Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη χρονια κι απο εμενα !!

 

Μολις φλασαρα την 5.2 αλλα

δεν τρεχει το NOdata! Το εγκαθιστω αλλα μολις παω να το τρεξω βγαζει σφαλμα. Τι κανουμε????

 

Καλή χρονιά σε όλους και με τη σειρά μου! Δεν μπαίνει το NoData φίλε μου. Άρα αφού δεν μπαίνει και δεν έχεις δημιουργήσει λογαριασμούς για το gprs κτλ, δεν χρεώνεσαι! Είχα φάει κόλλημα στην αρχή γιατί το ήθελα λόγω του ότι τρέχω το Destinator -με AGPS (COM 7) στα 115200 και συγχρονίζει σε 3sec!!!- και δεν ήθελα να έχω "περίεργες" χρεώσεις! Το δοκίμασα με Free2Go και δεν χρεώθηκα τίποτα! Όπως με διαβεβαίωσε ο φίλος matrix από το neowin.gr (To Eten δεν ειναι σαν το ομνια, δεν χρεωνεσαι με τιποτα! Κανεις ενα update τους δορυφορους μεσω wifi και εισαι ετοιμος). Ανανεώνεις το Satellite Data Update το βάζεις και σε AGPS και lockάρει μπαμ μπαμ!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Το nodata δεν μπαινει εξαιτίας της ROM ή για καποιο λόγο??

Εχω εγκαταστησει τοGPRSwizard 3,0 για αυτο καιγομαι αλλιως δε θα με ενοιαζε.

Εισαι σιγουρος ότι η χρεωση εχει να κανει με την συσκευη και όχι με το δίκτυο που χρησιμοποιείς για ενημερωση θεσης των δορυφόρων??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ναι το NoData έχει να κάνει με τη rom φίλε μου. Δεν δοκίμασα να σου πω την αλήθεια με το GPRSwizard 3.0 αλλά τουλάχιστον σε μένα με το Free2Go δεν χρεώνομαι καθόλου με το AGPS με ενημερωμένους δορυφόρους μέσω ActiveSync ή με WiFi. Λογικά έχει να κάνει με τη συσκευή μας...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Αν και εβαλα τις ρυθμίσεις για το AGPS που προτεινες παραπάνω, δεν μπορεί να συγχρονιστει ουτε καν με το απλό GPS.Μήπως παίζει ρόλο η εταιρία κινητής (Vodafone εχω).

Πάνως μεχρι στιγμής θα έλεγα οτι με έχει απογοητεύσει ως τηλέφωνο, όλοι όσοι με ακούν εχουν παράπονα για την ποιότητα του ήχου είτε μιλάω από τη συσκευή είτε απο bluetooth (έχω το τελευταίο επίσημο αγγλικό firmware). Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να πάρω ένα νόκια(n95 η Ε90) με GPS & WiFi αν και φοβάμαι ότι με το νοκια θα απογοητευτώ όσον αφορά το GPS

Link to comment
Share on other sites

αν και φοβάμαι ότι με το νοκια θα απογοητευτώ όσον αφορά το GPS

 

Να σαι σίγουρος :(

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Αν και εβαλα τις ρυθμίσεις για το AGPS που προτεινες παραπάνω, δεν μπορεί να συγχρονιστει ουτε καν με το απλό GPS.Μήπως παίζει ρόλο η εταιρία κινητής (Vodafone εχω).

Πάνως μεχρι στιγμής θα έλεγα οτι με έχει απογοητεύσει ως τηλέφωνο, όλοι όσοι με ακούν εχουν παράπονα για την ποιότητα του ήχου είτε μιλάω από τη συσκευή είτε απο bluetooth (έχω το τελευταίο επίσημο αγγλικό firmware). Σκέφτομαι πλέον σοβαρά να πάρω ένα νόκια(n95 η Ε90) με GPS & WiFi αν και φοβάμαι ότι με το νοκια θα απογοητευτώ όσον αφορά το GPS

 

Κοίτα...προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα... Αν και η αλήθεια είναι πως με το που το πήρα το φλάσαρα αμέσως!:p Τώρα ειδικά με την τελευταία cooked rom 5.2 (αυτήν που αναφέρουν και τα παιδιά παραπάνω) δεν έχω πραγματικά κανένα πρόβλημα πουθενά! Και είναι ακόμα αρκετά γρήγορο μπορώ να πω και με ότι του έχω βάλει εγώ πάνω (!!!...) Για το AGPS δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί το χρησιμοποιώ με Free2Go... Θα δοκιμάσω αύριο με σύνδεση Cosmote και θα ξαναποστάρω! Γιατί αν και έξω μου συνδέεται σε 3sec μέσα από το σπίτι μου συνδέεται σε 3....αιώνες!!! :p Εκτός και αν με προλάβει κάποιος άλλος φίλος από εδω μέσα που το έχει δοκιμάσει με άλλη εταιρεία (εκτός Free2Go). Κάτι τελευταίο. Έχω το bluetooth της iTech με σύνδεση σε 2 συσκευές. Πρέπει να το έχω σίγουρα 1 χρόνο. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Μπορώ να σου πω πως ακούω με ηχώ τη φωνή μου από το k800i που έχω εδώ και 2 χρόνια πια (με Cosmote-σύνδεση), παρά από το x600 που το έχω από το καλοκαίρι...

 

Αυτά τα... ολίγα!! Ελπίζω να μην κούρασα....:)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

 

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι .

 

Κανω εγκατασταση και εχω κανει σε ορισμενα προγραμματα απεγκατασταση και μενουν καποια σκουπιδια μεσα .

 

Ειναι ευκολο καποιος να μου πει ειτε προγραμμα ειτε να μου πει πως θα το κανω γιατι δεν γνωριζω να καθαρισουν ολα αυτα ?

 

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων .

 

 

Το βρηκα οκ σας ευχαριστω

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/dir/11806244/43161379/sharing.html

και θα βαλω και αλλα!!!!!!

ΥΓ μηπως να εβαζα και την WM 6.1 411 X600 ORIGINAL της eten καθαρη??? χωρις add ons ????!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/dir/11806244/43161379/sharing.html

και θα βαλω και αλλα!!!!!!

ΥΓ μηπως να εβαζα και την WM 6.1 411 X600 ORIGINAL της eten καθαρη??? χωρις add ons ????!!!!

Σε παρακαλώωωωωωωωω!!!! :)

αλλα και μια απορία ταυτόχρονα....εχω την ελληνική rom381 και ελληνικά vista πως θα αλλάξω γλώσσα, να συγχρονίσω ωστε να περάσω την νέα rom?????

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum να κανω μια ερωτηση αν ξερει κανεις. η rom που υπαρχει για το X610 με windows 6.1 παίζει και στο X600 και αν υπαρχει η official μπορει να την ανεβασει καποιος η να δωσει το λινκ απο eten.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H κάθε ROM απευθύνεται αποκλειστικά και αυστηρά σε ένα και συγκεκριμένο μοντέλο και δεν πρέπει καν να δοκιμάζουμε κάτι διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώωωωωωωωω!!!! :)

αλλα και μια απορία ταυτόχρονα....εχω την ελληνική rom381 και ελληνικά vista πως θα αλλάξω γλώσσα, να συγχρονίσω ωστε να περάσω την νέα rom?????

Eυχαριστώ εκ των προτέρων

 

1ον αλλαξε την 381 ,εχει bug στην μπαταρια (αυτη που ανεβασα ομως ειναι World Wide 411 wm 6.1, δηλ eng)

2ον απο vista δεν ξερω πως συνχρονιζει (καντο απο XP) ή κατευθειαν απο την καρτα sdrom.

Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/dir/11806244/43161379/sharing.html

και θα βαλω και αλλα!!!!!!

ΥΓ μηπως να εβαζα και την WM 6.1 411 X600 ORIGINAL της eten καθαρη??? χωρις add ons ????!!!!

Μια ερωτηση όταν λες original eten wm 6.1 ειναι official γιατι εγω στο site της ετεν βλεπω μονο wm 6 και με ονομα αρχειου X600_WWE_A42_030_0411 αυτην εννοεις ή ειναι αλλη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση όταν λες original eten wm 6.1 ειναι official γιατι εγω στο site της ετεν βλεπω μονο wm 6 και με ονομα αρχειου X600_WWE_A42_030_0411 αυτην εννοεις ή ειναι αλλη ρομ?

 

Αυτή ειναι και εχω βγαλει ολα τα addons!Δηλ.οταν την βαζεις σου εχει μονο wm6.1 χωρις spb και ολα τα αλλα που σου λεει να κανεις εγγατασταση στην αρχη!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.έσπασε η οθόνη απο το x600.πήγα στο πλαίσιο και μου είπαν ότι πρέπει να πάει στη γερμανία και σε 1 μήνα θα ξέρουμε....καμια ιδέα...?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά καλημέρα.έσπασε η οθόνη απο το x600.πήγα στο πλαίσιο και μου είπαν ότι πρέπει να πάει στη γερμανία και σε 1 μήνα θα ξέρουμε....καμια ιδέα...?

 

Dystyxws afto pou sou eipan einai alitheia giati dystyxws den yparxei ypostiriksi gia ta ETEN edw stin Ellada kai to Plaisio ta stelnei sto ekswteriko me oti synepeies afto exei.

 

Enallaktika... http://shop.ebay.co.uk/items/__ETEN-x600-screen_W0QQLHQ5fPrefLocZ2QQ_cqrZtrueQQ_flnZ1QQ_nkwuscZETENQ20x600QQ_nkwuscZscrrenQQ_rusckZ1QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω προσεξει οτι καπου καπου η συσκευη μου κολλαει η οθονη της, εννοω αργει χαρακτηριστηκα να παει στην εντολη που εδωσα. Γνωριζει καποιος τι προβλημα ενδεχεται να ειναι? ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους. Εχω προσεξει οτι καπου καπου η συσκευη μου κολλαει η οθονη της, εννοω αργει χαρακτηριστηκα να παει στην εντολη που εδωσα. Γνωριζει καποιος τι προβλημα ενδεχεται να ειναι? ;)

 

Polla mporei na einai, apo sobara... ews anousia opws gia paradeigma bug sti ROM h' ena programma pou exeis egkatastiseis kai endexomenws dimiourgei conflict. Gia na sigourefteis ean einai kati tetoio i oxi... paratirise ti symperifora tis syskevis meta apo hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Polla mporei na einai, apo sobara... ews anousia opws gia paradeigma bug sti ROM h' ena programma pou exeis egkatastiseis kai endexomenws dimiourgei conflict. Gia na sigourefteis ean einai kati tetoio i oxi... paratirise ti symperifora tis syskevis meta apo hard reset.

 

 

Χμμμ.... Ας ξεκινησω με αυτο :) Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχει ακουσει κανενας για ενα προγραμματακι finger friently frients ή καπως ετσι για να βρεισκεις ποιο ευκολα τισ επαφες?

 

FingerFriendlyFriends

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...