Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sigharitiria.ehei tromeri diafora.itan pou itan grigorotero apo tin elliniki rom tora egine apistefto.den mporo na katalavw pos einai pio grigoro apo to mio to P550 pou ehw kai ehoun ton idio epexergasti.

kai mia aporia.pos ginete se katastasi anamonis i siskeyi kai horis anihto to GSM na pefti i RAM?apoti katalava me ena restart tin imera paei pali poli kala.

 

Το εγκατεστησα στο ελληνικό Χ600 και εχω το εξης προβλημα

μετα την επανεκίννηση όπως καθε φορά ζηταει κωδικό ξεκλειδώματος αλλα το fix αυτο εχει αλλαξει τα παντα στην οθόνη που σημαινει αλλου πατας αλλου βρίσκεσαι

Και δεν ξεκλειδώνει ....

καμμια ιδέα :wacko:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ιδρωσα αλλα τα καταφερα

αναγκαστηκα να φτιαξω σε χαρτι το χαρτη της οθονης μετα απο πολλές δοκιμές

 

οποτε μην το εγκαταστησετε αν δεν εχετε απενεργοποιήσει πρώτα την εισαγωγή κωδικού

 

κατ αλλα όντως ειδα διαφορά στην ταχύτητα

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Bale to WiFiFoFum kai tha breis polla perissotera.

 

το χω υπόψη μου μα αλλο να τα βλεπει το wififofum και αλλο να τα βλεπει η κεραια.

Ασε που με ανοικτο το wifi και τρεχω το wififofum κλεινει μονο του

 

αγνωστες αι βουλαι του :lol:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

sigharitiria.ehei tromeri diafora.itan pou itan grigorotero apo tin elliniki rom tora egine apistefto.den mporo na katalavw pos einai pio grigoro apo to mio to P550 pou ehw kai ehoun ton idio epexergasti.

kai mia aporia.pos ginete se katastasi anamonis i siskeyi kai horis anihto to GSM na pefti i RAM?apoti katalava me ena restart tin imera paei pali poli kala.

 

1. To Mio P550 έχει Windows Mobile 5 ενώ το X600 έχει τα 6, που είναι πιο γρήγορα κυρίως στο λειτουργικό...

 

2. Λέγεται memory leak και οφείλεται σε κακογραμμένες εφαρμογές...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2. Λέγεται memory leak και οφείλεται σε κακογραμμένες εφαρμογές...

 

Symbainei kai afto pou les alla outws i allws sta WM6 paratireitai entonotera apo oti sta WM5 aneksartitws syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Paraksena pragmata!!! :wacko:

 

εννοω οτι to wififofum κλεινει μονο του

 

πολύ παραξενα - αναγκαστικά και απεγκατεστησα

 

ασε που μας βγηκε και νεο θεμα

 

το busy icon εμφανιζεται καθε 2-3 δευτερολεπτα περιστρεφεται για λίγο και ξανα μανα

 

εκτος απο ενοχλητικό καθυστερει και ολες τις λειτουργίες ... η υπομονη μου εξαντλειται

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το busy icon εμφανιζεται καθε 2-3 δευτερολεπτα περιστρεφεται για λίγο και ξανα μανα

 

εκτος απο ενοχλητικό καθυστερει και ολες τις λειτουργίες ... η υπομονη μου εξαντλειται

 

Se blepw gia format... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. To Mio P550 έχει Windows Mobile 5 ενώ το X600 έχει τα 6, που είναι πιο γρήγορα κυρίως στο λειτουργικό...

 

2. Λέγεται memory leak και οφείλεται σε κακογραμμένες εφαρμογές...

 

γνωρίζουμε μήπως πειές εφαρμογές είναι που κάνουν to memory leak να τις αφαιρέσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Se blepw gia format... :worry:

 

Παλεψα για hard reset (κρατωντας πατημένο το power και με την γραφιδα απο το πλαι ) αλλα δεν εκανε ποτε

 

οποτε ετρεξα το default settings

εγκατεστησα τιε αφαρμογες που χρησιμοποιώ απο την αρχη

 

αλλα παλι τα ιδια :(

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποτε ετρεξα το default settings

 

To idio pragma einai... kai afto hard reset kanei.

 

εγκατεστησα τιε αφαρμογες που χρησιμοποιώ απο την αρχη

 

αλλα παλι τα ιδια :(

 

Mipws einai kapoia apo tis efarmoges aftes pou ftaiei kai dimiourgei to problima?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To idio pragma einai... kai afto hard reset kanei.

 

 

 

Mipws einai kapoia apo tis efarmoges aftes pou ftaiei kai dimiourgei to problima?

 

 

μου πέρασε από το μυαλό αλλα ποια μπορεί να είναι ???

 

Να αρχισω την απεγκατάσταση 1 προς 1 και καθε φορά να τρεχω και registry cleaner με τo SKtools???

 

H παλι hard reset και εγκατάσταση 1 προς 1 και βλεπουμε???

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να αρχισω την απεγκατάσταση 1 προς 1 και καθε φορά να τρεχω και registry cleaner με τo SKtools???

 

To registry cleaner prepei na to prosexeis! Prepei na ksereis ti sbineis kai sigoura oxi ola osa sou bgazei.

 

H παλι hard reset και εγκατάσταση 1 προς 1 και βλεπουμε???

 

Afto einai to kalytero.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπόψη του αν πουλάνε καμιά θήκη διαφανη, όχι σαν τη ``δερμάτινη`` της συσκευασίας

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παλεψα για hard reset (κρατωντας πατημένο το power και με την γραφιδα απο το πλαι ) αλλα δεν εκανε ποτε

 

οποτε ετρεξα το default settings

εγκατεστησα τιε αφαρμογες που χρησιμοποιώ απο την αρχη

 

αλλα παλι τα ιδια :(

 

αυτο που εκανες ειναι soft reset για hard reset κοιτα εδω

 

http://www.hardreset.eu/eten_glofiish_x600_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.2photosharing.com/images/b6yi8c3x5dev9vj0kouy.png

 

Πατάμε το πλήκτρο ενέργειας (9) και με τη γραφίδα στην τρύπα για επανεκκίνηση(2) και κατόπιν αφήνουμε ταυτόχρονα και τα δύο.

Όταν εμφανιστεί η πρώτη οθόνη εκκίνησης(πορτοκαλί φόντο) πατάμε και κρατάμε πατημένο το κάτω δεξιά πλήκτρο(6) μέχρι να εμφανιστεί το παράθυρο διαλόγου: "erase all data and load defaults? Yes-No"

και τότε αφήνουμε το πλήκτρο και πατάμε και κρατάμε πατημένο το αριστερό softkey(3). Μετά από λίγο το σύστημα μας ενημερώνει ότι επιλέχθηκε η καταφατική απάντηση και θα φορτωθούν οι εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Ελπίζω να θυμάμαι καλά τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια. εχω ενα χ600 3ημερων. εχω την ελληνικη 263. θελω τη γνωμη σας. Να βαλω την αγγλικη 321? τι εχω να χασω και τι να κερδισω? απο που να την καταβασω? αν μετα θελω να βαλω την παλια γινεται?

ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα ειμαι καινουργιος με τα ppc

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια. εχω ενα χ600 3ημερων. εχω την ελληνικη 263. θελω τη γνωμη σας. Να βαλω την αγγλικη 321? τι εχω να χασω και τι να κερδισω? απο που να την καταβασω? αν μετα θελω να βαλω την παλια γινεται?

ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα ειμαι καινουργιος με τα ppc

 

τη 263 ελληνικη (ΣΙΓΟΥΡΑ εχεις εγγυηση) που εχεις τωρα δε θα μπορεσεις να τη βαλεις παλι (ελληνκη δεν υπαρχει διαθεσιμη) αρα αν θες ελληνκα κρατα τη

τωρα η 264 αγγλικη (ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ δεν εχεις εγγυηση )διορθωνει

ακουγεται το ραδιο απο το εξ.ηχειο

πιο σταθερη πιο γρηγορη

καλυτερος ηχος

επισης

X600 OS version 264 update notification

OS Bugs fixing and new feature:

Support SDHC

Update Operation display name of Russia and Sweden

Update Connection Wizard settings for Hong Kong, Russia, Singapore, Taiwan, UK,

Fix Bluetooth Manager sometimes fail to pair devices.

Improve the stability of FM Tuner

Fix some Backup Utility bugs

Fix Wireless Manager, when switch GSM on/off continuously, GSM can’t be on/off normally.

Improve Task Manager stability.

Fix cannot connect to PC via USB after soft-reset if cable is plugged before reset.

Improve audio quality when listening to music

Improve audio quality of phone.

Update the white balance value of camera

Fix after close FM Tuner, there is no sound when listen to MP3 or make phone call.

 

η 321 ειναι ανεπισημη(εγω αυτη εχω) και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν εχεις εγγυηση ειναι

πιο γρηγορη απο ολες (αν και κανω skip απο τα προγραμματα της eten)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και καλως σας βρηκα.

 

Σχετικα νεος στα PDA αρα ψαχνω παντου για πληροφοριες και συμβουλες για τη συσκευη.

Εννοω την ΕΤΕΝ Glofiish Χ600 με WM6 και ELL 030 0263.

 

Εδω και μια εβδομαδα που την εχω στα χερια μου εχω διαβασει ολο σχεδον το φορουμ και μπορω να πω πλεον οτι καταφερα αρκετα πραγματα...

 

Αυτο που μου δημιουργει προβλημα ειναι το SkypeForPocketPC.

Οταν καλω μια επαφη, ενω ακουγομαι κανονικα, εγω δεν ακουω τιποτα.

Δοκιμασα αρχικα απο τα μεγαφωνακια της συσκευης αλλα και με τα ακουστικα. Το αποτελεσμα ιδιο... αρνητικο.

Εψαξα μεσα στις ρυθμισεις αλλα δεν υπαρχει τιποτα.

Γνωριζει κανεις κατι, υπαρχει καποια λυση;

 

Θελω να πω και ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους αυτους που αφιερωνουν τον χρονο τους για να μοιραστουν τις γνωσεις τους μαζι μας

και να ευχηθω καλη Ανασταση σε ολους και Καλο Πασχα.

__________________

 

λοιπον απο αυτα που βρηκα με 263 ρομ και με καποιες εκδοσεις skype υπαρχει προβλημα με τον ηχο

τι μπορεις να κανεις

βαλε αυτη την εκδοση skype

http://rapidshare.com/files/91421709/SkypeForPocketPC-2.2.0.18-Beta.cab

και δοκιμασε το αν δεν το λυσεις μαλλον παιζει ρολο και η ρομ (πρεπει να πας στη 264 αγγλικη ή να περιμενεις την 264 ελληνικη)

καποιοι υποστηριζουν οτι δουλευει καλα με τη 321 αγγλικη

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω για την απαντηση hellas200...

 

Ναι οντως το εψαξα κι εγω αρκετα και βρηκα αυτη τη σελιδα

που αναφερεται αναλυτικα στο προβλημα των eten και του skype.

 

http://www.etenblog.com/2007/11/13/getting-skype-to-work-as-it-should/

 

Οσοι ενδιαφερονται ας ριξουν μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

τη 263 ελληνικη (ΣΙΓΟΥΡΑ εχεις εγγυηση) που εχεις τωρα δε θα μπορεσεις να τη βαλεις παλι (ελληνκη δεν υπαρχει διαθεσιμη) αρα αν θες ελληνκα κρατα τη

τωρα η 264 αγγλικη (ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ δεν εχεις εγγυηση )διορθωνει

ακουγεται το ραδιο απο το εξ.ηχειο

πιο σταθερη πιο γρηγορη

καλυτερος ηχος

επισης

X600 OS version 264 update notification

OS Bugs fixing and new feature:

Support SDHC

Update Operation display name of Russia and Sweden

Update Connection Wizard settings for Hong Kong, Russia, Singapore, Taiwan, UK,

Fix Bluetooth Manager sometimes fail to pair devices.

Improve the stability of FM Tuner

Fix some Backup Utility bugs

Fix Wireless Manager, when switch GSM on/off continuously, GSM can’t be on/off normally.

Improve Task Manager stability.

Fix cannot connect to PC via USB after soft-reset if cable is plugged before reset.

Improve audio quality when listening to music

Improve audio quality of phone.

Update the white balance value of camera

Fix after close FM Tuner, there is no sound when listen to MP3 or make phone call.

 

η 321 ειναι ανεπισημη(εγω αυτη εχω) και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν εχεις εγγυηση ειναι

πιο γρηγορη απο ολες (αν και κανω skip απο τα προγραμματα της eten)

 

kalispera.i 321 prepi na einai episimi efoson to X600 pou agorasa apo to plaisio tin eihai mesa.opote pithanon na einai i nea kikloforeia pou den anakinothike

Link to comment
Share on other sites

kalispera.i 321 prepi na einai episimi efoson to X600 pou agorasa apo to plaisio tin eihai mesa.opote pithanon na einai i nea kikloforeia pou den anakinothike

 

σε ειχα ξεχασει

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να βαλεις το enalarmppc

δουλευει μια χαρα,μαλιστα στο edit κατω χαμηλα σου λεει και ποσος χρονο μενει για να χτυπησει

οσο για το ptravelalarm εχω διαπιστωσει μια ασυμβατοτητα στη λειτουργια του με το χ600

 

Και που μπορω να βρω αυτο το προγραμμα? Κανε μου αν μπορεις personal message...Ευχαριστω:)

 

Μήπως μπορείτε να μου πείτε και μένα που μπορώ να βρω αυτό το πρόγραμμα? Επίσης,υπάρχουν μετρητές για διάρκεια εξερχόμενων κλησεων?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...