Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να ζητήσω την βοήθεια σας σε κάτι αν γνωρίζεται.

 

Θέλει η μάνα μου να κάνει φορητότητα από τη Voda στην Cosmote.

Μιλήσαμε με Cosmote και όλα καλά αλλά... (πάντα υπάρχει ένα αλλά)

η Voda θέλει να της πληρώσουμε στον τελευταίο λογαριασμό 50 ευρώ

επιπλέον για την συσκευή που πήρε η μάνα μου από την επιδότηση.

Διευκρινίζω ότι δεν είναι νέα χρήστης έχει την Voda 3-4 χρόνια...

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποτε πηρε συσκευη τελευταια φορα μεσω επιδοτησης;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ποτε πηρε συσκευη τελευταια φορα μεσω επιδοτησης;

 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι 3-4 μήνες...

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι 3-4 μήνες...

 

Τότε σωστά της λένε.. Δυστυχώς θα πρέπει να δώσει όλο το ποσό της επιδότησης μαζί με τον τελευταίο λογαριασμό..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Τότε σωστά της λένε.. Δυστυχώς θα πρέπει να δώσει όλο το ποσό της επιδότησης μαζί με τον τελευταίο λογαριασμό..

 

Σ' ευχαριστώ πολύ...

Αν και νόμιζα ότι η επιδότηση σου έχει σχέση με τον χρόνο που πέρασε.

Μάλλον έκανα λάθος...:O

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ...

Αν και νόμιζα ότι η επιδότηση σου έχει σχέση με τον χρόνο που πέρασε.

Μάλλον έκανα λάθος...:O

 

Η επιδότηση μειώνεται με το πέρας του χρόνου, αλλά αυτό ισχύει από τον 6ο μήνα και μετά..

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

:!: Μου κανανε φραγη το νουμερο και ας στην φορητοτητα μου ζητησαν ταυτοτητα και αφμ(!!!). Αντε αυριο για ταυτοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό μιας και ο νυν πάροχος δεν έχει τα στοιχεία σου.

Εικάζω ότι το πρωι θα έχει ουρές έως έξω!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομα στην βοντα αφου πριν 2 μερες εκανα φορητοτητα. Στην βοντα εδωσα ταυτοτητα και αφμ και η βοντα μου εκανε φραγη. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, ενδιαφέρομαι να μεταφέρω τον αριθμό μου από τη Wind στη Cosmote.

Γνωρίζετε πόσο διαρκεί η επεξεργασία ενός αιτήματος φορητότητας;

Τυχόν καθυστερήσεις θα οφείλονται στη Wind; (οπότε σε λάθος forum έκανα το thread :p)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας περιγράψω μια ενδιαφέρουσα περίπτωση! Μετά από πολλά χρόνια στο what's up, αποφάσισα για διάφορους λόγους να μεταφερθώ στο συμβόλαιο Q. Έτσι λοιπόν έκανα αίτημα φορητότητας και με ενημέρωσαν ότι σε 15 μέρες θα γινόταν η αλλαγή. Μέσα σε αυτό το διάστημα θα είχα το δικαίωμα να καταναλώσω το υπόλοιπο της κάρτας what's up. Δυο μέρες πριν την αλλαγή, είχα μείνει με 0,03 ευρώ υπόλοιπο, ποσό με το οποίο ούτε μπορούσα να τηλεφωνήσω, ούτε και να στείλω κάποιο μήνυμα. Σκέφτηκα να κάνω επέκταση υπολοίπου με 3 ευρώ. Πήρα τηλέφωνο στο 1315 και με ενημέρωσε ότι στην επόμενη ανανέωση χρόνου θα γινόταν αφαίρεση αυτών των 3 ευρώ συν 0,35 ευρώ για την υπηρεσία. Όπως καταλαβαίνετε, κατανάλωσα τα 3 ευρώ ΔΩΡΟ της Cosmote και στη συνέχεια πήγα στην Q χωρίς κάποιο πρόβλημα!

 

Λέτε αν μετά από 10 χρόνια μεταφερθώ στη what's up να μου κρατήσει 3,35 ευρώ; :p

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο έκανα εγώ πηγαίνοντας σε συμβόλαιο . Μην ανησυχείς δεν μου τα ζήτησαν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και απο εμένα!

Θεωρόντας ότι είναι πιο συμφέρον για μένα οικονομικά, θέλησα και εγω το καημένο να κάνω φορητότητα αριθμού, από τη Wind, στην Cosmote, παίρνοντας και καινούρια συσκευή Ihpone!

Έκανα κανονικά την αίτηση φορητότηας σε ένα κατάστημα Γερμανου, κ μ είπαν οτι σε 1 βδομάδα θα έχει γίνει η αλλαγή. Σήμερα λοιπόν με πήρα μία υπάλληλος της Wind, και με "προειδοποίησε" ότι αν θέλω να φύγω από τη Wind θα πρέπει να πληρώσω το 50 % της επιδότησης που είχα πάρει πριν 8 μήνες! Ισχυέι κάτι τέτοιο??Μήπως να πάρω ένa τηλέφωνο την Cosmote, να την ενημερώσω, να το χειριστούν εκείνοι, απο τα κεντρικά? θα καταφέρω τίποτα έτσι, ή θα πρεπει να κλείσω χρόνο και να παραμείνω στη Wind?

PLease Help! :worry:

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι γνωρίζω εως και τους 6 μηνες επιστρεφεις το 100% της επιδοτησης που πήρες, μετα καθε μηνας που περναει αφερειτε το 1/6 της επιδοτησης
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι παιδιά .

η φορητότητα είναι εντελώς δωρεάν προς όλα τα ελληνικά δίκτυα ;;;

κάτι έχει πάρει το αυτή μου πώς παλιότερα πλήρωνες 20 - 21 ευρώ για την φορητότητα .

ισχύει ακόμα ή είναι δωρεάν προς μερικά δίκτυα και σε άλλα πληρώνεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα, εδώ και πολλά χρόνια, είναι δωρεάν προς όλα τα δίκτυα.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
θελω να κανω φορητοτητα απο κοσμοτε σε βονταφον ...ο λογος?απλα επειδη εχω κλεισει 1 χρονο στην κοσμοτε και με λογαριασμους ανω των 40 ερω καθε μηνα,μου ειπαν οτι εχω επιδοτηση μονο 60 ευρω..!!!!:lol:γι'αυτο εκανα την φορητοτητα μηπως και με παρουν τηλεφωνο απο κοσμοτε και μου αυξησουν την επιδοτηση για να την χρησιμοποιησω σαν εκπτωση παγιου...!το θεμα ειναι θα με παρουν η οχι τηλεφωνο?αν δεν με παρουν τηλεφωνο την εβαψα φιλοι μου!!!:(εκτος και αν τους παρω τηλεφωνο και την ακυρωσω την φορητοτητα..!!!μεσα σε ποσες μερες λετε να περιμενω για να την ακυρωσω????ευχαριστω..!!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση που θα σου δώσουν στην καλύτερη (προσωπική πρόβλεψη) να πάει στα 80 ευρώ.

Εαν η Vodafone σου δίνει καλύτερη επιδότηση πήγαινε εκεί.

Μην την ψάχνεις γενικά με τις επιδοτήσεις. Διάλεξε την εταιρεία που σου δίνει περισσότερες παροχές σε ομιλία / μηνύματα κτλ ανάλογα με τις ανάγκες σου.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια..!!!πηγα εκανα τελικα την φορητοτητα απο κοσμοτε σε βονταφον κ την αλλη μερα με πηραν απο κοσμοτε και μου αυξησαν το ποσο της επιδοτησης που θα το χρησιμοποιησω και σαν εκπτωση παγιου...μετα εκανα ακυρωση της αιτησης για φορητοτητα στο καταστημα της βονταφον..μου ειπαν οτι εγινε η ακυρωση της φορητοτητας...σημερα παω στον οτε και στον γερμανο για να παρω την εκπτωση και δεν μπορουν να με βρουν λενε..!!!:(μηπως επίτηδες η βονταφον δεν μου την ακυρωνει απο τα κεντρικα?και μου αργησουν κανα δυο μηνες???και χασω και την προσφορα της κοσμοτε?ή μηπως μπλεξω πιο σοβαρα σε κατι????τι να κανω???ευχαριστω για την βοηθεια σας....!!!!:(
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν μπορεί να κάνει τίποτα , πριν η Cosmote δώσει έγκριση ,

Πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών 1212

Link to comment
Share on other sites

μια απαραιτητη διευκρινηση που ξεχασα να αναφερω..με πηρε μετα απο μια μερα που εκανα την αιτηση στην βονταφον για φορητοτητα και μου ειπαν πως εγκριθηκε η αιτηση μου και να ερθεις να παρεις την καρτα σιμ...!!!!μετα τους ειπα οτι τελικως εγινε καποιο λαθος και οτι πρεπει να την ακυρωσω...και μου την ακυρωσανε..!!!:(
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να τους παρεις τηλ αρκετες φορες γιατι δεν της αφηνουν ετσι ευκολα της γραμμες.πολεμος γινεται για συνδρομητες!αλλα μην ανυσηχεις,θα γινει αποδεσμευση και θα παρεις δωρο της cosmote
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...