Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει καποιος δοκιμασει στο X600 το isecretary ?

 

http://www.isecretary.net/

 

Στο δικο μου τρεχει αλλα δεν ακουγεται το εξερχομενο μηνυμα.Μηπως κανω κατι λαθος ? Ας βοηθησει καποιος φιλος .............

:)
Link to comment
Share on other sites

sos

για αντικατασταση οθονης εχει στειλει κανεις το χ600?

μου επεσε και ραγισε το τζαμι αλλα μεσα δεν εχει πειραχτει τιποτα. μονο που στο thouch δεν ανταποκρυνετε σε ολα τα σημεια καλα.

 

στο πλαισιο που το πηγα μου ειπαν οτι δεν τους ξανα ετυχε και ειπε οτι να υπολογιζω περιπου γυρο στα 2/3 της τιμης που εχει η συσκευη.

αν ειναι ετσι περνω αλλο και δεν ειπαρχει κανενας λογος να το φτιαξω.

 

γνωριζει κανει κατι? αν ναι ποσο πληρωσε? :(

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

sos

για αντικατασταση οθονης εχει στειλει κανεις το χ600?

μου επεσε και ραγισε το τζαμι αλλα μεσα δεν εχει πειραχτει τιποτα. μονο που στο thouch δεν ανταποκρυνετε σε ολα τα σημεια καλα.

 

στο πλαισιο που το πηγα μου ειπαν οτι δεν τους ξανα ετυχε και ειπε οτι να υπολογιζω περιπου γυρο στα 2/3 της τιμης που εχει η συσκευη.

αν ειναι ετσι περνω αλλο και δεν ειπαρχει κανενας λογος να το φτιαξω.

 

γνωριζει κανει κατι? αν ναι ποσο πληρωσε? :(

 

 

Με 65 euro και καθάρισες αρκεί να μπορείς να το φτιάξεις μονος σου.

http://cgi.ebay.co.uk/E-TEN-ETEN-Glofiish-X600-LCD-Display-Screen-Digitizer_W0QQitemZ220378305148QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item220378305148

Link to comment
Share on other sites

Με 65 euro και καθάρισες αρκεί να μπορείς να το φτιάξεις μονος σου.

http://cgi.ebay.co.uk/E-TEN-ETEN-Glofiish-X600-LCD-Display-Screen-Digitizer_W0QQitemZ220378305148QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item220378305148

 

μηπως πρεπει να παρω αυτο η παει ολο μαζι??? γιατι οπως ειπα μονο το τζαμι ραγισε, μεσα ειναι μια χαρα.

http://global.ebay.com/New_E-TEN_ETEN_Glofiish_X600_Touch_Screen_Digitizer_/220331273269/item

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να πάρεις ολόκληρο το πακέτο.

 

τελικα αποφασισα να αλλαξω ολο το πακετο.

και οταν λεμε ολο εννοουμε ολο. πεταμα στα σκουπιδια.

ο αντικαταστατης: xperia x1 :D

οπως λεμε μερα με τη νυχτα, η καλυτερα ferrari με lada..

το μονο καλο πανω του ειναι ο δεκτης gps. καλο κουραγιο σας ευχομαι....

 

αα.. και κατι ακομα, στο link κατω θα βρειτε νεα rom, ειναι η v8,

δεν την εχω δοκιμασει αλλα η προηγουμενη η v7 πηγαινε σφαιρα..

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16454

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και δεν υπάρχει σύγκριση.Από την άλλη όμως το xperia κοστίζει όσο ένα laptop,ενώ το x600 και το νεότερο x610 όσο ένα netbook.Oσο αφορά τις rom,αφού δοκίμασα όλες σχεδόν που κυκλοφορούν,κατέληξα να το χρησιμοποιώ με την light rom του yury z.Eίναι η rom που θυμίζει λιγότερες από όλες ότι η συσκευή είναι e-ten και προσωπικά έχω τα λιγότερα εώς μηδενικά προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Oσο αφορά τις rom,αφού δοκίμασα όλες σχεδόν που κυκλοφορούν,κατέληξα να το χρησιμοποιώ με την light rom του yury z.Eίναι η rom που θυμίζει λιγότερες από όλες ότι η συσκευή είναι e-ten και προσωπικά έχω τα λιγότερα εώς μηδενικά προβλήματα.

 

Αυτή η ROM έχει τα WM6.1 ή τα 6.5??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τα 6.1 φοράει.Δεν περιέχει καμμία εφαρμογή της e-ten και ξεκινάει με 70mb ελεύθερη rom και 31ram.Τις μόνες εφαρμογές της e-ten που εγκατέστησα είναι τα phone profiles,zoom sms και satellite data update.Δες εδώ http://www.4shared.com/account/home.jsp

Yury_z_SETUP_X600_WWE_light_264_200.EXE την τελευταία που βασίζεται στην 402 δεν μπόρεσα με τίποτε να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τα 6.1 φοράει.Δεν περιέχει καμμία εφαρμογή της e-ten και ξεκινάει με 70mb ελεύθερη rom και 31ram.Τις μόνες εφαρμογές της e-ten που εγκατέστησα είναι τα phone profiles,zoom sms και satellite data update.Δες εδώ http://www.4shared.com/account/home.jsp

Yury_z_SETUP_X600_WWE_light_264_200.EXE την τελευταία που βασίζεται στην 402 δεν μπόρεσα με τίποτε να την περάσω.

 

70MB ελεύθερη ROM!!! :blink: Απίθανο!

 

Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος με τη ROM ππου του έχω περάσει (ETEN_X600_WM6.1_V05_M2D_B20764 με το Manilla 2D) αλλά αν την αλλάξω σίγουρα θα δοκιμάσω αυτή που αναφέρεις.

 

Σε ευχαριστώ για το link!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο παει να το πουλησω τωρα το εχω απο περσι τον φλεβαρη και λογω ομνια λεω να το διωξω να μην παει και χαμεννο. Το ειχα μονο για πλοηγο οποτε ειναι σαν καινουργιο...
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που πλέον καλύτερες συσκευές τις βρίσκεις καινούργιες σήμερα στα 200 Ευρώ... κρίνεις μόνος σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που πλέον καλύτερες συσκευές τις βρίσκεις καινούργιες σήμερα στα 200 Ευρώ... κρίνεις μόνος σου.

εχω κοιταξει και δεν βρικα κατι αντιστοιχω στα 200 ποια συσκευη λες παντως κατω απο 200 καλυτερα να την δωσω στον γιο μου να την χαλασει χαχα

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω κοιταξει και δεν βρικα κατι αντιστοιχω στα 200 ποια συσκευη λες

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163560

 

Πριν μια εβδομάδα... ήταν ακόμα φτηνότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163560

 

Πριν μια εβδομάδα... ήταν ακόμα φτηνότερο.

 

Ωραιο φαινεται.. Α ερωτηση εχει βγει καποια ρομ που να το κανει ποιο ευχρηστο για κινητο οπως πχ το ομνια και το xperia

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=163560

Πριν μια εβδομάδα... ήταν ακόμα φτηνότερο.

 

Θα με κάνεις να μετανοιώσω που πήρα το Χ600...πόσο είχε φτάσει το G810??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γύρω στα 180 ευρώ. Έβαζες και ένα εκπτωτικό κουπόνι στο expansys και μαζί με τα μεταφορικά σου ερχόταν λιγότερο από 200 ευρώ τελική τιμή.

 

Μόνο και μόνο που έχει τη διπλάσια RAM από το Χ600, την καθιστά σαφώς ανώτερη συσκευή σε βαθμό που θα έλεγα ότι παίζει σε άλλη κατηγορία. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

70MB ελεύθερη ROM!!! :blink: Απίθανο!

 

Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένος με τη ROM ππου του έχω περάσει (ETEN_X600_WM6.1_V05_M2D_B20764 με το Manilla 2D) αλλά αν την αλλάξω σίγουρα θα δοκιμάσω αυτή που αναφέρεις.

 

Σε ευχαριστώ για το link!

 

Τελικά με την έλευση του SPB Mobile Shell αποφάσισα να αποχωριστώ την αγαπημένη μου ROM και να την αντικαταστήσω με κάποια πιο ελαφριά: Με αυτήν και το Mobile Shell έχω 4.30ΜΒ ROM & περίπου 18ΜΒ RAM ελεύθερα.

 

Αποτέλεσμα? Χρειάζομαι την πιο πρόσφατη light ROM για να περάσω στο Χ600 μου. Δυστυχώς δεν έχω βρει Light ROM βασισμένη στην τελευταία official ROM του Χ600 (411)...μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό, εναλλακτικό του mobile shell:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2765815#post2765815

 

To Pointui το είχα δοκιμάσει παλιότερα και πραγματικά εντυπωσιάστηκα με τη νέα έκδοση! Πολύ ομαλή κίνηση, πιο εύχρηστα μενού και τα ελληνικά παίζουν χωρίς πατέντες επιτέλους!

 

Ακόμα και αυτό να κρατήσω όμως (παρότι έχει λιγότερες δυνατότητες από το Mobile Shell) πάλι χρειάζομαι μια light ROM, την πιο καινούρια που έχει βγει, για να απαλλάξω το μηχανάκι μου από το Manilla 2D που πλέον δεν θα χρησιμοποιώ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη μπερδευτηκα λιγο με τις ROM. εγω εχω επανω την 2d manilla. ΜΙα χαρα και ειναι η μονη που χω κρατησει ερκετο καιρο. Εχω μονο προβλημα με το bluetooth εχω που αν κανψ προσπαθει να συνδεθω με το handsfree εκτος του οτι δεν συνδεεται σωστα ακομα και να κλεισω το bluetooth αυτο το τηλεφωνο νομιζει οτι ειναι ακομα συνδεμενο και δεν ανοιγει μεγαφωνο μικροφωνο σε εισερχομενη η εξερχομενη. Μονο και μονο γιαυτο θα αλλαζα rom αλλα ποια να βαλω?? ποια ειναι η τελευταια?? και να πεταξω και το Pointui επανω να καθαρισουμε!!!
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη μπερδευτηκα λιγο με τις ROM. εγω εχω επανω την 2d manilla. ΜΙα χαρα και ειναι η μονη που χω κρατησει ερκετο καιρο. Εχω μονο προβλημα με το bluetooth εχω που αν κανψ προσπαθει να συνδεθω με το handsfree εκτος του οτι δεν συνδεεται σωστα ακομα και να κλεισω το bluetooth αυτο το τηλεφωνο νομιζει οτι ειναι ακομα συνδεμενο και δεν ανοιγει μεγαφωνο μικροφωνο σε εισερχομενη η εξερχομενη.

 

Απίστευτη σύμπτωση: Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να συνδέσω το bluetooth ακουστικό μου με το Χ600 και να μιλήσω για λίγο. Στη συνέχεια, στην επόμενη κλήση, παρότι είχα αποσυνδέσει το ακουστικό, δεν άκουγα και δεν με άκουγαν καθόλου. Πάγωσα, γιατί σκέφτηκα πως κάηκε το ηχείο του (κλασικό φαινόμενο για τα Χ600) και άρχισα να κοιτάζω για εγγυήσεις και τρόπους αντικατάστασης του ηχείου. Ευτυχώς μου έκοψε και του έκανα ένα soft reset, οπότε ήρθε στα ίσια του! :lol:

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία, η οποία ήρθε λίγο αργά βέβαια!

 

Μονο και μονο γιαυτο θα αλλαζα rom αλλα ποια να βαλω?? ποια ειναι η τελευταια?? και να πεταξω και το Pointui επανω να καθαρισουμε!!!

 

Η τελευταία official (αγγλική) είναι η 411, αλλά το θέμα είναι ότι με ένα περιβάλλον όπως του PointUI δεν χρειάζεσαι αρκετά πράγματα από την official και θα μπορούσες να ξαλαφρώσεις τη συσκευή σου (αυτό ψάχνω κι εγώ εδώ και μερικές μέρες).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ποια officia !!! εδω του περασει επανω rom και rom. Την πιο μαγειρεμενη τελευταια θελω η οποια ελπιζω να παιζει σαν την 2D manilla χωρις το HTC σκιν που μας τρωει 3-4ΜΒ. Μονο μην εχει τα 6,5 γιατι προσφατα που δοκιμασει μια το μηχανημα

σερνοτανε

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την official 411 και το rom configurator ώστε να αφαιρέσεις όλες τις εφαρμογές της ETEN και έτσι να μεγαλώσει ο χώρος της συσκευής.

 

http://eten-users.eu/index.php?showtopic=14946

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...