Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν το ειχα κανει εγω αυτο και εφυγα στους 4 μηνες, πληρωσα οτι εκπτωση ειχα παρει τους 4 αυτους μηνες. Η εκπτωση παγιου μου ηταν 5 ευρω το μηνα και οταν εφυγα πληρωσα αυτα τα 20 ευρω που μου ειχαν δωσει ως εκπτωση.

Αυτο πριν περιπου 1 χρονο. Για σιγουρια ρωτα στην cosmote μηπως εχει αλλαξει πολιτικη...

 

ωραια..κι εγω νομιζω αυτο ισχυει απλα δεν θυμομουν πως υπολογιζοταν η αποζημιωση και αν ειχαν καποιο οριο παραμονης στην εταιρεια..σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα τελευταια εχω ακουσει οτι πολλοι ζητανε τελευταιο λογαριασμο... δεν ειναι κακο να δωσεις εναν...:)

 

θελουν να δουν τα στοιχεια σου και τιποτε αλλο :)

 

εκανα τελικα σημερα το πρωι αιτηση φορητοτητας...

για διασταυρωση στοιχειων ηθελαν οντως το λογαριασμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά! :)

 

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες η Cosmote με'χει βγάλει από τα ρούχα μου καθώς μου ακυρώνει συνεχώς την αίτηση φορητότητας που κάνω από την Cosmote προς τη Wind. Και η αιτία ;;; Εδώ γελάμε.. Το ονοματεπώνυμο που δηλώνω δεν υπάρχει στην Cosmote! Αν είναι δυνατόν! Το όνομα αυτό είναι και στο κινητό μου, έχει και Internet On The Go και συμβόλαιο από το 1999.

 

Ρωτάω τη Wind και μου λένε "το όνομα που'χει δηλωθεί είναι X Ψ και στην Cosmote δεν υπάρχει!". Ρωτάω την Cosmote και μου λένε "Ναι, το όνομα στο οποίο έχει δηλωθεί το κινητό σας είναι Χ Ψ".

 

Τι να κάνω ;;;;;; Θέλω να πάω στη Wind πιο πολύ τώρα έτσι για σπάσιμο. :down::rtfm:

 

ΥΓ.: Ο αριθμός είναι Cosmote WU.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά! :)

 

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες η Cosmote με'χει βγάλει από τα ρούχα μου καθώς μου ακυρώνει συνεχώς την αίτηση φορητότητας που κάνω από την Cosmote προς τη Wind. Και η αιτία ;;; Εδώ γελάμε.. Το ονοματεπώνυμο που δηλώνω δεν υπάρχει στην Cosmote! Αν είναι δυνατόν! Το όνομα αυτό είναι και στο κινητό μου, έχει και Internet On The Go και συμβόλαιο από το 1999.

 

Ρωτάω τη Wind και μου λένε "το όνομα που'χει δηλωθεί είναι X Ψ και στην Cosmote δεν υπάρχει!". Ρωτάω την Cosmote και μου λένε "Ναι, το όνομα στο οποίο έχει δηλωθεί το κινητό σας είναι Χ Ψ".

 

Τι να κάνω ;;;;;; Θέλω να πάω στη Wind πιο πολύ τώρα έτσι για σπάσιμο. :down::rtfm:

 

ΥΓ.: Ο αριθμός είναι Cosmote WU.

οταν το δηλωσες σου εδωσαν αποδεικτικο το εχεις; αν ναι προχωρα με αυτο...

αν παλι δεν γινει τιποτα πηγαινε στην cosmote και ζητα να σου ανοιξουν την καρτελα με το καρτοκινητο μπροστα σου στην οθονη του υπολογιστη και δες τι γραφει ακριβως μπορει να λειπει κατι.. εμενα μου ειχαν λαθος αριθμο ταυτοτητας απο το 2000 και της επιδοτησεις τις επαιρνα κανονικα.. σου λεει εκει που θα κρατησουμε τον πελατη...

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα, εχω ενα φιλο μου ο οποιος ειχε cosmote αρχικα, το γυρισε στη voda και τωρα θελει να τον ξανακανει cote, αλλα τι γινεται του ακυρωνει συνεχεια τα αιτηματα φορητοτητας για γελειους λογους η voda! Σημερα ξαναεστειλε την αιτηση απο καταστημα 3η φορα! Εχει ξανασυμβει κατι αναλογο σε εσας??
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω φορητότητα λόγω χαμηλής επιδότησης..θα πάω πχ. στην βόνταφον και θα κάνω φορητότητα?και αν ναι σε πόσες μέρες περίπου θα μου κάνει αντιπρόταση η κοσμοτέ?να σημειώσω ότι ο πατέρας μου θέλει να μείνει κοσμοτέ άρα θα μπορώ να ακυρώσω τη φορητότητα σωστά?και αν ναι πως?(συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω και πολύ χρόνο)..:confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω φορητότητα λόγω χαμηλής επιδότησης..θα πάω πχ. στην βόνταφον και θα κάνω φορητότητα?και αν ναι σε πόσες μέρες περίπου θα μου κάνει αντιπρόταση η κοσμοτέ?να σημειώσω ότι ο πατέρας μου θέλει να μείνει κοσμοτέ άρα θα μπορώ να ακυρώσω τη φορητότητα σωστά?και αν ναι πως?(συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω και πολύ χρόνο)..:confused:

Ομοίως και΄γω έφυγα από Cosmote και πήγα Vodafone και μέχρι και την τελευταία στιγμή η αντιπρόταση της Cosmote ήταν σχεδόν ή ίδια σε χαμηλά επίπεδα....η όλη διαδικασία πήρε 4-5 μέρες αλλά αν το μετανοιώσω(ειδικά εδώ που μένω υπάρχει θεματάκι με κεραίες της Vodafone) μπορώ σε 2 μήνες να γυρίσω με φορητότητα πάλι στην Cosmote(αφού δεν πήρα επιδότηση συσκευής από την Vodafone-μόνο μια κάρτα SIM).Πάντως οι επιδοτήσεις από ΄δω και πέρα δεν μπορεί να είναι ιδιαίτερα υψηλές γιατί πχ. και τα διάφορα απεριόριστά οικονομικά προγράμματα προσφέρουν πολύ περισσότερα απ΄ότι παλιά σε χαμηλότερα πάγια πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Χρηστο και γω στην ιδια κατασταση ημουν...και μετα απο ψαξιμο καταλαβα οτι η cosmote ειναι το λιγοτερο αδιαφορη στον τομεα αυτο...οποτε δεν προχωρησα καν στην φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι επιδοτήσεις από ΄δω και πέρα δεν μπορεί να είναι ιδιαίτερα υψηλές γιατί πχ. και τα διάφορα απεριόριστά οικονομικά προγράμματα προσφέρουν πολύ περισσότερα απ΄ότι παλιά σε χαμηλότερα πάγια πλέον.

Δηλαδή είχαμε μειώσεις στις τιμές; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

ξέρει κανείς σε πόσες μέρες μπορώ να ακυρώσω μια αίτηση φορητότητας ή είναι απεριόριστο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

ξέρει κανείς σε πόσες μέρες μπορώ να ακυρώσω μια αίτηση φορητότητας ή είναι απεριόριστο;

 

μεχρι πριν να ολοκληρωθει....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και΄γω έφυγα από Cosmote και πήγα Vodafone και μέχρι και την τελευταία στιγμή η αντιπρόταση της Cosmote ήταν σχεδόν ή ίδια σε χαμηλά επίπεδα....η όλη διαδικασία πήρε 4-5 μέρες αλλά αν το μετανοιώσω(ειδικά εδώ που μένω υπάρχει θεματάκι με κεραίες της Vodafone) μπορώ σε 2 μήνες να γυρίσω με φορητότητα πάλι στην Cosmote(αφού δεν πήρα επιδότηση συσκευής από την Vodafone-μόνο μια κάρτα SIM).Πάντως οι επιδοτήσεις από ΄δω και πέρα δεν μπορεί να είναι ιδιαίτερα υψηλές γιατί πχ. και τα διάφορα απεριόριστά οικονομικά προγράμματα προσφέρουν πολύ περισσότερα απ΄ότι παλιά σε χαμηλότερα πάγια πλέον.

 

Γιατί λες σε 2 μήνες?

Αν δεν πάρεις επιδότηση δεν μπορείς π.χ. και σε 1 μέρα να γυρίσεις με φορητότητα πάλι στην cosmote? Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο που πρέπει να περιμένεις μέχρι να ξανακάνεις αίτηση φορητότητας?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Σάββατο ενεργοποιήθηκα στην cosmote από Q με φορητότητα. Μέχρι και σήμερα δεν δέχομαι κλήσεις από vodafone. Τους βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει ο αριθμός μου, να συμβουλευτούν τον τηλεφωνικό κατάλογο...

Έχω δώσει από το Σάββατο βλάβη... Ποιός φταίει σε αυτήν την περίπτωση; Η vodafone ή η cosmote; Το νούμερό μου ξεκινάει από 694...

 

ΥΓ. Το έχω ξαναπάθει με άλλη φορητότητα. Με κυνηγάει;;

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κυνηγά η φορητότητα, απλά συμβαίνει μερικές φορές να μην ολοκληρώνεται άμεσα το αίτημα. Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών για να το αναφέρεις και να περάσουν ενημέρωση στον προηγούμενο πάροχό σου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε κυνηγά η φορητότητα, απλά συμβαίνει μερικές φορές να μην ολοκληρώνεται άμεσα το αίτημα. Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών για να το αναφέρεις και να περάσουν ενημέρωση στον προηγούμενο πάροχό σου.

Από το Σάββατο καλώ κάθε μέρα και το δίνω σαν δυσλειτουργία. Μέχρι και σήμερα εξακολουθεί το πρόβλημα να παραμένει άλυτο. Τελικά αν δεν κάνεις καταγγελία δεν ιδρώνουν να ασχοληθούν.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ενημερώνει τον προηγούμενο πάροχο ότι δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία, άρα απο κει και πέρα περιμένεις πότε θα το φτιάξει η προηγούμενη εταιρία. Sad but true...
Link to comment
Share on other sites

Και όλως τυχαίως, μόλις έλαβαν κοινοποίηση της καταγγελίας, μέσα σε μισή ώρα επικοινώσησε το τεχνικό τμήμα της cosmote μαζί μου και λύθηκε το πρόβλημα...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια μια ερωτηση, εχω καρτοκινητο vodafone κ σκεφτομαι να κανω καρτοσυμβολαιο 15 cosmote. εχω δει στο site της cosmote οτι αν κανω φορητοτητα μου δινουν κ 2,5 παγια δωρο. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το δινουν στο καρτοσυμβολαιο 15? κ επισης το δωρο αυτο ξεκινα απτους πρωτους λογαριασμους? δηλ δε θα πληρωσω οντως 2,5 παγια ?
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ξεκινάει από 25 ευρώ και πάνω . Ισχύει στο καρτοσυμβόλαιο 25

Η έκπτωση των 2,5 παγίων μιράζεται σε 12 δόσεις

στο καρτοσυμβόλαιο 25 είναι 5 ευρώ τον μήνα έκπτωση, σε πληρωμή με μετρητά, ή 6,025 αν πληρώνεις με πιστωτική κάρτα.

πληρώνεις δηλαδή 20 ευρώ σε μετρητά ή 18,975 σε πληρωμή με πιστωτική.

Προσοχή Αναφέρεται σε συνδέσεις ή φορητότητες που θα κάνεις Online. Αν πας σε κατάστημα, η έκπτωση είναι μικρώτερη.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με την διαδικασία ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.

 

Θέλω σε λίγο καιρό να κάνω φορητότητα Καρτοκινητού Vodafone σε Καρτοκινητό Cosmote.

 

H διαδικασία ποια είναι; Γίνεται ΧΩΡΙΣ να ΜΠΛΕΞΩ ΜΕ ΚΟΥΡΙΕΡ; Δεν γουστάρω να δώσω φωτοτυπία ταυτότητας σε ΚΟΥΡΙΕΡ....Σε καμία περίπτωση...........

 

Αρα η ερώτησή μου είναι....

 

Μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα Κοσμοτέ, να δώσω εκεί τα στοιχεία μου για την φορητότητα, ίσως να μου δώσουν και μία ανενεργή σιμ(την μελλοντική δηλαδή) η οποία θα ενεργοποιηθεί όταν σταματήσει το σήμα της Βόνταφον να εμφανίζεται στο κινητό μου και να βάλω την σιμ που θα μου έχουν δώσει;

 

Δηλαδή γίνεται να μου δώσουν από πριν σιμ ή έστω άλλη μέρα ενδιάμεσα της διαδικασίας να περάσω από το κατάστημα να την παραλάβω(ό,τι θα έκανε δηλαδή ο κούριερ να το κάνω εγώ περνώντας από το κατάστημα);

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα "cosmote" ή "γερμανός" κάνεις όλα όσα χρειάζονται.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα "cosmote" ή "γερμανός" κάνεις όλα όσα χρειάζονται.

 

Την κάρτα σιμ μπορώ να την πάρω χωρίς κούριερ; Πότε μου την δίνουν; Την 1η φορά που θα πάω στο κατάστημα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα τη δίνουν την ημέρα που ολοκληρώνεται η φορητότητα (έτσι τουλάχιστον συνέβη σε εμένα).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...