Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά δεδομένου οτι μια σύνδεση θα την κρατήσεις από ένα έως πολλά χρόνια είναι βλακεία να έχεις δεσμευμένα 150€ χωρίς λόγο. Εαν υπάρχει λόγος και ιστορικό αναγκαστικά...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως βλακεία είναι να αφήνεις χρέος σε μια εταιρία νομίζοντας ότι δεν θα γυρίσει εναντίον σου κάποια ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας την παρασκευή από vodafone σε cosmote αλλά βγήκε πιο νωρίς (δεν ξερω γιατί) η επιδότηση για άλλες δυο γραμμές που έχω στο όνομά μου και θα ήθελα να κάνω ακύρωση φοτητότητας.

 

Είναι εφικτό από οτι διαβάζω αλλά μέχρι ποιο στάδιο;

Που πρέπει να απευθυνθώ; αρκεί ενα τηλ. στο τήμα φορητότητας;

 

Εχω το χαρτί που μου έδωσαν με ημερομηνία 8/2 οπότε και θα κανονίζαμε για το προγράμμα που θέλω, τη συσκευή κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας την παρασκευή από vodafone σε cosmote αλλά βγήκε πιο νωρίς (δεν ξερω γιατί) η επιδότηση για άλλες δυο γραμμές που έχω στο όνομά μου και θα ήθελα να κάνω ακύρωση φοτητότητας.

 

Είναι εφικτό από οτι διαβάζω αλλά μέχρι ποιο στάδιο;

Που πρέπει να απευθυνθώ; αρκεί ενα τηλ. στο τήμα φορητότητας;

 

Εχω το χαρτί που μου έδωσαν με ημερομηνία 8/2 οπότε και θα κανονίζαμε για το προγράμμα που θέλω, τη συσκευή κλπ.

 

Ξερω οτι ο σιγουρος τροπος ειναι να πας στο καταστημα που εκανες την αιτηση και να ζητησεις ακυρωση της. Τηλεφωνικα δεν γνωριζω αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Thanks

 

Από τη vodafone δεν με έχουν πάρει τηλ. να με ρωτήσουν γιατί εκανα αίτηση φορητότητας και αυτό με κάνει να υποπτέυομαι οτι δεν την έχουν στείλει ακόμα την αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει αίτηση φορητότητας από vodafone προς cosmote με ημερομηνία ενεργοποίησης τις 29/1.Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο επειδή δεν μου είχε έρθει ακόμα η κάρτα sim και μου είπαν πως η αίτηση ακυρώθηκε από την vodafone λόγω μη δηλωμένου καρτοκινητού.

Το θέμα είναι ότι εγώ είχα δηλώσει το κινητό μου 10 μέρες πριν κάνω την αίτηση φορητότητας.Γιατί μου την ακύρωσαν;Μήπως δεν πρόλαβαν να το κατοχυρώσουν σε αυτές τις 10 μέρες που μεσολάβησαν;

 

Θα πάρω τηλέφωνο στη vodafone αύριο να τους ρωτήσω και μετά πάλι από την αρχή αίτηση και άλλες 20 μέρες αναμονή.:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

Προς το παρον ειμαι συνδρομιτης της wind σε συμβολαιο με 2 γραμμες wind flexy 40 αποφασισα λοιπον να μεταφερω την μια γραμμη μου σε what's up στην cosmote. Tηλεφωνισα λοιπον στο 13897 να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με την διαδικασια και με συμβουλεψαν για να γινει δεκτη η αιτηση απο wind να πληρωσω το ποσο της αναβαθμισης που ειχα κανει. Πηγα λοιπον στην wind παντα εξυπηρετικοι μου εβγαλαν ενα ποσο το πληρωσα. Πηγα λοιπον καπακι σε ενα κεντρικο καταστημα ΟΤΕ για να κανω αιτηση φορητοτητας. Η διαδικασια παρα ηταν απλη απλα ζητησαν την ταυτοτητα μου και μου ειπαν πως θα με καλεσουν αυτοι για να μου δωσουν την νεα sim.

 

Εγω βεβαια της ειπα της αχωνευτης κοπελιτσας οτι θελω να το γυρισω σε καρτοκινητο. Αλλα δεν το εγραψε καπου ουτε μου εδωσε καποιο αποδεικτικο εγγραφο για το αιτημα μου.

 

Ποτε λοιπον θα πρεπει να δηλωσω τι θελω να ειναι το νουμερο που θα παρω απο την wind ? και ακομα θα ηθελα να αλλαξω τον κατοχο της γραμμης σε αλλο ατομο , αυτο ποτε μπορω να το κανω?

Ενημερωστε με σχετικα γιατι στην εξυπηρετηση της cosmote δεν μπορουν να κατανοησουν τι τους λεω...

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.:rolleyes:

καλημερα παιδια...

απο τις 25/1 επρεπε να ειχε υλοποιηθει η φορητοτητα μου. αλλα μεχρι σμρ τπτ ακομα. Το κακο εινα οτι αμα δεν ενεργοποιηθει μεχρι τις 29 θα ξεκινησει νεος μηνας στην wind με αποτελεσμα να πληρωσω ενα extra παγιο. Τι να κακω τι μπορει να φταιει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία που αναφέρεις είναι αυτή που σου έχουν πει ή το υπολογίζεις εσυ?

Μην χάνεις χρόνο και πήγαινε να ρωτήσεις στο κατάστημα που έκανες την αίτηση φορητότητας, μήπως έχει απορριφθεί για κάποιο λόγο και δεν σε έχουν ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να καλέσω για να ακυρώσω μια αίτηση φορητότητας;

 

Πρέπει να πας στο κατάστημα που την έκανες. Τηλεφωνικά δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία που αναφέρεις είναι αυτή που σου έχουν πει ή το υπολογίζεις εσυ?

Μην χάνεις χρόνο και πήγαινε να ρωτήσεις στο κατάστημα που έκανες την αίτηση φορητότητας, μήπως έχει απορριφθεί για κάποιο λόγο και δεν σε έχουν ενημερώσει.

καλημερα παιδια...

απο τις 25/1 επρεπε να ειχε υλοποιηθει η φορητοτητα μου. αλλα μεχρι σμρ τπτ ακομα. Το κακο εινα οτι αμα δεν ενεργοποιηθει μεχρι τις 29 θα ξεκινησει νεος μηνας στην wind με αποτελεσμα να πληρωσω ενα extra παγιο. Τι να κακω τι μπορει να φταιει?

ευχαριστω

 

 

οχι το εγραφε στο χαρτι που παρελαβα με την sim .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει αίτηση φορητότητας από vodafone προς cosmote με ημερομηνία ενεργοποίησης τις 29/1.Σήμερα τους πήρα τηλέφωνο επειδή δεν μου είχε έρθει ακόμα η κάρτα sim και μου είπαν πως η αίτηση ακυρώθηκε από την vodafone λόγω μη δηλωμένου καρτοκινητού.

Το θέμα είναι ότι εγώ είχα δηλώσει το κινητό μου 10 μέρες πριν κάνω την αίτηση φορητότητας.Γιατί μου την ακύρωσαν;Μήπως δεν πρόλαβαν να το κατοχυρώσουν σε αυτές τις 10 μέρες που μεσολάβησαν;

 

Θα πάρω τηλέφωνο στη vodafone αύριο να τους ρωτήσω και μετά πάλι από την αρχή αίτηση και άλλες 20 μέρες αναμονή.:mad:

 

Κι εγώ τα ίδια προβλήματα αντιμετώπισα. Διάβασε περισσότερα εδώ. Τελικά έκανα ανώνυμη αίτηση (με τον αριθμό της SIM) και τότε εγκρίθηκε. Από τις 26 Νοεμβρίου μέχρι και τον Ιανουάριο που μεταφέρθηκα στην Cosmote, τα στοιχεία ΔΕΝ τα είχε περάσει η Vodafone!!! :blink::blink::blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια προβλήματα αντιμετώπισα. Διάβασε περισσότερα εδώ. Τελικά έκανα ανώνυμη αίτηση (με τον αριθμό της SIM) και τότε εγκρίθηκε. Από τις 26 Νοεμβρίου μέχρι και τον Ιανουάριο που μεταφέρθηκα στην Cosmote, τα στοιχεία ΔΕΝ τα είχε περάσει η Vodafone!!! :blink::blink::blink:

 

Εγώ χθες μίλησα τηλεφωνικά με τη vodafone και μου είπαν πως όντως τα στοιχεία δεν είχαν καταχωρηθεί αν και η δήλωση στοιχείων έγινε πριν ένα μήνα.Τελικά μου είπε πως θα προωθήσει τον αριθμό μου έτσι ώστε σήμερα να γίνει η καταχώρηση και να προχωρήσει η διαδικασία της φορητότητας.

Την αίτηση φορητότητας την ξαναέκανα σήμερα και ελπίζω αυτή τη φορά να ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικα στο καταστημα και μου λενε πως θα επρεπε να ειχε ενεργοποιηθει αλλα δεν ξερουν το γιατι δν εχει γινει ακμ... καλα παμε καλαααα.....:wacko: τους ειπα ξερω γω τι πραγματα ειναι αυτα και μου την ειπαν και απο πανω... μου κανει η τυπισα και τι θελετε να τα ξερουμε ολα κυριε μου , αυτα μονο ο Θεος... το εχουμε χασει τελειως...

εγω τ ν κανω τωρα?

Καλά τι λένε? Εννοείται ότι μπορουν να δουν σε τι στάδιο βρίσκεται η διαδικασία και αν έχει απορριφθει μπορούν να δουν το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι λένε? Εννοείται ότι μπορουν να δουν σε τι στάδιο βρίσκεται η διαδικασία και αν έχει απορριφθει μπορούν να δουν το λόγο.

 

ναι αλλα δεν μου λενε προφανως ... εγω τι μπορω να κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν μου λενε προφανως ... εγω τι μπορω να κανω τωρα?

 

τελικα πηγα και τους ψεφτοαπειλησα με μια αναφορα προς την ΕΕΤΤ και αναγκαστηκαν να καλεσουν ''τα μεγαλα μεσα'' οπως μου ειπε και ο υπαλληλος ... του ειπαν πως προφανως εχει γινει τεχνικο λαθος.. και πως συντομα θα ειμαι ετοιμος... τωρα για το ποτε ... σχολια παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα και τους ψεφτοαπειλησα με μια αναφορα προς την ΕΕΤΤ και αναγκαστηκαν να καλεσουν ''τα μεγαλα μεσα'' οπως μου ειπε και ο υπαλληλος ... του ειπαν πως προφανως εχει γινει τεχνικο λαθος.. και πως συντομα θα ειμαι ετοιμος... τωρα για το ποτε ... σχολια παρακαλω...

παιδια καλησπερα,

σημερα τελικα απεργοποιηθηκε η παλια μου sim και ενεργοποιηθηκε αυτη της cosmote. ομως υπαρχει ενα προβλημα εγω μπορω να καλεσω ομως οταν με καλουν λεει πως εχω φραγη εισερχομενων ... τι θα κανω....

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με εναν εσωτερικο μ στην cosmote απο 1313 και ειναι οκ πια τωρα το μονο προβλημα ειναι η αλλαγη σε whats up αλλα αυτο συνεχιζεται σε αλλο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρνω τηλ. στην Cosmote για μια φορητότητα και μου ζητάει αρ. sim. Της λεω οτι τηλ. από το κινητό εκείνο οπότε κλείνω για να γραψω σε ένα χαρτι τον αριθμό της sim. Ξαναπέρνω και δεν μου τον ζητήσανε!!
Link to comment
Share on other sites

Ε θα σε ξανακαλέσουν μάλλον αφού θα τους απορρίψει ο άλλος πάροχος τη φορητότητα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επιδότηση; Σε συμβόλαιο σωστά έκαναν και δεν ζήτησαν από την κοσμοτέ αριθμός κάρτας! Μόνο σε ανώνυμα καρτοκινητά χρειάζεται!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

σημερα τελικα απεργοποιηθηκε η παλια μου sim και ενεργοποιηθηκε αυτη της cosmote. ομως υπαρχει ενα προβλημα εγω μπορω να καλεσω ομως οταν με καλουν λεει πως εχω φραγη εισερχομενων ... τι θα κανω....

κανε επανεκινησεις στο τηλεφωνο και αν εχεις την σιμ του αλλου δικτυου σε αλλο τηλεφωνο κλειστο...

 

Πέρνω τηλ. στην Cosmote για μια φορητότητα και μου ζητάει αρ. sim. Της λεω οτι τηλ. από το κινητό εκείνο οπότε κλείνω για να γραψω σε ένα χαρτι τον αριθμό της sim. Ξαναπέρνω και δεν μου τον ζητήσανε!!

 

αν το καρτοκινητο ειναι δηλωμενο δηλ επωνυμο δεν χρειαζεται αριθμο καρτα σιμ αλλα τα στοιχεια σου δηλ ονοματεπωνυμο αριθμ.ταυτοτητας....χρειαζεται αριθμο σιμ αν ειναι ανωνυμο καρτοκινητο..

 

μιλησα με εναν εσωτερικο μ στην cosmote απο 1313 και ειναι οκ πια τωρα το μονο προβλημα ειναι η αλλαγη σε whats up αλλα αυτο συνεχιζεται σε αλλο θεμα.

 

οταν γινει η φορητοτητα το πακετο σου θα ειναι cosmocarta...για να το κανεις whats up στελνεις μυνημα

 

1- ΑΛΠΑΚ στο 1314

 

και μετα

 

2- W στο 1314

 

η πρωτη αλλαγη πακετου ειναι δωρεαν...οι επομενες αν κανεις 3 ευρω εκαστη

 

Καλά τι λένε? Εννοείται ότι μπορουν να δουν σε τι στάδιο βρίσκεται η διαδικασία και αν έχει απορριφθει μπορούν να δουν το λόγο.

κοιτα φιλε μου,,,στην περιπτωση της φορητοτητας η μια εταιρεια ζητα μια γραμμη απο μια αλλη ...αν η cosmote πηρε την συγκεκριμενη ημερομηνια απο την βονταφον αλλα αυτη δεν προχωρησε στη φορητοτητα δεν φταει η cosmote οποτε τι θελεις να σου πει η κοπελα στο μαγαζι,,,στο μαγαζι βλεπουν αυτο που βλεπεις στο χαρτι που πηρες...δηλ την ημερομηνια ενεργοποιησης της φορητοτητας...αν δεν εχει γινει μπορει να συμβαινουν πολλα ...και συνηθως λογω του αλλου δικτυου..

Edited by stathis334
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...