βγάζει κάτω δεξιά το πρασινο εικονίδιο του sync center που όταν συνδέω το Χ600 βγάζει τα βελάκια και συγχρονίζει.Απο τον υπολογιστή μου βλέπω το τηλέφωνο,μπαινω στα περιεχόμενά του και βάζω στην κάρτα τα:dskcerts.cab και το FISH_TOUCH.Εγκαθίσταται το πρώτο αλλά οταν τρεχω το 2ο μου βγάζει το ίδιο μήνυμα που περιέγραψα παραπάνω.Δηλαδή τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Απο τον υπολογιστή μου βλέπω το τηλέφωνο,μπαινω στα περιεχόμενά του και βάζω στην κάρτα τα:dskcerts.cab και το FISH_TOUCH.Εγκαθίσταται το πρώτο αλλά οταν τρεχω το 2ο μου βγάζει το ίδιο μήνυμα που περιέγραψα παραπάνω.Δηλαδή τα ίδια.

 

Το ιδιο ειχε συμβει και σε μενα... οταν προσπαθουσα να κανω εγκατασταση το FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab

μου εβγαζε το εξης:

Η εγκατασταση του

FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab

δεν εγινε με επιτυχια.

 

Τελικα αφου παιδευτηκα αρκετες ωρες ανακαλυψα οτι το αρχειο εχει προβλημα.

Κατεβασε το απο αλλου (αν εχει καποιος το rapidshare link ας το γραψει) γιατι το zipαρισμενο εδω στο φορουμ ειναι προβληματικο.

Δεν ξερω γιατι αλλα απο τη στιγμη που το ανεβαζω κι εγω ως συνημμενο δημιουργειται το ιδιο προβλημα στο περιεχομενο.

Το σωστο αρχειο πρεπει να ειναι "FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab 14.8k" συμφωνα με τον File Explorer του X600 ενω το προβληματικο μου εδειχνε 19.4k.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχε συμβει και σε μενα... οταν προσπαθουσα να κανω εγκατασταση το FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab

μου εβγαζε το εξης:

Η εγκατασταση του

FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab

δεν εγινε με επιτυχια.

 

Τελικα αφου παιδευτηκα αρκετες ωρες ανακαλυψα οτι το αρχειο εχει προβλημα.

Κατεβασε το απο αλλου (αν εχει καποιος το rapidshare link ας το γραψει) γιατι το zipαρισμενο εδω στο φορουμ ειναι προβληματικο.

Δεν ξερω γιατι αλλα απο τη στιγμη που το ανεβαζω κι εγω ως συνημμενο δημιουργειται το ιδιο προβλημα στο περιεχομενο.

Το σωστο αρχειο πρεπει να ειναι "FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.cab 14.8k" συμφωνα με τον File Explorer του X600 ενω το προβληματικο μου εδειχνε 19.4k.

 

 

Εμένα δείχνει 19.7κ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα το σωστό αρχείο και όλα είναι εντάξει.Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Ωραια γιατι εγω τοση ωρα εψαχνα το link και δε μπορεσα να το βρω...

Γραψε απο που το κατεβασες γιατι μπορει να το χρειαστουν κι αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω μπορειτε να κατεβασετε το "ΣΩΣΤΟ" FISH_TOUCH_FIX_BY_GreateVK.zip (19.73K)

Πρεπει φυσικα πρωτα να κανετε registration στο site...

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14129

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εσείς που είχατε πρόβλημα με το fix,τι windows έχετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.εσείς που είχατε πρόβλημα με το fix,τι windows έχετε?

 

Εγω το γραφω στην υπογραφη μου αν προσεξεις...:)

WM6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα η μονη διαφορα που βλεπω στο FIX2 ειναι οτι υποστηριζει +2 συσκευες.

Αρα μαλλον δε χρειαζεται να το ξαναβαλουμε.

 

FIX1: Works on Eten X600, X650, X800.

FIX2: Works on Eten X600, X650, X800, X500, X500+.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξανάβαζα! :happy:

Σίγουρα , γιατί ο κατασκευαστής του λέει ότι στη δεύτερη έκδοση έχει διορθώσει κάποια προβλήματα συμβατότητας με ορισμένα προγράμματα. Και είμαι σίγουρος ότι έχει διορθώσει και κάποια bug του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσω του pda και του opera mobile αλλα και internet explorer...
εννοεις οταν πας να κατεβασεις themes χρησιμοποιοντας το κινητο σου και οχι ενα pc?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μέσω του pda και του opera mobile αλλα και internet explorer...

 

εγω κατεβαζω μεσω pc και μετα τα αντιγραφω στην sd και δεν ειχα ποτε προβλημα

για δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

hi, xronia pola

exo epidotisi kai skeftome na paro kati se pda, gia xronia exo symbian opote tha einai to proto mou

eida arketa kai leo na paro to glofiish x600 i to x650, to x650 exei diafores me to x600? aksisei na to paro i na protimoso to x600?

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

hi, xronia pola

exo epidotisi kai skeftome na paro kati se pda, gia xronia exo symbian opote tha einai to proto mou

eida arketa kai leo na paro to glofiish x600 i to x650, to x650 exei diafores me to x600? aksisei na to paro i na protimoso to x600?

 

Γεια σου και σενα και Χρονια Πολλα.

Η επιλογη σου για το Glofiish νομιζω οτι ειναι πολυ καλη.

Εγω εχω το 600 ακριβως δυο εβδομαδες και του εχω κανει απειρα crash test τα οποια τα περασε με πολυ ανεση.

Αλλα... ποιο απο τα δυο τελικα θα διαλεξεις αυτο ειναι καθαρα προσωπικη σου υποθεση.

Εδω εχω τα λινκ του Πλαισιο απο τις δυο συσκευες.

Ριξε μια ματια και αποφασισε μονη σου.

 

PDA-GSM-GPS X600

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1056336

 

PDA-GSM-GPS X650

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=1102052

 

Αν θελεις την δικη μου αποψη, τα 120 ευρω που κοστιζει περισσοτερο το 650 ειναι πολλα γι αυτα που προσφερει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ξανάβαζα! :happy:

 

Το ξαναβαλα τελικα....:)

 

Απλα μετα την ολοκληρωση της εγκαταστασης του FIX2 ζηταει την αντικατασταση του FIX1.

Αρα, οσοι δεν εχουν βαλει το 1 πηγαινουν αμεσα στο 2.

 

Εντυπωσεις απο το FIX1: Νομιζω οτι οντως αυξανεται η αυτονομια της μπαταριας... οσο για την ταχυτητα δε προσεξα καποια διαφορά.

 

Να δουμε τι κανει και το FIX2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...