Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για οποιων εχασε τις επαφεσ του λογο αναβαθμισης ,εγω τις επανεφερα πηγενοντας στο storage card/contacts/xmlcontacts/backup_200... , και ανοιγετε το αρχειο με τα 3 κιτρινα κυβακια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια βοηθεια, σοκ!!!

ετσι στα ξαφνικα έβγαλε μια καθετη ασπρη γραμμη στην οθονη απο πάνω μέχρι κατω η οποια αναβοσβήνει σε γρηγορο ρυθμο....

οταν δε η οθονη χαμηλωνει τη φωτεινοτητα της χαμηλωνει και το αναβοσβήσιμο???

 

 

φοβαμαι οτι ειναι προβλημα hardware...!!!

στη συσκευη δεν έχει ασκηθεί βια... ποσο μάλλον στην οθονη

 

εκανα soft reset αλλα καμια αλλαγή.. έκανα hard αλλά χωρις να σβησω τα αρχεια αλλά παλι τιποτα!!!

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Hard reset χωρις να σβήστουν τα αρχεία δε γίνεται. Το hard reset επαναφέρει τη συσκευή στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κάνε το και αυτό, και αν δε λυθεί, τότε πρόκειται μάλλον για hardware πρόβλημα.

hard reset:

Κρατάς πατημένο το κουμπί power(δεξιά πλευρά της συσκευής πάνω) και ταυτόχρονα με τη γραφίδα κάνεις ότι κάνεις και για soft reset. Μόλις εμφανιστεί η πορτοκαλί οθόνη πατάς και κρατάς πατημένο το κουμπί απόρριψης κλησης(κάτω τετράδα κουμπιών, το 1ο από δεξιά), όταν εμφανιστεί το μήνυμα "reset to default..." πατάς και κρατάς πατημένο το αριστερό softkey(πάνω τετράδα κουμπιών το 2ο από αριστερά)

Link to comment
Share on other sites

Λιγο βοηθεια ρε παιδια δεν την παλευω αλλο....παω κ εγω ο καημενος να περασω την 411 της pdaviet...κατεωασα το αρχειο κανονικα...συνδεω ο pda, συγχρονιζει κ με το που εμφανιστει η μαυρη οθονη στο pda...μου βγαζει οτι το activesync αποσυνδεθηκε...!! ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!! τι κανω λαθος??? (εχω τωρα την 381 ελληνικη και vista στο pc)
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Κατα ρχην η αλλαγη γλωσσας εχει καποια διαδικασια. Εχει ξανα αναφερθει λιγο πριν. Επίσης χωρίς να ξερω λεπτομερειες (παρα μονο απο οτι εχω διαβασει εδω στο forum) vista και activesync ουγκ!!! Δεν πανε και τα δυο μαζι. Τα vista θέλουν αλλη εφαρμογη συνδεσιμότητας.
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και ο φίλος από πάνω Vista και ActiveSync δεν πάει... Το αντίστοιχο για Vista (αν δεν κάνω λάθος) είναι το Windows Mobile Device Center και το κατεβάζεις δωρεάν από το site της Microsoft.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Κατα ρχην η αλλαγη γλωσσας εχει καποια διαδικασια. Εχει ξανα αναφερθει λιγο πριν. Επίσης χωρίς να ξερω λεπτομερειες (παρα μονο απο οτι εχω διαβασει εδω στο forum) vista και activesync ουγκ!!! Δεν πανε και τα δυο μαζι. Τα vista θέλουν αλλη εφαρμογη συνδεσιμότητας.

 

σε συνεχεια του φιλου πιο πανω θα πρεπει να προσθεσω κατι που ειναι σημαντικο:

εφοσον υπαρξει συγχρονισμος θα πρεπει με τη συνδεση του τηλεφωνου με το pc να μη σβηνει η οθονη του ppc. οταν σβηνει η οθονη ο συγχρονισμος σταματα και εχει σαν αποτελεσμα να σταματα και η εγκατασταση της rom.

θα πρεπει να πειραξετε τις ρυθμισεις εξωτερικης ενεργειας σε μπαταρια και backlight αν θυμαμαι καλα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την νέα ΡΟΜ της ΕΤΕΝ (411) και μου παρουσιαστηκε το εξης πρόβλημα. Το τηλέφωνο σπάνια δεχεται κλήσεις. Μου τισ παρουσιάζει όλες σαν αναπάντητες. Συγκεκριμένα, αν κάποιος με πάρει δεν χτυπάει το τηλέφωνο, αλλά μου έρχεται μηνυμα ότι με πήρε (σα να είμαι εκτός δικτύου). Δοκίμασα και είδα οτι αυτό συμβαίνει κυρίως όταν το PDA (η οθόνη) είναι κλειστό . Με την προηγούμενη version δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Αντιμετωπίζει κανείς τέτοιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Το χα και γω το προβλημα αυτο με την 382eng

Τωρα πια με την 411 την μαγειρεμενη δεν τρεχει τιποτα. Τωρα μου κανει αλλα κουλα. ισως ειναι πολύ πειραγμενη και παιρνει αποφασεις απο μονη της :lol: :lol:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

καμια ελπιδα.. ξεκιναω για το γολγοθα της εγγυησης!!

το εχω παρει και απο αγγλια να δω πως θα βγαλω ακρη

 

Επανερχομαι στο προβλημα μου για να πω οτι η γραμμη κάποιες σπανιες φορές εξαφανίζεται!!! και ξανα επανέρχεται σε άσχετο διαστημα...

κουφό?

δε ξερω τι γινεται υποθέτω οτι τα πιξελς κολλανε σε καποιο bit και μετα επανερχονται και ξανα...

τι να πω!!! περιμενω απαντηση απο Αγγλια... ποσο χρόνο εγγυηση εχει η συσκευή 2 ετη??

Link to comment
Share on other sites

ναι, του εκανα hard reset και τα εσβησα όλα και συνεχιζει να το βγαζει... ακομα και όταν bootarei...

απλα σε κάτι άσχετες φασεις δε το εμφανιζει...

πολυ φοβαμαι όταν θα το στείλω αγγλια θα το παιζει κυρια απο το φόβο της :) και θα πουν οτι ειναι μια χαρα η συσκευή!!!!

 

δε ξερω αυτοι είπαν να το στειλω... απλα δε ξερω ποτε θα γυρισει!

ελπιζω πριν το 2010

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μία ερώτηση.

 

Μπορώ στο x600 να έχω κάρτα sim με δύο αριθμούς. Δηλαδή υποστιρίζεται από την συσκευή;

 

Ευχαριστώ!

geia!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μία ερώτηση.

 

Μπορώ στο x600 να έχω κάρτα sim με δύο αριθμούς. Δηλαδή υποστιρίζεται από την συσκευή;

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι υποστιρίζεται κανονικα (εχω το cosmote 2in1) αλλα δεν σου διχνει στη κυρια οθονη (stand by ) πιο νουμερο ειναι ενεργο όπως κανουν αλλα τηλεφωνα ,πχ eri csson w910i

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστιρίζεται κανονικα (εχω το cosmote 2in1) αλλα δεν σου διχνει στη κυρια οθονη (stand by ) πιο νουμερο ειναι ενεργο όπως κανουν αλλα τηλεφωνα ,πχ eri csson w910i

 

Ευχαριστώ φίλος!

geia!
Link to comment
Share on other sites

Με την 411 pdaviet που εχω στο μηχανακι μου δεν εχω redial επανακληση τελευταιου αριθμού !!! Ειναι θεμα της rom ή μονο σε εμενα συμβαινει?? Η 411 της eten το χει???
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα ψάξει... Πάτησα "#" και "CALL" και μου έβγαλε "USSD terminated by network!". Μπορεί να φταίει ότι τα έχω όλα off στο NoData. Σαν επανάκληση πατάω το "ρολόι" (εικονίδιο κάτω αριστερά) που είναι το history των κλήσεων και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου....

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία καινούργια έκδοση!! NEW ETEN X600 PDAVIET ROM version 5.2, by Erick Will Στο παρακάτω site: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16454

Ο παίχτης τα έχει όλα... Οι πρώτες ενδείξεις από άλλους που την δοκίμασαν είναι πάρα πολύ καλές!!!

 

Την κατέβασα μόλις..! Δεν έχω τον χρόνο τώρα να την δοκιμάσω... Θα προσπαθήσω αυτή την εβδομάδα! Αν θέλει κανείς άλλος.... ας πει τις εντυπώσεις του...!!

 

Όποιος προσπαθήσει ίσως προσέξει πως το "temp.bin" είναι .bin και όχι .dat. Δηλαδή με τον κλασσικό και εύκολο τρόπο τρέχοντας το Flash_ROM.bat δεν θα γίνει αν δεν το κάνετε μετονομασία το temp από ".bin" σε ".dat". Το έκανε αυτό λέει γιατί πολλοί περνάνε τις καινούργιες rom μέσα από τη κάρτα sd.

 

Αυτά προς το παρόν....

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία καινούργια έκδοση!! NEW ETEN X600 PDAVIET ROM version 5.2, by Erick Will Στο παρακάτω site: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=16454

Ο παίχτης τα έχει όλα... Οι πρώτες ενδείξεις από άλλους που την δοκίμασαν είναι πάρα πολύ καλές!!!

 

Την κατέβασα μόλις..! Δεν έχω τον χρόνο τώρα να την δοκιμάσω... Θα προσπαθήσω αυτή την εβδομάδα! Αν θέλει κανείς άλλος.... ας πει τις εντυπώσεις του...!!

 

Όποιος προσπαθήσει ίσως προσέξει πως το "temp.bin" είναι .bin και όχι .dat. Δηλαδή με τον κλασσικό και εύκολο τρόπο τρέχοντας το Flash_ROM.bat δεν θα γίνει αν δεν το κάνετε μετονομασία το temp από ".bin" σε ".dat". Το έκανε αυτό λέει γιατί πολλοί περνάνε τις καινούργιες rom μέσα από τη κάρτα sd.

 

Αυτά προς το παρόν....

 

παρα πολυ καλη και πανεμορφο today sk. ειχα δοκιμασει και τις προηγουμενες εκδοσεις οπως 5.0, 5.1, και τωρα 5.2

παρα πολυ γρηγορη και στη τελευταια εκδοση διορθωθηκε καποιο προβλημα που ειχε με το activesync οπου ανοιγε μονο του παρολο που ειχα κανει ολα τα γνωστα κολπακια για να μην εμφανιζετε. φυσικα και με αυτη χρειαζονται αλλα εχει αποτελεσμα.. :)

να προσθεσω κατι στο παραπανω μηνυμα, οι φιλοι που θα επιχειρισουν να την περασουν, το αρχειο temp dat που θα πρεπει να μετονομασουν θα πρεπει να ειναι μονο με μικρα γραμματα, σε εμενα τουλαχιστον δεν την περναγε για αυτο το λογο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

και μιας και ειχε τεθει θέμα για το redial στο Link εινα το cab αρχειακι που ενεργοποιεί το redial.

Δεν το χω δοκιμασει ακόμα

 

"Here is the small cab that enables redial function.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=429179"

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ενας κατοχος και εγω Glofiish X600 θα μπορουσα να κανω μερικες απλες ερωτησεις?

 

1ον Flash δεν εχει μεσα ποιον να κατεβασω ?

2ον Μπορω καπου να κατεβασω Free τον Opera με βολευει απιστευτα .

3ον Καρτα 4gb παιζει το κινητο ή θα εχει προβλημα?

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι ενας κατοχος και εγω Glofiish X600 θα μπορουσα να κανω μερικες απλες ερωτησεις?

 

1ον Flash δεν εχει μεσα ποιον να κατεβασω ?

2ον Μπορω καπου να κατεβασω Free τον Opera με βολευει απιστευτα .

3ον Καρτα 4gb παιζει το κινητο ή θα εχει προβλημα?

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Καλημέρα φίλος!

1. Κατέβασε το Adobe_FlashLite_3.1_WWE.cab.

2. Κατέβασε από εδώ για Opera (που μπορείς να το κάνεις setup και στην SD) και από εδώ κατέβασε τον Skyfire, ένας άλλος browser που υποστηρίζει και flash. Αρκετά καλός μπορώ να πω και δεν χρειάζεται registration όπως οι προηγούμενες εκδόσεις του.

3. Έχω στο X600 8Gb SD....Ουδέν πρόβλημα...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλος!

1. Κατέβασε το Adobe_FlashLite_3.1_WWE.cab.

2. Κατέβασε από εδώ για Opera (που μπορείς να το κάνεις setup και στην SD) και από εδώ κατέβασε τον Skyfire, ένας άλλος browser που υποστηρίζει και flash. Αρκετά καλός μπορώ να πω και δεν χρειάζεται registration όπως οι προηγούμενες εκδόσεις του.

3. Έχω στο X600 8Gb SD....Ουδέν πρόβλημα...

 

 

ΣΕ ΕΥΧΑΣΤΩ ΠΟΛΥ :D :) :ninja:

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...