Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς τίποτα

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ

 

κανε hard reset οπως λεει εδω

http://www.hardreset.eu/eten_glofiish_x600_hard_reset_soft_reset_en.html

 

και αν δε δεις διαφορα πας για ξαναφορτωμα της ρομ

 

αν και πιστευω οτι με hard reset (oxi soft reset) θα λυθει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ta exw kanei k ayta alla tipota dysthxws....

 

για κανε αυτο

πηγαινε με ενα registry editor εδω και καντο 0

HKLM\ControlPanel\Eten\ScenariosOption\Showicon

Change dword value from 1 to 0

Link to comment
Share on other sites

βαλε λιγο παραπανω δυναμη(αν μιλαμε μονο για το μεσαιο)

Είχες δίκιο.

Απλά θέλει καλή πίεση στο σημείο του σταυρού.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...

εβαλα το enalarmppc γιατι το pltravel ειχε κατι ψιλοπροβληματακια και δε χτυπαγε παντα!!!!

Ξερει κάποιος πως θα το εμφανισω στα todays??ωστε να το εχω φατσα καρτα?

εβαλα και το fix που προτείνετε αλλα δεν ειδα καμια αισθητη διαφορα... το εργαλειο παει μια χαρα.... ετσι κιαλλιως... εκτος απο το menu tou destinator7το οποιο μετα απο soft reset τρεχει σφαιρα....

αυτα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα ή άυριο το πρωί θα πάω να το πάρω από το πλαίσιο. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό που κάνει με την μην εμφάνιση των κλήσεων και των μηνυμάτων μέχρι να γίνει soft reset. Τι να κάνουμε όμως...
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...

εβαλα το enalarmppc γιατι το pltravel ειχε κατι ψιλοπροβληματακια και δε χτυπαγε παντα!!!!

Ξερει κάποιος πως θα το εμφανισω στα todays??ωστε να το εχω φατσα καρτα?

εβαλα και το fix που προτείνετε αλλα δεν ειδα καμια αισθητη διαφορα... το εργαλειο παει μια χαρα.... ετσι κιαλλιως... εκτος απο το menu tou destinator7το οποιο μετα απο soft reset τρεχει σφαιρα....

αυτα

ευχαριστω

 

για να εχεις καποια προγραμματα στην today screen πρεπει να εγκαταστησει καποιο προγραμμα που μπορει να το κανει

htc home plug(αυτο εχω εγω)

AllMyShortcuts

Spb Pocket Plus

Resco Today Plugin

SBSH iLauncher

Link to comment
Share on other sites

για κανε αυτο

πηγαινε με ενα registry editor εδω και καντο 0

HKLM\ControlPanel\Eten\ScenariosOption\Showicon

Change dword value from 1 to 0

 

δυστηχως δεν εγινε τιποτα παλι...

καμια αλλη ιδεα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν εγινε τιποτα παλι...

καμια αλλη ιδεα?

 

πολυ δυσκολο ειναι τελικα (και δεν εχω ασχοληθει προσωπικα)

αν σου ειναι πολυ σημαντικο αξιζει να δοκιμασεις αυτο

κανεις hard reset και την ωρα που αρχιζει να μετραει αντιστροφα 3,2,1

μολις δεις το 3 αρχισε να πατας συνεχομενα το κουμπι της καμερας

θα σου γραψει

skip suc... και ΔΕΝ θα σου φορτωσει καμια ετεν εφαρμογη (αρα ουτε και το sms)

οποια εφαρμογη (για gps,sim,update sat.,gprs) τη φορτωνεις μονο σου απο

program/ utilities/application rec. και επιλεγεις οποια θελεις και κανεις install

(ετσι κερδιζεις και ελ.χωρο)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο πλαίσιο της μεταμόρφωσης και μου είπαν ότι τα glofiish δεν επιδοτούνται από την vodafone και έτσι πρέπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσό εγώ. Ισχύει κάτι τέτοιο ? Εσείς από ποιο κατάστημα πλαίσιο το αγοράσατε ?

 

Υ.Γ. Πήρα τηλέφωνο και στο Πλαίσιο Αμαρουσίου και μου είπαν ότι μπορώ να το αγοράσω με επιδότηση vodafone. (Φυσικά δεν έχει διαθέσιμα αλλά αυτό κανονίζεται

Έλεος δηλαδή...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ειναι τελικα (και δεν εχω ασχοληθει προσωπικα)

αν σου ειναι πολυ σημαντικο αξιζει να δοκιμασεις αυτο

κανεις hard reset και την ωρα που αρχιζει να μετραει αντιστροφα 3,2,1

μολις δεις το 3 αρχισε να πατας συνεχομενα το κουμπι της καμερας

θα σου γραψει

skip suc... και ΔΕΝ θα σου φορτωσει καμια ετεν εφαρμογη (αρα ουτε και το sms)

οποια εφαρμογη (για gps,sim,update sat.,gprs) τη φορτωνεις μονο σου απο

program/ utilities/application rec. και επιλεγεις οποια θελεις και κανεις install

(ετσι κερδιζεις και ελ.χωρο)

 

tha to dokimasw k ayto....

xilia eyxaristo file mou na se kala

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχαν πει ότι για Voda και Cosmote δεν υπάρχει επιδότηση για αυτή τη συσκευή. Απ' ότι είχα δει σε επίσημο κατάλογο της Cosmote δεν υπήρχε στη λίστα της αυτή η εταιρεία (Ε-ΤΕΝ) και προφανώς και η συσκευή.

 

2. Το pTRAVEL_ALARM σας δουλεύει κανονικά; Εμένα δεν χτυπάει αλλά κάνει μόνο ένα "μπιπ". Δεν καταλαβαίνει τους ήχους που είναι στην SD card 4Gb ίσως.

Υπάρχει κάτι ανάλογο σε πρόγραμμα, εάν αυτό έχει γενικότερα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχαν πει ότι για Voda και Cosmote δεν υπάρχει επιδότηση για αυτή τη συσκευή. Απ' ότι είχα δει σε επίσημο κατάλογο της Cosmote δεν υπήρχε στη λίστα της αυτή η εταιρεία (Ε-ΤΕΝ) και προφανώς και η συσκευή.

 

2. Το pTRAVEL_ALARM σας δουλεύει κανονικά; Εμένα δεν χτυπάει αλλά κάνει μόνο ένα "μπιπ". Δεν καταλαβαίνει τους ήχους που είναι στην SD card 4Gb ίσως.

Υπάρχει κάτι ανάλογο σε πρόγραμμα, εάν αυτό έχει γενικότερα πρόβλημα;

 

2.εχω διαπιστωσει προβλημα με ptravel και εγω σε ολες της ρομ για το χ600

κατι εξισου καλο enalarmppc

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο ειναι τελικα (και δεν εχω ασχοληθει προσωπικα)

αν σου ειναι πολυ σημαντικο αξιζει να δοκιμασεις αυτο

κανεις hard reset και την ωρα που αρχιζει να μετραει αντιστροφα 3,2,1

μολις δεις το 3 αρχισε να πατας συνεχομενα το κουμπι της καμερας

θα σου γραψει

skip suc... και ΔΕΝ θα σου φορτωσει καμια ετεν εφαρμογη (αρα ουτε και το sms)

οποια εφαρμογη (για gps,sim,update sat.,gprs) τη φορτωνεις μονο σου απο

program/ utilities/application rec. και επιλεγεις οποια θελεις και κανεις install

(ετσι κερδιζεις και ελ.χωρο)

 

 

το βρικα επιτελους....

ευχαριστω κ παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα επιτέλους !!! Τώρα το παιδεύω... Για ότι χρειαστώ ξέρω που να απευθηνθώ !
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1η: Πώς γίνεται να το κάνω να παίζει μουσική από το handsfree χωρίς να του περάσω την αγγλική rom ?
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1η: Πώς γίνεται να το κάνω να παίζει μουσική από το handsfree χωρίς να του περάσω την αγγλική rom ?

 

μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος

μουσικη εννοεις mp3 ,radio?γιατι απο τα ακουστικα δεν ακουγεται ?

ο windows media player δεν σου παιζει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος

μουσικη εννοεις mp3 ,radio?γιατι απο τα ακουστικα δεν ακουγεται ?

ο windows media player δεν σου παιζει? :confused:

 

Ενώ ο media player παίζει κανονικά από το ηχείο όταν συνδέω το handsfree δεν ακούγεται από τα ακουστικά. Αντίθετα το ραδιόφωνο ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά αλλά όχι από το ηχείο.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο media player παίζει κανονικά από το ηχείο όταν συνδέω το handsfree δεν ακούγεται από τα ακουστικά. Αντίθετα το ραδιόφωνο ακούγεται κανονικά από τα ακουστικά αλλά όχι από το ηχείο.

 

κανε κατι για δουμε που ειναι το προβλημα

soft reset και πηγαινε παιξε ενα mp3 (χωρις να ανοιξεις ραδιο )

και μετα βαλε τα ακουστικα παιζουν παλι?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές όταν ο player είναι στο 100% της έντασης του ήχου δεν ακούγεται, όταν τον βάζω στο 95% και κάτω είναι ΟΚ.

 

Το ίδιο γινόταν και με το πρόγραμμα enΑlarmPPC, όταν του έβαζα την επιλογή force volume.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές όταν ο player είναι στο 100% της έντασης του ήχου δεν ακούγεται, όταν τον βάζω στο 95% και κάτω είναι ΟΚ.

 

Το ίδιο γινόταν και με το πρόγραμμα enΑlarmPPC, όταν του έβαζα την επιλογή force volume.

 

ποια ρομ εχεις

εγω με 321 αγγλικα δε μου παρουσιαζει κανενα απο τα δυο προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε να το σπάσω το κινητό. περίμενα ένα ραντεβού και ήμουν στο δρόμο. εκεί που καθόμουν λέω "δε βάζω το FIX μέχρι να έρθει;". τι το ήθελα. κάνω τις οδηγίες το κλείνω το ανοίγω κάνω στοίχιση και... το χάος! έχασε το δίκτυο δεν έπιανε σήμα και η τρέλα στο κόκκινο. φοβήθηκα μη με παίρνει και λέει πως είναι κλειστό (το περίεργο ήταν πως ενώ έδειχνε πως έχει σήμα με GPRS η ένταση του σήματος ήταν σε ! καθώς έγραφε και εκτός δικτύου). τι να κάνω σκέφτηκα να βγάλω το FIX. τι το ήθελα εκεί ήταν το... ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ! αλλού πάταγα αλλού βρισκόμουν. δε λειτουργούσε τίποτα (βασικά οι επαφές με ενδιέφεραν εκείνη την ώρα γιατί ήθελα να βρω το τηλ της κοπέλας). τελικά είχαμε δώσει σωστό ραντεβού και δε χρειάστηκε να μιλήσουμε. Ήταν εκεί που νόμιζα. Δόξα τω Θεώ! Αφού ηρέμησα με τη παρέα της όταν γύρισα σπίτι ηρέμησα και σκέφτηκα λογικά. Αφού έκανα στοίχιση έκανα ένα ωραιότατο hard reset και ησύχασα. Απώλεια 2 σημειώσεις! ουφ

τώρα πήγα να εγκαταστήσω το PCMKeyboard αλλά δε μπόρεσα γιατί θέλει μια updated version την 0.14. πήγα να την κατεβάσω αλλά το λινκ είναι χαλασμένο. μήπως το έχετε;

ΤΟ FIX ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ!

Link to comment
Share on other sites

κανε κατι για δουμε που ειναι το προβλημα

soft reset και πηγαινε παιξε ενα mp3 (χωρις να ανοιξεις ραδιο )

και μετα βαλε τα ακουστικα παιζουν παλι?

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Τώρα (μετά από soft reset) δουλεύει κανονικά.

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε να το σπάσω το κινητό. περίμενα ένα ραντεβού και ήμουν στο δρόμο. εκεί που καθόμουν λέω "δε βάζω το FIX μέχρι να έρθει;". τι το ήθελα. κάνω τις οδηγίες το κλείνω το ανοίγω κάνω στοίχιση και... το χάος! έχασε το δίκτυο δεν έπιανε σήμα και η τρέλα στο κόκκινο. φοβήθηκα μη με παίρνει και λέει πως είναι κλειστό (το περίεργο ήταν πως ενώ έδειχνε πως έχει σήμα με GPRS η ένταση του σήματος ήταν σε ! καθώς έγραφε και εκτός δικτύου). τι να κάνω σκέφτηκα να βγάλω το FIX. τι το ήθελα εκεί ήταν το... ΑΠΟΛΥΤΟ ΧΑΟΣ! αλλού πάταγα αλλού βρισκόμουν. δε λειτουργούσε τίποτα (βασικά οι επαφές με ενδιέφεραν εκείνη την ώρα γιατί ήθελα να βρω το τηλ της κοπέλας). τελικά είχαμε δώσει σωστό ραντεβού και δε χρειάστηκε να μιλήσουμε. Ήταν εκεί που νόμιζα. Δόξα τω Θεώ! Αφού ηρέμησα με τη παρέα της όταν γύρισα σπίτι ηρέμησα και σκέφτηκα λογικά. Αφού έκανα στοίχιση έκανα ένα ωραιότατο hard reset και ησύχασα. Απώλεια 2 σημειώσεις! ουφ

τώρα πήγα να εγκαταστήσω το PCMKeyboard αλλά δε μπόρεσα γιατί θέλει μια updated version την 0.14. πήγα να την κατεβάσω αλλά το λινκ είναι χαλασμένο. μήπως το έχετε;

ΤΟ FIX ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΖΩ!

κοιταξε εδω για το πληκτρολογιο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

 

αν και εγω χρησιμοποιω αυτο

http://downloads.digitalsolutions.gr/InfoManosKeyboardGreekSIP.cab

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο. Τώρα (μετά από soft reset) δουλεύει κανονικά.

 

δυστυχως αν πας και ανοιξεις το ραδιο (με τα ακουστικα) και μετα το κλεισεις και πας να ακουσεις mp3 (πιθανοτατα) θα γινει παλι το ιδιο και αυτο ειναι προβλημα της ρομ(263 ελληνκα) οπως και το οτι δεν παιζει ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο (που γινεται με την 264 αγγλικη)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως αν πας και ανοιξεις το ραδιο (με τα ακουστικα) και μετα το κλεισεις και πας να ακουσεις mp3 (πιθανοτατα) θα γινει παλι το ιδιο και αυτο ειναι προβλημα της ρομ(263 ελληνκα) οπως και το οτι δεν παιζει ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο (που γινεται με την 264 αγγλικη)

 

Όντως αυτό που λες γίνεται ! Αν είναι θα δω μήπως βάλω την αγγλική rom...

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...