Jump to content

Ερωτήσεις για φορητότητα


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 800
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενημερωθηκα μολις πως απορριφθηκε η αίτηση που εκανα για την φορητοτητα απο cosmote σε vdfn. Ο λογος ;

Λεει , μπηκαν λανθασμενα στοιχεία!

 

Το χειροτερο ειναι πως με καλεσανε και μου ειπαν τον λογο για τον οποιο να γινει η φορητοτητα αυτη;

Και βεβαια αποκριθηκα, πως δεν τους ενδιαφερει και δεν εχω να δωσω αναφορα για την επιλογη μου!

 

 

Παιδια , τι συνεβει;

 

 

Δεν βρισκω με τιποτα στο net τηλεφωνο της cosmote να καλεσω απο σταθερο στα γραφεια της! Δωστε αν βρειτε!

 

Ευχαριστω!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

13838 ειναι η εξυπηρετηση απο σταθερο...εχεις δωσει λαθος στοιχεια η στη βονταφον η στην κοσμοτε...οποτε δικον σου ειναι το λαθος..
Link to comment
Share on other sites

Με τα ΑΦΜ μπλεχτηκαν λεει τα πραγματα.

Και για να κανω μεταφορα στην vfdn θα πρεπει να καταργησω το εταιρικο συμβολαιο με το εταιρικο ΑΦΜ , και να γυρισω στην vodafone να κανω καινουρια συνδεση σε αλλο , ατομικο ΑΦΜ.

 

Αυτες οι διακοπες θα παρουν μερες; ξερουμε ;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με τα ΑΦΜ μπλεχτηκαν λεει τα πραγματα.

Και για να κανω μεταφορα στην vfdn θα πρεπει να καταργησω το εταιρικο συμβολαιο με το εταιρικο ΑΦΜ , και να γυρισω στην vodafone να κανω καινουρια συνδεση σε αλλο , ατομικο ΑΦΜ.

 

Αυτες οι διακοπες θα παρουν μερες; ξερουμε ;

 

ενα ενα μας τα λες...αν ειναι εταιρικο πρεπει να κανει τη φορητοτητα ο νομιμος εκπροσωπος με τα στοιχεια; του εταιρικου...μπορεις να το μετατρεψεις σε οικιακο πρωτα και μετα να το κανεις φορητοτητα σε βογκαφον..

Link to comment
Share on other sites

ενα ενα μας τα λες...αν ειναι εταιρικο πρεπει να κανει τη φορητοτητα ο νομιμος εκπροσωπος με τα στοιχεια; του εταιρικου...μπορεις να το μετατρεψεις σε οικιακο πρωτα και μετα να το κανεις φορητοτητα σε βογκαφον..

 

Κι εγω τωρα τα μαθα. Θα παω αυριο στην κοσμοτε ξανα (οταν ειχα καταργησει το εταιρικο , το βασικο νουμερο εμεινε στο εταιρικο , δεν ξερω γιατι).

Και θα δωσω το ατομικο ΑΦΜ. Υστερα θα υποβαλλω αιτηση στην Vodafone.

 

 

 

Μου φανηκε περιεργο απο την στιγμη που εχουν δωθει κανονικα τα στοιχεια μου στν Βονταφον, να με καλεσουν απο την κοσμοτε να με ρωτησουν γιατι η φορητοτητα...

Κοροιδια μου φανηκε... Κυριως οταν εμαθα οτι απορριφθηκε η αιτηση; ΤΟΥΡΚΟΣ!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά γεια σας!

 

μια ερώτηση: πήγα χτες σε ένα γερμανό κι έκανα αίτηση φορητότητας από vodafone(συμβόλαιο) σε cosmote γιατί θέλω να κάνω το καρτοσυμβόλαιο 15. Μου είπαν το πολύ σε 15 μέρες θα έχει ενεργοποιηθεί (3/8 μου δώσανε ημερομηνία).

Όμως κάπου διάβασα ότι τα 1500 λεπτά προς cosmote στο καρτοσυμβόλαιο είναι μόνο μέχρι 31/7. Θα μπορέσω να υπογράψω το συμβόλαιο μέχρι τότε ή θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία φορητότητας πλήρως;

 

αν θέλω να ακυρώσω την αίτηση φορητότητας ώστε να κρατήσω το παλιό νούμερό μου στη voda ως καρτοκινητό και να κάνω καρτοσυμβόλαιο ως νέα σύνδεση με νέο αριθμό για να προλάβω την προσφορά, από που πρέπει να ζητήσω την ακύρωση της φορητότητας, από την cosmote ή από τη vodafone;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

13897 χωρίς χρέωση

Ο αριθμός αυτός δεν υπάρχει...

 

Δε ξέρω αν είναι η ίδια ερώτηση με την προηγούμενη που έγινε, αλλά έχω αλλάξει από wind σε cosmote. Στο Γερμανό τους είπα ότι θέλω what's up και φαντάστηκα ότι θα γίνει αυτόματα, αλλά απ'ότι φαίνεται δεν είναι έτσι. Πρέπει να πληρώσω 3 ευρώ, όπως λέει σε ένα ηχογραφημένο μήνυμα στο 1313 (ή 1314-δε θυμάμαι) για να μετατρέψω τον αριθμό σε what's up?

Link to comment
Share on other sites

Οι αριθμοί που είναι ήδη κοσμοτέ εννοείται πως δεν μπορούν να καλέσουν το 13897 (αυτό το καλούν από άλλα δίκτυα για να πάνε στην κοσμοτέ). Όταν κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό κοσμοτέ γίνεται πάντα κοσμοκάρτα. Για να το κάνεις what's up πρέπει να στείλεις το γραπτό μήνυμα ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 . Η πρώτη φορά δεν χρεώνεται. Κάθε επόμενη αλλαγή χρεώνεται 3 ευρώ. Ελπίζω να βοήθησα και να έγινα κατανοητός.
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα αυτό, πήρα απάντηση "Για να μεταφερθείς σε νέο what's up στείλε W στο 1314."

Έστειλα W και πήρα 2 φορές απάντηση "Λάθος πληκτρολόγηση":confused:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα αυτό, πήρα απάντηση "Για να μεταφερθείς σε νέο what's up στείλε W στο 1314."

Έστειλα W και πήρα 2 φορές απάντηση "Λάθος πληκτρολόγηση":confused:

Ίσως είναι πρόβλημα γραμματοσειράς,

Κάνε προώθηση το μήνυμα και σβήστα όλα εκτός από το W

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα να αλλάξω την γλώσσα γραφής σε αγγλικά, και λειτούργησε :confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησεις.

 

1) οταν κανουμε φορητοτητα, μετραει σαν ταυτοποιηση?

 

2) παλιοτερα η κοσμοτε χρεωνε την φορητοτητα 14ε και τωρα την εχει δωρεαν την καρτα σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 γρηγορες ερωτησεις.

 

1) οταν κανουμε φορητοτητα, μετραει σαν ταυτοποιηση?

 

2) παλιοτερα η κοσμοτε χρεωνε την φορητοτητα 14ε και τωρα την εχει δωρεαν την καρτα σιμ?

 

1. παραλληλα κανεις και ταυτοποιηση.

2. ναι

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση. Ρωταω δυστηχως εδω γιατι η υπαλληλος ηταν επιεικως ανενημερωτη. Αραγε τι ξερουν εν τελει? :wacko:

Ηθελαν να πληρωσω 14ε επειδη θα εκανα φορητοτητα απο βοντα σε κοσμοτε. Και αφου διαφωνησα εντονα μαζι της, φωναξε εναν αλλο υπαλληλο και διευθετηκε σωστα το θεμα οτι πλεον δεν χρεωνεται η σιμ.

 

Κοιτωντας την αιτηση, μου βαλαν χ στο συμβολαιο ενω τους ειπα 10 φορες οτι θελω να παω σε whats up. Το διαπιστωσα οταν εφυγα απο το καταστημα. Επεστρεψα και ρωτησα εναν αλλο υπαλληλο και μου λεει μην ανησυχεις, λαθος του συστηματος ειναι, ετσι τα βγαζει. Καρτοκινητο θα εχεις. Καλα λεω και εφυγα. Λετε να ερθει κανενα συμβολαιο και να ψαχνομαι? Πως μπορω να το επιβεβαιωσω 100%?

Επισης πουθενα δεν λεει αν θελω να μην φαινομαι στους καταλογους.... :mad:

 

Οτι να'ναι!!! Απλα οτι να'ναι..! Πως καταφερνουν να σου σπανε τα νευρα και σε μια απλη φορητοτητα, δεν το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειχα κανει φορητοτητα απο wind σε cosmote πριν απο περιπου 4-5 μηνες. Δεν ειχα κανει προηγουμενως ταυτοποιηση στην wind. Την αιτηση φορητοτητας την εκανα τηλεφωνικα δινοντας ολα τα στοιχεια μου (και αριθμο ταυτοτητας αλλά και αφμ αν θυμαμαι καλα). Αυτο μετραει και για την ταυτοποιηση? Τοσο καιρο το θεωρουσα δεδομενο αλλά τωρα που εφτασε ο καιρος λεω μηπως πρεπει να το ελεγξω.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση. Ρωταω δυστηχως εδω γιατι η υπαλληλος ηταν επιεικως ανενημερωτη. Αραγε τι ξερουν εν τελει? :wacko:

Ηθελαν να πληρωσω 14ε επειδη θα εκανα φορητοτητα απο βοντα σε κοσμοτε. Και αφου διαφωνησα εντονα μαζι της, φωναξε εναν αλλο υπαλληλο και διευθετηκε σωστα το θεμα οτι πλεον δεν χρεωνεται η σιμ.

 

Κοιτωντας την αιτηση, μου βαλαν χ στο συμβολαιο ενω τους ειπα 10 φορες οτι θελω να παω σε whats up. Το διαπιστωσα οταν εφυγα απο το καταστημα. Επεστρεψα και ρωτησα εναν αλλο υπαλληλο και μου λεει μην ανησυχεις, λαθος του συστηματος ειναι, ετσι τα βγαζει. Καρτοκινητο θα εχεις. Καλα λεω και εφυγα. Λετε να ερθει κανενα συμβολαιο και να ψαχνομαι? Πως μπορω να το επιβεβαιωσω 100%?

Επισης πουθενα δεν λεει αν θελω να μην φαινομαι στους καταλογους.... :mad:

 

Οτι να'ναι!!! Απλα οτι να'ναι..! Πως καταφερνουν να σου σπανε τα νευρα και σε μια απλη φορητοτητα, δεν το καταλαβαινω.

 

OTESHOP ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ; (καλό είναι και εδώ να δημιουργηθεί μια ενότητα για τα καταστήματα που δεν εξυπηρετούν σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτωντας την αιτηση, μου βαλαν χ στο συμβολαιο ενω τους ειπα 10 φορες οτι θελω να παω σε whats up. Το διαπιστωσα οταν εφυγα απο το καταστημα. Επεστρεψα και ρωτησα εναν αλλο υπαλληλο και μου λεει μην ανησυχεις, λαθος του συστηματος ειναι, ετσι τα βγαζει. Καρτοκινητο θα εχεις. Καλα λεω και εφυγα. Λετε να ερθει κανενα συμβολαιο και να ψαχνομαι?

 

Κι εμένα έτσι έλεγε, αλλά τελικά οκ, cosmokarta έγινε και όχι συμβόλαιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OTESHOP ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ; (καλό είναι και εδώ να δημιουργηθεί μια ενότητα για τα καταστήματα που δεν εξυπηρετούν σωστά)

oteshop ηταν... 2 κοπελες που ηταν στην εξυπηρετηση ηταν πραγματικα ασχετες. Ποσο δυσκολο ειναι να ενημερωνεις για 5 προιοντα. Μα ποσο? :confused:

Η μια πιστευε ακομη οτι χρεωνεται η σιμ (14ε) απο την φορητοτητα και η αλλη δεν εκφερε γνωμη. Ωραια πραγματα.

 

Κι εμένα έτσι έλεγε, αλλά τελικά οκ, cosmokarta έγινε και όχι συμβόλαιο.

Τωρα που το λες, με καθυσηχασες. Ωραια.

Το απογευμα με πηραν απο την βοντα να με ρωτησουν γιατι φευγω και αν θα κανω συμβολαιο τον αριθμο μου στην κοσμοτε.

υγ. Παιζει το χ στο συμβολαιο να το βαζουν για να "ψαρωνουν" την αλλη εταιρεια οτι και καλα ερχονται σε εμας και κανουν και συμβολαιο? :lol:

Edited by kwstas1984
Link to comment
Share on other sites

υγ. Παιζει το χ στο συμβολαιο να το βαζουν για να "ψαρωνουν" την αλλη εταιρεια οτι και καλα ερχονται σε εμας και κανουν και συμβολαιο? :lol:

 

Τώρα αν το σκέφτεσαι αυτό σκέψου:

"Βάσει στοιχείων οι περισσότεροι συνδρομητές που κάνουν φορητότητα έρχονται στη COSMOTE".

 

Ήταν και διαφήμιση.

 

Δεν νομίζω!

Κάποιο χαζομάρα στο σύστημά τους για τη φορητότητα θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...