Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείτε να πείτε τι προγράμματα έχει τελευταία ελληνική ρομ και ποια χρειαζονται και τι κανουν ? το ξερω οτι ειναι κοπος αλλα θα το εκτιμουσα πολυ

Υπάρχει ένας πόλεμος που μαίνεται στο σύμπαν -

αλλά σε σκοτεινούς καιρούς αναδεικνύονται οι μεγάλοι ηγέτες...

Ogame

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείτε να πείτε τι προγράμματα έχει τελευταία ελληνική ρομ και ποια χρειαζονται και τι κανουν ? το ξερω οτι ειναι κοπος αλλα θα το εκτιμουσα πολυ

 

εννοεις τις εφαρμογες της eten που ειναι μεσα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να πείτε τι προγράμματα έχει τελευταία ελληνική ρομ και ποια χρειαζονται και τι κανουν ? το ξερω οτι ειναι κοπος αλλα θα το εκτιμουσα πολυ

 

αυτα βλεπω

gpsviewer

satellite update

gprswizardheadsetsetting

mdesk

multimedia manager

addrigtone

battery meter

bauk up

scenarios

sms location

sim manager

spbmobile

task manager

wlan manager

Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα έξτρα που έχει η ελληνική έκδοση είναι ένα ελληνικό πληκτρολόγιο της Sunnysoft (με το πιο απλό skin που έχει, το οποίο έχει πολύ μικρά γράμματα και είναι για τα μπάζα) που υποστηρίζει 180 χαρακτήρες ανά sms , εξελληνισμός σε ορισμένα όχι όλα τα μενού και κάποια patch όπως αυτό για τις παλιές κάρτες Telestet να γράφουν Wind κλπ. Αυτά μπορείς να τα περάσεις και μόνος σου...Οι εφαρμογές είναι ολόιδιες και ΜΗ ΕΞΕΛΛΗΝΙΣΜΕΝΕΣ και βγαίνει συνολικά ένα τραβεστί software με άλλα ελληνικά και άλλα αγγλικά...:lol::lol::lol:
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το πορτοκαλι χρωματακι που εχει σαν φοντο πως γινεται να το αλλαξουμε με κατι αλλο?? Υπαρχει κατι σαν theme μεσα στο PPC η πρεπει να βαλουμε εμεις κατι.. (πχ φοτο κλπ...)
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το πορτοκαλι χρωματακι που εχει σαν φοντο πως γινεται να το αλλαξουμε με κατι αλλο?? Υπαρχει κατι σαν theme μεσα στο PPC η πρεπει να βαλουμε εμεις κατι.. (πχ φοτο κλπ...)

 

ειναι αρχειο με καταληξη .tsk βρισκεται στο συσκευη/windows και επιλεγουμε αλλο απο εναρξη/ρυθμισεις/σημερα/ αριστερα βρισκονται τα θεματα (ετσι λεγονται) ,διαλεγεις οποιο θελεις και πατας οκ

αν θες να εχεις κι αλλα κατεβαζεις απο ιντερνετ και τα βαζεις στον ιδιο φακελο

αν θελεις αλλα εργοστασιακα ετεν πηγαινε

 

http://files.eten-users.eu/

 

user eten

pass etendown

 

και πηγαινε στο φακελο Themes και κατεβασε οτι θελεις βαλετα tsk αρχεια στο φακελο windows του κινητου και ενεργοποιησε τα οπως σου γραφω παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το ΠΛΑΙΣΙΟ εφερε τη βαση με το φορτιστή αυτοκινήτου, και μαλιστα σε καλή τιμούλα (20Ε). Τώρα όσον αφορά την ποιότητα δεν μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε κιόλας αλλά είναι βολική και μικρή.
Link to comment
Share on other sites

βρηκα και εβαλα ανεπισημη ρομ για το κινητο

X600 WWE 321 ROM

η ρομ ειναι στα αγγλικα την εχω απο χτες δουλευει καλα και νομιζω οτι διορθωνει προβληματα ηχου

 

download απο εδω

http://www.unicom.pl/index.php?page=11&showfiles=576

 

δεν μπορώ να κατεβασω με τιποτα το αρχείο.

Καμμια ιδέα κανεις?

Παντως δεν νομίζω το PC μου να φταιει...

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κατεβασω με τιποτα το αρχείο.

Καμμια ιδέα κανεις?

Παντως δεν νομίζω το PC μου να φταιει...

 

Κανονικά κατεβαίνει :)

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κατεβασω με τιποτα το αρχείο.

Καμμια ιδέα κανεις?

Παντως δεν νομίζω το PC μου να φταιει...

 

Δες εδω μηπως το κατεβασεις απο αλλου, παντως το ποιο πανω link δουλευει.

http://eten-users.eu/index.php?act=Print&client=printer&f=52&t=13974

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok κατεβηκε

ευχαριστω πολύ

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ειναι αρχειο με καταληξη .tsk βρισκεται στο συσκευη/windows και επιλεγουμε αλλο απο εναρξη/ρυθμισεις/σημερα/ αριστερα βρισκονται τα θεματα (ετσι λεγονται) ,διαλεγεις οποιο θελεις και πατας οκ

αν θες να εχεις κι αλλα κατεβαζεις απο ιντερνετ και τα βαζεις στον ιδιο φακελο

αν θελεις αλλα εργοστασιακα ετεν πηγαινε

 

http://files.eten-users.eu/

 

user admin

pass etendown

 

και πηγαινε στο φακελο Themes και κατεβασε οτι θελεις βαλετα tsk αρχεια στο φακελο windows του κινητου και ενεργοποιησε τα οπως σου γραφω παραπανω

 

Ευχαριστω, θα το μελετησω...;););)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος αυτής της συσκευής(με ελληνική ρομ). Γενικά οι εντυπώσεις είναι καλές μέχρι στιγμης, αν και δεν έχω ασχοληθεί αρκετά ακόμα.

Δεν έχω βρει ακόμη πως γίνεται να μην εμφανίζονται οι επαφές της σιμ, αλλά μόνο αυτές του τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος για να γίνει κάτι τέτοιο?

Επίσης υπάρχει κάποιο νέο για καινούρια ελληνική ρομ? Θέλω να περάσω την αγγλική αλλά το σκέφτομαι λόγω της εγγύησης. Η απώλεια των ελληνικών δεν με απασχολει ιδιαιτερα, μιας και μάλλον θα μπορούν να περαστούν και στην αγγλική ρομ αφού τα αρχεία μετάφρασης υπάρχουν στην εγκατεστημένη ρομ. Άλλωστε θα κάνω dump της ρομ πριν την εγκατάσταση της καινούριας.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος αυτής της συσκευής(με ελληνική ρομ). Γενικά οι εντυπώσεις είναι καλές μέχρι στιγμης, αν και δεν έχω ασχοληθεί αρκετά ακόμα.

Δεν έχω βρει ακόμη πως γίνεται να μην εμφανίζονται οι επαφές της σιμ, αλλά μόνο αυτές του τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος για να γίνει κάτι τέτοιο?

Επίσης υπάρχει κάποιο νέο για καινούρια ελληνική ρομ? Θέλω να περάσω την αγγλική αλλά το σκέφτομαι λόγω της εγγύησης. Η απώλεια των ελληνικών δεν με απασχολει ιδιαιτερα, μιας και μάλλον θα μπορούν να περαστούν και στην αγγλική ρομ αφού τα αρχεία μετάφρασης υπάρχουν στην εγκατεστημένη ρομ. Άλλωστε θα κάνω dump της ρομ πριν την εγκατάσταση της καινούριας.

 

μεχρι και σημερα υπαρχει η 263 ελληνικη

η 264 ειναι μονο στα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το απόγευμα αγόρασα κ εγώ το X600 με ελληνικά windows. Αυτό που πρόσεξα μέχρι στιγμής είναι ότι όταν απενεργοποιήσω το τηλέφωνο και μετά από περίπου 10 λεπτά προσπαθήσω να το ενεργοποιήσω δυστυχώς δεν ενεργοποιείτε. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Παρακαλώ περιμένω άμεσες απαντήσεις να πάω να κάνω αντικατάσταση αν χρειαστεί. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το απόγευμα αγόρασα κ εγώ το X600 με ελληνικά windows. Αυτό που πρόσεξα μέχρι στιγμής είναι ότι όταν απενεργοποιήσω το τηλέφωνο και μετά από περίπου 10 λεπτά προσπαθήσω να το ενεργοποιήσω δυστυχώς δεν ενεργοποιείτε. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Παρακαλώ περιμένω άμεσες απαντήσεις να πάω να κάνω αντικατάσταση αν χρειαστεί. Ευχαριστώ.

 

μηπως εχεις ρυθμισει να κλεινει μετα απο καποια ωρα

κοιτα εδω

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ενεργεια/ και πας κατω αριστερα και πατας το κουμπι διπλα στην μπαταρια και ξετσεκαρεις "να κλεινει η συσκευη αν δε χρησιμοποιηθει για "

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήγα για αντικατάσταση τελικά. Αλλά τους ζήτησα με αγγλικά windows. Τελικά το δοκιμάσατε στα δικά σας Χ600? Το παρουσιάζει?
Link to comment
Share on other sites

Ο "διάδοχος" toy 600, to 650, λέει τίποτα; Δε βλέπω thread, και θέλω να αποφασίσω αν αξίζει τα 150 ευρώ επιπλέον για τον 500άρη επεξεργαστή και τη VGA...
Link to comment
Share on other sites

Ο "διάδοχος" toy 600, to 650, λέει τίποτα; Δε βλέπω thread, και θέλω να αποφασίσω αν αξίζει τα 150 ευρώ επιπλέον για τον 500άρη επεξεργαστή και τη VGA...

 

...και την 256 μνήμη και το φλας; Ίσως αξίζει, αλλά το φορτίζω κάθε μέρα. Εγώ παρακολουθώ αυτό το thread πάντως, αν και βρήκα για το 650 ένα ξεχασμένο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2190543

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο "διάδοχος" toy 600, to 650, λέει τίποτα; Δε βλέπω thread, και θέλω να αποφασίσω αν αξίζει τα 150 ευρώ επιπλέον για τον 500άρη επεξεργαστή και τη VGA...

 

Δες αν αξίζει το Χ800 που που κυκλοφορεί τόσο καιρό και έχει τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά (τα οποία και το έχουν "θάψει" εντελώς) + 3G και δε θα δυσκολευτείς να αποφασίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις πρωτες ωρες "δουλειας" με το Χ600 ευτυχως δεν αντιμετώπισα όλα αυτα που περίμενα εχοντας διαβασει καποια ποστ σχετικά με προβλήματα. Θα ελεγα ανετα ότι μεχρι στιγμής είμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειτε ειμαι απλα τυχερος είτε δεν κατι μου ξεφευγει.

Δουλευει με την γνωστη ελληνική ROM

 

Το πιο απογοητευτικό από ολα όμως είναι η μνημη. Αλήθεια που είναι τα 128 ΜΒ του αποθηκευτικού χώρου?? (Ακόμα και το G100 που χω ξεκιναει με 96) κρίμα

 

Δεν αντιμετωπισα προβλημα με τις λειτουργίες τηλεφωνου. Οταν με καλούν χτυπαει αμεσως και ανοιγει αμεσως,

Το κουδόύνισμα είναι ικανοποιητικό και το σημα σταθερο. βεβαια μεχρι στιγμής το δουλευω με μια cosmokarta μεχρι να ενεργοποιηθεί η vodafone. Δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο.

 

Βεβαια καποιες απορίες εχω ήδη αλλα θα τις καταθεσω αμα δε βρω λυση στις προηγούμενες σελίδες

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πιο απογοητευτικό από ολα όμως είναι η μνημη. Αλήθεια που είναι τα 128 ΜΒ του αποθηκευτικού χώρου?? (Ακόμα και το G100 που χω ξεκιναει με 96) κρίμα

 

Allo i mnimi (64MB RAM) kai allo o apothikeftikos xwros (128MB ROM). To megethos tis ROM den einai kai toso problima giati epekteinetai efkola kai aisthita me mia karta mnimis. Afto pou prepei na se apasxolei kai na prosexeis einai i RAM i opoia einai polytimi gia ti syskevi sou kai mi epektasimi! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Allo i mnimi (64MB RAM) kai allo o apothikeftikos xwros (128MB ROM). To megethos tis ROM den einai kai toso problima giati epekteinetai efkola kai aisthita me mia karta mnimis. Afto pou prepei na se apasxolei kai na prosexeis einai i RAM i opoia einai polytimi gia ti syskevi sou kai mi epektasimi! ;)

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση. Εν τω μεταξύ μαζευτηκαν αρκετα αυτα που θα ήθελα να ρωτήσω και εχοντας εμπιστοσύνη μόνο στα μέλη του forum εδω ξεκινάω:(ελπίζω να μην γινω πολύ κουραστικος)

 

1. Εγκατεστησα το pocketmusic αλλα απο το ηχειακι δεν ακούγεται τιποτα. Υπαρχει ρύθμιση? Απο τα ακουστικά ακούγεται εφοσον η ενταση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στο τερμα !!!

2. Μπορώ να σβήσω προεπιλεγμενους ήχους-κουδουνισματα?

3. Εγκατεστησα το spb mobile shell αλλα δεν μπορω να αλλαξω τα 4 tab στη Today screen ή να τα αντικαταστησω με αλλα δικά μου όπως στο spb pocketplus. Ή μηπως γίνεται?

4. Μπορώ να προσθεσω δικές μου συντομευσεις στο στο home tab?

5.Μπορώ να βγάλω το weather του Mobileshell και να χρησιμοποιώ μονο το spb weather?

6. Μπορώ να απεγκαταστησω τελειως το μαμισιο Keyboard ωστε να υπάρχει μονο του το pocketcm ή resco κλπ ?

7. Η χρηση του sirf star εξαρταται απο την εφαρμογή gps αποκλειστικά?

8. Αν απεγκαταστησω το spb mobile shell για χαρη του pocketplus θα συνεχισουν οι απαραιτητες εφαρμογες για GSM να υπαρχουν?

9. Με το spb mobile shell απεκτησα 2 task manager! Πως να απαλλαγω απο τον εναν?

 

Ισως καποιες ερωτησεις να ειναι απλες αλλα συνεχιζουν να με παιδέυουν...:(

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...